Yanlış mı oynuyorum?

Users who are viewing this thread

fth11

Recruit
Arkadaşlar merhaba..

Oyunu çıktığı günden beri oynuyorum ilk başladığım zamanlarda oyunun heyecanıyla herkese karıştım en sonunda beni güzel bir benzettiler oyunu oynayamaz hale geldim :grin:
Daha sonra yeni baştan başladım. Herkesle iyi geçindim çapulcu,haydut sığınağı derken bir şekilde güçlendim. Daha sonra sancak toplama görevini de tamamlayıp İstinia'nın dediğini yaptım ve Güney İmparatorluğuna katıldım sancağı da bu krallığa teslim ettim..Şimdi 2 tane kervanım , 1 kalem, 1 şehrim ve 2 tane birliğim var..

Fakat birkaç yerde okuduğuma göre Güney İmparatorluğu benim düşmanımmış aslında onları yok etmem gerekiyormuş. Bu doğru mu? Yoksa herkesin kendi kişisel tercihine kalmış bir olay mı?

Bir sorum da şu. Kaleye ve Şehire vali atamama gerek var mı yoksa gereksiz bir detay mı?

Cevap veren herkese şimdiden teşekkür ederim.İyi günler.

Şehire vali atamak özellikle şehir veya kaleyle aynı kültürden bağlılığın refahın vs yükseldiği için gelirinde yükseliyor idareciliği yüksek bir yoldaş veya idareciliği yüksek eşin varsa onu ataman faydalı olur.

Şehire vali atamak özellikle şehir veya kaleyle aynı kültürden bağlılığın refahın vs yükseldiği için gelirinde yükseliyor idareciliği yüksek bir yoldaş veya idareciliği yüksek eşin varsa onu ataman faydalı olur.
anladım çok teşekkür ederim.

Eğer İstiananın görevini kabul ettiysen imparatorluğu desteklemen lazım . Arzagosun görevin evet dersen imparatorluğa karşı savaşman lazım

Eğer İstiananın görevini kabul ettiysen imparatorluğu desteklemen lazım . Arzagosun görevin evet dersen imparatorluğa karşı savaşman lazım
peki şimdi benim kendi krallığımı kurmam için ne gerekli ? Şimdiki krallıktan ayrılıp kendim bir kale mi fethetmem lazım ?

peki şimdi benim kendi krallığımı kurmam için ne gerekli ? Şimdiki krallıktan ayrılıp kendim bir kale mi fethetmem lazım ?
Eğer bir krallığın sancağına girmişsen çıksan bile kendi krallığını kuramıyorsun diye biliyorum

Oyunda banner görevi var belirli bir süre içerisinde yapman gerekiyor 3 parça banner oyun başında bir tane ile başlıyorsun sonra 10 lordla konusuyorsun sonra istiana ve arzagosla konuşup 2 sığınağa girip kalan 2 banner parçasını ele geçiriyorsun sonra gidip herhangi bir krallığa bağlı değilken kale veya şehir fethediyorsun bir kaç alt şartıda var partini 100 kişiye filan çıkarma gibi krallığın kurulmuş oluyor tabi bunları oyun süresiyle 10 yılda yapman lazım yoksa görev iptal oluyor krallık kuramıyorsun.

Oyunda banner görevi var belirli bir süre içerisinde yapman gerekiyor 3 parça banner oyun başında bir tane ile başlıyorsun sonra 10 lordla konusuyorsun sonra istiana ve arzagosla konuşup 2 sığınağa girip kalan 2 banner parçasını ele geçiriyorsun sonra gidip herhangi bir krallığa bağlı değilken kale veya şehir fethediyorsun bir kaç alt şartıda var partini 100 kişiye filan çıkarma gibi krallığın kurulmuş oluyor tabi bunları oyun süresiyle 10 yılda yapman lazım yoksa görev iptal oluyor krallık kuramıyorsun.

Yeni güncelleme ile on yıl sınırı kaldırıldı diye biliyorum. Onun dışında hata yok.

ustam ben zaten o görevleri yaptım. Sancağı da Güney imparatorluğu kralına teslim ettim. Şu anda Güney krallığında lordum. Şimdi ben bu görevden ayrılıp kendi krallığımı kuramayacak mıyım yani ?

hayır bannerı krala verdiysen kuramazsın. Banner sende kalmalıydı kendi krallığın için.
Ustam tamam da oyun bizi bununla ilgili hiç yönlendirmiyor ki. Ayrıca bana o görev verildiği zaman gücüm bir kale yada şehir kuşatmaya yetmiyor ki ben krallık kurayım. Şimdi ben bulunduğum krallıktan ayrılıp bir kale ya da şehir kuşatsam da krallık kuramıyor muyum ? Krallık kurmam için tekrardan yeni bir hesap mı açmam lazım?

Kusura bakma çok soru sordum ama cevaplarsan sevinirim.

Ustam tamam da oyun bizi bununla ilgili hiç yönlendirmiyor ki. Ayrıca bana o görev verildiği zaman gücüm bir kale yada şehir kuşatmaya yetmiyor ki ben krallık kurayım. Şimdi ben bulunduğum krallıktan ayrılıp bir kale ya da şehir kuşatsam da krallık kuramıyor muyum ? Krallık kurmam için tekrardan yeni bir hesap mı açmam lazım?

Kusura bakma çok soru sordum ama cevaplarsan sevinirim.
Sanırım bir krallığa giriyorun sonra girdiğin krallığa düşmnolan krallıkların kale ve şehirlerini Feth edicence o kale yada şehri sana veriyorlar sonra sen krallıktan ayrılınca o kale veya şehir sende kalıyor.ben oynadığım kadarıyla bunu anladım.

Sanırım bir krallığa giriyorun sonra girdiğin krallığa düşmnolan krallıkların kale ve şehirlerini Feth edicence o kale yada şehri sana veriyorlar sonra sen krallıktan ayrılınca o kale veya şehir sende kalıyor.ben oynadığım kadarıyla bunu anladım.
sen de böyle mi oldu hocam ? eğer öyleyse hemen ayrılıcam krallıktan :grin:

Back
Top Bottom