Counter-Strike: Global Offensive -

Users who are viewing this thread

Mawi said:
Göstermesinler, bıraksınlar artık şu motoru. Dota2'yide çıkarıyorlar, bir sürü takip edeni var daha ne istiyorlar? Dota2 çıkaydı, 1-2yılada HL3 çıkaydı Valve'a kim ne diyebilirdi ki?
Valve HL serileri için her zaman uygun zamanı kollar. HL1-2 arası 5 yılı aldı. Bir 5 yıllık periyot bizi bekliyor olabilir. HL konu olunca Valve en iyisini yapmak için uğraşır.

Ama bildigimiz uzere VAC dahil tum anti-hile sistemleri kirilabiliyordu(en azindan bir kac tane oyle hack mevcuttu).

Her neyse.Bence CS,GO ile bitmez.Valve,gelecekte yapacagi son saldiriyi(Counter-Strike için) bekliyor.O zaman da oyun sektorune balyoz gibi inecek bir oyunla gelecektir.

- this game is not going to replace CS 1.6, or CS:S, it is primary made for consoles, PC version is just kind of a "bonus"
- at the moment, the game looks more like HL2DM
- There is no recoil and there will never be. (because of the consoles)
- the game runs on L4D2 engine
- SourceTV is NOT a priority
- they are working on match making system
- new money system
- no kevlar (this should be fixed in the future)
- maps are simplyfied for XBOX style, less ways, most fights are close range
- Hidden Path (Valve only finances the game) is trying to make all weapons balanced.

Doğruysa bi daha da gelmem heralde CSye

Konsol sürümüyle PC sürümü farklı olacaktır. Team Fortress 2 örneği gibi. PS3 ve XBOX360 sürümü güncellenmiyor vs vs.  CS'yi PC'de bonus olarak yargılayan kım cok merak edıyorum.

Konuyu hortlatıyorum çünkü Betayı az da olsa yaklaşık bi 7 saat deneme şansım oldu. Toplamda 8 silah, 5 bomba ve 2 haritadan olmaz üzere çok kıt bir beta da olsa çok eğlenceliydi.

Grafikler
Source motorunun her nimetini kullanan yapım kesinlikle yenilenmiş grafikleriyle CS Efsanesini çağın seviyesine getirmiş. Ne BF3 gibi bir grafik beklentiniz olsun ne de COD gibi eskimiş bir motor beklentiniz. Source motorunda çok güzel bir görntü ortaya çıkıyor. Menü, HUD ve UI tasarımları yenilenmiş daha modern bir hal almış durumda. Çoğu özelik oyuncuyu sıkmadan direk eylemi yapmaya odaklandığı için Menü ile işiniz çabucak bitiyor. Yeni Oyuncu modelleri gerçekçi. Silah modelleri CS:S ve diğer Source oyunlarına oranlar çok daha güzelleştirilmiş ve yenilenmiş. Haritalar hakkında ayrı bir paragraf açmak gerek aslında. Çünkü Valve bu oyunu geliştirirken bu oyundan ekmeğini kazanmış Profesyonel oyunculardan bilgi ve geri dönüşler aldı. Haritalar buna göre yeniden dizayn edildi. De_Dust'un Köprü Altı olarak tabir edilen yer, Terörist takımı adına artık CS'lerin o bölgeye göndereceği bir Sniper'ları tarafından domine edilmesi engellenmiş. Daha bir çok değişiklik sayılabilir fakat işin özü De_Dust yine CT takımının kontrölü altından çıkamamış. Haritaların genel olarak kaplamaları, sesleri ve yeni modellemeleriyle çok daha modern bir hal aldığınıda belirtelim.

Oynanış
Aslında pek bir şey değişmediğini söylesem yalan olmaz, çünkü CS'nin oynanışı hep böyleydi ve böyle kalacağı da anlaşılıyor. Yeni gelen bombalardan Decoy ve Molotof kokteyli'nin oyun açısından bir kaç önemli özellik kattığını belirtmemiz yararlı olur. Ve yine söylemekte yarar görüyorum COD serisindeki gibi gez-göz-arpacık olayını diğer CS'lerde olduğu gibi CS:GO'de de bulamayacaksınız.

Ses
Botların kullandığı telsiz konuşmaları aynı kalmış. Yaklaşık 10 yıldır aynı konuşmalar döndüğü için aşinalık çekmeyeceksiniz. Silah sesleri çok gerçekçi ayarlanmış, gerçekten silahın gücünü yankılı ortamlarda hissedebiliyorsunuz.

Uzun lafın kısası ne kadar az bir CS:GO tecrübesi yaşamış olsam da, sizi temin edebilirim ki yeni CS gümbür gümbür geliyor. Bir kaç büyük-küçük bugda olsa bu daha ilk beta sürümlerinde bir tanesi. Önümüzdeki aylarda Betaya gelecek bir güncelleme ile yeni oyun modları (Gun game ve Escape gibi) ve eski özellikler (1.6 öncesi özellikler) eklenebilir oyuna.

Buradan da bir müjde verelim CS:GO için Resmi olarak Türkçeleştirme çalışmaları başladı. Gelecek ne getirir bilinmez fakat oyun çevirisinin gün be gün ilerlediğini belirteyim. :smile:

Haydi; inşallah eski 1.6 halinden biraz sıyrılır, Bir ara CS:S oynuyordum, çok değişiklik yoktu ama Source motoru sayesinde biraz daha gerçekçiydi. Umarım güzel bir CS çıkar ortaya.

http://www.youtube.com/watch?v=tN93xXfews4&feature=player_embedded#!

Videosuna baktım bence 1.6 ile arasında çok fark var.S oynmadamım onla karşılaştıramaycağım.

Counter Strike: Source unutulmaz. İlk oynadığım kantırdır. Havası başka bir oyundur. Fun serverlarda çok eğlenirdim. Surf yapmak olsun jail olsun çok zevkli bir oyundu. Babamla oynardım, o 0-20 çekerken ben 20-0 yapardım :smile:

Back
Top Bottom