Download hızı birden yavaşladı

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Ne download ettiğini sormuyorum. Direk yanıta geçiyorum. Bunun birkaç nedeni olabilir. Ben bildiklerimi yazacağım.
1- Birçok kişi aynı anda download yapıyordur(download trafiği)
2- İnternetin ortak internet ise diğer kullanıcılar da girmiştir.
3- Bazı internetlerde belirli bir kotadan sonra download hızı yavaşlatılıyor.
Benim bildiklerim bunlar.

Quiksilver said:
Ne download ettiğini sormuyorum. Direk yanıta geçiyorum. Bunun birkaç nedeni olabilir. Ben bildiklerimi yazacağım.
1- Birçok kişi aynı anda download yapıyordur(download trafiği)
2- İnternetin ortak internet ise diğer kullanıcılar da girmiştir.
3- Bazı internetlerde belirli bir kotadan sonra download hızı yavaşlatılıyor.
Benim bildiklerim bunlar.
2 olabilir sağol. bilmiyorum ama inş. 3 değildir çünkü bunun geçici bi durum olmasını umuyorum. Böyle düşüşler daha öncede oluyordu bu kadar çok olmasa da :smile:

Hocam TTNet kullanıyorsan telekomu ara, problemi söyle. Genelde kısa süre için de olsa hızlanıyor. Bir de hız yavaşlamaz; düşer, azalır.

www.speedtest.net gibi bir siteden internet hızını ölç. Burda bir sorun çıkmazsa ya indirme yaptığın sitededir ya da diğer arkadaşların söylediği gibi internetini başkaları da kullanıyorsa onlar da bir şey indiryo olabilir. Tabi pingin de indirmeyi olumsuz etkiler 50- normaldir. Ama zaten internet hızın düşmüşse ping bunda rol oynayabilir. Bunun sebebi de ya internet sağlayıcındadır(böyleyse kısa sürer büyük ihtimal arayıp sorabilirsin.) ya da yine internetini paylaşmandır.

belli olmuyor bende bazen 900 kb/s ile download ederken birden 400 lere düşüveriyor.Bu tamamen internetin ile alakalı ayrıca bir alaka daha var ama bunun olabilceğini sanmam

Sunucunun yoğunluğu veya başka şeylerden ötürüde olabilir -başka şeylerden ötürü derken sunucu ile alakalı olarak-

yeğenimde 1M/b 4GB limitli (eskiden kalma) hat var. hem ttnet'in adsl hiz testi sayfasından, hemde speedtest'ten test yaptık. 6 M/b çıktı  :shock:

Bende ise Netlimitsiz (hesapta) 8 M/b'ye kadar olan hattan var. Aynı yerlerden test ediyorum, 2 M/b'yi bile bulmuyor. Anladıysam ne olayım...

İnterneti yavaş olan arkadaşlara tavsiyem http://www.sikayetvar.com/
adlı siteye üye olup konuyla ilgili şikayet yazmalarıdır.Ben yazmıştım 24 saat içinde yayınlanacak dendi fakat yoğunluktan dolayı yayınlanmamıştı sanırım, sonra bir akşam 8mbps internetimin 1mbps'ni kullanırken birden telefon çaldı, arayan ttnetti.Sorunu okuduklarını internet hızını en fazla 6mbit'e çıkarıcaklarını(üstünde kopma olabiliyormuş) söylediler, ve gerçekten de yaptılar.Eğer çağrı merkezine ulaşamıyorsanız veya ulaşıp saçma sapan önerilerle karşılaşıyorsanız bu siteyi kullanın derim ben.
Edit:Ah az daha unutuyordum işte benim sorunumla ilgili yazdığım şikayet ; http://www.sikayetvar.com/sikayet/no/930823/g/TTNET+Baglanti+Hizim+Dusuk!

Alhedras said:
yeğenimde 1M/b 4GB limitli (eskiden kalma) hat var. hem ttnet'in adsl hiz testi sayfasından, hemde speedtest'ten test yaptık. 6 M/b çıktı  :shock:

Bende ise Netlimitsiz (hesapta) 8 M/b'ye kadar olan hattan var. Aynı yerlerden test ediyorum, 2 M/b'yi bile bulmuyor. Anladıysam ne olayım...
Hocam o biraz da internet dağıtım merkezine olan uzaklığınıza bağlı. Bakır kablolar kullanıldığı için merkezden uzaksanız size gelene kadar çok veri kaybı olur ve internet hızı düşer.
@Yellow Flash: Deneyeyim bir.

Aman unutmadan; şikayeti yazarken azıcıkta tehdit edin ha!Zaten müşteri kaybetmemek ve firmanın kullanımını düşürmemek için arayacaklardır.Üye olurken gerçek cep telefonu ve ev telefonu numarasını yazın, sallamayın yani o kısımları :razz:

Abi benim tehdit edecek materyelim yok ki, oturduğum yere telekomdan başka bir internet bağlatamıyorum. Ne süperonline var, ne kablo ne bişey. Adamların elindeyim yani :grin:

O da doğru, ama uğraşacaklarını sanmıyorum.
Bu ttnet adama ne dolaplar çevirdittiriyor :mrgreen:

Eğer sorun sürekliyse(benim gibi) "TTnet'e kafam girsin!" Steam veya Facebook grubuna üye ol! Aylarca 8 mbit ödeyip 1 mb hizmet aldık her gün de arıyorduk, ama çözüm yok. En sonunda bağıra çağıra ayrıldık ve Superonline'deyiz çok memnunuz.

Alhedras said:

senin sorunun çok basit.Hat 8mb's desteklemiyor ayrıca santral'e uzaksın.Yeğeninin hattı 8 mb/s destekliyor ayrıca santrale yakındır.

Yani internet hızında hız farklıdır verim farklıdır.8mb/S  alırsın 2 MB/S kullanırsın

beniki 8mbps 6.8mbps kullanıyorum.max 7,2 mb olabilir.

max hızz=internet tarifenin hızı x 0,900

max hız= 8000 kb x 0,900

max hız = 7200 kb =7,2 mb

tamam benim hattımın yavaşlığını anlarım. Da 1 M/b lik hesaba sahip adam nasıl 6 M/b hız alabiliyor? Ona kafam bozuluyor benim  :mrgreen:

Alhedras said:
tamam benim hattımın yavaşlığını anlarım. Da 1 M/b lik hesaba sahip adam nasıl 6 M/b hız alabiliyor? Ona kafam bozuluyor benim  :mrgreen:

Onu bende çözemedim  :mrgreen:

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom