Zor ama belki.

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Yorumlara baktım da yazan kişilerin çoğu (hatta neredeyse hepsi) Yağız'ın klanından. Kiron'un yazdıklarına katılıyorum. WBMM'de ban kalkmış olabilir fakat hâli hazırda bulunan ve düzenlenmesi planlan "BÜTÜN" turnuvalardan yasaklılar listesinde bulunuyor. Özelden ise 4-5 kişi bana yazıyor Levent sen düzenler misin diye. Şunu da belirtmek isterim ki böyle bir baş ağrısına tekrar sahip olmak istemiyorum. Nedeni ise çok net bir şekilde ortada. Eğer ki bir klanınız varsa veyahut forumu aktif bir şekilde kullanan arkadaş kitlesine sahipseniz, istediğiniz bir şey olmayınca bu kişiler ile forumda bir linç sefhası başlıyor. Çok gülünç oluyor ama bir o kadar da baş ağrıtıcı.

Neyse uzun uzun okumak istemeyenler için kısaca özetlemek gerekirse, Kiron'un kararını destekliyorum.

İnkar etmeyeceğim elbette bu konuda Yağız'ı desteklememin sebeplerinden birisi klan liderim olması. Lakin farkında olup olmadığınızı bilmediğim bir durum da var ki turnuva düzenlemeye gönüllü başka kimseyi görmüyorum duymuyorum. Şu yapsa iyi olur bu yapsa iyi olur. Biri eğilim göstersin o zaman. Benim dışında Yağız'ı destekleyen kişileri ismen tanıyorum çoğuyla muhabbetim bile yok hepsi klandan demişsin sadece ben klandanım.

Gameshero said:
Yorumlara baktım da yazan kişilerin çoğu (hatta neredeyse hepsi) Yağız'ın klanından. Kiron'un yazdıklarına katılıyorum. WBMM'de ban kalkmış olabilir fakat hâli hazırda bulunan ve düzenlenmesi planlan "BÜTÜN" turnuvalardan yasaklılar listesinde bulunuyor. Özelden ise 4-5 kişi bana yazıyor Levent sen düzenler misin diye. Şunu da belirtmek isterim ki böyle bir baş ağrısına tekrar sahip olmak istemiyorum. Nedeni ise çok net bir şekilde ortada. Eğer ki bir klanınız varsa veyahut forumu aktif bir şekilde kullanan arkadaş kitlesine sahipseniz, istediğiniz bir şey olmayınca bu kişiler ile forumda bir linç sefhası başlıyor. Çok gülünç oluyor ama bir o kadar da baş ağrıtıcı.

Neyse uzun uzun okumak istemeyenler için kısaca özetlemek gerekirse, Kiron'un kararını destekliyorum.
Mümkünse düzenleme, en son WYL’yi Eylül’de başlatmaya çalışmıştın, ne yapacağın belli olmuyor.

Kiron veya belli insanların artık kinini bir kenara koyup adam kayırmamaları gerekiyor. Üst düzey bir ayrımcılık var açıkçası. EU'da herkese bir şans daha verilip kendini kanıtlaması ve kendini aklaması beklenirken burada destek yerine köstek olunup çok katı bir tavırla her şeyde reddediliyor ve kişisel nefret kurbanı oluyor. Çok yazık. Nessa'nın klan liderim veya arkadaşım olmasıyla bir alakası yok, bu durum herkese böyle ama Yağız'a yapılan apaçık bir ayrımcılık ve kin var.

Birileri, birilerinin klanında diye yapılması istenen bir şeye karşı çıkmak üstüne etkinliği yapmayı istememek bayağı iyiymiş, hem ayranım dökülmesin hem de tatsız olaylar yaşanmasın. Ki istenilse zaten forumda konu açılmadan mevcut klan liderlerine ulaşılarak bir etkinlik gene yapılır. Safi insanların işine taş koymaktan öte bir hareket olmaz.
Oldu olucak Armağan Yavuza DM atın.

Nessa ile artık çok büyük sorunlarım yok ama kendisine de söyledim her zaman banın kalkmaması için elimden geleni yapıcam, WBMM den banı kalkmış ama benim için hala bir hileci.

Ve turnuvalardan birini geçmiş hilecilerden biri kurması kadar düştüysek vay bannerlordun haline. 2. şans olayı kadar saçma bir şey yok. Artık bu işin hiç bir caydırıcılığı yok.

Geçmişte hileci olan birinin kuracağı turnuva ve mevcut oyuncuların nerdeyse tamamının hile şüphesi olması?Ne kadar güvenilir bir turnuva olabilir ki?Nessa nın turnuva kurmasını isteyen kişilerde zaten nessanın arkadaşları. Şahsen ben nessa'nın kuracağı hatta oyuncu olarak bile katılacağı hiç bir turnuva da yer almıcam. Benim için hileci hilecidir. Herkesin 2. şansı varsa neden kimse ilk şansını bu son turnuva da harcamasın? WBMM adminlerinin bir bildiği olabilir ama nessa nın banının kalkmasının en önemli nedeni tanıdıkları olduğunu düşünüyorum, yanlışım varsa düzeltin ama diğer hilecilerin de banı açılmış mı? Açılmış olsa bile dediğim gibi benim için hileci(ki özellikle zamanında birilerini hile ile ilişkilendirenler ve aklınca hile ile oynadığı maçlarda insanlarla dalga geçenler) hilecidir.

Belki bu 2. şans bir bedel ödenerek verilebilir. Toplulukların yöneticileriyle arkadaş olmak bana göre bir bedel değil. Örnek olarak h1z1 de banlanan hileciler bir özür videosu çekip yüklüyorlar ve tüm topluluk bunları görüyor , ve banları açılıyor xd Komik gelebilir ama gerçekten benim şu an hile kullanmamı caydırıcak ortada ne var?

Şu anda hile ilişkisi bulunan herhangi biri turnuva açamaz. İş sadece hile kullanan birinin turnuva açması ile çözülecekse çözülmemesi en doğrusu. Bu da görüş değil. Türkçe Forum Yönetimi olarak daha öncesinde verilmiş bir kararın hatırlatılması. Herhangi bir yenilik yok. Burada "Son Turnuva" mesajı verilmek isteniyorsa yapılacak en yanlış hareket bu olur. Sırf arkadaşınız, sevdiğiniz bir insan olması onun işine yaramayacak bir karar verildiğinde karar verenlerin "kin" dolu olduğu anlamına da gelmez. Burada değerlendirmeye alınan pek çok şey var. Şu ortamda herkes birbirini hileci diye suçlarken ve cadı avına çıkmışken, hile kullanımı yüzünden yasaklanmış ve herhangi bir sebepten daha yeni şans elde etmiş birinin, hemen ertesinde turnuva yönetmesi ona iyilik de değil. Hiçbir turnuva sorunsuz geçmez. İlk ateşe atılan da turnuva yöneticisi olur. Yani siz bunu tek yönlü değerlendiriyor olabilirsiniz ancak biz bunu o şekilde değerlendirmiyoruz. Mahcubiyet ve sabır gösterilirse bu tabi ki yaptırımların "yavaşça" kalkabileceğinin göstergesi ama bunu "küçük" adımlarla yapmak gerekiyor. Bazı şeyler kalıcıdır ve bazı uç noktalar için tavizler verilemez, verildiğinde oluşacak hataların sorumluluğunu kimse de üstlenemez. Her şeyin bir anda unutulacağı veya bir anda affedileceği gibi "ideal" bir dünyada yaşamıyoruz. Yaşıyor olsaydık buna bile gerek kalmazdı. Yine de kalıcı olmayan şeyler üzerinden çözüm yollarına gitmek de mümkün ve bir önceki yazımda da tekrarladığım gibi eğer bu şanslar iyi değerlendirilir ve mahcubiyet rol ile değil gerçek samimiyet üzerinden gözlenirse  o zaman bu kalıcı olmayan yaptırımların kalkması tabi ki mümkün. Zaten kalıcı olacak yaptırımlar için söylenecek herhangi bir değişiklik söz konusu değil. O yüzden süreci eleştirmek yerine sebeplerini iyice kavradıktan sonra farklı çözüm önerileri üretmeye bakın derim. Bu konudaki karar değişmeyecek.
İyi forumlar!

Nessa'nın düzenlemesinde bir sakınca görmüyorum. Madem böyle bir düşüncen var sen yap turnuvayı Kiron. Yapmak istemiyorsan boş yere suçlamayı bırakın Nessa düzenlesin. Gerçi böyle konuşmamızın da bir mantığı yok, sizin düşünceleriniz zaten karışamayız. Sonuçta karar verici olanlar sizlersiniz... :wink:

Heprai ve ben Nessa'nın klanından değiliz, aksine aramız iyi değil bilginiz olsun xd ayrıca Cerci'nin de kendi topluluğu var yani Nessa'nın klanından değil. Hayatta en sevmediğim şey bir insanı ölümüne suçlamaktır. Bu ortamda bu kadar aktif hile kullanan insan varken Nessa'yı suçlamayı bırakmalısınız  :grin: Native ortamında aktif değiliz ama turnuvada eksik takım olursa, takım kurup destek vermeye çalışırız.(shepherd düzenlemediği sürece)

Luz1kA said:
Nessa'nın düzenlemesinde bir sakınca görmüyorum. Madem böyle bir düşüncen var sen yap turnuvayı Kiron. Yapmak istemiyorsan boş yere suçlamayı bırakın Nessa düzenlesin. Gerçi böyle konuşmamızın da bir mantığı yok, sizin düşünceleriniz zaten karışamayız. Sonuçta karar verici olanlar sizlersiniz... :wink:

Heprai ve ben Nessa'nın klanından değiliz, aksine aramız iyi değil bilginiz olsun xd ayrıca Cerci'nin de kendi topluluğu var yani Nessa'nın klanından değil. Hayatta en sevmediğim şey bir insanı ölümüne suçlamaktır. Bu ortamda bu kadar aktif hile kullanan insan varken Nessa'yı suçlamayı bırakmalısınız  :grin: Native ortamında aktif değiliz ama turnuvada eksik takım olursa, takım kurup destek vermeye çalışırız.(shepherd düzenlemediği sürece)

Aradığım meşrulaştırma xd adamın kendisi kabul ediyor kullandığını, kendine göre gerekçeleri var anladığım kadarıyla ama kabul ediyor kullandığını sen neyi suçlamaktan bahsediyorsun? Benim için native dışında diğer modlardaki  nessanın düzenliceği turnuvalarda veya etkinliklerde hiç bir sıkıntı yok, ama bu oyunun en resmi oyun modu native dir(En azından bana göre). Ve kalkıp eskiden hile kullanmış birisinin turnuva kurmasını masum görmek saçma olur,nedeni de  nessanın yine hile kullanacağından değil, özellikle bannerlord için hile kullanıcakları cesaretlendirmesi.

Yanlış anlıyorsun dostum. İnkar etmiyorum hile kullandı ve ban da yedi. Bunun cezasını da ağır ödedi. Aktif olarak bir hile kullanımı yok(gözlemlediğim kadarıyla) ve uzun da bir süre geçti banlanalı. O yüzden diyorum düzenleyebilir diye yoksa Hile kullanmasını meşrulaştırmıyorum yanlış anlamayın. Nessa benim gözümde her zaman hile kullanmış biri olarak kalacak zaten. Ben de NW'da Milli Takım kaptanlığı yapmış biriyim. Ben veya bir arkadaşım da hile kullanmış olsaydı aynı tepkileri alacaktık. Bu olaylara çok sert bir şekilde karşıyım, sizlere hak veriyorum. Ne deseniz haklısınız ama oyunun son turnuvası olacak gibi o yüzden böyle bir öneride bulunmuştum fakat community ile pek bir alakam yok. Anladığım kadarıyla Kiron da belli bir süre daha devam edebileceğini söylüyor cezanın bunu ben veya bir başkası değiştirmez. Gönüllü bir arkadaş varsa düzenleyebilir, ben ve oyuncu topluluğumdaki arkadaşlarım ile birlikte yardımcı olmaya çalışırız. Eminim ki @IbrahimPasha da düzenleyecek arkadaşa hosting konusunda destek olacaktır.

Bütün etkinliklerin düzenlendiği, herkesin bir arada bulunduğu bir discord açın. Forum yönetiminden kimse gelip boş boş konuşamaz size 'herhangi bir turnuva açamaz' falan diye. Oyunda yıllardır hile varken konuyla ilgili hiçbir şey yapmamış olan oyunun forum yönetiminin burada gelip millete ahkam kesmesi beni benden alıyor. Var işte hile. Millet de kullanıyor. İsteyen turnuva açar. İstemeyen turnuvada oynamaz. Turnuva yönetimi istediği oyuncuyu turnuvandan yasaklar. Sana ne yani.

ssalih said:
Bütün etkinliklerin düzenlendiği, herkesin bir arada bulunduğu bir discord açın. Forum yönetiminden kimse gelip boş boş konuşamaz size 'herhangi bir turnuva açamaz' falan diye. Oyunda yıllardır hile varken konuyla ilgili hiçbir şey yapmamış olan oyunun forum yönetiminin burada gelip millete ahkam kesmesi beni benden alıyor. Var işte hile. Millet de kullanıyor. İsteyen turnuva açar. İstemeyen turnuvada oynamaz. Turnuva yönetimi istediği oyuncuyu turnuvandan yasaklar. Sana ne yani.

Ne kadar eski bir oyun olsa da olması gereken oyunun hileyi engellemesi, oyuncuların değil +1

ssalih said:
Konnnnnuş beee +1

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom