Yaşadığınız en büyük zaferler ve en büyük yenilgiler

Users who are viewing this thread

nordik ibo said:
bir keresinde çapulcuları yenmiştim
9hsz.jpg

Bir defasında Kazak'larla karşı karşıya gelmiştim ve adamlar 409 kişiydi ben ise 56 ve nasıl olduysa ben 26 onlar 203 ölü verdiler :grin:

Ben bir ara yanımda 100 asker vardı.Karşımda Rus çarı lideri vardı.Nasıl olduysa onların 340 askerine karşı benim 100 askerim kazandı ama
Bizim taraf 34 ölü verdi... :grin:

Kırım Hanlığı lorduydum.
Lublin'i fethetmiştim.Kaleyi bana verdiler.Lublin kalesinin etrafında hep Lehistanın kaleleri bulunuyordu.
Haliyle bütün Lehistan lordları (1040) kişi kaleme geldiler.
Benim kalemde 320 kişi vardı.Yanımdada 160 kişi.
(480'e 1040)
Savaştık savaştık oyun bitmedi.
Onlarda 600 kişi kaldı bende 200 kişi.
Nedense gaza geldim ya Allah ya Bismillah :grin: bir tane leh lorduna gidip teslim ol yada geber dedim.
Bütün lordların ona katılacağını zannetmiştim ama sağolsun bir bug sayesinde geriye kalan bütün leh lordları benim yanıma katıldı :grin:
Hepsini bu şekilde savaşarak yendim.
Kale kurtuldu :grin:
sayılar yuvarlamadır.
Örneğin 480 kişi aslında 486 kişi

Arkadaşlar ben warbandda yaşadıgım zaferi anlatacam
Hava sisliydi göz gözü görmüyordu Sungur Han Kergit Hanlığını yıkmış ve kendi bölgesinde devriye geziyordu bir anda o sis içinde düşman oldugu svadya krallığının kralı Kral Harlaus ile karşılaştı çok çetin bir savaş gibi olacaktı iki ordu karşı karşıyaydı.Sungur Han taktik kurmak için paşası Bahestur'u ve Veziri jeremus'u yanına çagırdı bir tepeye çıktılar karşısında o kadar büyük orduyu görünce veziri Jeremus:
-Ne düşünüyorsunuz Efendim?
Sungur Han:
-Bu kadar Svadyalıyı nereye gömeceğim.diye cevap verir.
Ve bu olaydan sonra bütün svadyalı askerlerin leşleri Sungur Hanın altındadır.Kral Harlaus ölmemek için Sungur Hanın hizmetine girmek için yalvarır ama Sungur Han belinden Çektigi kılıcı ile Kral Harlausun başını ikiye ayırır ve bundan böyle bu olay bütün diyarda dillerden düşmez.

Bende kral jan kasimire baglıydım baya görev yaptım sonra bu bana mareşallikte destek vercekti bana git çarı getir dedi bende aradım aradım bulamadım çünkü ilk başta çarı bi komutana satmıştım bi daha geri gelmedi çar :grin: :grin:

Bende Full göçer vardı 120 kişi civarlarındaydık karşıma birden 300 e yakın leh orduları cıktı Cok cetın bır mucadele oldu 50 kayıp 17 yaralı ıle Muharabeden Zaferle Ayrılmıstım

Warband oynarken yaşadığım çok büyük bir hayal kırıklığını anlatmak isterim size.

Büyük savaşlar sonunda Kergit Hanlığı ile Nord Krallığını bitirmiş ( Bütün kalelerini ele geçirmiş ) Svadyalıların da bir kısım kalesini alarak iki krallığı birbirine bağlamıştım. Çok uzun zamanımı almıştı bu. O an aklıma bir fikir geldi :  Bütün krallıkları ele geçirecektim. Svadya Krallığı'nın kalelerini tek tek almaya başladım. Derken bir yerde Sarranid Sultanlığının Sultanı ile karşılaştım. Konuşma seçeneklerinde "Derebeyiniz Olmak Benim İçin Onurdur" gibi bir şey vardı. Derebeyinin ne olduğunu biliyordum fakat bir sultanın derebeyi olduğunda ne gibi değişiklikler olduğunu bilmiyordum. Merakıma boyun eğdim ve Sultanın derebeyi olmak istedim. Sultan kabul etti ve bana yemin ettirdi. Artık onun derebeyi idim. Konuşmadan huzurla çıkıp başka bir kaleyi fethetmeye gidiyordum ki ne göreyim : Bütün kalelerim ve şehirlerim Sarranid Sultanlığının eline geçmiş. O anki yaşadığım acıyı anlatamam...

quvell said:
Bende Full göçer vardı 120 kişi civarlarındaydık karşıma birden 300 e yakın leh orduları cıktı Cok cetın bır mucadele oldu 50 kayıp 17 yaralı ıle Muharabeden Zaferle Ayrılmıstım
zorluk derecesi yüzde kaç?

tlgklz said:
Geçen gene tek başıma 5-10 koruma ile dolaşıyordum çevredeki haydutları temizliyordum. 130 Kişilik Rus ordusu geldi kaçamadımda yenildim.
Oda bişeymi benim arkadaşım tek başına 245 kişilik orduyu yendi
With Ctrl+Alt+F4

Hey konu! uyan da balığa gidelim.

Benim geçenlerde yaşadığım bir zaferi anlatayım.

Rus çarlığı senaryosunda,sadece moskova kalmıştı.Çar alexei,moskovadan çıkarken,bende ordumla köylerini yağmalıyordum.Neyse.Kaça kaça,köyden uzaklaştım,sonra daldım adama;

Çar'ın askerleri;208
Benim Askerlerim;95(22 piyade,40 nişancı,33 de süvari.Hepsi de paralı asker.)

Şimdi.İlk saldırıda,taktiğimi belirleyemeden dalmıştı düşman.Bir şok yaşadık.Ve onların 35 ölüsüne karşın,20 ölüyle savaş bitti.Daha sonraki savaşta,adam taktik yapmaya çekildi.Ben de,orduyu şöyle dizdirdim adamlarımı;

____________Süvariler____________

______________Nişancılar_____________

_________Piyade__________

Daha sonra,süvarileri önden gönderdim.12 kayıp ile,geri çektirdim süvarileri.Daha sonra,piyadeleri saldırttım.Onlar da 5 kayıpla geri çektim.Onlar da ise,süvari dalgasında,18 gibi bir kayıp verdiler.Daha sonra,piyade saldırısında ise,25 kayıp verdiler.Sonra,tekrar saldırıya geçtiler.Bu sefer,dizilimi hemen şöyle yaptım;

süvariler                      süvariler

Nişancılar

Piyadeler                  Piyadeler

nişancılara,Herkes Ateş Etsin! dedim,ve o anda,bize doğru gelen 25-30 veya 40 kişinin tamamı öldü.

Adamlar,yeni kuvvetleriyle geldiler.Nişancılar,yine işlerini yaptılar.Piyadeleri ise,onların önüne koydum.Süvarileri ise,2 tane,biri sağımda,biri solumda yüksek yerin arkasına koydum.Daha sonra,düşman az yaklaşınca,piyadeleri saldırttım.(bi kısmını)
Daha sonra,piyadeleri geri çektim.Nişancılar gereğini bu sefer yapamadılar.15 ölü verdik.Ama,piyadeler 35 e yakın adam öldürmüştü.Yeni düşman kuvvetleri geldiği zaman,benim dizilim böyleydi;

Süvari                                                                süvari

(5 tane Nişancı)

Piyade                             

______ 
                                                |Piyade|
                                                |Düşman|
                                                ________

Yeni düşman kuvvetleri

Neyse.Daha sonra,Yeni düşman kuvvetleri,o savaşan piyadelerime yaklaşınca,süvarileri iki koldan tam saldırtacaktım,ama vazgeçip,diğer piyadeleri de saldırttım biraz kayıp verdik.Ama,düşman az daha yaklaşınca,Açtım mehteri,daldırdım süvarileri iki koldan.Adamlar neye uğradığını şaşırdılar.bir hilal içine alındılar,ve tam da spawn bölgelerinde, 140 a yakın adam doğdu.Tam da,süvarilerin daldığı yerdi.Daha sonra,Benim destek kuvvetler geldi.Ve son olarak da,herkese saldırın emri verdim.Savaş sonunda;

Onların kaybı; 208(127 ölü,63 yaralı 18 firar)

Benim kaybım; 78 veya 85 (55 ölü,23 yaralı veya 30 yaralı.)

Baya uzun oldu :grin:

Açıkçası Kazak Atamanlığı Asilerin Kralıydım.Rus çarı ve Kazak lordu ile karşı karşıya geldim onlardan kaçıyım derken Kiev'i kuşatılar 1000 kişiye karşı 232 ve benim askerler 200 200+232=432 askerimiz vardı nasıl olduysa kaleyi kaptırmadık 80 kişi kaldı kalede sonrada Moskovanın yakınındaki köyü yağmalarken Kiev'i kaybettik.

Grup Kapasitemi (73) 400 Günde çok çetin şartlarda Yeniçeri ile topladım (gerek esir, gerek kalemdeki eğitmen, gerek kaçak, Gerek 5 Yeniçeri için 10 Yeniçeri kaybetmek). Sonra Hepsini toplamayı başardım işte. Kazakları Bitirmiş, Lehlere giderken. Kral Jan Kasimir Liderliğindeki 7 Lordluk Gruba Tek başıma (Aslında Sığır görevindeydim ve sığırlar benim tarafımda katıldı) dalmak zorunda kaldım çünkü kaçacak yer yoktu. Tamamen Piyadeden oluşan bir grupla ancak 5 hızın da gidebiliyorsunuz. Neyse saldıran taraf bari ben olayım dedim. Oldum da. İlk Dalgayı atlattık. En iyisi savaştan çıkıp kaçmaktı ama 4 yeniçerim ölmüştü sadece ben bunları alırım dedim. 2. Dalgayı da 9 Yeniçeri ile kapattım. 3. Dalgaya hangi akıl ile girdiysem Kanatlı Hüssarlar akın etti. O savaşı da aldık ama 30 Yeniçeri kaybettim. Daha fazla asker kaybetmemek için kalan askerlerle bir kaleye saklandım. Buda böyle bir yenilgidir.

En büyük zaferim 22 İsveç Paralı Nişancısı ile kalemi 473 Lehlere karşı korumuştum. En büyük yenilgim ise oyuna ilk başladığımda Paralı Asker kampına giderken 9 haydutun beni yenmesi oldu, sileli 1.5 yıl oldu. Bu aralar tekrar başlamayı düşünüyorum :smile:

İlk başta islam giray han'a derebeylik yapıyordum ondan öncesi kiev'i kazaklardan büyük bir muharabeyle aldım daha sonra isveç krallığı kırıma savaş açtığı için gidip isveçden reval kalesini almayı istedim oraya vardım yaklaşık 300-350 garnizonu vardı benimde yaklaşık 187 tane yani grup tamamen doluydu bu arada hilesiz oynamıyorum hileyi sevmem neyse konuya döneyim ilkin saldırdığımda yenilgi yüzünden geri çekilmek zorunda kaldım ve hp de bayağı bi düşmüştü ikinci saldırışımdada aynı olay oldu yaklaşık 2-3 hafta o kaleyi almaya çalıştım sonunda aldım. sonra islam giray hana kaleyi bana vermesi için dilekçe yollattım ama kaleyi vermediler bende çok sinirlendim tabi bağlılık yeminimi bozdum tabiki güzelim kiev de onlarda kaldı ona iyi bi sinirlendim şimdi direk kale fethemeliydim çünkü bi gelir kaynağı lazımdı 600000 taler kadar param vardı ve bitmesini istemiyordum sonra kazak atamanlığından güçsüz bir kale arama çabasına girdim ve buldum bar kalesi tam bana uygundu 1 hafta şehir suyunu zehirledik den sonra tekrar 1 hafta bekledim ve yaklaşık 50 kişi kadar asker ölmüştü kaleden snra taaruza geçtim duvarları patlatarak girdiğim için askerler yarık içeri girer girmez büyük bir mermi yağmuruna maruz kaldılar ardında n NOKOR VE ASİLZADE MUHAFIZ lar içeridi girdi yaklaşık bu 2 grup 50 kişiden oluşuyordu ve noldu hepsi öldü ama 100 kişi öldürdükden sonra sonra içeri daldık zolnier tüfekçi ve seymenleri dizdim spawn noktasının yaklaşık bi 20 metre ötesine adamlar doğar doğmaz öldürüyordular öyle öyle tam tamına 250 -300 kişiyi katlettik sonra kale bana geçti ardından bratslav kamaniçe ve ruslar bana savaş açtı çernigov dahil bu şehirleri aldım şimdi kazak atamalığını bitirme derdindeyim  :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Kendim bir İmparatorluk kurmuştum Daha doğrusu Kazakların asisiydim tam 300 tane gelişmiş Paralı asker vardı Kiev'e doğru yol alırken 1000 kişilik Ataman Boğdan'nın ordusu üzerime geldi meğersem hedefleri Kırım'ın ele geçirdiği Sich'i almakdı ben önlerine geçtim Mirza Akış ile birlikte 300-400 kişiydik saldırdık atlıları hemen aldık ilk dört akın toplam 10 onlar ise 200 ölü verdiler sornası ise en iyi birlikleri geldi fakat başa çıktık ve kazandık.

Back
Top Bottom