Oyun Dünyası Genel Sohbet

Users who are viewing this thread

nvidia geforce 8500 gt:yonga türü
integrated RAMDAC      :grin:AC türü
ayrılmış video belleği    :1024 mb
sistem video bellei 0 mb
paylaşılan sistem belleği 767mb

işlemci intel pentium 4 3 ghz
ram:2gb
32 bit windows 7
bu özellikler yeni çıkan hangi oyunları (minimum da olsa) kaldırır

Grafik Yonga Seti ASUS EAH4670 series
Grafik Veriyolu Kapasitesi PCI Express 2.0
Bellek Boyutu 1024 MB
Bellek Türü DDR3
MHz olarak Çekirdek Saati 750 MHz
MHz olarak Bellek Saati 800 MHz
GByte/s olarak Toplam Bellek Bant Genişliği 25,6 GByte/s

Intel Celeron D 2.66 Ghz (lanet olsun intele)
3gb ddr2 ram 800 mhz
ekran kartım 128 bit mi 256 bit mi hatılarmıyorum ya
işlemci, ram ve anakart almayı düşünüyorum. ne önerirsiniz?

eheh gene donanım bölümüne dönmüş :grin:

Beyler şu crysis 2nin hikayesini çözebilen varmı, türkçe oynamaya kalkıştım ama sesler çoğu yok(buglar sağolsun)

@poseidon ilgili oyunun wikipediden konusuna bakıp recommendedine bakacaksın, hoş hiç tuttuğunu görmedim(ör:total war)
@nightmare:yeni bilgisayar al onu ikinci pc yap bence. Fiyar performans diye alacağın ekran kartı zaten onuun %30 daha performanslısı olacak.

ya evet haklsın da bu ekran kartını yeni aldım sayılır. daha yenisini alırsam kazık yediğim hissine kapılacam. :grin:
neyse laptop önerisi alim o zaman :smile: (bütçe: 1200-1400 tl)

laptopta oyun oyanmayı düşünmüyorsundur herhalde(orta ayarlarda oynarsın tabi mw2 falan). Ama türkiye piyasasında oyun oynayabileceğin laptop en aşağı 3000 tlden başlıyor ki onlarda yurt dışında 1000 dolardan satılıyor.

niye ya şuan gördüğüm bütün arkadaşlar laptopla oynuyorlar oyunlarını. tabi masaüstüne nazaran daha iyi değil ama masaüstü almaya kalksam işlemci çok para ekran kartı gene öyle ram anakartla uyumlu olacak. off kaç bilinmeyenli bir denklem bu?

2yıllık üniversiteyi 4 yıllık okutacak kadar. Her oyunun belli talebi oluyor donanımdam, birisi wow oynar birisi adventure quest oynar. Yapacileceğin en iyi şey paranı sınırına kar kullanmak. Ama bir sınır yok.(metro 2033ün önerilen sistemi gtx 470di sanırım).

http://www.sanalmarketim.com/urun/d8ff1373e72625729205ecb89cc2703a/ACER-AS5552G-N954G32-AMD-Quad-N950-4GB-320GB-HD5650-15.6#34;-Win-7-Siyah-LX.R4301.018

önerilebilinecek fiyat performans bi bu var.

evet carrefour'da acer marka bi laptop 1500  liradan satılıyordu i5 işlemci, 640gb harddisk, 6 gb ram, 2 gb ekran kartı. (ekran kartını hatırlamıyorum)
bu arada teşekkürler :smile:

şunu buldum fena durmuyor: http://www.sanalmarketim.com/urun/7d8f25f8bcc0ed7fb3e8746dc5ccde57/DELL-inspiron-5010-T48F45-Core-i5-480M-4Gb-500Gb-HD5650-15.6#34;-FreeDos

need-for-speed-shift2-unleashed.jpg

İNCELEME(Merlin'in Kazanı)
Dünyanın en ünlü yarış simülasyonları Gran Turismo ve Forza Motorsport gibi büyük rakiplere bir alternatif olarak karşımıza çıkan Shift, Electronic Arts’ın en sıra dışı hamlesi oldu desek yeridir. Genellikle eğlenmek için oyun oynayan genel profile odaklanan Electronic Arts gibi bir firmanın sadece ileri seviye yarış oyunu sevenlere hitap eden bir oyun yapması büyük risk olarak görülebilir, ama ilk oyundaki başarıya bakarsak, Electronic Arts’ın bu işin altından kalkmayı başardığını söyleyebiliriz.
Bu tip oyunlarda artık bir klasik olan, “İleride müthiş araçlar kullanacaksın, ama biraz sabretmen lazım” sürüşünden sonra, normal alıştırma yarışları yapıyoruz. İleri seviyeye kıyasla daha yavaş araçlarla yarış kariyerimize başlıyor, kazandığımız deneyim ve para ile asfalt canavarı araçlarla kıyasıya bir mücadeleye giriyoruz. İlk intiba olarak, çok gerçekçi bir sunum yapan oyunun gerçekten yarışın içindeymişiz gibi bir hava yarattığını da söylemiz gerek. Özellikle de kask kamerası hayran bırakacak seviyede denilebilir.
Bu tip simülasyon oyunlarına yabancı olanlar için yarışı basitleştirecek ayarlar mevcut. Direksiyon yardımcısı, fren zamanlayıcısı gibi yardımcı araçlar sayesinde asfalta daha iyi tutunabiliyor, deneyimsiz bir sürücü bile olsak, profesyonel yarışçılara taş çıkaracak dönüşler yapabiliyoruz.

Bir yarış oyunu klasiği olan, yarış hayatına züğürt başlayıp, başarılı yarışların ardından paraya para dememe sistemi burada da geçerli. D sınıfı olarak tabir edilen, en ucuz ve diğer klansmanlara göre en yavaş olan araçlarla yarış hayatımıza başlıyoruz. Bu klansmana uygun yarışları başarıp, yeterince para topladıktan sonra, daha yüksek seviye araçlara geçiş yapabiliyor, daha hızlı yarışların havasını soluyabiliyoruz.

Yeni araç almanın yanı sıra, bu tip oyunlarda mutlaka bulunması beklenen modifiye sistemi de karşımıza çıkıyor. Araçlarına ince ayar yapmayı seven, motor gücünü artırmaktan hoşlanan oyuncular için bol seçenek sunuluyor. Sadece motor ayarları değil, aynı zamanda amortisörlere, frenlere, hatta lastiklere bile müdahalede bulunarak kendinize uygun bir aracı hayata geçirebiliyorsunuz. Teknik gelişimlerin haricinde görsel yönden de aracınıza son derece hakimsiniz.

Shift 2’nin en büyük yenilik beklenen yanlarından biri yapay zeka kısmı idi. Genellikle bu tip oyunlarda gerçekçi kontroller ve grafiklere odaklanıldığından, yapay zeka hep ikinci plana atılır. Shift 2’de ise yapay zekanın kimi zaman başarılı olduğunu, kimi zaman ise çuvalladığını söyleyebiliriz. Rakipler bize karşı son derece agresif ve risk almayı seven yapıdalar. Ama iş kendi aralarındaki mücadeleye geldiğinde, trafik kurallarına uyan emekli komiser modundalar. Kendi aralarında hiç kaza yapmıyor, birbirilerini zora sokacak bir duruma hiç gelmiyorlar. Virajlarda biz hata yaptık mı asla affetmeyen yapılarını, birbirleri ile yarıştıklarında yapmamaları gerçekçiliği baltalıyor ve umulmadık olayların gerçekleşme ihtimalini yok ediyor.

ben hayran kaldım.Yakında alamayacağım kesin ama siz oynadınızmı?

poseidon1717 said:
nvidia geforce 8500 gt:yonga türü
integrated RAMDAC      :grin:AC türü
ayrılmış video belleği    :1024 mb
sistem video bellei 0 mb
paylaşılan sistem belleği 767mb

işlemci intel pentium 4 3 ghz
ram:2gb
32 bit windows 7
bu özellikler yeni çıkan hangi oyunları (minimum da olsa) kaldırır
İşlemci ölmüş.Çöp konteynırının yanına alalım. :grin:

nightmare_ said:
evet carrefour'da acer marka bi laptop 1500  liradan satılıyordu i5 işlemci, 640gb harddisk, 6 gb ram, 2 gb ekran kartı. (ekran kartını hatırlamıyorum)
bu arada teşekkürler :smile:

şunu buldum fena durmuyor: http://www.sanalmarketim.com/urun/7d8f25f8bcc0ed7fb3e8746dc5ccde57/DELL-inspiron-5010-T48F45-Core-i5-480M-4Gb-500Gb-HD5650-15.6#34;-FreeDos
Kardeş boşver hiç alma şimdi alırsın iki aya çok daha iyisi çıkar.Pişman olursun.Ben şahsen vazgeçtim.Ekran kartı kötü o yüzden sınırlıyor ama ram'le işlemciyle idare ediyoruz.Ekim ayında hd 5770 toxic en hızlı ekran kartıydı,şimdi hd 6990 çıktı.(Hem de 1000 küsur lira.)Bir kaç aya da 7000 serisi geliyor.İşlemci dersen i7 de eskimeye başladı.AMD yazın Bulldozer'le geliyor.Samsung'da ddr4 ram üzerinde çalışıyor.Vs. vs.
Sana tavsiyem Laptop al,çok daha iyi masaüstüne göre.

ya değişen bişey olmayacak ki 4 çekirdek i7 işlemciler 500 lira ( :shock:) amd buna alternatif olur elbet amma laptop yokki amd işlemcili. fiyat olarak da 2000 lira veremem yani :smile:

Çünkü AMD 16 mb cache'li,8 çekirdekli Bulldozer'leri daha piyasaya sürmedi de ondan. :grin: İyi bak ya laptoplarda da iyi olanlar var extreme falan.

Beyler ben Intel Core 2 Duo e7500 2.93 ghz 3 mb cache,HIS Ati HD 5770 1 gb gddr 5 128 bit ve 21 inç hd dvi girişli monitör alacağım 650 tl'ye.Şimdi benim kafama takılan benim anakart 4 gb 666 mhz ram destekliyor en fazla.Benim ram 2 gb 666 mhz.Sizce ne yapmalıyım?Anakart mı aliyim yeni ne yapiyim?Daha fazla para söz konusu bile olamaz galiba. :sad:

APB oynayan var mı? Beta Tester olmak istiyorum dedim demin,mail gelir 1 haftaya. Hadi bakalım...

AoE online için betaya girmeye çalıştım ama henüz posta gelmedi kabul ederlerse bildireceklerdi .d
etmezler tabii o kadar başvuru arasından :grin:
Fakat oyun resmi olarak başlayınca ilk gününde başlayacağım :smile:

Back
Top Bottom