Yaz Lakırtısı

Users who are viewing this thread

Yani batılılar bitirdi neredeyse normale döndü.
Bitirdiler mi?

Bu arada "çok güçlüyüz" vs. yorumlarına ben de katılmıyorum. Batılılar diye çok geniş bir yelpaze var burada. Bizden ilerideler, evet. Bitirdiler mi? Hayır. Yine de söylemek istediğim tek bir yorum var. Bu ülkede doğru giden tek bir şey varsa o da sağlık sektörümüz. Bu da çalışanların azmi vs. ile oluyor. Yönetimsel olarak da halkın bu aşılara hızlıca ulaşabilmesi, sağlık hizmetlerine ulaşabiliyor oluşu bu ülkede memnun olduğum tek şey. Ha bağlam bu diye belirtme ihtiyacı hissettim. Bu bir insanın mutlu olmasına geçinmesine yetiyor mu, çok derin bi konu orası hiç girmeyeyim ben. Gerisi malum.

Bahsedilen haritaya ben düzenli bakıyorum. Açıkçası, çok geride olduğumuz durumda toparlama hızı buradaki aşılama hacminin yeterliliğini gösteriyor. Dış tedarik konusu ise yapılan ticari anlaşmalar ile alakalı. Buradaki ilişkiler tek partinin(siyasi parti değil) hatası olmayabilir. Buna da katılmıyorum. Hangi tarafın belirtlen şartları yerine getirmediğine ve karşılıklı güven ilişkisine ihanet ettiğine bakmak gerekiyor.
ff362ce2df81f027a253f2c67b1bfb80.png

Maskeli bir bürokratımız (dublör) ve ana akım ve muhalefetle alakalı kişiler, sözcüler, sürecin ne kadar kötü yönetildiğinden, halkın, DSÖ'nün nasıl dolandırıldığından, esnafın illah ettiğinden ve paraların nasıl cukkalanıp, gelecek için elimizin kolumuzun bağlandığından bahsediyor.

Kısaca anlıyoruz ki, dev bir buhran bizi bekliyor. cumhuriyetin 100. yılında cb değişse bile önümüzde 25 yıllık türkiyeye asla gelir getirmeyecek aksine zarara sokacak projeler var, çoktan yapıldı veya yapılacak.
İnş ceza almam ama;

Özet geçebilme imkanın var mı?
Genel olarak bakanın süreçte bazı şeyleri bildiği halde farklı şekillerde aktararak halkı manipüle ettiği, işin içindeki siyasi durumları vs. konu alıyor. Tam özet geçilebilecek bir şey değil çünkü video kendi başına zaten 2 yılı özet geçiyor.

Bu arada 6 haftalık olan ikinci doz ara süresi 4 haftaya indirildi. Randevunuzu iptal edip daha erken bir tarihe alabilirsiniz. MHRS tam güncel olmadığından tekrar aldığınız tarihi güncellenmemiş durumda. Bu yüzden E-Nabız ile halledin. 2 hafta iki haftadır, ikinci dozdan sonra zaten tam aktifleşme 2 hafta sürüyor o yüzden güncellemekte fayda var.

İnş ceza almam ama
Yani sürecin kötü yönetildiği çok doğru. Ceza vermek benim içimden gelmez şahsen. Nokta atışı bir söz dizimi.

Burada önemli olan şu neyin kötü yönetilip, neyin kötü yönetilmediğini iyi bilmek lazım. İyi olan şeyleri de güme götürmemek, var olanı iyileştirmek adına çok önemli. Kötü olan şeylere genelleme yapmak bağlamda kaybolma yaşadığı gibi, detayları övmek de farklı bağlamlara konu açıyor. İkisi de hata ve sanırım ikincisini yaparak hataya düştüm. Video ile gelen cevabı baz alırsam, çok da net anlaşılmamışım belli ki.

Kısaca süreç kötü, aciz olmadığımız yerler var ama bu yeterli değil. Gerçekten kötü olduğumuz yerlere odaklanmak yerine iyi olduğumuz yerleri yeterli görmemek zaman kaybı. Benim net düşüncem budur bu konu ile alakalı.

Senelerce Antalya'da yaşamış adamım ben ya. Cehenneme ön hazırlık gibi oldu bir nevi. Antalya'dan kaçtım, Moskova'ya taşındım burada bile yanıyorum. Allahını seven üstüme kış mevsimi atsın.

Senelerce Antalya'da yaşamış adamım ben ya. Cehenneme ön hazırlık gibi oldu bir nevi. Antalya'dan kaçtım, Moskova'ya taşındım burada bile yanıyorum. Allahını seven üstüme kış mevsimi atsın.
yani cehennem dediğin de sıcak mı soğuk mu belli değil elin norveçli vikingi hayatı boyu karda kışta yaşayıp götü donduğu için oradaki dinler cehennemin hiç bitmeyen bir kış olduğunu hayal ederlerken bizim çöl haydutları da sıcak çölde kıçlarına kum kaça kaça yaşadığı için cehennemi aşırı sıcak bir yer olarak hayal etmişler, ölünce göreceğiz belki tropik böcekler yılanlarla dolu bir yerdir belli olmaz

Last edited:
yani cehennem dediğin de sıcak mı soğuk mu belli değil elin norveçli vikingi hayatı boyu karda kışta yaşayıp götü donduğu için oradaki dinler cehennemin hiç bitmeyen bir kış olduğunu hayal ederlerken bizim çöl haydutları da sıcak çölde kıçlarına kum kaça kaça yaşadığı için cehennemi aşırı sıcak bir yer olarak hayal etmişler, ölünce göreceğiz belki tropik böcekler yılanlarla dolu bir yerdir belli olmaz
meanwhile turks :

doğaya inanıyor ve saygı duyuyor
ağaçları kutsal olarak görüyorlar
güneşi kutsal olarak görüyorlar
ama bunları putlaştırmıyorlar gök tengrinin gönderdiği nimet olarak algılıyorlar
maskülenler ama cinsiyet olarak daha önce pek görülmedik bir şekilde egaliterler
ruhun ölümsüz olduğuna, iyilerin uçmaka (cennete) kötülerin iste cehenneme gideceğine inanırlar ve kimin iyi kimin kötü olduğunu salak bir şekilde dogmayla sınıflandırmazlar
kut anlayışı ile adamın tabiri caizse bir yerine koyar

bayağı bayağı tecavüzcü yağmacı barbar vikingler ve sıcaktan beyni yanmış araplardan daha anlamlı gibi.

Ya şimdi çok aşırı soğuk havalar görmedim, hayatı nasıl etkiliyor bilemiyorum o yüzden haksızsın diyemem. Ama sıcak havanın sıkıntı tarafı, sıcaktan korunamıyorsun arkadaş. Soğuk hava olduğu zaman, kalın giyiniyorsun bir şekilde sıkıntını çözüyorsun.

Ama Antalya'da deniz de yüzerken bile terliyorsun, duş alırken terliyorsun, duştan sonra giyinirken terliyorsun. Arabaya bindiğinde klima çalışana kadar sırılsıklam oluyorsun.

Yine de aşırı soğukların hayatı nasıl etkilediğini henüz tecrübe etmediğim için yorum yapmam doğru olmaz.

Back
Top Bottom