WB Yeni (!) cRPG Rehberi

cRPG'deki Ana Karakterinizin Türü

• Tek elli

Votes: 3 12.0%
  • Çift elli

Votes: 12 48.0%
  • Gönderli

Votes: 1 4.0%
  • Okçu

• Atlı

• Atlı okçu

Votes: 2 8.0%
  • Arbaletçi

Votes: 1 4.0%
  • Fırlatmacı

Votes: 0 0.0%

• Total voters
    25
  • Poll closed .

Users who are viewing this thread

Knec__ said:
ben crpg yi nasıl kurucam araştırdım ama bazı linkler kırık crpg ile ilgili bilgi verirseniz ?

www.c-rpg.net 'ten Alttaki 2.linki indir. Üye işlemi felan eski rehberde anlatılıyor. Hala aynı.

Beyler benim merak ettiğim bir şey var.
Ben cRPG oynadığım bilgisayardan Warband'ı kaldırdım çünkü yeni bilgisayar almıştım ve daha sonra yeni bilgisayarıma Warband'ı yükledim (Çok uzun zaman önce) Bugun cRPG'yi açdım sitesine karakterimin adını ve şifremi girdim öyle bir karakter yok dedi ne güzel zırhlı tam istediğim gibi 19. seviye karakterim vardı yani şimdi artık bunu bir daha oynayamayacakmıyım ?

Chake_mate said:
Beyler benim merak ettiğim bir şey var.
Ben cRPG oynadığım bilgisayardan Warband'ı kaldırdım çünkü yeni bilgisayar almıştım ve daha sonra yeni bilgisayarıma Warband'ı yükledim (Çok uzun zaman önce) Bugun cRPG'yi açdım sitesine karakterimin adını ve şifremi girdim öyle bir karakter yok dedi ne güzel zırhlı tam istediğim gibi 19. seviye karakterim vardı yani şimdi artık bunu bir daha oynayamayacakmıyım ?

Yeni patch geldi........... sitede ve edinilmiş itemlerde bi takım sorunlar vardı yakında düzelir, galıbaaaa ...:smile:)

C-rpg 0.220 Patch download linkleri

1 -  http://www.mbrepository.com/file.php?id=2247
2 -  http://miria.no-ip.org/cRPG/cRPG.zip
3 -  http://infinitum.dyndns.org/share/crpg/cRPG.zip

0 .220 Patchle gelen Yenilikler

1 - Bayrak Kapma oyun modu eklendi
2 - Köy savunma oyun modu eklendi
3 - Tavşan oyun modu eklendi (Senin için Rabbitstyla :grin:D)
4 - Savaş grupları için yeni takım dengeleme
5 - Kullandığınız itemler için slot limiti getirildi :sad:
6 - Bazı itemlerin ayarlarında değişiklik yapıldı...Yeni armorlar, silahlar falan filan eklendi...
7 - Pek çok bug düzeltildi ancak pek çoğu da taze geldi :smile:))
v.s. v.s. v.s. v.s.

Yaradan çarşınıza pazar versin...Yiyin garii :cool:

rabbitstayla said:
Öyle bir karakter yok dememiştir. Chrome kullanıyorsan çerezleri sil girer.

Beyler oyun çok güzel olmuş , ve ayrıca cRPG.Net'e girip bakmanızı öneririm çok kaliteli bir tema kullanmışlar her şey çok güzel.

Neyi nasıl yapıcaksın ?

Not : Caps Lock'u kapatırsan sevinirim.

İlk önce EU serverlardan birinde 1 el oyna. Sonra kullanıcı adınla siteye giriş yap. Giriş yaparken şifre kısmına kullanmak istediğin şifreni yazıyorsun. Bu kadar.

Off ben ne diyorum. EU serverlarından birinde 1 el oyna. Sonra oynadığın nick ile siteye gir şifreni gir o senin şifren oluyor bir daha girmek istediğinde o şifreyi kullanacaksın.

Siteye girip baktım yok öyle bir şey çıktıysa da nereden yapacağız 
Edit:Ben oyunu indirdim kurma işlemlerinin hepsini yaptım oyuna girdim siteden kayıtta yaptım bir tane silah satın alacağım yeterli parada var basıyorum basıyorum almıyor ve skill puanlarını falan dağıtmaya çalışıyorum yine olmuyor ne yapmam lazım

cRPG Oynanış ile İlgili Genel Bilgiler ve Öneriler

cRPG sabır işidir. Eğer bu oyunun zevkine varmak istiyorsanız sabredeceksiniz. Karakterinizi geliştirmek için uzun saatler uğraşmanız gerekecek.

cRPG planlı çalışmayı gerektirir. Karakterinizi sıfırdan yaratıyorsunuz, puanları bol keseden sağa sola dağıtırsanız büyük ihtimalle ortaya hiç bir işe yaramayan bir karakter çıkacaktır. Öncelikle karakterinizin hedeflerini belirleyip, puanlarınızı ona göre dağıtın.

cRPG takım çalışması gerektirir. Esas işi üst seviye oyuncular yapsa da, alt seviyelere oldukça fazla iş düşmektedir. Alt seviyelerin görevi, üst seviyelerin hayatta kalıp işlerini yapmasını sağlamaktır. Bunun için köstek olmayacak şekilde üst seviye oyunculara destek vermeli, eğer bunu yapamıyor ise rakibin dikkatini dağıtmalı ve hatta gerekirse kendini feda etmelidir. Unutmayın, round'u kazanırsanız alacağınız exp. ve gold katlanır. Yani önemli olan sizin kişisel zaferiniz değil, takımınızın galibiyetidir.

Alacağınız her ekipmanın (zırh, silah vs..) belirli bir kullanım seviyesi vardır. (difficulty level diye yazar açıklamalarında) Bu seviye alınan eşyanın türüne göre değişir. Örneğin bir kalkan da difficulty 4 yazıyor ise Kalkan yetenek puanınızın en az 4 olması gerekmektedir. Bir çift elli kılıçta difficulty 7 yazıyor ise çift elli kılıç yeteneğinizin 7 olması gerekmektedir vs.. vs..

Eğer difficulty seviyesi tutmuyor ise o eşyayı satın alabilir ve envanterinizde kuşanabilirsiniz. Ancak oyuna girdiğinizde kullanamazsınız. Kısacası "zırh aldım ama neden hala çıplağım" sorusunun cevabı budur :smile:

Çift elli ve gönderli silahları geliştirmek biraz can sıkıcıdır. Bunun sebebi de karaktere sıfırdan başlıyor olmanızdır. Manuel bloğunuz ne kadar iyi olursa olsun, oyunun başında gücünüz yerlerde sürünüyor olacak. Bu nedenle darbeleriniz sivrisinek vızıltısı etkisinde olacağından, oyunun başında çift elli ve gönderli silahların bir avantajını göremeyeceksiniz. Ancak sabredip çalışmaya devam ederseniz ileriki seviyelerde yenilmez olabilirsiniz.

Şimdi bir kaç öneri verelim:

Aşağı yukarı level 10 olana kadar hiç birşey yapamayacaksınız. Bu sizinle ilgili değil, hem gücünüz hem de çevikliğiniz çok düşük olacak. Vuracaksınız etki etmeyecek, kaçacaksınız hızınız yetmeyecek... Kısacası oyunun ilk bir kaç saati ciddi miktarda sabır gerektiriyor.

Ancak nasıl olsa bir şey yapamıyorum, bir kenarda bekleyeyim demeyin. Çoğu admin boş durup exp. ve gold bekleyen oyuncuları sevmez ve oyundan atar. Savaşamıyor olabilirsiniz, ancak kullanışsız değilsiniz. Kalabalık yapın, rakip takımın savaşçılarının dikkatini dağıtın, hatta onları üzerinize çekip tuzak kurun ki takım arkadaşlarınız onları öldürebilsin. Kısacası bir şekilde oyuna dahil olun.

Seviye 10 olduğunuzda öncelikle paranızın yeteceği bir zırh alın. Güzel, en azından artık ilk darbede ölmeyeceksiniz :smile: Şimdi savaşlara biraz daha aktif olarak katılabilirsiniz. Ancak hemen heyecanlanmayın, rakiplere vurabilmeniz onları hemen öldürebileceğiniz anlamına gelmiyor. En az bir 3-5 seviye daha rakipleri sadece yaralamakla yetineceksiniz. Ancak şansınız var ise üst seviye oyuncuların peşinde dolaşıp, dövüşler sırasında son darbeyi vurarak rakibi öldürebilir veya alt seviye bir oyuncu yakalayıp (üst seviyelerden kalırsa tabi :smile: kolayca öldürebilirsiniz. (siz de böyle ölüyordunuz en başta hatırladınız mı :smile:)

Bu seviyelerde Knockback yani rakibi devirme şansı olan Kör silahları kullanmanız daha iyi olacaktır. Bu silahların verdikleri zarar normalden düşüktür. Ancak bu seviyelerde elinizde ne silah olursa olsun, zaten rakibi ilk darbede öldüremeyeceksiniz. Ancak kör bir silah ile rakibi yere devirme şansınız olacak. Böylece ikinci darbeyi de vurup bir ihtimal rakibi öldürebileceksiniz.

Seviye 16-20 ve üzerine çıktığınızda artık asıl oyuna başlamışsınız demektir. Buyrun alan sizin...

Back
Top Bottom