Yabancı Dizi Forumu - Öneriler

Users who are viewing this thread

Cosmic Latte

Sergeant
Selam beyler, bayanlar. Olay şu ki; 3 arkadaş bir forum açmayı düşündük ve içeriğinin "Yabancı diziler" ile alakalı olmasıyla ilgili. İçinde, Game of Thrones, The Walking Dead, Teen wolf vb. tarzı diziler olacak ve tartışma konuları, oylama, sohbet vesaire olacak. Sorum ise sizce tutulur mu? bir çok yabancı dizi grubuna üyeyim yani Facebook'ta ve çevirmenim bunları sayfalara, gruplara dağıtarak bi kitle oluşturabiliriz. Ve alan adı, düşündük ve her aklımıza gelen de kullanımda önerisi olan varsa söyleyebilir mi? ve en önemli konu ise tutulur mu bu iş. Biz gerçekten bi kaç defa girdik bu işlere başarılı olamadık ama hepimiz web tasarım mezunuyuz.(ben o işi yapmıyorum gerçi de).
Soru basit ve öneri ve görüşlerinizi bekliyorum, iyi forumlar.  :grin:

Leviathaη said:
Mezun olduğun alan hakkında hiç mi bilgi sahibi değilsin? Yada gerçekten yapamıyormusun?

Bilgi sahibiyim, site yapıp satmışlığım da var fakat yani bu konuda bir forum tutulur mu onu soruyorum

Cosmic Latte said:
Leviathaη said:
Mezun olduğun alan hakkında hiç mi bilgi sahibi değilsin? Yada gerçekten yapamıyormusun?

Bilgi sahibiyim, site yapıp satmışlığım da var fakat yani bu konuda bir forum tutulur mu onu soruyorum
Vizyon sağlam olduktan sonra tutar elbet.Benimde birkaç forum sitesi kurma girişimim olmuştu,tutmadı ya neyse.Gerçi size başarılar umarım iyi birşey ortaya çıkar.

Eşi benzeri olmayan ya da ilgi alanında nadir olan her site/forum tutar bence. Yabancı diziler forumu tutar mı tutmaz gibi geliyor bana. Sohbet ortamının temeli iyi atılırsa tutulabilir tabi. Ama içeriğin kısıtlı olması durumunda bu forumun Konu Dışı gibi bir şeye başvuracağına eminim.

Negatrm B. said:
Eşi benzeri olmayan ya da ilgi alanında nadir olan her site/forum tutar bence. Yabancı diziler forumu tutar mı tutmaz gibi geliyor bana. Sohbet ortamının temeli iyi atılırsa tutulabilir tabi. Ama içeriğin kısıtlı olması durumunda bu forumun Konu Dışı gibi bir şeye başvuracağına eminim.

Şuan Türkiye bazını alırsak bu işi yapan tek 1 site var. O da pek fazla ünlü değil ve gelişmemiş. Onun dışında Game of Thrones ve Teen Wolf bazını alan 2 forum mevcut ve her ikisinin de yaklaşık 5-6k üyesi var ve günlük 1000 kişiye yaklaşık ziyaretçisi var.

Hot Sauce said:
Leviathaη said:
Hot Sauce said:
Benim önerim; bu işe garaj da başlamanız.
Underground metal grubu kursalar anlarımda,ilginç.

http://www.ekometre.com/2/2342/0/garajda-kurulan-sirketler.html

Tabii ben işin şakasındayım, tam donanımlı bir forum olabilirse kullanışlı olacaktır. Ergen fan sitelerine dönmesin de, gerisi gelir bence.

Ergen fan sitesine dönmesi biraz zor çünkü forum kuralları bakımından sert olucaz, trollerin dolaştığı bi forum yapmayı düşünmüyoruz. Tavsiyeler için teşekkürler

Bana sorarsan forumda aradığım ilk şey tema ve kullanılabilirliktir. Yani görsel ilk şart.
Konusu çok genel forumlar da pek iş yapmayabiliyor. Başlarda koca bölümde sadece birkaç başlık olması, az üyeden kaynaklı yazıların azlığı gibi sorunlar forumu açmadan önce düşünülmesi gereken şeyler.

Bir süre adminlik yapmıştım oradan biliyorum.

Back
Top Bottom