The Elder Scrolls V: Skyrim

Users who are viewing this thread

LOOT sadece pluginleri sıralıyor. TES5EDIT ile pluginleri temizlemek ve çakışmaları bulup el ile düzeltmek gerekiyor. Ayrıca Wyre Bash kullanarak pluginler birleştirilmeli. Oyun motorunun belli bir plugin sınırı olduğu için küçük modları tek bir mod haline getirip dah fazla mod için yer kazanabilirisin.

MO2>NMM bu arada

Skyrim'i bir çok defa oynadım ama modlamak bir türlü kısmet olmadı şimdi steam'dan tekrar indiriyorum hatta skyrim'den sonra serinin 4. ve 3. oyunlarını da alacağım. Esas sorum şu kolaylık olsun diye steam atölyeden skse indirip basit ve hızlıca atölyeden yapayım diyorum siz ne dersiniz steam üzerinden mod ekleyen arkadaşlar bir sıkıntı ile karşılaştı mı.

JCVD said:
Skyrim'i bir çok defa oynadım ama modlamak bir türlü kısmet olmadı şimdi steam'dan tekrar indiriyorum hatta skyrim'den sonra serinin 4. ve 3. oyunlarını da alacağım. Esas sorum şu kolaylık olsun diye steam atölyeden skse indirip basit ve hızlıca atölyeden yapayım diyorum siz ne dersiniz steam üzerinden mod ekleyen arkadaşlar bir sıkıntı ile karşılaştı mı.
3-5 mod ile sınırlı kalacaksa genelde sıkıntı çıkmıyor da daha fazla olursa kontrol etmek zorlaşıyor o yüzden nmm falan kullanıyor insanlar.

Hakan Balamir said:
JCVD said:
3-5 mod ile sınırlı kalacaksa genelde sıkıntı çıkmıyor da daha fazla olursa kontrol etmek zorlaşıyor o yüzden nmm falan kullanıyor insanlar.

Çok değil grafik ile ilgili bir kaç mod ve npc'ler ile ilgili düzeltme fazlasını eski dostum 770'yi de zorlar zati.

:roll: Ciddi sıkıntı içerisindeyim :roll: Kurt adam olarak kalmak istiyorum fakat bu lanet ibik vampirler şehirlerde adam bırakmadı Ingun Karafunda dahil bir çok halkı özellikle satıcıları öldürdüler hatta bazıları kül oldu bu nasıl saçmalık yahu lazım olmasa ölmezler şimdi öldüler şehirlerde benim modla yüklediğim gacılar hariç herkes silindi gibi bir şey vampir olsam şehir baskınları biter mi ? 

Dawnguard DLCsinin olayı o. 2 tercih var ya vampir olacaksın ya da vampir avcısı yani dawnguard. Hikayeyi bitirdiğinde bu saldırıları azaltacak, zayıflatacak ya da kökünden kaldıracak. Kendi tecrübemi söyleyeyim bu zamana kadar 1 kere dawnguard olarak oynadım. Gerisinde hep vampirdim. Vampir olarak hikaye bitirince şehirlere saldırılar bitmişti bende. Belki başkasında devam ediyordur. Ama vampir saldırısı kalmamıştı. Dawnguard bitirdiğimde ise ufak çaplı saldırılar oluyordu ara ara ama normal town guardları tekliyordu yani. Ölen de olmuyordu.

Dawnguard dlcsini bitirince vampir saldırıları tamamen bitiyor. Hangi tarafta olduğun önemli değil. NPClerin ölmesini engellemek istiyorsan Run For Your Lives modu var. Ejderha ve vampir saldırıları olduğunda korumalar dışında her npc en yakın eve kaçıyor. Aynı özellik Immersive Citizens modunda da var. İkisi birlikte kullanılmadığı için ben Immersive Citizens tercih ediyorum.

Kesinlikle nexus mod manager i kullanmanı öneririm. Nexus un kendi sayfasından dilediğin modu tek tıkla kurabiliyorsun.
Artı steam dan daha fazla çeşitlilik var.

30 gb mı ? :grin: albendende okadar şuan için 55.5 gb yer kaplıyor okadar çok mod kullanmanın sorunu ise biyerde illaki çakışma yapıyor zahmetli
toplam 128 adet mod yüklü :smile:

Dawnguard DLCsinin olayı o. 2 tercih var ya vampir olacaksın ya da vampir avcısı yani dawnguard. Hikayeyi bitirdiğinde bu saldırıları azaltacak, zayıflatacak ya da kökünden kaldıracak. Kendi tecrübemi söyleyeyim bu zamana kadar 1 kere dawnguard olarak oynadım. Gerisinde hep vampirdim. Vampir olarak hikaye bitirince şehirlere saldırılar bitmişti bende. Belki başkasında devam ediyordur. Ama vampir saldırısı kalmamıştı. Dawnguard bitirdiğimde ise ufak çaplı saldırılar oluyordu ara ara ama normal town guardları tekliyordu yani. Ölen de olmuyordu.
Vampir avcısı diye birşey yok zaten şafakmuhafızı oldugunuz anda 3. görevde sizi zorla vampir yapıyor kalhisar kalesinin baş vampiri en yuksek kıdemli vampirinin 300 yılı aşkın bir sürede hapis kaldıgı bir zindandan kurtarıyorsun sonuç olarak kendini bir vampir olarak buluyorsun tabi görevin ilerlemesinle kont harkon sana soruyor vampir olmak istermisin yada seni avlamaları için adamlarımı mı salayım......

Vampirlerle fightlarken o "hastalığı" kapma şansın var. Save geri alıp tekrar fazla 2li mücadelelere girmeden uzaktan tek ata ata geçersen vampir olmadan o bölgeden çıkabilirsin. Sen dandik vampirlik "hastalığını" kapmışsın.

Şafak muhafızı diye 1-1 mi çevirmişler? Bilmiyorum Türkçe oynamadım hiç oyunu. Dawnguard işte.

Back
Top Bottom