Yeni Tip Koronavirüs (2019-nCoV) Salgını

Users who are viewing this thread

Bu gidişle yasağı mecbur getirecekler. Risk grubundakilerin hiç umurlarında değil. Toplu taşımalar hala yaşlılarla dolu. Gezip dolaşıyorlar. Cemaat ile namaz kılınmayacak denmesine rağmen hala camilerde cemaat oluşturmaya çalışanlar var. Ucu açık hiçbir şey bırakılmamalı, resmi olarak yasaklanmalı. Türkiye'de ricayla salgını önleyemezsin ne yazık ki. Cuma günü insanların yine camilere gideceğine dair hangimizin şüphesi var?

Bu gidişle yasağı mecbur getirecekler. Risk grubundakilerin hiç umurlarında değil. Toplu taşımalar hala yaşlılarla dolu. Gezip dolaşıyorlar. Cemaat ile namaz kılınmayacak denmesine rağmen hala camilerde cemaat oluşturmaya çalışanlar var. Ucu açık hiçbir şey bırakılmamalı, resmi olarak yasaklanmalı. Türkiye'de ricayla salgını önleyemezsin ne yazık ki. Cuma günü insanların yine camilere gideceğine dair hangimizin şüphesi var?
Haklısın durum artık halkın inisiyatifine bırakılamayacak kadar ciddi gözüküyor

Vaka sayısının giderek katlanması ve Aytaç Yalman olayı, Sağlık Bakanlığı'na olan bütün güvenimi yitirmeme sebep olmuştur. Artık ben de ''saklıyorlar bizden'' diyen tayfaya geçiyorum.

Bir şey saklanmasına gerek yok ki? Az test yaparsan az sayı görürsün. Resmî olarak yapılan testlerin sayıları da az, arttırılacağı söyleniyor. Bakalım arttırıldığında ortaya nasıl bir tablo çıkacak.

Sıtma ve romatizmanın tedavisinde kullanılan etken maddesi hydroxychloroquine olan ilaçların Covid-19 tedavisinde de kullanıldığı ve olumlu sonuç alındığı açıklandı Amerika'da. Hatta Trump dün bu hastaliğa karşı daha fazla kayıp vermeyeceğiz dedi. Yani sanıyorum ki Nisan'ın ortalarına doğru her şey normale döner.

Vaka sayısının giderek katlanması ve Aytaç Yalman olayı, Sağlık Bakanlığı'na olan bütün güvenimi yitirmeme sebep olmuştur. Artık ben de ''saklıyorlar bizden'' diyen tayfaya geçiyorum.
Aytaç Yalman'ın başka bir hastalığı daha vardı ve koronadan mı var olan rahatsızlığından mı öldüğü belirlenemedi sağlık bakanının açıklaması var

Sıtma ve romatizmanın tedavisinde kullanılan etken maddesi hydroxychloroquine olan ilaçların Covid-19 tedavisinde de kullanıldığı ve olumlu sonuç alındığı açıklandı Amerika'da. Hatta Trump dün bu hastaliğa karşı daha fazla kayıp vermeyeceğiz dedi. Yani sanıyorum ki Nisan'ın ortalarına doğru her şey normale döner.
Geçenlerde bir uzman tedavi bugün bulunsa en iyi şartlarda 18 ay içinde heryere dağıtılabileceğini söyledi

Bir şey saklanmasına gerek yok ki? Az test yaparsan az sayı görürsün. Resmî olarak yapılan testlerin sayıları da az, arttırılacağı söyleniyor. Bakalım arttırıldığında ortaya nasıl bir tablo çıkacak.
Çok yüksek sayılar çıkacak elbette. Fakat değinmek istediğim başka bir nokta da var. İlk hayatını kaybeden vatandaşımızın Çin temaslı bir çalışanı vasıtasıyla hastalığı kaptığını söylendi. Açıklanan ilk vakalar arasında böyle bir bilgi yok. Bir çoğumuz sorgulamıştır bu durumu eminim. Ayrıca Sağlık Bakanı'nın ''Onu en yakın takip eden kişilerdenim.'' sözleri insanı daha çok şüpheye düşürüyor. Ve son olarak değinmek istediğim son nokta ise bu 'Çin temaslı çalışan' açıklanan vakalar arasında var mıydı?

Edit:İmla.

İtalya'ya göre inanılmaz bir hızla yayıldı ve bence yakında zorunlu olarak sokağa çıkma yasağı getirecekler. Ülkenin şu anki genel yaşlı zihniyetiyle korunabilmeleri pek mümkün değil , adamlar hala imanli adama virüs mirüs işlemez diye geziyorlar.

Back
Top Bottom