[WYL4] Genel Tartışma, Şikayetleriniz & Tavsiyeleriniz

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Freyja said:
Horac said:
EnverPasa said:
Elizabeth said:
sword of nation

Turnuvadan çekiliyoruz.
Ya kardeşim madem çekileceksin, neden giriyorsun şu Lige? Oyuncularınla konuşmuyor musun bu Lige girerken?

Evet haklısın, ama dar düşünmemek lazım yarın hiç birimiz nolacağını bilemeyiz
Herkesin ailesi tatili çok önceden planlayamıyor olabilir veya daha farklı bahaneler ,

Bir kural da iyileştirme yapılmasını istiyorum

"Turnuva da elenen takımlardan oyuncu transfer edilemez"

Yaz  ayındayız ve bu turnuvaya 16 takım katılıyor söylemek istemiyorum ama çoğu maç hükmen gidecek gözle görülür tahmin edilebilir bir şey önerim bu tatsızlık, turnuvanın en heyecanlı anları başlarken o zamana yansımaması.. Bir sınırlama konularak bu kuralın kalkması taraftarıyım aksi halde iddialı bir şekilde katıldığımız bu turnuvada finallere yeteri kadar oyuncu çıkaramama endişesindeyim.  Bildiğiniz üzere yaz aylarını yaşıyoruz bir çok kişi tatile/yazlıklarına gidebiliyor.  Yabancı sınırlamasıda var iken bu kuralın çok katı olduğu düşüncesindeyim
Kuralla ilgili tartışmayı, biz uzun bir süre bir kaç kişiyle yaptık. Ve sonucumuz negatifti. Yani böyle bir şey olamaz. Mantık çerçevesi içerisinde de mümkün değil. Bu tür kuralları katı olarak koymaz isen, bizim milletimiz esnettikçe esnetiyor.

Aynı şekilde bir dahaki tartışma konusu için lütfen burayı kullanınız.

EU'da da 8v8 olan turnuvalar da transferler sürekli açık.Sadece bir takımda 1 round bile oynasa başka takıma geçemiyor.Türkiye de bu kuralı elenmiş takımlardan en fazla 2 kişi transfer edebilirsiniz şeklinde yapabilirsin.Elenmemiş - elenmemiş arası transfer olmayabilir.

Kiron said:
Avrupada'ki kuralın amacı da elenen takımlardan elenmeyen takımlara oyuncu akışını önlemek değil miydi?
Burada önerdiğim zaten elenen takımlardan en fazla 2 oyuncu alınabilir olması.TR'de olabilir ama sınırlı bir şekilde olmasından bahsediyorum.

NJ'de 2. iletişimden krosleon'u kaldırır mısınız aynı zamanda kadrodan da silebiliyorsak silelim.

Çeyrek final başlangıç tarihi biraz geç olmamış mı? 2/3 erkene alabiliriz bence 1 hafta bunu beklersek ortalama 1'er hafta çeyrek final, yarı final ve final ağustos sonunu bulmuş oluyor , unutmayın ki yineleyim yaz aylarındayız

Horac said:
Çeyrek final başlangıç tarihi biraz geç olmamış mı? 2/3 erkene alabiliriz bence 1 hafta bunu beklersek ortalama 1'er hafta çeyrek final, yarı final ve final ağustos sonunu bulmuş oluyor , unutmayın ki yineleyim yaz aylarındayız
Katılıyorum 2-3 gün yeterli olur.

Son videolardan sonra, c0oL ve Quake'in video çekmesi ile alakalı fikirlerinizi çoğunuz söylediniz. Neredeyse bütün görüşler, bir daha video çekmemeleri ve aklanıldığı yönünde. Quake ve c0oL'un video çekmesi işlerinin kaldırılmasına itiraz eden hala var mı ?

Freyja said:
Son videolardan sonra, c0oL ve Quake'in video çekmesi ile alakalı fikirlerinizi çoğunuz söylediniz. Neredeyse bütün görüşler, bir daha video çekmemeleri ve aklanıldığı yönünde. Quake ve c0oL'un video çekmesi işlerinin kaldırılmasına itiraz eden hala var mı ?

Ben itiraz ediyorum. Koydukları videolarda ikisi de gayet kötü oynuyor. Daha doğrusu çok kötü değil ama herhangi bir oyuncunun oynayabileceği şekilde. 15 tane ok atıyor 1 tanesi isabet ediyor çoğu ellerde. Nerenizle izlediniz videoları ben anlamadım. 7 kill aldı diye mi iyi oynadı oluyor ? Ki rakip takımın bir atlısı piyadesi veya okçusu zorlamıyor bile rahat rahat ok sıkıyorlar çoğu vuruşlarda. Buna rağmen vuramıyorlar. Ama ben bu iki oyuncunun çok zor şartlarda nasıl vuruşlar yaptıklarını gördüm hatta o maçta oynadıklarının 2 katı daha iyiler normalde. Matchmakingde de denk geldim, yabancı oyuncular da gördü. Scar mynes vs teamchatten this is not legit vs diye konuşuldu. Mynes şu an bu iki oyuncuyu gözlemliyor. Sanırım haberleri var ki okçu oynamıyorlar özellikle mynes o maçtaysa :grin:

https://i.gyazo.com/19033ac093b1590da3d7b42934a30e8e.gif

https://i.gyazo.com/bf1985701f917ab8cc5e398acb68e692.gif

Bakın bunlar anubisin gifleri bunlar size nizami gelmiyorsa quake ve coolunda böyle 5-6 atışına ben şahit oldum. Bu ikisinden şüphelenmemin sebebi budur. Ben hile olduklarını düşünüyorum. Attıkları videolarda da kötü oynadılar, iyi oynadılar diyen bu oyunu bilmiyordur. 20 tane ok sıktıktan sonra herkes vurur. Ayrıca videoda da garip 2 hareketlerini gördüm ama tekrar izlemeden detay veremeyeceğim hatırlamıyorum nerdeydiler.

edit: Hayır bi de sen turnuvanın adminisin ve hile şüphelisi iki oyunca takımında. En çok senin desteklemen lazım video çekmelerini.

KeeperOfGrove said:
Bu fikstürlerin belirlendiği,çekildiği video falan varmı. Neye göre kime göre belirleniyor?
Tutup kendim seçmiyorum, merak etme :smile:, olayı şöyle açıklayayım;

1. Çeyrek Final Eşleşmesi:
A Grubunun 1.si vs B Grubunun 2.si

2. Çeyrek Final Eşleşmesi:
C Grubunun 1.si vs D Grubunun 2.si

3. Çeyrek Final Eşleşmesi:
B Grubunun 1.si vs A Grubunun 2.si

4. Çeyrek Final Eşleşmesi:
D Grubunun 1.si vs C Grubunun 2.si

Freyja said:
KeeperOfGrove said:
Bu fikstürlerin belirlendiği,çekildiği video falan varmı. Neye göre kime göre belirleniyor?
Tutup kendim seçmiyorum, merak etme :smile:, olayı şöyle açıklayayım;

1. Çeyrek Final Eşleşmesi:
A Grubunun 1.si vs B Grubunun 2.si

2. Çeyrek Final Eşleşmesi:
C Grubunun 1.si vs D Grubunun 2.si

3. Çeyrek Final Eşleşmesi:
B Grubunun 1.si vs A Grubunun 2.si

4. Çeyrek Final Eşleşmesi:
D Grubunun 1.si vs C Grubunun 2.si

Başarılı bir algoritma tebriker!  :party:

En azından bir algoritması var beyler :lol:

Hiç bir mantığa oturtmayıp kendi turnuvasında kendi takımını finale kadar taşıyabilecek insanların da turnuvasında oynadık :lol:

Aleksey said:
Freyja said:

Ben itiraz ediyorum. Koydukları videolarda ikisi de gayet kötü oynuyor. Daha doğrusu çok kötü değil ama herhangi bir oyuncunun oynayabileceği şekilde. 15 tane ok atıyor 1 tanesi isabet ediyor çoğu ellerde. Nerenizle izlediniz videoları ben anlamadım. 7 kill aldı diye mi iyi oynadı oluyor ? Ki rakip takımın bir atlısı piyadesi veya okçusu zorlamıyor bile rahat rahat ok sıkıyorlar çoğu vuruşlarda. Buna rağmen vuramıyorlar. Ama ben bu iki oyuncunun çok zor şartlarda nasıl vuruşlar yaptıklarını gördüm hatta o maçta oynadıklarının 2 katı daha iyiler normalde. Matchmakingde de denk geldim, yabancı oyuncular da gördü. Scar mynes vs teamchatten this is not legit vs diye konuşuldu. Mynes şu an bu iki oyuncuyu gözlemliyor. Sanırım haberleri var ki okçu oynamıyorlar özellikle mynes o maçtaysa :grin:

https://i.gyazo.com/19033ac093b1590da3d7b42934a30e8e.gif

https://i.gyazo.com/bf1985701f917ab8cc5e398acb68e692.gif

Bakın bunlar anubisin gifleri bunlar size nizami gelmiyorsa quake ve coolunda böyle 5-6 atışına ben şahit oldum. Bu ikisinden şüphelenmemin sebebi budur. Ben hile olduklarını düşünüyorum. Attıkları videolarda da kötü oynadılar, iyi oynadılar diyen bu oyunu bilmiyordur. 20 tane ok sıktıktan sonra herkes vurur. Ayrıca videoda da garip 2 hareketlerini gördüm ama tekrar izlemeden detay veremeyeceğim hatırlamıyorum nerdeydiler.

edit: Hayır bi de sen turnuvanın adminisin ve hile şüphelisi iki oyunca takımında. En çok senin desteklemen lazım video çekmelerini.
Aleksey'e katılıyorum.Yorum yapmamıştım Quake ve cool hakkında oynayışlarını görmemiştim ve ithamda bulunmak istemedim.Şahit oldum oynayışlarına normal oynamıyorlar ,kaç senelik oyuncuyum elbet anlıyoruz kimin ne olduğunu ben de hile olduklarını düşünüyorum."Yabancı turnuvadan banlı olan kişiler Türk turnuvasında nasıl oynuyorlar ?" sorusunun cevabını : Elbette Turnuva Sahibi konumunda olurlarsa Türk turnuvasında da oynayabilirler olarak verebiliriz.Nessa'nın video çekiminde diretmesi gerekirken , çekmemeleri gerektiğini savunması ve Turnuva Yetkilisine yaraşır davranmadığını da belirtmek istiyorum.Ve şahsi görüşüm başka Türk Ligi olmadığı için mecburen saçma davranış ve hilelere katlanmak zorunda kalıyoruz.Ayrıca ek olarak yabancı oyuncu limiti kısırlaştırılmalı,turnuvanın amacının takımların kendi has kadrolarıyla başarı elde etmeleri olduğunu düşünüyorum,toplama kadroyla deyim yerindeyse "haçlı ordusu" ile başarı elde etmenin yersiz olduğu kanaatindeyim.

Ortada saçma bir şey var, bu adamlar videoda 'kötü' oynamadı. Olayı dramatize ediyorsunuz gibi geldi ama çeksinler veya çekmesinler demeyeceğim herhangi biri aynı takımdayım diye, bu adamlara "ölümüne gardaşım" muamelesi yapacağımı düşünebilir. Bu zahmetten kurtarayım, hile olan adam ile aynı turnuvada, hele ki Türk turnuvasında oynamam. Her şeyden önce ben bu oyuna bilmem kaç bin saat emek verdim. Yedirir miyim bu emeği? Hayır. Buna güvenebileceğinizi düşünerek şunu sormak istiyorum. Bu adamların gerçekten o kadar iyi olduğunu mu düşünüyorsunuz?  Ha belki o kadar profesyonel kullandılar ki ben göremedim aynı ts'de oynayıp onca maça girmeme rağmen. Güvenir misiniz bilemem, şahsen dışardan nasıl biri gibi gözüktüğüm konusunda düşünce sarfeden biri değilim ama son olarak size şunu söylemek istiyorum, bu adamlar antrenman maçlarında da top fragger değiller, her attıklarını vurmuyorlar. Hayal kırıklığı yaratmıyor değil bunca wall of text ve video talebinden sonra ama durum bu.

Bu tartışma sürecek gidecek. Haberiniz ola. İnsanların kalplerini kırmadan yapın bu işi tek isteğim bu. İşin günah boyutunda değilim, ama moderasyon bunu söylememi gerektiriyor  :razz:

Ekleme : Bir de eğer çekilir kararı çıkacaksa sesleri kapatsalar olur mu? Ben ts3 seslerinin böyle piyasaya çıkmasından rahatsızım.

RZERO said:

Hiç bir mantığa oturtmayıp kendi turnuvasında kendi takımını finale kadar taşıyabilecek insanların da turnuvasında oynadık :lol:
Yeni bir tartışma açmaya gerek yok fikstür farklı olsa şampiyon mu olacaksınız? Bütün takımları geçtiniz diyelim şuan eşleştiğiniz takım size çok güçlü geliyorsa yine onlarla eninde sonunda eşleşmeyecekmisiniz? Yine yenileceksiniz ozaman...

Metehanyus said:
RZERO said:

Yeni bir tartışma açmaya gerek yok fikstür farklı olsa şampiyon mu olacaksınız? Bütün takımları geçtiniz diyelim şuan eşleştiğiniz takım size çok güçlü geliyorsa yine onlarla eninde sonunda eşleşmeyecekmisiniz? Yine yenileceksiniz ozaman...

amacım tartışma açmak değildi.IR zaten şampiyon olucağını düşünmüyordu :grin: . Kim şampiyon olucak konusundaki yazdığım görüşü okursan anlarsın.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom