Yeni Forum

Users who are viewing this thread

Konuların sol başında konuyu açanın avatarı olmasa çok daha hoş olurdu aslında. Baya karman çorman göze batan bir şeye çeviriyor. Eskisi gibi okunmamış-yeni ileti var mı yok mu gibi basit renklere falan çevirebilsek güzel olurdu.

Konuların sol başında konuyu açanın avatarı olmasa çok daha hoş olurdu aslında. Baya karman çorman göze batan bir şeye çeviriyor. Eskisi gibi okunmamış-yeni ileti var mı yok mu gibi basit renklere falan çevirebilsek güzel olurdu.

Katılmakla beraber, şunu da eklemek istiyorum: İlla bir avatar, yuvarlak olacaksa da bari onu kendimiz belirleyebilelim. Örneğin dev bir mod projesi başlatacaksak, istediğimiz gibi tanıtımına yardımcı olabilecek bir resim koymak güzel olurdu veya klanlar için temsili görsellerini koymak daha tatlı durabilirdi.

Yani avatar gereksinimi 150x200den 400x400e çıkmışken böyle şeyler yapılabilir. Zaten Prefix sistemi de geldi malum. Zamanla olabilecek şeyler bunlar.

Temanın aynı kalması mümkün değil, SMF'den XenForo'ya geçildiği için ancak Bloc'un ortaya koyduğu renk paletinin uygulanması bence fazlasıyla isabetli olacaktır. Bu renk tonlarını barındıran çok forum bulunabilir, ancak önceki forumun renk paleti Taleworlds'e özgü bir renk paletiydi. Çok kullanılmıyordu.

Bu işler biraz ekşide temanın değişmesi gibi olacak. İnsanlar bir süre sonra alışacaktır. Ancak ekstra bir seçenek olarak eski renk paletinin burada uygulanması bence isabetli olacaktır.

Bir de şu alt+s desteğini eklerseniz süper olur, mesajları o şekilde göndermeye alıştıydım.

Selamlar,
Türkçe Forum'a ilk sayfadaki özelliklerle beraber bazı yepyeni bölümler de katıldı. Daha rahat bir şekilde oyun içi sorunlarınıza çözüm bulmanız adına Warband Teknik Destek ve Mount & Blade Teknik Destek bölümleri açıldı. Böylece oyunla alakalı teknik bir yardıma ihtiyacınız olduğunda Warband ve Mount & Blade bölümlerinde herhangi bir şekilde konunuz diğerleri arasında kaybolmadan yardım arayabilecek ve daha önce çözümlenmiş sorunları rahatça bulabileceksiniz. Buna yardımcı olarak da bu bölümlerdeki solved(çözümlenmiş) ve unsolved(çözümlenmemiş) ön eklerini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ayrıca modlama ile uğraşan arkadaşlarımız için de global forumdakine benzer olarak Türkçe bir Soru ve Cevap bölümü açtık. Global forumda belirtilen tüm özellikleri ile beraber Türkçe mod topluluğuna büyük bir katkısı olacağını düşünüyoruz.

Avatar konusunda ben de şikayetçiyim fakat şu an kendimi tarif eden müthiş bir avatar uydurdum yeni foruma. Böyle kalsa da iyi olabilir benim açımdan.

İçerik olarak güzel olmuş elinize sağlık ama çoğunluk gibi ben de temayı sevmedim. İlk defa bir platformda dark mode a geçince mutlu olmadım. Alışma süreci de var tabi ama eskisine nazaran daha göz yorucu bir tema olmuş bence. İleride tema hakkında çalışmalar gelecek denmiş, beklemedeyiz o zaman.

Bir de telden giriyorum, siteye telefon arayüzü lazımdı istiyordum ben de ama gelince öbür türlüsünün dahq güzel olduğunu farkettim. Tarayıcının ayarlarindan masaüstü versiyonuna geçtim. Kötü olduğundan değil ama ne bileyim.

Edit: Tekrar Astendrache olmuşum:lol:

Simple Machines Forum'un kısıtlar vardı zaten yıllardır bunlarla uğraşıyorlardı. Modern bir foruma geçmek için geç bile kalındı. Her anlamda çok daha üstün XenForo. Arayüz kısmı kişisel estetik zevki ve şimdiden çözümler bulunuyor Bloc'un arkalara attığı eski renk paleti gibi. Yeni forum kötü değil ama kesinlikle çok daha iyi olabilir. Zamanla görürüz zaten.

Bundan bizim de olsun. Gerekli bir şey değil ama hoş olur, yarı kurumsal görüntü kazandırır falan. ?

Last edited by a moderator:
Yani çok da kurumsal olmaya gerek var mı bilemedim...
Eski forumda bölümlerin yanında modlar yazıyordu zaten o yüzden pek gerek yoktu bu tarz bir şeye. Şuan ben göremedim mod listesini. En kötü bir mod listesi lazım ana foruma ulaşmak isteyen için. Gerçi forum şuan pek aktif değil bir mesaj atsak tüm modlar görüyor zaten. İleride kullanıcı sayısı artarsa bir mod listesi şart.

Şu anda da mod listesi görülüyor. Bir tane butona bağlandı sadece. Ancak Bannerlord çıktığında gerekliliğe göre düşünülebilir. Dediğin gibi forumun aktifliği artacak.

Bundan bizim de olsun. Gerekli bir şey değil ama hoş olur, yarı kurumsal görüntü kazandırır falan. ?[/hr]

Çok mantıklı. Günlük aktivite ilk etapta bannerlord çıkınca muhtemelen 50 katına falan çıkacağı için, bu tür bir liste gereksiz soruların/konuların önüne geçer ve nereye bakacağını bilmeyen arkadaşlara yardımcı olurdu. Kurumsallık değil de, kullanım kolaylığı diyelim.

Eski forumda bölümlerin yanında modlar yazıyordu zaten o yüzden pek gerek yoktu bu tarz bir şeye. Şuan ben göremedim mod listesini. En kötü bir mod listesi lazım ana foruma ulaşmak isteyen için. Gerçi forum şuan pek aktif değil bir mesaj atsak tüm modlar görüyor zaten. İleride kullanıcı sayısı artarsa bir mod listesi şart.
Kural listesinde güncelleme yapıyoruz, tamamlandıktan sonra orada da mevcut moderasyonla ilgili bir liste paylaşacağız.

Edit: Eski forumdaki, başlıklar için okumadığımız postlara bizi direkt götüren new butonu şu an burada yok mu yoksa ben mi göremedim?
Forums menüsünde aşağıya inen listede 'your news feed' seçeneği benzer işlevi görüyor. Direkt yeni gelen postlar takip etmek istiyorsan da new posts. Belirli konuları takip etmek için de konuyu seçip watch list'e alabilirsin. Böylece istediğin konulardan haberdar olursun. Bildirim vs. alabilirsin veya seçeneklerden bildirimi kapatabilirsin belli durumlar için. İlk sayfada bu ayarları görebilirsin.

Back
Top Bottom