Yoldaşların Adını Değiştirmeye Yarayan Bir Mod Var Mı?

Users who are viewing this thread

Arkadaşlar Merhabalar;

Öncelikle şuradan başlamak istiyorum; Liderlik seviyemiz son seviyeye geldiğinde oyun fazla birlik oluşturmamıza müsade ediyor. bunun içinde fazla yoldaşınız olması gerekiyor hele hele benim gibi yoldaş sınırını kaldırdıysanız, çok fazla yoldaşınız oluyor.

Birlikler yok edildiği zaman bildiğiniz gibi tekrardan kurmanız gerekiyor. fakat birlik oluştur butonuna tıkladıktan sonra birlik liderini seçeceğim zaman şaşırıyorum. zira o kadar fazla yoldaş var ki, kimisi vali, kimisi birlik lideri, kimisi benim birliğimde izci, kimisi kervancı derken beynim yanıyor. bende hangisini birlik lider yapacağım derken şaşakalıyorum. en son husn fulq valisini birlik lideri yapmışım şehirde sadakat düştüğünden az daha isyan çıkıyordu...

bende kendimce şöyle bir çözüm geliştirdim; birlik lideri olacak kişilerin başına "Komutan" kelimesi ekleyeceğim, vali olanların başına "Vali" Kelimesi ekleyeceğim diye.

işte işlerin rengi burada değişiyor zira aile üyelerine bunu yapmak kolay yani "Komutan Nathanos" yada "Komuta Pheae" bunlar sorun olmuyor fakat yoldaşlarda bunu yapamıyorum.

bunu yapmanın bir yolu var mı? yada bana daha farklı bir yol çıkışı gösterebilecek biri var mı?

Not 1; https://www.nexusmods.com/mountandblade2bannerlord/mods/2836 buradaki modu kullanmaya çalıştım fakat 1.6.3 versiyonunda çalışmadı.
Not 2; yoldaşları aileye almaya yarayan bir mod vardı. fakat bunu da ben yapmak istemiyorum zira bazı yandaşları geçici görev için şehirlere vali olarak tayin ediyorum. zamanı geldiğinde klandan attığımdan dolayı eğer bunu aileye alırsam aileden atamayacağım için ailedeki üye sayısı çok fazla olur.

Last edited:
Daha önceden seninle konuştuğumuz bir mod vardı. Bununla karakterin özelliklerini değiştirebiliyordun. İsimlerinide değiştirebilirsin.
Modun çalışma mantığı:
Modu kurduktan sonra oyunu ingilizceye alıp kütüphaneyi (N tuşu) aç. Bu arada ingilizceye almadan denersen yetenek ağaçlarının yeri değişiyor. İngilizceye alıp Türkçeye çevirirsen bir sıkıntı olmuyor.
Save, load özellikleri var. Save dersen Documents\Mount and Blade II Bannerlord\CharacterManager Dosyasına kaydeder. Burada kayıtlı olan dosyaları Not defteri ile açıp oyuncu ismi olan kısımdan değiştirebilirsin. Daha sonra load dediğin zaman oyuncunun ismi değişir. Load dediğin zaman daha önce kaydettiğin oyuncu dosyasını silersin. Bu işlemi değiştirmek istediğin oyuncular için tekrarlarsın.

Daha önceden seninle konuştuğumuz bir mod vardı. Bununla karakterin özelliklerini değiştirebiliyordun. İsimlerinide değiştirebilirsin.
Modun çalışma mantığı:
Modu kurduktan sonra oyunu ingilizceye alıp kütüphaneyi (N tuşu) aç. Bu arada ingilizceye almadan denersen yetenek ağaçlarının yeri değişiyor. İngilizceye alıp Türkçeye çevirirsen bir sıkıntı olmuyor.
Save, load özellikleri var. Save dersen Documents\Mount and Blade II Bannerlord\CharacterManager Dosyasına kaydeder. Burada kayıtlı olan dosyaları Not defteri ile açıp oyuncu ismi olan kısımdan değiştirebilirsin. Daha sonra load dediğin zaman oyuncunun ismi değişir. Load dediğin zaman daha önce kaydettiğin oyuncu dosyasını silersin. Bu işlemi değiştirmek istediğin oyuncular için tekrarlarsın.
anladım fakat attığınız linkte 3 tane dosya var hangisini indirmem lazım?

anladım fakat attığınız linkte 3 tane dosya var hangisini indirmem lazım?
CharacterManager - GUI version - For ALL 1.6.x versions yazanı indirmeniz lazım. Save/load yapabildiğiniz bu.
Diğer versiyonu console kısmında code yardımı ile oluyor. Hangisi kolayınıza gelirse.

Aslında tam olarak yoldaş sınırını kaldırmadım sadece yoldaş sınırına dengeleme getirdim.

Kaoses Tweaks( https://www.nexusmods.com/mountandblade2bannerlord/mods/2911 ) adında bir mod var aynı Bannerlord Tweaks( https://www.nexusmods.com/mountandblade2bannerlord/mods/49 ) gibi.

yukarıdaki resimde "Clan Tweaks" başlığı adı altında bulunan base companion limit dediği şey, bizim klanımız 0 seviye olsa bile alabileceğimiz yoldaş sayısı.

Yine yukarıdaki resimde "Clan Tweaks" başlığı adı altında bulunan bonus companion ise klan seviye aldığında yoldaş sınırının kaç artacağının göstergesi.

böylece klan son seviyedeyken 80 yoldaş sınırı oluyor. ( oyunda bu kadar yoldaş var mı emin değilim )

şununda farkındayım no limit bunle ( https://www.nexusmods.com/mountandblade2bannerlord/mods/1426?tab=description ) modu var, herşeyin limitini kaldırıyor( grupdaki asker sayısı ve rehine sayısı dahil) fakat ben bunu dengeli bulmuyorum.

Back
Top Bottom