Ziraat Türkiye Kupası - "Bir kupadan daha fazlası"

Users who are viewing this thread

images

Şuana kadar açılmadı galiba ben de açayim dedim.

2017-2018 sezonu Ziraat Türkiye Kupası yarı final maç sonuçlari:
Beşiktaş 2 - Fenerbahçe 2
3 kırmızı kart( Quaresma,Alper,Volkan)
Galatasaray 2 - Akhisarspor 1

Rövanş maçları:
Akhisarspor 2 -  0 Galatasaray 18 Nisan çarşamba
Fenerbahçe 3 - 0 Beşiktaş. Hükmen 3-0 Fenerbahçe galibiyeti.

Final:
Teleset Mobilya Akhisarspor 3 - 2  Fenerbahçe Spor Kulübü 9 Mayıs Çarşamba Diyarbakır.
2017-2018 sezonu Şampiyon Teleset Mobilya Akhisar Spor

Dostluk içinde ki bir derbiden çok; çok güzel sahnelenmiş bir tiyatro oyunu izledik. Yaşananlardan dolayı umarım Şenol Güneş'e güzel ödül verirler.

Her şey aleyhinize giderken birden bu olayların olması sana tuhaf gelmiyorsa diyebileceğim hiç bir şey yok.
EDİT:
Sulu derbiyi tatil etmeyip bunu tatil edenlere de selam olsun.

Arkadaşlar komik olmayın ya ahahah kumpas, yok algı operasyonu felan... Twitter'da görüyorum. Yok efendim 6 yıllık doktorum, bu gerçek değil felan. Ulan... Neyde konuşmayacağım. Ömrüm dikiş atmakla geçti. Bariz gerçek! Yok efendim kan gerçek değil, algı operasyonu. Fenerbahçe'nin üstüne geliyorlar. Yok bilmem ne zamanında bizim maç iptal edilmedi felan...

Şu olaylar Trabzon'da olsaydı, Trabzon'u ülke topraklarından çıkarırlardı yemin ediyorum. TFF en hafif cezayı verecektir Fenerbahçe'ye. Merak etmeyin. Fenerbahçe bu işten yine en az ceza ile ayrılacaktır. Fenerasyon'a güvenimiz tam.

Afa's Felix said:
Kafasına kurşun yerine çakmak yediği için tiyatrocu ilan edilen teknik direktörümüz var. Muazzam.

yeni ileti

Aynen kumpas, 5 temmuz :lol:

5 Temmuz davasında değilim hiç bir şekilde. Fenerbahçe'ye kumpas kurulduğu falan da yok. Dün gördüğüm tek şey, oynanan 50-55 dakika boyunca taraftarı germek için her pozisyonda kendini yere atan, karşı takımı 10 kişi bırakmak için her pozisyonda kendini bebekler gibi yere atan Beşiktaş'tı. Kafasına çakmak geldikten sonra, gram kafasında kanama olmayan adam, 5-6 cm yarık olduğu halde kafasında bir damla kan olmayan adamı utanmasalar 5 gün yoğum bakıma alıp, beyin ameliyatı yapıcaktınız.

Bu ülke sulu derbiyi gördü ama Fenerbahçe geldi oynadı, kazandı gitti. Şükrü Saraçoğlunda defalarca teknik direktörlerimizin kafası yarıldı, oyuncularımızın üstüne yüzlerce yabancı madde yağdı ama bir kere olsun kormadık, çıktık o sahaya ( yenemedik ama olsun  :grin: ) yinede savaştık. Dünyanın her yerinde derbi maçlarında sahaya yabancı madde atılıyor, ( tabii bizimkiler çok abartı oluyor ) yapılan şeyin asla doğru olduğunu savunmuyorum burada da yanlış anlaşılma olmasın ama kolay kolay da kimse kaçmıyor sahadan. Fenerbahçe taraftarının yaptığı aptallığı konuşmanın pek bir lüzumu yok, bunu savunmanın da luzümü yok. Ama gel gelelim ki, sürekli efendi takılıyorsa Beşiktaş yönetimi ve oyuncuları kusura bakmasında o sahada kimseyi geremez. Gerdikleri zaman neler olucağını bilerek yaptılar bunu, ki benim kızdığım noktada burası. O stada gelen insanları maç boyunca tahrik ederek neyi amaçladıkları çok belliydi, bunu da elde ettiler orası ayrı bi' konu. Kafasına bozuk para geldi diye, bir insan daha fazla nasıl drama yapabilir bilmiyorum doğrusu  :roll:.

@Paradox

Ya paradox boş yapma gözünü seviyim, yok Trabzonda olsaymış ülkeden silinirmiş... Hakem dövdünüz, sahaya kocaman direk atmaya çalıştınız (-ki yaptığınınız diğer şeyleri saymıyorum) ülkeden silinmediniz. Bir kişinin yaptığı denyoluk yüzünden drama yapma burada. Ha 18 yaşında arkadaşımı, sırf üstünde Fenerbahçe forması var diye, ellerinizde döner bıçaklarıyla, havaya sıkarak Ankara otobanında kovalayan da sizin taraftarınız. Federasyon düzgün cezalar verseydi, Trabzon anca bu sene çıkmıştı Süper Lig'e.

Sizin bizim olayını yaparsak bu mevzu bitmez. Hakem dövmeye giden şahıslar da birkaç kişi. Bu yabancı maddeleri atanlarda. Direklerde... Benim komigime giden ve saçma bulduğum kumpas, ya da bu olay planlı felan demeniz. Başlı başına komedi ve saçmalık. Ayriyetten Beşiktaş da paşa paşa oynayabilirdi. MAÇI TATİL EDEN HAKEM.

Paradox. said:
Sizin bizim olayını yaparsak bu mevzu bitmez. Hakem dövmeye giden şahıslar da birkaç kişi. Bu yabancı maddeleri atanlarda. Direklerde... Benim komigime giden ve saçma bulduğum kumpas, ya da bu olay planlı felan demeniz. Başlı başına komedi ve saçmalık. Ayriyetten Beşiktaş da paşa paşa oynayabilirdi. MAÇI TATİL EDEN HAKEM.

Ben kumpas demedim hiç bir zaman. Ben sadece Beşiktaş'ın olucakları bilerek ve buna güvenerek haraket ettiğini söyledim.

Ek olarak evet haklısın, bizim olayımız, sizin olayınız dersek bu işin içinden çıkamayız. Ama Trabzon taraftarı olarak bize yapılsaydı şöyle olurdu böyle olurdu dersen işin rengi değişir. Hakemi dövmeye giden kişiye gelirsek, ever bu bir kişi. Ama her Fenerbahçe maçında, sahaya yüzlerce madde atan bir kişi değil. Toplu olarak her maç, sahaya atılan ( özellikle Volkan Demirel'e ) maddelerin haddi hesabı yok. O yüzden çok masummuş gibi konuşmanın da mantığı yok.

Quaresma her köşe vuruşuna gittiğinde karşı taraftarın madde atmaları kültür haline geldi, adam bile alıştı artık bir şey atılmasına, geçen sene kelebek atmışlardı hatırlarsan eğer :lol: . Futbolcularda da "a çakmak bozuk para atıyorlar hadi kaçalım" gibi kaçma durumu olmadı. Hakemler orta yuvarlakta toplanmadan önce defalarca oyun durdu, koridordaki saldırıdan ve Şenol Güneş'in stadyumdan çıkarılmasından sonra tatil edildi maç.  Çakmakla kafa yarılsın, koridorda güvenlik görevlileri oyunculara ve takım çalışanlarına saldırsın ama olay baştan sona tiyatro olsun. Bizim oyuncuların yaptıklarını hiçbir şekilde savunmuyorum bu arada. Fenerbahçe'nin her maç yaptığı taktikler bu sefer kendilerinde patladı sadece. Olay bundan ibaret

Flecha said:
Paradox. said:

Ben kumpas demedim hiç bir zaman. Ben sadece Beşiktaş'ın olucakları bilerek ve buna güvenerek haraket ettiğini söyledim.

Ek olarak evet haklısın, bizim olayımız, sizin olayınız dersek bu işin içinden çıkamayız. Ama Trabzon taraftarı olarak bize yapılsaydı şöyle olurdu böyle olurdu dersen işin rengi değişir. Hakemi dövmeye giden kişiye gelirsek, ever bu bir kişi. Ama her Fenerbahçe maçında, sahaya yüzlerce madde atan bir kişi değil. Toplu olarak her maç, sahaya atılan ( özellikle Volkan Demirel'e ) maddelerin haddi hesabı yok. O yüzden çok masummuş gibi konuşmanın da mantığı yok.
Biz birkaç kisinin saçmalıkları yüzünden takımımız zarar görmesin diye uğraşıyoruz zaten. Gerek çeşitli uyarılar olsun, gerek stad  içi anonslar, yöneticilerin açıklamaları olsun. 2010'un öfkesini dindirin artık diyoruz.

Sonuç: son 4 Fenerbahçe maçında hiçbir şey olmadı.

@erozbey; hee kumpas hee diyoruz, dalga geçiyoruz ama Erdoğan bi buna burun boku olmadığı kalmıştı o da olunca puzzle tamamlandı. Açıklamasında nunun bir kumpas olduğunu düşünüyorum dedi. (AA) Erdoğan da işin içinde girdiyse tamam zaten. Fetöya kadar gider bunun ucu. :lol:

O maydonoz olmasa zaten olmazdı. Neden bütün abidik kubidik adamlar Fenerden çıkma ki.. Neyse kumpas falan yok, salak taraftarın salak eylemi yüzünden oldu bunlar. 3-0 bekliyorum.

Türk futbolu bu tür holiganlıklara alıştı artık. Bundan sonraki derbilerde karşılıklı olarak çok daha ağırı olacaktır bence.

Yapılanları kesinlikle desteklemiyorum, ama şuraya bir bakınız. Trabzonspor - Fenerbahçe maçında, korner kullanmaya giden Emre Belözoğlu'na yabancı madde yağmuru ve küfürler ediliyor. Şenol Güneş sahaya kadar girip, "Sen kullanma, taraftar tahrik oluyor" diyor. Aynısını neden Quaresma'ya söylemedi acaba?

Bir de Şenol Güneş'in kafasına gelen maddenin peruk olduğu söyleniyor. Doğru mu?

Trabzonspor-Fenerbahçe maçında Şenol Güneş ev sahibi olduğu için Emre'yi engellemiş olabilir mi acaba? Hani biliyor Trabzonluların ne halt olduğunu ve kullanmasını engelliyor. Hadi hepsini geçtim Quaresma nasıl tahrik ediyor taraftarı? Emre tahrik eder çünkü Trabzonlu oyuncu ile ırkçılık muhabbeti vardı. Bunu Şenol Güneş'ten bekleyeceğinize bunu gidin Aykut Kocaman'dan bekleyin. Ha bu arda Aykut hoca suçu Beşiktaş'a attı. Son olarak hayır, kafasına gelen madde peruk değil. Hadi peruk diyelim "iddialara" göre peruk içinde bir cisim olmalı ki kafası yarılsın. Neyse, 3-0 hükmen verilmiyorsa hiç ceza vermesinler. Hatta bizi elesinler ben razıyım.

Önceki maç Quaresmanın neler yaptığı ortada. Bizim idarei menajerimizin kafası yarılıyor oluk oluk kan akıyor maç tatil edilmiyor. Rapora dahi geçmiyor. Aynı şekilde Mehmet Topalın kafası yarıldı. Senelerdir Fenerbahçeli yöneticilere futbolculara Avni Akerde İnönüde Samiyende saldırılıyor. Ve tatil edilen maç sayısı bir elin parmaklarını geçmez. Tolga ve Mustafanın tribüne çıkmaya çalışması ve Gökhanın içerideki itirafı var. Hakemden izinsiz içeri giden BJK bi kere. Ama yinede maçı hükmen bjk ye verip fenerede stad kapatma cezası verecekler.

Back
Top Bottom