Yapılmış bir mod nasıl düzenlenir veya özellik alınır ?

Users who are viewing this thread

Arkadaşlar merhaba, warband'ı çok uzun süredir oynuyorum. Önceden hep asmak kesmek kelle uçurmak mantığıyla oynardım ve sıkıldım artık. ve yaklaşık 200 küsür saattir tüccar olarak oynuyorum. İlk başlarda sıkıcı olsa da çeşitli rehberler ve şahsi tecrübelerim sayesinde (22 şehirde tüm ticari ürünlerin hangi fiyattan alınıp satıldığını 1'er hafta arayla not edip tablo ve şablonlar oluşturup grafik üzerinden ideal alım ve satım listeleri çıkardım şaka değil :şok: ) işin püf noktasını çözdüm ve oyunda tüccarlık yaparak muazzam paralar kazanmaya başladım (şehrim varken bile o kadar kazanmıyorum siz düşünün). Ama iş nihayetinde devlet kurmaya gelince yine klasik sıkıntılar baş gösterdi. Ben de mod aramaya başladım ve diplomacy modunu buldum. Modu inanılmaz derecede beğensem de bir özelliği beni kendisinden soğuttu. O da ekonomik ve bilmem ne özelliği ayarı yüzünden ucuza ürün alamıyorsunuz (bu ayarın özelliğine göre ticari ürün alınıp satılırken kar alıcı ve satıcı arasından pay edilirmiş gerekçe de yerelde üretime teşvik olmaması imiş !! ; bundan dolayı ürünler alınırken native versiyonuna göre %30 daha pahalıya geliyor ama satışta fiyat yine aynı,). Bu da oyunda ticaret yapmanızı inanılmaz derecede zor hale getiriyor hatta önceden 3-5 kar ettiğiniz rotada saçma sapan bir şekilde zarar eder hale geliyorsunuz.Mesela en basiti nativde 600 küsüre baharat bulabildiğim ticaret leveline diplomacyde ulaştığımda baharat fiyatı 790'larda geziyor. Ben bu modda bu özelliği tamamen nasıl kaldırabilirim ? Yani hiç aktif olmayacak , yani kodu baştan sıfırlamam lazım vs

Bu arada kamp menusundan o ayar inaktif ediliyor gibi gözüküyor ama iş ticari mal almaya gelince fiyatlarda gram oynama olmuyor.Defalarca denedim. Hatta ayar değişince belki bir süre geçmesi gerekiyordur diye düşünüp haftalarca bekledim nafile,ticari ürün alımında fiyatlar yine aynı seviyelerde geziyor. Bu yüzden benim bu ayarı tamamen silmem gerekiyor.

Ek not: Eğer o olmuyorsa diplomacy modundaki şu 3 danışmanı (ekonomi diplomasi ve askeri) kendi oyunuma nasıl aktarabilirim ? Sadece bunu yapabilirsem de razıyım (içimden bir ses eklemek çok daha zor olur diyor ama neyse :gülümsemek: )

Back
Top Bottom