Warband Türkiye 8v8 Turnuvası

Warband Türkiye 8v8 Turnuvasına hoş geldiniz!

Quick Overview

Category
Warband
Language
English (US)
Total members
45
Total events
0
Total discussions
22

[WT8T] Genel Tartışma, Şikayetler, Tavsiyeler

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Bilindiği üzere sunucular konusunda Nessa/Jake sorumluydu ve kendisi bugün yaşanan bir problemi turnuvamıza yansıtarak Makineyi silmek gibi çocukça bir hareket sergilemiştir ve bunun burada açıklanmasından hiç çekinmiyorum.

Her yapılan hareketin bir sonucu vardır ama bunu tartacak kapasiteniz yoksa ve burada onlarca oyuncunun hakkına girmeyi kendinize yakıştırıyorsanız benim sizin gibi oyunculara turnuvamda ihtiyacım yok. Bundan sonrasında da olmayacak. Yaptığı çocukça hareketten dolayı kendisini tebrik ediyorum ve kendisini turnuvadan diskalifiye ediyorum.

Çocukça hareket acaba; arkadaşını rapor edip daha sonrasında masum ayağına yatıp, karşı delille kendi ban yedikten sonra arkadaşına public bir sohbetten hakaretler savurup onu steamden silmek mi? Yoksa sözde arkadaşının kendi emeği olan şeyleri sana yedirmemesi mi?

Dilediğin insanlarla dilediğin kadar samimiyet kur ama benim için samimiyetin artık yok ve son yaptığından sonra da bir daha olmayacak. Asıl senin buraya gelip emek hakkında yorum yapman çok komiğime gidiyor çünkü görüyorum ki o kadar uğraş veren Oliveran'ın emeğini hiçe sayarak makineyi silebiliyorsun veya turnuvada oynayan insanları düşünmeden gereksiz şeylere kalkışabiliyorsun. Emek konusunda kimsenin emeğini çiğnemedim kimsenin de yaptığını gizlemedim ama sen bunun arka planda kalacağını zannettiysen çok yanılmışsın.

Oliveran'ın ne yaptığı hakkında en ufak fikrin olduğunu bile düşünmüyorum. Ayrıca makine falan silinmedi, gram bilgin olmadığı için onu da bilmiyorsun tabii. Makineyi panelden tekrar başlatırsan, ya da "başlat" a basarsan açılacaktır :wink:

Oliveran'ın ne yaptığı hakkında en ufak fikrin olduğunu bile düşünmüyorum. Ayrıca makine falan silinmedi, gram bilgin olmadığı için onu da bilmiyorsun tabii. Makineyi panelden tekrar başlatırsan, ya da "başlat" a basarsan açılacaktır :wink:
Aynen evet öyle oldu kesinlikle. Makine tekrar kuruldu ve her şeyi tekrardan yerine yerleştirdim senin unuttuğun şey ise çoktan almış olduğum yedekti. İyi günler :smile:

Merhaba. Bugün içerisinde oynanan bir antrenman maçında sunucuya girip ağza alınmayacak hakaretlerde bulunan Hepreai bu davranışı neticesinde uyarı almıştır. Oyuncunun bu uyarısı tek hakkıdır bir başka tolerans gösterilmeyecektir.

Sadece şunu belirtmek istiyorum. Evet ortamın ipi oldukça gevşedi farkındayım ama yine de bazı değerlerin çiğnenmemesi gerektiğini anlamamakta ısrarcısınız ve ben son kez bu konuda alttan alıyorum. Alttan alınacak bir yanı da yok ama yeterince ortam gerginleşti ve daha fazlası olsun istemiyorum. Kararımızdan memnun olmayanlarınız olacak tabikide ama gerçekten amacım turnuvanın sorunsuzca bitmesini sağlamak. Umarım bu konuda anlayış gösterirsiniz.

Merhaba,

Söze başlamadan önce, turnuvanın devamı açısından geçtiğimiz haftalarda turnuvaya katılan takımların bir uzlaşı sağlaması ve turnuva adına aklıselim kararlar çıkması adına, fikri ve fiili olarak benim ve takımım Magic Mashroom'un uğraş verdiğini ve bu süreçte ihtilafa düşen tarafların uzlaşmasını bizim girişimlerimizle sağladığımızı ve bu açıdan benim ve takımımın özellikle de Metehanyus'un bir teşekkürü hak ettiğini düşünüyorum.

Bu katkıyı ve katılımı sağlarken, sizler gibi bizlerin de iyi bir turnuva dönemi geçirmemizi istiyorduk. Nispeten bunda başarılı da olduk ancak gözden kaçırdığımız bir husus olduğunu o sırada fark edemedik. Bu husus sportmenliğe yakışmayacak, yaşlarına ve konumlarına aldırmadan herhangi birine istediği şekilde hakaret edebilme hürriyetini kendinde gören soytarıların bu turnuvada oyuncu olarak varlık gösterebilmesi hususudur.

Bu hususta "Hepreai" isimli oyuncunun, bir turnuva sunucusunda şahsıma ve aileme yönelik ettiği hakaretlere karşılık yaptığım şikayet değerlendirildi ve turnuva yönetimi tarafından "süresiz susturulma" gibi en hafif bir ceza ile cezalandırıldı. Bir soytarıyı "susturduk" diyerek susturamazsınız. Bunu Match Making sunucularında maruz kaldığım muameleden anlamak gayet mümkündür. Zira orada da düzen sağlamaktan ve birbirinden bir haber admin taifesine bir kaç şikayette bulunmuştum, fakat yağ çekme mevzuunda yaşlarından beklenmeyecek ustalığa ulaşmış bu soytarılar ne yazık ki MM adminlerini de kafaya almış ve aptal durumuna düşürmüştür.

MM adminlerini ahmak yerine koyan bu oyuncular, WT8T turnuva yöneticilerine de bunu yapmaktan geri durmamışlardır. Bir şekilde sevgi, ilgi eksikliği çeken ve hayal kırıklıkları sebebiyle başkalarını hedef tahtasına koymayı tercih edenlerin hususi ciddiyetle yardım almaları uygun düşer ancak bu mecrada bunu sağlamak beyhudedir. Dolayısıyla nasihatten anlamayanlara karşı alınacak en iyi önlem sözde söylendiği gibi "Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir; tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir." anlayışı olmalıdır.

Ancak şunu anlıyorum ki, ahmak yerine konmak bu camiada yöneticisinden oyuncusuna kadar salgın gibi yayılmış ve sıradan bir vaziyet haline gelmiş.(Tabi şahsi çıkarların ve intikam duygusunun turnuvanın akıbetini sekteye uğratmasını saymazsak)

Bu tantanayı niye çıkarıyorum peki, yukarıda belirttiğim gibi "Hepreai" isimli oyuncu şahsıma ve ailevi değerlerime ettiği hakaretler sonucunda susturulmuş ve oynadığı takım olan "Team Astralis" kaptanı "w0lven" onun adına benden özür dilemiştir. Ancak ne turnuva yöneticilerinin bu hafif cezalandırması ne de takım kaptanının uyarısı bu soytarıyı durdurmamış MM'de olduğu gibi 05.06.2021 tarihli Creed vs 10+ Yarı Final Maçını naklen Twitch mecrasında sunarken aşağıda bırakacağım görseldeki hakareti savurmuştur.

Ayrıca bununla kalınmamış, kendisinden pek de farklı olmayan şu anki takım arkadaşı "Grynn", yorumcu olarak yayına katılan Invincible'a, Invincible'ın Hepreai'nin bu davranışları üzerine kendisine psikolojik yardım alması önerisinde bulunmasından sonra bu hakareti etmiştir.

Herhalde daha fazla kanıta pek de ihtiyaç yoktur. Eğer ki şahit de ararsanız, yayına katılmış olan 15-20 kişiyi ve daha evvelinde maruz kaldığım hakaretlere tanık olmuş kişileri de bulup huzurunuzda konuştururum.

Son söz olarak, bundan sonra bu ve bunlar gibi olaylara karışmış oyunculara "Turnuvadan Men" cezasından daha hafif verilecek cezalar, aslında turnuvanın yönetiminin acizliğini ve işlevsizliğini gösterecektir.

Turnuvadan men edilmeyen bu oyuncuların oynadığı herhangi bir takımın maçlarını canlı yayınlamayacağımı bildiriyor ve turnuva yönetimini, adaleti sağlamaya davet ediyorum.

Merhaba,

Söze başlamadan önce, turnuvanın devamı açısından geçtiğimiz haftalarda turnuvaya katılan takımların bir uzlaşı sağlaması ve turnuva adına aklıselim kararlar çıkması adına, fikri ve fiili olarak benim ve takımım Magic Mashroom'un uğraş verdiğini ve bu süreçte ihtilafa düşen tarafların uzlaşmasını bizim girişimlerimizle sağladığımızı ve bu açıdan benim ve takımımın özellikle de Metehanyus'un bir teşekkürü hak ettiğini düşünüyorum.

Bu katkıyı ve katılımı sağlarken, sizler gibi bizlerin de iyi bir turnuva dönemi geçirmemizi istiyorduk. Nispeten bunda başarılı da olduk ancak gözden kaçırdığımız bir husus olduğunu o sırada fark edemedik. Bu husus sportmenliğe yakışmayacak, yaşlarına ve konumlarına aldırmadan herhangi birine istediği şekilde hakaret edebilme hürriyetini kendinde gören soytarıların bu turnuvada oyuncu olarak varlık gösterebilmesi hususudur.

Bu hususta "Hepreai" isimli oyuncunun, bir turnuva sunucusunda şahsıma ve aileme yönelik ettiği hakaretlere karşılık yaptığım şikayet değerlendirildi ve turnuva yönetimi tarafından "süresiz susturulma" gibi en hafif bir ceza ile cezalandırıldı. Bir soytarıyı "susturduk" diyerek susturamazsınız. Bunu Match Making sunucularında maruz kaldığım muameleden anlamak gayet mümkündür. Zira orada da düzen sağlamaktan ve birbirinden bir haber admin taifesine bir kaç şikayette bulunmuştum, fakat yağ çekme mevzuunda yaşlarından beklenmeyecek ustalığa ulaşmış bu soytarılar ne yazık ki MM adminlerini de kafaya almış ve aptal durumuna düşürmüştür.

MM adminlerini ahmak yerine koyan bu oyuncular, WT8T turnuva yöneticilerine de bunu yapmaktan geri durmamışlardır. Bir şekilde sevgi, ilgi eksikliği çeken ve hayal kırıklıkları sebebiyle başkalarını hedef tahtasına koymayı tercih edenlerin hususi ciddiyetle yardım almaları uygun düşer ancak bu mecrada bunu sağlamak beyhudedir. Dolayısıyla nasihatten anlamayanlara karşı alınacak en iyi önlem sözde söylendiği gibi "Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir; tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir." anlayışı olmalıdır.

Ancak şunu anlıyorum ki, ahmak yerine konmak bu camiada yöneticisinden oyuncusuna kadar salgın gibi yayılmış ve sıradan bir vaziyet haline gelmiş.(Tabi şahsi çıkarların ve intikam duygusunun turnuvanın akıbetini sekteye uğratmasını saymazsak)

Bu tantanayı niye çıkarıyorum peki, yukarıda belirttiğim gibi "Hepreai" isimli oyuncu şahsıma ve ailevi değerlerime ettiği hakaretler sonucunda susturulmuş ve oynadığı takım olan "Team Astralis" kaptanı "w0lven" onun adına benden özür dilemiştir. Ancak ne turnuva yöneticilerinin bu hafif cezalandırması ne de takım kaptanının uyarısı bu soytarıyı durdurmamış MM'de olduğu gibi 05.06.2021 tarihli Creed vs 10+ Yarı Final Maçını naklen Twitch mecrasında sunarken aşağıda bırakacağım görseldeki hakareti savurmuştur.

Ayrıca bununla kalınmamış, kendisinden pek de farklı olmayan şu anki takım arkadaşı "Grynn", yorumcu olarak yayına katılan Invincible'a, Invincible'ın Hepreai'nin bu davranışları üzerine kendisine psikolojik yardım alması önerisinde bulunmasından sonra bu hakareti etmiştir.

Herhalde daha fazla kanıta pek de ihtiyaç yoktur. Eğer ki şahit de ararsanız, yayına katılmış olan 15-20 kişiyi ve daha evvelinde maruz kaldığım hakaretlere tanık olmuş kişileri de bulup huzurunuzda konuştururum.

Son söz olarak, bundan sonra bu ve bunlar gibi olaylara karışmış oyunculara "Turnuvadan Men" cezasından daha hafif verilecek cezalar, aslında turnuvanın yönetiminin acizliğini ve işlevsizliğini gösterecektir.

Turnuvadan men edilmeyen bu oyuncuların oynadığı herhangi bir takımın maçlarını canlı yayınlamayacağımı bildiriyor ve turnuva yönetimini, adaleti sağlamaya davet ediyorum.
Bir twitch yayınında edilen küfürü nasıl oyun içi turnuvaya çarptırabiliyorsunuz? Şahsınıza edilen her küfürde bu forumda şikayet konusu mu açacaksınız? Ben bana kötü davranmayan kimseye kötü davranmam sizin de ettiğiniz küfürler ortada. Ben forumda bunları paylaşmadığım için kimse kendini sütten çıkmış ak kaşık sanmasın.

Sadece bu kısma cevap vermek istiyorum çünkü yukarıda kalan kısmı defalarca tartıştık ve benim aldığım kararların sürekli sorgulanması artık canımı sıkmaya başladı. Önce turnuva makinesine yapılan saldırı için yapılması gereken işlemi yaptığımda bana karşı çıktınız daha sonra sürekli küfürlerde bulunan oyuncuyu uzaklaştırmak istediğimde kalıcı olarak susturmakla yetindiniz. Bana bu konuda gerçekten daha fazla şikayet gelmesini kabul etmiyorum. Benden takım liderlerinin de görüşünün alınması istendi ve belki de ilk defa takım liderlerinin kararlarıyla bir oyuncu ceza aldı. Gerektiği taktir de yazdığım mesajları mobil üzerinden bulur ve buraya paylaşırım. Hepreai adlı oyuncuyla kişisel bağım olsa dahi ceza vermekten kaçınmadım ama siz en küçük cezayı kabul eden taraftınız ve bunun bugün farklı şekilde dile getirilmesini onaylamıyorum.

Hiç bir yayıncılık zorunluluğunun olmadığını biliyorsun Emir abi. Benim sana saygım sonsuz fakat 1-2 oyuncu dolayısıyla diğer oyuncuların isteğinin kırılmasını doğru bulmuyorum. Maç içerisinde oyuncuların adını kullanmayabilirsin veya hiç yayın yapmayabilirsin bu senin tasavvufuna kalmış bir şey fakat benim aldığım her kararı sorgulayamazsınız. Turnuva dışında bir platform da karşılıklı hakaretleriniz olmuş, olabilir. Benim de yaşadığım polemikler oluyor. Turnuva maçının yayınına girip hakaret etmiş, olabilir bu yayını yapan WT8T yönetimi değil, Emir Paşa'dır. Bunu hoş karşılıyor muyum? Hayır tabii ama benim turnuva sunucuları veya maçları dışında olan şeylerden dolayı işlem yapmam doğru olmaz ve bu ne benim acizliğimi ne de işlevsizliğimi gösterir aksine olması gereken bu dur.

Son olarak aranızdaki husumetin kaynağını bilmiyorum fakat sadece şunu söyleyebilirim ki biriniz yaşınızı başınızı almış diğeriniz ise aklı başında birisi eminim ki ortak bir yerde konuşup aranızdaki sorunu bitirebilirsiniz ve bunu daha fazla turnuvama yansıtmaz ve yaratılan tartışmalara son verirsiniz. İyi günler.

Canlı yayınları kendi hür iradem ve sizin davetiniz üzerine yapıyorum. Davet ediliyor olmam beni herhangi birinizden daha imtiyazlı hale getirmez. Bu sebeple dayatma usulüyle sizleri bir karar vermeye itmek gibi bir niyetimin de, haddimin de olduğunu düşünmüyorum.

Turnuvanın daha eğlenceli kılınması için yaptığım yayınlar tamamen benim sorumluluğumdadır elbette, bunun ziyadesiyle farkındayım. Ancak bu sorumluluğa karşı, turnuva yöneticilerinin de sorumluluk almasını talep etmem turnuvanın işleyişini daha güçlü kılacağı fikrine sahip olduğum içindir. Verdiğiniz cezaya vaktiyle onay vermiş olmam belki bu insanların biraz düşünüp yaptıkları eylemlerin ne kadar ahmakça olduklarını kendilerinin de görebileceği ümidini taşımamdandır. Bu ümidi ise, belirtilenin aksine ne bu insanlara ne de başka herhangi birine sunucularda ya da herhangi bir ortamda tek bir hakaret, düne kadar etmemiş olmam sebebiyle taşıyordum. Turnuva yönetimi olarak alacağınız ciddi bir karar, bundan sonraki turnuvalarda yer alan takımların, oyuncuların ve hatta yayıncıların haklarını korumak ve garanti altına almak için de emsal teşkil edebilirdi. Fakat bunu sağlayabilecek olgunluğa bu turnuvanın ulaşmadığını daha önceki pek çok hususta olduğu gibi burada da görüyoruz.

Alınan her türlü kararın bu tartışma konusunda sorgulanmasının ve her türlü mevzuda şikayetin bu ortamda dile getirilmesinin doğal olduğu kanaatindeyim. Birilerinin canının sıkılmasının adalet arayışının önüne geçebileceğini düşünmüyorum. İnsanın olduğu her yerde, her türlü olay sorumluluk sahiplerinin önüne çıkar. Dolayısıyla durum ne olursa olsun insanlar hak talep etmeye devam edecektir. Elbette buna karşı çıkanlar da olacaktır. Şunu da ilave edeyim, eğer ki turnuva kaptanlarının bu oyuncuyu senin uzaklaştırmak istemene rağmen aldığı ve benim de gönülsüz de olsa onayladığım bu karar, alınan yanlış bir kararsa, evet doğru yanlış bir karar verdik. Turnuva maçlarının canlı yayınlarında, turnuva oyuncularının hala daha sebeplerini bilmediğim şekilde ağza alınmayacak küfürler etmelerini, turnuva dahili bir konu olarak görmemeniz ise şaşırtıcı. Zira yayın turnuva yayını, oyuncu turnuva oyuncusu. Herhalde gerekli şikayeti anne-babasına yapmam gerekiyor bu konuda.

Yaş konusunu bir saygı unsuru olarak görmüyorum. Yaşı ne olursa olsun saygı sınırını aşana gerekli cevap verilmeli. Ancak "aklı başında" olma durumu konusunda çok ciddi anlam ve kavram kargaşası yaşandığını düşünüyorum.

Kıymetli Ertuğrul, burada seni şahsi olarak suçlayan bir husus olmadığının altını çizerek söylemek isterim. Zira sonraki turnuvalarda yapılabilecek projelerle alakalı da sesli ortamda küçük de olsa etkili konuşmalar yapmıştık ve kişisel olarak da birbirimize arkadaşça bir muhabbet beslediğimizin farkındayım. Yukarıda ve bir önceki gönderimde yazdığım hiçbir şey senin ya da benim sana duyduğum saygıyla, şahsımızla ilgisi yok. Bu eleştirileri kişisel değil, turnuva çerçevesi içerisinde değerlendirmeni tavsiye ediyorum.

Eğer illa ki birileriyle konuşmanın faydalı olacağını düşünüyorsanız, ben belli şartlar altında benimle derdi olanlarla yüzleşmeye de varım.

Kolay gelsin, iyi günler.

Last edited:
Hakaret edilmiş ve bu çok yanlış ve olgunluk dışı bir hareket. Emir bu konuda bir anlamı olmasa da manevi desteğime sahipsin. Ben de nefret ederim böyle yanlış davranışlardan ancak bir moderatör olarak söylemem gerekenler var yanlış anlaşılmasın.

Bu konunun bağlamı değil. Yani turnuva sunucusunda sana hakaret etmediyse, turnuva ile alakalı bir olaydan dolayı kavga etmiyorsanız bu konu altında turnuva yöneticisine taleplerde bulunmak veya karar almaya teşvik etmek çok da doğru değil.

Esrağfirullah, yanlış anlaşılacak bir durum yok kıymetli dostum. Zira IG'de beraber oynadığımız dönemden önce de tanışıyor olmamızdan dolayı benim bana edilmiş bir küfürü dahi dönüp cevaplamadığımı ve hiç bir suretle sınırı aşmadığımı bilirsin. Bu çerçevede yazdıklarından şahsi bir çıkarım yapmayacağımın gönül rahatlığıyla fikrini beyan etmen beni mutlu eder.

İlkin turnuva sunucusunda beni hedef alan küfürlerden dolayı bu noktaya gelindiğini haricen belirteyim. Belki bu biraz yardımcı olur. Belki de dışarıdan bakan bir göz konuya daha fazla açıklık getirebilir. Teşekkür ediyorum uğraşın için.

Turnuva sunucularında küfürler edildi ve cezası benim için bile hafif olsa da verildi ve kalıcı olarak susturuldu. Yayınına gelip hakaretler etti ve kanalından yasaklandı. Ortada kim haklı kim haksız tartışması çıkartmaya çalışmıyorum çünkü hakaretin olduğu yerde haklılık olamaz. Mağdur olan tarafsın ve anlıyorum seni ama turnuvanın gelmiş olduğu süreç nedeniyle de buradan sonra büyük bir yaptırım yapamam. Bundan sonraki etkinliklerde nasıl olur bilemem ama ben bir süre etkinlik düzenleme işlerinden uzak duracağım eğer başka zaman turnuvalarım olursa da yineliyorum Hepreai benim turnuvalarımda susturulmuş bir şekilde oyununa devam edecektir. Başka diyecek bir sözüm yok ve daha fazlasını yapamam. Turnuva yayınında ettiği bir hakaret var doğrudur bunu yalanlamıyorum ama bunun için turnuva içerisinde bir karar alamam. Kanalından uzaklaştırarak zaten cevabını vermiş sayıldın. Dediğim gibi maçların yayınlanması veya yayınlanmaması da senin kendi kararındır ve sonuna kadar saygı duyarım.

Olayı başlatan taraf belli ve sürdüren taraf belli. Hepreai için tek temennim gösterdiği davranışlara bir son vermesi aksi taktir de bir dahaki düzenleyeceğim etkinliklerde sadece susturulmuş olmayacak. Gösterdiği kötü davranışları dolayısıyla turnuvadan uzaklaştırılabilir fakat bu turnuva içerisinde susturulmuş şekilde oynamaya devam edecektir.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom