Yükseköğretim Kurumları Sınavı

Users who are viewing this thread

Cioss Julius U.X. ? said:
Yerleştirme puanlarıyla o senenin alınan taban puanlarına göre yatay geçiş yapabiliyorsun 1 kereliğine. Gitmek istediğin okulla iletişim kur.

eyvallah tesekkür ederim aradım da pazartesi arayın dedıler arayacam bakalım

Nedibar said:
arkadaslar bir sey  soracagım ben gecen sene ıstege baglı hazırlık okudum okulum endustrı muhendıslıgı bu sene 1.sınıfa baslayacagım yatay gecis yapabilme sansım var mı ?

sıralamam  tutuyor baska problem var mı

puanın tutuyorsa her türlü geçersin ama dikkat et yatay geçiş başvuruları 15 inde bitiyor.Belgeleri hazırlayıp okula vermen lazım

neyzen said:
Nedibar said:
arkadaslar bir sey  soracagım ben gecen sene ıstege baglı hazırlık okudum okulum endustrı muhendıslıgı bu sene 1.sınıfa baslayacagım yatay gecis yapabilme sansım var mı ?

puanın tutuyorsa her türlü geçersin ama dikkat et yatay geçiş başvuruları 15 inde bitiyor.Belgeleri hazırlayıp okula vermen lazım
gidecegim okula mı yoksa kendı okuluma mı ?

güz dönemi 15 de bitiyor 2.dönem geçişleri subatta bitiyor bildigim kadarıyla gec kaldım guz donemı ıcın mumkun degıl hazırlamam bahar donemı icin verecegım artık :smile:

ÖSYM puan hesaplamasını yanlış yapmış. Tekrar bir bakın derim. Mesela ben baktım. Yine kazanamamışım.

bugün e-devlet şifresini alayım dedim bir baktım cumartesiymiş 14 ağustosta gidip alabileceğim en fazla 16'da da kayıtlar bitiyor umarım yetiştirebilirim şu üniversiteye kayıt olayını

Nedibar said:
neyzen said:
Nedibar said:

gidecegim okula mı yoksa kendı okuluma mı ?

güz dönemi 15 de bitiyor 2.dönem geçişleri subatta bitiyor bildigim kadarıyla gec kaldım guz donemı ıcın mumkun degıl hazırlamam bahar donemı icin verecegım artık :smile:

gideceğin okulun puanı 350 diyelim senin puanınında 350 ve yukarısı olması lazım.(Sıralama önemli değil puan dikkate alınıyor.)

Bahar döneminde yatay geçişle öğrenci alınıp alınmayacağı hususu üniversite yönetim kurulları kararı ile olur.Eğer üniversite açmazsa yatay geçiş yapamazsın.

Seneye osymnin yapma ihtimali olan "yanlışlıkla yapılan" bir kaydırma veya yanlışlıktan korkuyorum ya. Kendimden bu kadar şüphelenmiyorum...  :meh:

1500 kişinin hayalinin 5 dakika sonra ekrana tekrar bakınca puf olduğunu görmek çok pis ağrıma gidiyor. Hayatınla oynuyorlar ve sen bir şey diyemiyosun.  :???:

Askerlik durum belgesini almak için yerleştirme sonuç belgesi yeterli midir? Şu an Başka bir üniversiteye kaydım var ancak e-devlet öğrenci belgemi vermiyor. Başka bir bölüme kayıt yaptıracağım. Mevcut kaydımı sildirmem ve 95'li olduğum için askerlik durum belgesi almam gerekli. Bilen var mı nasıl oluyor bu iş? Silah altına almasınlar beni sonra.

Bu sene 11'e geçiyorum. Okulların açılmasına 1 ay kaldığı için hafiften çalışmaya başlamak istiyorum. 9 ve 10. sınıfta baya yattım ortalamalarım sırasıyla 85 ve 84 sıçtım denilebilir. Özellikle bu sene çok kötüydüm bu yüzden de bir gaza gelme durumu var. Teogda 487 gibi bir puan yapmıştım(teogda da sıçtığımı düşünüyorum). Şimdiden Ygs-Lys'ye çalışmak istiyorum. Ygs türkçe için Bireyin paragraf kitabını aldım ve çözmeye başladım. Diğer derslere nasıl çalışabilirim? Özellikle geometrim çok kötü. 10. sınıfın ilk dönemi biraz yattım denilebilir. Yardımcı olabilecekler varsa sevinirim. Hele bi okul açılsın o zaman çalışmaya başlarsın diyecekler de hiç bişey demezse ayrıca sevinirim.

oyasar1 said:
Bu sene 11'e geçiyorum. Okulların açılmasına 1 ay kaldığı için hafiften çalışmaya başlamak istiyorum. 9 ve 10. sınıfta baya yattım ortalamalarım sırasıyla 85 ve 84 sıçtım denilebilir. Özellikle bu sene çok kötüydüm bu yüzden de bir gaza gelme durumu var. Teogda 487 gibi bir puan yapmıştım(teogda da sıçtığımı düşünüyorum). Şimdiden Ygs-Lys'ye çalışmak istiyorum. Ygs türkçe için Bireyin paragraf kitabını aldım ve çözmeye başladım. Diğer derslere nasıl çalışabilirim? Özellikle geometrim çok kötü. 10. sınıfın ilk dönemi biraz yattım denilebilir. Yardımcı olabilecekler varsa sevinirim. Hele bi okul açılsın o zaman çalışmaya başlarsın diyecekler de hiç bişey demezse ayrıca sevinirim.

Bölümün ne?

Geometri ve Fizik dersleri ayrıca düzenli çalışma ister. Diğer dersleri ezberleyerek bir nebze kurtarabilirsiniz ama geometri ve fizik pratik önemlidir. Bu yüzden sürekli soru çözerek antreman yapmalısınız bu iki derste.

oyasar1 said:
Söylemeyi unutmuşum MF'yim. Okulumda 11. sınıf MF konularını 10. sınıftada gösteriyorlar bazılarını. Mol, aynalar, vektörler gibi.

Ben TM'yim, bu sene giricem sınava.  :smile:

ygs'yi boş zamanlarında çalışmanı öneririm. özellikle felsefe-sosyoloji(ilk ikiyi görüyor musun bilmiyorum da)-din-beden dersleri potansiyel boş derslerdir.

Yarıyıl veya martta, en geç martta lys'ye çalışmaya çok yavaştan başlaman lazım. Ben ygsyi boş zamanlarımda çalıştım, konuların şimdiden çeyreği bitmiş durumda. bomboştu bizim okulda son 3 ay. Sakın kolay diyip çalışmamazlık yapma. Puanlarından belli çalışkan olduğun. 11. sınıf matematiğini kolay alırsın. Hele hele ilk 3 ünite. fullersin.  :grin: Fizik ve kimyası zormuş sanırım benimkilerden duyduğuma göre. :grin:  asıl konu 12'deki matematik en zoru diyor hocalar. Geometride ben de çuvallıyorum biraz. Görmem gereken kuralı göremiyorum arada. :???:

Ama asla derslerini ihmal etme. Her hocanın dersinde ygs de çalışma, başka kitap istemiyorum diyenler var. Haklılar da.  :roll: Sistemin seni en çok sıkıştırdığı şey bu sanırım. Sen sınava çalışıyorsun ama okulda da dinlemen gereken ders var. Hangisini dinleyecen? sınavda çıkmayacak olan dersi dinlemiyorsun ama bu da dersin notunu bu da karneyi bu da diploma puanını etkiliyor.  :meh:

yeni ileti şeysi...

Back
Top Bottom