Akıllı Telefon-Smartphone

Users who are viewing this thread

Mercy said:
Önemli olan selfie-kamera, basitlik, akıcılıktaki stabilizasyon benim için. Yoksa markaymış, pek de umrumda değil benim. Ama Android yazılımda son iki etmeni pek göremedim, bu yüzden iPhone diyorum. İkinci mikinci else de yazılımı yormaya pek müsait olmadığından. Ama dediğim gibi, daha iyi bir seçenek var diyorsanız beni de ikinci el telefon alma zahmetinden kurtarmış olursunuz.

Yalnız şu var ki, android kasıyor takılıyor zamanla gidiyor diyen tayfa genelde uzunca zaman 1000 tl altı android telefon kullanıp ona da markette ne bulduysa doldurup sonra gidip iphone a 3500 tl verip "al işte telefon bu ya kasma sıfır" diyen kişiler. Durum komik yani. Bugün 3500 tl android telefon alsan çok daha dolu bir paket alırsın. IPhone almanın gözümde çok az bir artısı var onun başında da ikinci el değeri geliyor. Ben bir telefon alırım patlatana kadar kullanırım diyorsan o avantajını da kaybediyor.

Babama Lenovo K6 almayı planlıyoruz, kullanan arkadaşlar tavsiye eder mi almamızı? Telefonu fazla kullanmaz normal arama yapar, whatsappa bakar, arada fotoğraf çeker ve okey oynar. İşimizi görür mü bu cihaz? Bütçemiz pek fazla değil çünkü.

Melabaa... Şimdi atacağım ileti hem sorun çözme hem yeni telefon önerisi babındadır.

2-3 gündür telefon gg. Kapatınca açılmıyor, 5-6 kez restart edip ancak açılıyor. Güvenli modda açılıyordu. Şimdi açılmıyor. Yaklaşık 45 dakikadır sadece restart ediyor, vodafone logosu sonrası çat restart etmeye devam.

Şuan restart ediyor.

4 android uygulaması optimize ediliyor (Arada diyor bunu ama 4/4 olduktan sonra bir daha restart atıyor).

Velev ki açıldı, wifi bağlantısı sağlanıyor ve 30 dakikada bir falan kopup tekrar bağlıyor, bazen sadece komşu ağları görüyor daha önceden tanıdığı ağları görmüyor, kablosuz kulaklığımda var blueetoth bağlantısı ile. Eşleşti ise eşleştiğini görüyor ve bağlamaya çalışıyor ama cihazla iletişim kurulamıyor diyip kesiyor bağlantıyı. Bazen hiç görmüyor.

Güvenli modda ayarlamalar yapıp başlattım. Standart başlayamadı. Recovery yüzüne girip önbelleği silip başlattım, 2-3 restart sonrası açıldı.
Sıfırladım, 1-2 saat iyi gitti sonra bozuldu yine.
Sıfırladıktan sonra güvenli modda da başlamaz oldu.
Şimdi de açılmıyor. Tekrar sıfırlayacağım birazdan.

2500 Türk Lirası civarı yeni cihaz arıyorum. Samsung önereni sevsinler. Iphone 6 plus önereni de sevsinler.
Aklım Xiaomi'de şuan Mi Mix 2S düşünüyorum. Ama sırf kamera performansı için, işlemcisi cezbetmiyor değil (!). O bantta yaklaşık gpu ve kamera performansı veren cihaz varsa aydınlatın beni.

Muhtemelen anakart arızası bahsettiğinden yola çıkarak. Bi telefoncuya götür istersen. Mate 10 ithalatçı garantili filan var o fiyatlara onlara da bakabilirsin.

Merhaba arkadaşlar,bende samsung galaxy a8 2018 model bir telefon mevcut,bir önceki sürümü 7.1'di,Bugün bir güncelleme geldi 8.0 onu yükledim ancak hiç hoşuma gitmedi,bir önceki sürüme yani 7.1'e dönmek istiyorum nasıl yaparım acaba?

Finde said:
Muhtemelen anakart arızası bahsettiğinden yola çıkarak. Bi telefoncuya götür istersen. Mate 10 ithalatçı garantili filan var o fiyatlara onlara da bakabilirsin.
Açıldı şimdilik, 2 ay daha götürmesi lazım. O zamana kadar daha vakit var.
Aslında mi mix 2s de güzel de 3200 diyor yea... Orta segment 2500-3000 arası bir şey güzel olur.

Az çok çözdüm gibi en azından bootlooplar çözüldü. 5.1.1 'e ait bir stock rom buldum eski pcde. Yedeklerimin arasında duruyordu, stock recovery üzerinden sd kart ile güncelledim, sıfırladım telefonu. Bootloop yok şuan. Ama hala wifi ve bluetooth sorun olacak gibi. Çünkü açıldı ama wifi bulamıyor.

Mişşın aekkomplişhıd. SEN Mİ BÜYÜKSÜN BEN Mİ GOOGLE, SEN Mİ BÜYÜKSÜN BEN Mİ? YENECEM SENİ YUKARI PINAR YENECEM!!1!1 Kodumun dosyalarını silmiyorum bir daha, nasıl becerdiysem sistem bozulmuş. Silenecek dosyaları ortaya koymayacaktı kodumun googleı.

Google büyükmüş. Tekrar marshmellow'a upgrade ettim. Aynı şekilde sıçtı telefon.
Tekrar sd karttan 5.1.1'e dönüp fabrika ayarlarına çevirdim, bu seferde kablosuz mac adresi hata verdi. Şimdi ayarlardan fabrika ayarlarına döndüm. Wifi ve Bluetooth çalıştığı sürece 2-3 ay dayansa bana yeter. Fazla ısınma yaşamazsa anneme paslarım.

Google benim Monaco'ydu. Kablosuz mac adresi çöp olduğu gibi artık açılmıyor wifi

Huawei P30 serisi bir hayli hoşuma gitti. P30 ile P30Pro arasındaki fark beni pek ikna etmedi. O yüzden P30 bana daha yakın geliyor. Sizce almaya değer mi? Kamerası dışında şu telefon daha iyi vesaire tavsiyelerinizi, düşüncelerinizi yazarsanız fevkalade olur.

Kamerayı hariç tutarsak P30 gayet güzel. Kırpılan özellikler zaten abartılı bana göre. Kamerada ise derinlik sağlayan kamera falan yok sanırım. Onlara dikkat etmek lazım.

Bir de dış görünüş olarak Pro'nun kavisli ekranı daha güzel ama bunun dışında hafif büyük olması hariç bir farkları yok snırım.

Telefonumda wi fi kopma sorunu var çözümünü bilen var mı bu sabahtan beri kopuyor ağı unut, yeniden başlat felan yaptım düzelmedi

telefon samsung j7 prime2

Millet P30'u almıştım, telefon gayet iyi ama şu an derdim imanım şu an arama&görüşme esnasında dağlar ovalar. Değiştirmek istiyorum ama bir yolunu bulamadım daha.

http%3A%2F%2Fwww.m5zn.com%2Fnewuploads%2F2019%2F01%2F05%2Fjpg%2F%2F105b7b2a999a55f.jpg

Back
Top Bottom