[Y][2.S]Dergi Bilge ~We are Back!~

Her An Kur-An Başlığımız Kaldırılsınmı ?

• Evet

Votes: 20 57.1%
  • Hayır

Votes: 15 42.9%

• Total voters
    35

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Ya güzel de bu dergi işi çok kalıcı olmadı son denemelerde. Umarım bu sorun bir daha tekrarlanmaz çünkü ikide bir bu tür sorunların çıkması iyi olmuyor. Ben bu dergi işinin biraz daha dinlenmesi taraftarıydım aslında fakat madem açılmış deneriz bir kez daha, sorun yok.

Konuya direk baktım ve çok net bir şey söyleyeceğim. Ben kimsenin böyle bir konuda insanların siyasi-dini köşe yazısı tarzı yazılarını merak ettiğini sanmıyorum. Ha, edilebilir de zaten her güncel olayı belirli bir konusu var Konu Dışı'nda. Fikri olan orada paylaşıyor zaten. Bu tip siyasi ve dini içeriklerden haber alınacak bir özelliği olması gerekmiyor dergi olayının ki bence direk böyle bir özelliği olmamalı. Asıl amaç eğlence olsun. Dergiyi doldurmak için bu tip şeyleri değil de daha özgün, yaratıcı ve eğlenceli, dikkat çekici şeyleri kullanmanız çok daha iyi olur.

Konuyu taşıyorum, umarım dediklerimi dikkate alırsınız.

Dies Irae said:
Ya güzel de bu dergi işi çok kalıcı olmadı son denemelerde. Umarım bu sorun bir daha tekrarlanmaz çünkü ikide bir bu tür sorunların çıkması iyi olmuyor. Ben bu dergi işinin biraz daha dinlenmesi taraftarıydım aslında fakat madem açılmış deneriz bir kez daha, sorun yok.

Konuya direk baktım ve çok net bir şey söyleyeceğim. Ben kimsenin böyle bir konuda insanların siyasi-dini köşe yazısı tarzı yazılarını merak ettiğini sanmıyorum. Ha, edilebilir de zaten her güncel olayı belirli bir konusu var Konu Dışı'nda. Fikri olan orada paylaşıyor zaten. Bu tip siyasi ve dini içeriklerden haber alınacak bir özelliği olması gerekmiyor dergi olayının ki bence direk böyle bir özelliği olmamalı. Asıl amaç eğlence olsun. Dergiyi doldurmak için bu tip şeyleri değil de daha özgün, yaratıcı ve eğlenceli, dikkat çekici şeyleri kullanmanız çok daha iyi olur.

Konuyu taşıyorum, umarım dediklerimi dikkate alırsınız.
Katılıyorum. Bende böyle düşünüyorum, kısıtlamalar olmasa "Forum dergisi" denilebilir. Ama hem özel ismi var hem içeriklerde kısıtlama. Açıkçası gidip "Forum Dergisi" açsam "Bu konu var." diyen olmaz. Dersin ki "Forum Dergisi değil, özel bir dergi" vesaire biz de "eyvallah ne yapalım." deriz. Kolay gelsin.

Yolun daha çok başındayız arkadaşlar. Elimizden gelen her katkıyı dergimizde kullanmayı düşünüyoruz. Benim katkılarım dini paylaşımlar yönünde olacak. Genç insanlar olmamız itibariyle konuşup - tartışabileceklerimiz zaten bunlar sayılır. Klasik bir dergi ile çoğunluğu toplamaktansa bizi anlayan, fikirlerine hitap ettiğimiz küçük bir kitle oluşturmayı planlıyoruz.

oranoran said:
Yolun daha çok başındayız arkadaşlar. Elimizden gelen her katkıyı dergimizde kullanmayı düşünüyoruz. Benim katkılarım dini paylaşımlar yönünde olacak. Genç insanlar olmamız itibariyle konuşup - tartışabileceklerimiz zaten bunlar sayılır. Klasik bir dergi ile çoğunluğu toplamaktansa bizi anlayan, fikirlerine hitap ettiğimiz küçük bir kitle oluşturmayı planlıyoruz.
+1 böyle devam edin :wink:

Ya eğlencelik olsun dergi siyaseti karıştırmayın.
Dini de karıştırmayın çünkü %99.999999999999999009 tartışma çıkacak

Maymun iştahlılıkla açılmış ve doğru düzgün ilerletilmemiş, şimdi de boş bekleyen pek çok dergi konusundan dolayı küçük bir koruma önlemi almaya karar verdik. Tabi ki bu konu istikrarlı gidecek olan ve maymun iştahlılıkla açılmamış bir konu olabilir, ama bizim bunu bilme yolumuz yok. O yüzden konuyu 10 günlüğüne kilitliyoruz 30'unda açılmak üzere, diğer dergi açmayı düşünenlerin de KONULARINI AÇMADAN önce Dies'e mesaj atıp 15 gün beklemesi gerekecek. Pek can sıkıcı bir kural biliyoruz ama, boş yere açılan dergi konularını engellemek için daha iyi bir öneriniz varsa dikkate alırız elbette.

HER AN KUR'AN başlığı altında sunulanlar tartışmaya açık bilgiler içermekte. Şu an belirtilmiş ve daha sonra eklenecek konular hakkında yapacağınız herhangi bir eleştiriye/yoruma dergimizde yer verebiliriz. Böylelikle her sayfası güncel bir dergi ile beğeninizi kazanmayı umuyoruz :smile:

Güzel olmuş. Ancak dergi sayılarını ileti ile paylaşmalısınız bence. Genel olarak beğendiğim bir proje. Kolay gelsin.
Diğer dergimizin çalışmaları devam ediyor. Bitmiş değil yani.

Evet Yeni Sayımız Geldi!!

Yenilikler!
*Castiello Röpörtajı!*
*Yeni Haberler!*
*Ortadoğuda Neler Oluyor S-2*
*Enlerimiz*

Yapılacaklar
Bu Haftanın Anketi
Her An Kur-An Başlığı kaldırılsınmı?
Eklenecek...

Eski Anket
Dergimizi Beğendinizmi?