Kodcu Yardım & Destek Hattı

Users who are viewing this thread

Şimdi ben bir görev yarattım yeni, Vilna hanına gidip görevi alıyorum herşey iyi güzel. Sonra Potoki ye gidip görevde istenen birliği bulup kesiyorum. Fakat Thyr lorg gibi ya kaçıyor yada esir alınıyor ama benim ayarlarıma göre şu açılmalı;

Code:
  [anyone|auto_proceed, "start", [
    (check_quest_active, "qst_relic"),
    (neg|check_quest_succeeded, "qst_relic"), 
    (neg|check_quest_finished,"qst_relic"),
    (quest_slot_eq, "qst_relic", slot_quest_current_state, 2),
    (eq, "$g_talk_troop", "trp_thyr"), 
  ], "{!}NOT SHOWN", "ook_dlg",[]],

#  [party_tpl|pt_order_of_night,"hero_defeated", [], "Lutfen beni oldurme, sana ne istiyorsan veririm.","relikwia",[]],
  [anyone,"ook_dlg", [], "Lutfen beni oldurme, sana ne istiyorsan veririm.","relikwia",[]],
  [anyone,"start", [(eq,"$talk_context",tc_hero_freed)], "Lutfen beni oldurme, sana ne istiyorsan veririm.","relikwia",[]],
  [anyone|plyr,"relikwia", [], "Peki, bana Relic kitabini verirsen girmene izin veririm.", "relikwia2",[]],
  [anyone,"relikwia2", [], "Iste burada, lutfen beni oldurme!", "relikwia3",[(troop_add_item, "trp_player","itm_relic",)]],
  [anyone|plyr,"relikwia3", [], "Fikrimi degistirmeden defol buradan!", "close_window",[(assign, "$g_leave_encounter",1)]],

Fakat bir türlü bu dialogu açamıyorum :sad: Yani Thyr kaçtığı için kitabı alamıyorum, yakalayıncada esirlerden konuşunca Sakın kaçmayı deneme diyor sadece :S

Tüm bilgiler alttadır:;

Module-Troops
Code:
#----------------------------------------------------------
# Porshy
#----------------------------------------------------------

["antler","Antler","Antler",tf_hero, scn_town_4_tavern|entry(3),reserved, fac_commoners,
 [itm_nomad_vest,itm_nomad_boots],
 def_attrib|level(2),wp(20),knows_common,0x00000000000430c701ea98836781647f],

["thyr","Thyr","Thyr",tf_hero|tf_unkillable|tf_guarantee_boots|tf_guarantee_helmet|tf_guarantee_armor|tf_guarantee_horse,0,0, fac_order_of_night,
 [itm_great_axe,itm_black_dospeh,itm_poland_gusar_helmet,itm_nomad_boots,itm_charger],
 knight_attrib_1|level(30),wp(140),knows_common|knows_riding_6|knows_athletics_3|knows_ironflesh_2|knows_shield_2,man_face_younger_1, man_face_older_2],

["guardian","Black Knights","Black Knights",tf_guarantee_armor|tf_guarantee_boots|tf_guarantee_horse|tf_guarantee_helmet,0,0,fac_order_of_night,
 [itm_great_axe,itm_black_dospeh,itm_armet,itm_nomad_boots,itm_charger],
 knight_attrib_1|level(30),wp(140),knows_common|knows_riding_6|knows_athletics_3|knows_ironflesh_2|knows_shield_2,man_face_younger_1, man_face_older_2],

Module-Factions
Code:
  ("order_of_night","Order of Night", 0, 0.5,[("player_faction",-1.0)], []),

Module-Dialogs
Code:
#--
# Porshy
#--

[trp_antler, "start", [[eq,"$holy_relic",0]], "Sende kimsin?", "god1",[]],
  [trp_antler|plyr, "god1", [], "Ben {playername}. Biraz paraya ihtiyacim var acaba borc verir misiniz?", "god_ext_1",[]],
  [trp_antler, "god_ext_1", [], "Hah! Babama bile borc vermem ama benim icin bir sey yaparsan sana 10000 taler veririm.", "god_ext_1_answer",[]],
  [trp_antler|plyr, "god_ext_1_answer", [], "Ne yapmami istiyorsun?", "god_ext_2",[]],
  [trp_antler, "god_ext_2", [], "Kara Sovalyeler'i daha once duymus muydun?", "god_ext_2_answer",[]],
  [trp_antler|plyr, "god_ext_2_answer", [], "Thyr yonetimindeki yenilmez birlik degil mi?", "god_ext_3",[]],
  [trp_antler, "god_ext_3", [], "Evet.", "god_ext_3_answer",[]],
  [trp_antler|plyr, "god_ext_3_answer", [], "Peki bunun konumuzla ne alakasi var?", "god_ext_4",[]],
  [trp_antler, "god_ext_4", [], "Cok acelecisin. Simdi iyi dinle. Benim babam eski Isvec rahibiydi, ta ki Thyr gelip benim babami oldurup Relic kitabini calana kadar. O kitap Isvec icin sans getirdigine inanilan bir kitapti. Babam o kitabi korumak icin canindan vazgecti. Senelerdir Thyr'i oldurmek istiyorum, fakat yeterli bir birligim yok. Bu yuzden bunu benim icin yapacak birine ihtiyacim var.", "god_ext_4_answer",[]],
  [trp_antler|plyr, "god_ext_4_answer", [], "Peki yenilmez sovalyeleri ben nasil yenecegim?", "god_ext_5",[]],
  [trp_antler, "god_ext_5", [], "Guvendigim bir kisiden aldigim habere gore Thyr ve birligi son savasta agir zarar gordu, suanda Potoki civarlarinda dinleniyorlar. Bunu benim icin yapacak misin?", "god3",[]],
  [trp_antler|plyr, "god3", [], "Peki bunu yapacagim!", "godyes",[
      (setup_quest_text, "qst_relic"),
      (str_store_string, s2, "@Adamin biri sana ilginc bir hikaye anlatti. Thyr ve birligi babasini oldurup Relic kitabini calmis. Onu geri getirip Isvec Manastirina yeniden kazandirmalisin. Thyr ve birligi son savasta aldigi zarardan dolayi senin icinde guzel bir kazanc olabilir. Kara Sovalye birligi suanda Potoki civarlarinda dinleniyor."),
      (call_script,"script_start_quest","qst_relic","trp_antler"), (set_spawn_radius,1),(spawn_around_party,"p_village_48","pt_order_of_night")]],
  [trp_antler|plyr, "god3", [], "Suan bunun icin zamanim yok!", "close_window",[]],
  [trp_antler, "godyes", [], "Mukemmel!", "close_window",[[assign,"$holy_relic",1]]],

#    (add_xp_as_reward, 500),
  #    (call_script, "script_troop_add_gold", "trp_player",30),
  #[trp_antler, "god2", [], "Guzel. Order of Night hakkinda bir sey duydun mu? Thyr tarafindan yonetilen picler. Veluca manastirini yagmalayip holy relic kitabini caldilar. Simdi Veidar yakinlarinda dinleniyor olmalilar. Onlari bul ve Thyr disinda hepsini oldur. Sonra relic'in yerini soylemesi icin Thyr'i ikna et. Bu cok temiz olmali. Eger basarirsan sana 2000 dinar veririm.", "god3",[]],

[trp_antler, "start", [[eq,"$holy_relic",2]], "Tekrardan hosgeldin {genc adam/bayan}.","bye2",[]],
  [trp_antler|plyr, "bye2", [], "Merhaba, Antler.","close_window",[]],

[trp_antler, "start", [[eq,"$holy_relic",1]], "Tekrardan hos geldin {genc adam/bayan}.", "rfq_1",[]],
  [trp_antler|plyr, "rfq_1", [], "Merhaba ...", "rfq_1_answer",[]],
  [trp_antler, "rfq_1_answer", [], "Antler, bana Antler diyebilirsin.", "rfq_2",[]],
  [trp_antler|plyr, "rfq_2", [], "Peki Antler.", "rfq_2_answer",[]],
  [trp_antler, "rfq_2_answer", [], "Relic'i bulabildin mi?","relic_find_question",[]],
  [trp_antler|plyr, "relic_find_question", [(player_has_item,"itm_relic")], "Evet! Iste kitap burada.", "relic_znaleziona",[(call_script,"script_end_quest","qst_relic")]],
  [trp_antler|plyr, "relic_find_question", [], "Henuz uzerinde calisiyorum.", "close_window",[]],
  [trp_antler, "relic_znaleziona", [], "Gercekten mi! Tebrikler {genc adam/kadin}! Iste odulun, tami tamina 10000 taler.","close_window",[
      (call_script, "script_troop_add_gold", "trp_player", 10000),
      (add_xp_as_reward, 2000),
      (troop_remove_items, "trp_player", "itm_relic", 1),
      [assign,"$holy_relic",2]
     ]
   ],

[party_tpl|pt_order_of_night,"start", [(eq,"$talk_context",tc_party_encounter)], "Hey ordaki! Neden bakiyorsun?", "order2",[]],
  [party_tpl|pt_order_of_night|plyr,"order2", [], "Sizde bana ait olan bir sey var!", "order3",[]],
  [party_tpl|pt_order_of_night,"order3", [], "Hahaha! Duydunuz mu cocuklar bizde ona ait bir sey varmis? Simdi burayi terket yoksa seni dilim dilim ederiz.", "order4",[]],
  [party_tpl|pt_order_of_night|plyr,"order4", [], "Peki sen bilirsin o zaman savas icin hazirlanin!", "close_window",[[encounter_attack]]],
  [party_tpl|pt_order_of_night,"order2", [], "Kusura bakmayin yanlis oldu.", "close_window",[(assign, "$g_leave_encounter",1)]],

[anyone|auto_proceed, "start", [
    (check_quest_active, "qst_relic"),
    (neg|check_quest_succeeded, "qst_relic"), 
    (neg|check_quest_finished,"qst_relic"),
    (quest_slot_eq, "qst_relic", slot_quest_current_state, 2),
    (eq, "$g_talk_troop", "trp_thyr"), 
  ], "{!}NOT SHOWN", "ook_dlg",[]],

#  [party_tpl|pt_order_of_night,"hero_defeated", [], "Lutfen beni oldurme, sana ne istiyorsan veririm.","relikwia",[]],
  [anyone,"ook_dlg", [], "Lutfen beni oldurme, sana ne istiyorsan veririm.","relikwia",[]],
  [anyone,"start", [(eq,"$talk_context",tc_hero_freed)], "Lutfen beni oldurme, sana ne istiyorsan veririm.","relikwia",[]],
  [anyone|plyr,"relikwia", [], "Peki, bana Relic kitabini verirsen girmene izin veririm.", "relikwia2",[]],
  [anyone,"relikwia2", [], "Iste burada, lutfen beni oldurme!", "relikwia3",[(troop_add_item, "trp_player","itm_relic",)]],
  [anyone|plyr,"relikwia3", [], "Fikrimi degistirmeden defol buradan!", "close_window",[(assign, "$g_leave_encounter",1)]],

Module-Items
Code:
 ["relic","St. Grunwalder", [("book_e",0)], itp_type_book, 0, 10000,weight(2)|abundance(100),imodbits_none],

Module-Quests
Code:
 ("relic", "Find Relic", 0, "{!}Do not translate"),

Module-Party-Templates
Code:
  ("order_of_night","Order of Night", icon_rp_lord|carries_goods(50)|pf_quest_party,0,fac_order_of_night,bandit_personality,[(trp_kidnapped_girl,1,1),(trp_guardian,30,35)]),

Pardon araya giriyorum ama bir şey dikkatimi çekti
Code:
 (try_for_range, ":cur_center", villages_begin, willages_end),
villages_begin, willages_end yazmışsın. Onun villages olması gerekmiyor mu? Belki bu sayede bir hatayı engellemiş olabilirim :razz:
İşime yaradı gerçekten, sağolasın. Güzel rehber olmuş.

Master Ronin said:
Pardon araya giriyorum ama bir şey dikkatimi çekti
Code:
 (try_for_range, ":cur_center", villages_begin, willages_end),
villages_begin, willages_end yazmışsın. Onun villages olması gerekmiyor mu? Belki bu sayede bir hatayı engellemiş olabilirim :razz:
İşime yaradı gerçekten, sağolasın. Güzel rehber olmuş.

Evet, w ile v yi çok karıştırır oldum.

@Porshy, dostum sana cevap verecem. Şu an meşgülüm, sabret.

Anladığım kadarı ile Kolba'nın rehberindeki görevi eklemeye çalışmışsın, o yüzden başlamadan önce not edeyim. Oradaki kodların aynısını kullanırsan görünürde bir hata göstermez, fakat hiçbir şekilde oyunda çalışmaz. Yani hatalı aslında ama yokmuş gibi görünür.

Şimdi anladığım kadarıyla, görev verenden görevi aldıktan sonra, öldürmeni istediği party'i buluyorsun. Buraya kadar herşey çalışıyor. Fakat, party'deki Tryh adlı kişiyi öldürmeden konuşman lazım, şimdi ilk olarak o party'i yendiğini check eden bir trigger lazım ki, partyi yok ettiğin an dialogu ateşlesin. Fakat, şöyle bir durum var. Esir alınan kişilere custom bir dialog bağlamak için daha farklı bir yol denemen lazım.

Esirlerle yapılan konuşmaları gösteren dialoglara, senin bana gösterdiğin dialogu yapıştır. O da işe yarayabilir. Onun dışında çalışmazsa, kodu kendim yazar atarım.

Esir alınan kişilere dialog bağlasam bile, adam hero olduğu için kaçtığı zaman yine bugda kalıcak görev :sad: Mesela Kara Gürz görevinden örnek almaya çalıştım köye girince adamlarla karşılaşıyor ya sonra öldürünce konuşuyor falan onun aynısınıda yaptım kodda görünüyor zaten fakat olmadı :/ Kodlamayı öğrenmeye çalışıyorum şuan çok acemiyim fakat böyle oluncada istek gidiyor yavaş yavaş :sad:

Porshy said:
Esir alınan kişilere dialog bağlasam bile, adam hero olduğu için kaçtığı zaman yine bugda kalıcak görev :sad: Mesela Kara Gürz görevinden örnek almaya çalıştım köye girince adamlarla karşılaşıyor ya sonra öldürünce konuşuyor falan onun aynısınıda yaptım kodda görünüyor zaten fakat olmadı :/ Kodlamayı öğrenmeye çalışıyorum şuan çok acemiyim fakat böyle oluncada istek gidiyor yavaş yavaş :sad:

daha dua et C/C++'da falan uğraşmıyorsun kodlamayla. ilk başlarda o kadar çok saçma salak hata yapıyorsun ki, bırak kodlamayı kendinden soğursun. ama biraz gelişince o anları hatırlayıp gülümsemeye başlıyorsun, tatlı bir anı olarak kalıyorlar :grin:

Silverlight said:
Porshy said:

daha dua et C/C++'da falan uğraşmıyorsun kodlamayla. ilk başlarda o kadar çok saçma salak hata yapıyorsun ki, bırak kodlamayı kendinden soğursun. ama biraz gelişince o anları hatırlayıp gülümsemeye başlıyorsun, tatlı bir anı olarak kalıyorlar :grin:

Ya aslında C alanında daha iyiyim sphere üzerinde senelerdir uğraşıyorum kod yazıyorum bu nedenle C ye biraz daha yakın bir kod düzeni fakat bu kodlamayı hiç bilmiyorum açıkcası :smile: zamanla öğrenicem inş. :smile:

Başarılar Belendor Güzel proje .. :smile:

Bende bir şey sormak istiyorum , 1257 AD modunda görmüştüm , şehirlere gidince lord'un resmi çıkıyordu o nasıl yapılıyor acaba ?
mb1ed.jpg

@Porshy, bana görevle ilgili bütün oynadığın module filesları at PM'den. Sadece burada anlatamayacağım kadar karıştı, en iyisi kendim bakmam.

@mount4ever, bir saniye bakmam lazım. Game_menus ve presentations den yapıldığını tahmin ediyorum.

Belendor said:
Krallığı o türlü şekilde assign edersen, sadece "statün" öyle gözüküyor. Yani o kadar basit değil.

İlk olarak:

module_scripts.py'de, hemen en üstte ilk karşına çıkan kodlarda;

Code:
  #script_game_start:
  # This script is called when a new game is started
  # INPUT: none
  ("game_start",
   [
      (faction_set_slot, "fac_player_supporters_faction", slot_faction_state, sfs_inactive),

En alttaki kodu;

Code:
(faction_set_slot, "fac_player_supporters_faction", slot_faction_state, sfs_active),

ile değiştir.

Sonra, bu dizinleri ara;

Code:
# Factions:
      (faction_set_slot, "fac_kingdom_1",  slot_faction_culture, "fac_culture_1"),
      (faction_set_slot, "fac_kingdom_1",  slot_faction_leader, "trp_kingdom_1_lord"),
	  (troop_set_slot, "trp_kingdom_1_lord", slot_troop_renown, 1200),

Bu dizinleri aşağıdaki ile değiştir;

Code:
# Factions:
      (faction_set_slot, "fac_kingdom_1",  slot_faction_culture, "fac_culture_1"),
      (faction_set_slot, "fac_kingdom_1",  slot_faction_leader, "trp_player"),
	  (troop_set_slot, "trp_player", slot_troop_renown, 1200),

Şimdi, kingdom_1'in kralı sensin ama sözde, onu dinamik hale getirmek için;

Code:
(call_script, "script_give_center_to_lord", "p_town_6",  "trp_kingdom_1_lord", 0),

Bu dizini;

Code:
(call_script, "script_give_center_to_lord", "p_town_6",  "trp_player", 0),

Bunla değiştir.

Bunu test edemedim başkasının PC sinden yazdığım için, mantık olarak bunun çalışması lazım. Eğer çalışmazsa diye söylüyorum, bu kesin doğru olan bir yolda yapılması gereken birkaç şey, yani demek ki yapılması gereken birkaç şey vardır ki;

-trp_player'in factionu "kingdom_1"'e değiştir...

Daha basit bir yöntem düşündüm fakat denemedim açıkcası, incelerken şöyle bir call script döngüsü gördüm

(call_script, "script_oim_remove_lord_and_replace", "trp_kingdom_1_pretender", "trp_kingdom_1_lord"),

bu krallığın lordunu değiştiriyor tam anlamışsam eğer buraya "trp_kingdom_1_lord","trp_player" yazarsak sanırım Lehistan'ın kralı olursunuz. Yaklaşık ne olduğuna bak yazısının olduğu dialoga eklenerek yapılabilir diye düşündüm sadece :smile:

Back
Top Bottom