Counter-Strike: Global Offensive -

Users who are viewing this thread

MArdA TaleWorlds

Community Support & Localization
Community Support
cs_logo.png

TaleWorlds Forumu'u Counter-Strike:Global Offensive yardımlaşma, hesaplaşma, buluşma ve danışma grubuna hoş geldiniz.

Counter-Strike:Global Offensive, Valve'ın en başarılı serilerinden bir tanesi olaN Counter-Strike serisinin 4. ve son ana oyunu olarak 21 Ağustos 2012 tarihinde XBox 360, PlayStation 3 ve PC için dijital olarak piyasaya çıktı. Oyu piyasaya çıkışında beri pek çok değişiklik geçirdi. Bunların ana nedeni genellikle oyunun her geçen gün gelişen E-Spor sahnesi ve oyuncu topluluğudur. CS:GO, Türkçe Dil Desteğine sahip çıkışını gerçekleştiren ilk Valve oyunudur.

http://blog.counter-strike.net/tr/

Bu konuda, Türkçe Forum'un CS:GO severleri olarak burada toplanıp oyun tecrübelerimizi paylaşıyor, oynayacak arkadaş buluyor ve oyun hakkındaki son gelişmeleri yorumluyoruz. Birde Steam grubumuz var, ona da buradan göz atabilirsiniz.

Bu konu oyun ilk piyasaya çıkacağı zaman açılmıştı. O gün bugündür anca arada sırada el atıyorum. Güncel bilgiler falan biraz daha güzel hale getirmeyi planlıyorum önümüzdeki günlerde.
(GETİREMEDİ.)

Eline sağlık iyi olmuş. Ama oyundan beklentilerim daha fazlaydı, yıllar sonra yine aynı grafik motorlarını kullanmaları...

Cs:Source'un ek paketi gibi olmuş sanki. Cs'nin mantığı yıllardır aynı zaten. Fps oyunları arasında kendisine özgü o basit ama aksiyon dolu havası her zaman mevcuttur. Ama yine de beklentim daha farklıydı. Pek içime sindiremedim henüz.

Eğer ucuza satarlarsa, yine bir yığın çocuk kaynar ya, ona üzülüyorum.

Warning - while you were typing a new reply has been posted. You may wish to review your post.

M.ArdA said:
(ki bir CS 2 gelmesi durumunda CoD gibilerinin kalmayacağına %100 eminim.)

:shock:
Arda'nın CoD ve BF serilerinin multisinde takılmadığını burdan anlıyoruz :razz:

Keskin nişancı tüfeğinde zoom açınca hala sabit duruyor.Eh yani biraz mantık.

Mawi said:
Eline sağlık iyi olmuş. Ama oyundan beklentilerim daha fazlaydı, yıllar sonra yine aynı grafik motorlarını kullanmaları...
+1

Source hepimize daha canli,daha hareketli bir oyun vaad etmisti.Ancak birkac model,kaplama,animasyonlar ve eski texturelerin canlandirilmasi disinda ben bir sey goremedim.Ama boyle bir seyin olmasinda,CS'in efsanevi ana yapisinin bozulmamasi buyuk onem arz etmekte.

Eger Global Offensive,CS:S'den cok cok daha fazlasini verirse,hem Valve,hem de biz sadik CS oyunculari icin cok iyi olacaktir.Ayni sekilde sektorun de CS'ye bakis acilari degisir.
@a4:Sonucta zoom sabit kalsa da kafaya nisan aldigimizda bazen mermi kafaya gitmeyebiliyor.

Tabii ki de Valve'den,daha canli grafikler ve gelismis dinamikler beklemekteyiz.

Hem,belki GO,onceki CS'lerden cok daha farkli bir sekilde gelebilir.

@Groinath
Kafaya gitmese bile mantık hatasını telafi etmez.Tüfek sabitlenmedikçe sabit durmaz.Ha sıkar kendini, tutar nefesini kıpırdamaz belli bir süre ayakta da sabit tutabilir ama csde sürekli sabit.Karma Online'da bile nefes tutmazsan tüfek sallanıyor.

üstteki +1 kardeş repini verdim.

a4 said:
@Groinath
Kafaya gitmese bile mantık hatasını telafi etmez.Tüfek sabitlenmedikçe sabit durmaz.Ha sıkar kendini, tutar nefesini kıpırdamaz belli bir süre ayakta da sabit tutabilir ama csde sürekli sabit.Karma Online'da bile nefes tutmazsan tüfek sallanıyor.
Evet,bu konuda haklisin da...

Ama boyle bir seyin olmasinda,CS'in efsanevi ana yapisinin bozulmamasi buyuk onem arz etmekte.

Zaten,amac eski rituelin devam etmesi.Oyle olmasa,adamlar yine CoD veya BF gibi gez goz arpacik eklerlerdi tum silahlara.Dedigini de eklerlerdi.Ama amaclari farkli.Yoksa,Valve onu yapabilecek guce sahip.

Bunun farklılıkla alakası yok. 2011 yılında sabit nişan mı olurmuş? En kıytırık fps oyunları bile bu durumdan kurtuldu artık. Bunun orjinallikle alakası yok.

Mawi said:
TF,L4D2,CS:GO gibi oyunları çıkartmalarının en büyük sebebi geliştirilen Source Motorunu sunmak. Büyük lokmayı HL3 yada EP3 için saklıyorlar ki Source motorunu yakında bırakacaklar gibi görünüyor. Bu da belki bi Crytek Motorundan bile daha iyi bir görsel görme ihtimalimizin olduğunu gösteriyor.

Oyuna gelirsek..
Birinci amacı, dediğim gibi Source Motorunu göstermek. İkinci amacı ise tabikide para kazanmak. Alınacak bir oyun, detaylar falan güzel fakat bana göre birkaç animasyonlarında sorun gördüm. Onları düzeltirlerse oynanacak bir oyun.

Göstermesinler, bıraksınlar artık şu motoru. Dota2'yide çıkarıyorlar, bir sürü takip edeni var daha ne istiyorlar? Dota2 çıkaydı, 1-2yılada HL3 çıkaydı Valve'a kim ne diyebilirdi ki?

Mawi said:
Göstermesinler, bıraksınlar artık şu motoru. Dota2'yide çıkarıyorlar, bir sürü takip edeni var daha ne istiyorlar? Dota2 çıkaydı, 1-2yılada HL3 çıkaydı Valve'a kim ne diyebilirdi ki?
Aynen CS:Source2ye bir iki özellik ekleyip sunmaktansa ellerindeki projelere hız kazandırsınlar.

Umarim GO da digerleri gibi umumi olmaz.Zavalli veletlere orijinal diye belese korsan sunuyorlar(orasi acayip zaten :???: ).

Source'nin Steam'da olmasi demek,Valve'nin eski oyunlara bir yerimde bile degilsiniz demek.Yani bundan sonra cikan oyunlara agirlik verecektir Valve.Zaten Valve'ye Portal,Half Life 2 ve L4D serileri bayagi kazandirdi ve kazandirmaya da devam ediyor.Zaten Valve'nin ismi de Steam ile ozdeslesmis durumda.

Oyun Cross Platform olacak. PS3 ve XBox360 da işin içinde olduğundan sanmıyorum korsanın fazla olacağını. Ki tabii ki kırılır non steam çıkar ama oda matchmaking sisteminden yararlanamaz atıyorum. Ki Valve'ın korsan hakkındaki düşüncelerini buradan öğrenebilirsiniz açıkça.
http://www.youtube.com/watch?v=87pevh2Q0hg

M.ArdA said:
Oyun Cross Platform olacak. PS3 ve XBox360 da işin içinde olduğundan sanmıyorum korsanın fazla olacağını. Ki tabii ki kırılır non steam çıkar ama oda matchmaking sisteminden yararlanamaz atıyorum. Ki Valve'ın korsan hakkındaki düşüncelerini buradan öğrenebilirsiniz açıkça.
http://www.youtube.com/watch?v=87pevh2Q0hg

ya steam sürümü kırılırsa ?  :grin:

Back
Top Bottom