Yapay Zeka Kuşatma Hedefi Seçimi

Users who are viewing this thread

Bu yapay zekanın kuşatma hedefi seçimine bir ayar çekilmeli. Oyunda daha 63. gündeyim Batanya, Vlandiya'nın Ocs Hall şehri için ordu topladı. Bir kaleyi es geçip Ocs Hall'a geldiler, sonra hoşlarına gitmedi herhalde iki kale daha geçip Vlandiya'nın bağrından Jaculan'ı kuşatıp aldılar. Böyle saçma bir olay yok. Oyunda tımarların bölgeleri olmadığı için bir sınır hattı yok ama bir şekilde bir sınır hattı oluşturulmalı. Bu sınırı geçip düşman topraklarında ilerlersen çok acayip debuff'lar (hareket hızı, ekstra gıda tüketimi, moral kaybı vs. vs.) vermeli, yapay zekanın hedef seçiminde etkisi olmasa da en azından başarılı kuşatma yapma olayı biraz dizginlenmiş olur. Ayrıca stratejik bir dayanağı da olmuyor bu kuşatmaların. Zaten Vlandiya o toprağı geri alıyor, almasa bile köyleri yağmalanan şehir, bir zaman sonra kendi kendini bitiriyor. Sonra isyan ve tekrar Vlandiya..
40 gün sonra hevesle tekrar başladım, daha besmele çekmeden heves bırakmadı bende..

Ülkelerin düzgün sınırlarının olmaması, düşman krallıktaki lordun çok rahat krallık içerisinde dolaşabilmesinden çok fazla şikayet edildi şimdiye kadar. Böyle olmaması için hiçbir işlevi olmayan kalelerin işlevleri olması gerektiğini falan da söylemiştik fakat o zaman takılmayan öneriler şimdi ne kadar takılır bilinmez.

Kendi topraklarımdan 1.500 kişilik sturgia ordusu geçiyor sorun zaten bölge olayı olmaması.Kervanlar savaşta olduğum tarafa doğru hala yol alıyor 'biri beni yatırsın' diye.Bölge ve sınırlar faktörü olsa bir ordu girmeden mektup gelse izin , ödeme vs. gibi olaylar olsa keşke...

Fakat o zaman takılmayan öneriler şimdi ne kadar takılır bilinmez.
O zaman bende yazmıştım bir iki şey. Yapacak bişi yok. Bıkana yazıp yazıp durucaz, elbet birgün bıkar biz de salarız oyunu..

sorun zaten bölge olayı olmaması
Aynen beyim sorun tam olarak bu ama bu saatten sonra oyuna böyle bir olay eklemeyecekleri muhakkak. Başka bir çözüm bulmaları gerek. Çok saçma seyler..

Back
Top Bottom