Warband Türkiye 8v8 Turnuvası

Warband Türkiye 8v8 Turnuvasına hoş geldiniz!

Quick Overview

Category
Warband
Language
English (US)
Total members
45
Total events
0
Total discussions
22

[WT8T-2] Grup Aşaması, Maç Rezervasyonları

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
lol didint expect less from such a clown admin

next time if you sit the whole match in spec to "admin" be useful and kick him or ask him to leave an rejoin if you see this

waiting the game to end to change the result is the most stupid thing to do since we didn't win the round because of wolde spectating from OUR perspective not the opponent for 1 round, it didnt give us any advantage and we didn't even realise this until you pointed it out

it's the same as if one of us would share his screen on discord and he would watch 🥜🐒

Kayda geçen "Ghosting" olayı ile ilgili;
Maçta bir oyuncumuzun interneti stabil değildi ve bir süre oyunun yüklenmemesinden kaynaklı sunucudan düştüğünü söyledi. Wolde'ye de set başlamak üzere olduğu için takıma girmesi söylendi. Oyuncumuz sunucudan düşmeyince tekrar izleyiciye geçmesini istedik. Bunları göz önünde bulundurarak ve Wolde'nin görüntüsünün kendi takım arkadaşında olduğu sürece hiçbir anlam ifade etmemesi de düşünülerek bu karara itiraz ediyoruz.

Last edited:
Yeterince net açıklama yaptığımı düşünüyordum fakat belli ki bazı şeyleri olabildiğince pürüzsüz anlatmak gerekiyor. Wolde adlı oyuncunun izleyici bugu yaptığı round setin başı değil, oyunun ikinci roundunda gerçekleşiyor. Bu durumda açıklamanızda belirttiğiniz ''set başlamak üzere olduğu için takıma girmesi söylendi.'' cümlesi sadece bir kaçıştır. Fakat turnuva başlangıcında ve önce ki açıklamamda da belirtildiği üzere kuralları kabul ettiğiniz için bu durumda kararın değişikliği söz konusu değildir. Tartışabileceğiniz tek şey kuraldır fakat maç içerisinde gerçekleşen kural ihlalinin tartışması veya itirazı dahi kabul edilmeyecektir. Çünkü kurallar açık ve net şekilde belirtilmiştir ve siz de turnuvaya kayıt olurken bunu kabul ettiniz.

Kural hakkında konuşmak gerekirse her ne kadar takım oyuncusunun kamerasına kitli gözükse de o an izlenilen oyuncunun gözden kaçırıp göremediği şeyleri de görüp bilgisini verebilmesi yeterince net bir glitch sayılmaktadır. Ayrıca takıma girmesini söylemenizle takımdan çıkması bir saniye mi alıyor? Karşınızdaki insanları çocuk yerine koyarak açıklamalar yapmayın lütfen. Kurallar net şekilde ortada ve ben bu kuralları son 3 yıldır düzenlediğim her turnuva da kullandım. Şimdi kurallarda sorun var diyorsanız bunu Genel tartışma konusu altında tartışabilirsiniz. Oyuncunuzun sabırsızlığı ve dikkatsizliğini ne ben ne de turnuva ekibim üstlenmiyoruz. WT8T-2 Kurallar konusu 5 Temmuz da açılmış ve açıldığı günden beri üzerinde tek bir güncelleme dahi yapılmamıştır. Okuyarak kabul ettiğinizi beyan ettiğiniz kuralları belki gerçekten okusaydınız bu duruma düşmezdiniz. Konu altında daha fazla bu maç için konuşma olmazsa sevinirim. Tartışmayı konusu altında yapınız. Burası tartışma konusu değildir.

Admin neden bir dcde benim oynadığım maçı ekran paylaşımı ile yayınlıyor? Bir izin alınmadı bizden. Neden 20-30 kişiye yayıncı kamerasından anlık olarak yayın yapılıyor? Bilindiği üzere discord yayınları saniyesi saniyesine işliyor Twitch gibi geriden gelmiyor. Ve bunu yapan kişi turnuva yöneticisi. Madem her ince detaya dikkat edilerek oynadığımız round karşıya veriliyor biz de itiraz ediyoruz maça karşıya info verildiğini düşünüyoruz yayıncı kamerasından okcularimizin atlilarimizin konumunun verildiğini düşünüyoruz ve ince detaylara dikkat eden turnuva yöneticilerinden maç tekrarı bekliyoruz.

Bu çok aşırı net kurallarda düşen oyuncu yerine maç sürerken biri girebileceği yazıyor yani olayın 2nci rauntta yaşanması zaten bir şey ifade etmiyor, zaten bu da kendi kurallarına ne kadar hakim olduğunun bir göstergesi sanırım. Gene bu aşırı net kurallarda glitchlerin ne olduğunun en ufak bir tanımı yok yani tamamen maç sırasında müdahale etmeyecek olmasına rağmen "hakemlik" yapan adminin inisiyatifine kalıyor. Benim tanımımda glitch dediğin şey yaptığın zaman sana adil olmayan bir avantaj sağlayan açıklıktır, ki bildiğim kadarıyla crosshair modifikasyonları bile serbestken basit bir discord yayınından daha kötü görüntü sağlayan spectator bugı kendi takım arkadaşını izlediğin sürece glitch kategorisine nasıl giriyor merak ediyorum.

Tartışma konusu değil fakat son bir açıklama yaparak konuyu burada kapatmanızı eğer devam etmek istiyorsanız da konusu altında Genel tartışma da devam etmenizi tavsiye ediyorum.
Admin neden bir dcde benim oynadığım maçı ekran paylaşımı ile yayınlıyor? Bir izin alınmadı bizden. Neden 20-30 kişiye yayıncı kamerasından anlık olarak yayın yapılıyor? Bilindiği üzere discord yayınları saniyesi saniyesine işliyor Twitch gibi geriden gelmiyor. Ve bunu yapan kişi turnuva yöneticisi. Madem her ince detaya dikkat edilerek oynadığımız round karşıya veriliyor biz de itiraz ediyoruz maça karşıya info verildiğini düşünüyoruz yayıncı kamerasından okcularimizin atlilarimizin konumunun verildiğini düşünüyoruz ve ince detaylara dikkat eden turnuva yöneticilerinden maç tekrarı bekliyoruz.
Turnuva yöneticisi ve aynı zamanda maça bizzat senin takımın tarafından admin toolsu yapamadığınız için çağırılan hakem olarak o maçı izleme hakkım var. Maçınızı izleyen kişilerin direkt olarak native ile alakası yok. Olan 2 oyuncunun da sizinle veya karşı takımla alakası yok. Bu kadar ince düşünmeye başlayacaksak şuanda Gardel'in yani senin turnuva yöneticisine ettiğin hakaretlerden dolayı oynamaya da hakkın yok fakat ben yine de kaybettiğiniz maçtan dolayı anlık sinirle edilmiş o hakaretleri sineye çekip sustum. Şimdi kişisel olaylara hiç girmeyelim istersen. İnce detaylara dikkat eden turnuva yöneticisi sizin yaptığınız kural ihlalinden dolayı sizden alınan roundu karşıya vermiştir. Bu konu da tartışmaya kapalıdır. Karar değişmeyecektir!!

Bu çok aşırı net kurallarda düşen oyuncu yerine maç sürerken biri girebileceği yazıyor yani olayın 2nci rauntta yaşanması zaten bir şey ifade etmiyor, zaten bu da kendi kurallarına ne kadar hakim olduğunun bir göstergesi sanırım. Gene bu aşırı net kurallarda glitchlerin ne olduğunun en ufak bir tanımı yok yani tamamen maç sırasında müdahale etmeyecek olmasına rağmen "hakemlik" yapan adminin inisiyatifine kalıyor. Benim tanımımda glitch dediğin şey yaptığın zaman sana adil olmayan bir avantaj sağlayan açıklıktır, ki bildiğim kadarıyla crosshair modifikasyonları bile serbestken basit bir discord yayınından daha kötü görüntü sağlayan spectator bugı kendi takım arkadaşını izlediğin sürece glitch kategorisine nasıl giriyor merak ediyorum.
Düşen oyuncu diye bir şey yok. Aşağıya bıraktığım videodan gayet net şekilde 1 saniye de takıma girip çıktığını ve niyetinin tamamen izleyici bugu olduğunu anlayabilirsiniz. Kurallar hakkında sorunu olan veya tartışmak isteyen konusu altında bunu yapabilir. Son uyarım daha fazla bu konu altında tartışmayın.

Tartışma konusu değil fakat son bir açıklama yaparak konuyu burada kapatmanızı eğer devam etmek istiyorsanız da konusu altında Genel tartışma da devam etmenizi tavsiye ediyorum.

Turnuva yöneticisi ve aynı zamanda maça bizzat senin takımın tarafından admin toolsu yapamadığınız için çağırılan hakem olarak o maçı izleme hakkım var. Maçınızı izleyen kişilerin direkt olarak native ile alakası yok. Olan 2 oyuncunun da sizinle veya karşı takımla alakası yok. Bu kadar ince düşünmeye başlayacaksak şuanda Gardel'in yani senin turnuva yöneticisine ettiğin hakaretlerden dolayı oynamaya da hakkın yok fakat ben yine de kaybettiğiniz maçtan dolayı anlık sinirle edilmiş o hakaretleri sineye çekip sustum. Şimdi kişisel olaylara hiç girmeyelim istersen. İnce detaylara dikkat eden turnuva yöneticisi sizin yaptığınız kural ihlalinden dolayı sizden alınan roundu karşıya vermiştir. Bu konu da tartışmaya kapalıdır. Karar değişmeyecektir!!

Düşen oyuncu diye bir şey yok. Aşağıya bıraktığım videodan gayet net şekilde 1 saniye de takıma girip çıktığını ve niyetinin tamamen izleyici bugu olduğunu anlayabilirsiniz. Kurallar hakkında sorunu olan veya tartışmak isteyen konusu altında bunu yapabilir. Son uyarım daha fazla bu konu altında tartışmayın.

20 kişiye bir ekip maçı izledi içlerinde senin takım oyuncuların da var. Ben seni hakemlik yapman için cagirmadım bildiğim kadarıyla karşı takım da cagirmadı sana neden maçı izledin demiyorum neden 20 kişiye anlık yayın yaptın? Biz buna itiraz ediyoruz karşı takıma konumlar hakkında bilgi verildiğini düşünüyoruz adil bir maç değildi. Tekrarını istiyoruz 20 kişiye yapılan izinsiz anlık yayın için. Ayrıca kişisel olaylara bireysel yapılan şeylere bence de girmeyelim:smile:)

daha önce yapılan turnuvalarda en az 5 kere şahit oldum ki kendi takımını izleyiciden izleme bugunu kullanan oyuncular önce uyarılıyor, tekrarı halinde round karşı tarafa veriliyordu ki kurallarda glitchin tanımı bile yapılmamış, anayasaya suç işlemek yasaktır yazıp bırakmak gibi bir şey. Kuralları bu maçtan itibaren uygulamaya karar verdiyseniz başka ama.

20 kişiye bir ekip maçı izledi içlerinde senin takım oyuncuların da var. Ben seni hakemlik yapman için cagirmadım bildiğim kadarıyla karşı takım da cagirmadı sana neden maçı izledin demiyorum neden 20 kişiye anlık yayın yaptın? Biz buna itiraz ediyoruz karşı takıma konumlar hakkında bilgi verildiğini düşünüyoruz adil bir maç değildi. Tekrarını istiyoruz 20 kişiye yapılan izinsiz anlık yayın için. Ayrıca kişisel olaylara bireysel yapılan şeylere bence de girmeyelim :smile:
Are you seriously blaming us for watching a stream and playing unfairly? That's such a dumb accusation to make. If we had any idea of your positions we would not have had such a close match.

Are you seriously blaming us for watching a stream and playing unfairly? That's such a dumb accusation to make. If we had any idea of your positions we would not have had such a close match.
20 kişiye anlık yayın yapılmasını doğru mu buluyorsun yani? Canlı bir şekilde rastgele oyuncuların maçı yayıncı kamerasından izlemesini onaylıyor musun adil bir maç mı oldu sence?

he streamed on discord to 20 ppl anyway, we didnt get any info from wolde aswell, we werent even aware that he spectated.
Right but your team broke a rule, ours didn't. So don't go out of your way blaming us for something we didn't do because the admin-team is enforcing the rules your team agreed to when signing up. If you feel you've been treated unfairly, by all means voice your opinion, but don't accuse our team falsely.

And Garvidel, I don't have an opinion on the admin streaming to 20 people because I wasn't aware of it during the match and neither were my teammates. So again, you're right to voice your opinion, but don't accuse us for watching or using the information on a stream we didn't know excisted.

Right but your team broke a rule, ours didn't. So don't go out of your way blaming us for something we didn't do because the admin-team is enforcing the rules your team agreed to when signing up. If you feel you've been treated unfairly, by all means voice your opinion, but don't accuse our team falsely.

And Garvidel, I don't have an opinion on the admin streaming to 20 people because I wasn't aware of it during the match and neither were my teammates. So again, you're right to voice your opinion, but don't accuse us for watching or using the information on a stream we didn't know excisted.
Dediğim gibi suçlama yok sadece bilgi aktarılabileceğini söyledik. Bir turnuva oluyorsa böyle belirsiz olaylarla maçların oynanması adil olmaz. Adil olmayacağı için maç tekrarı istiyoruz. Siz 20 kişinin canlı izlediği maçın adil olacağını düşünüyor musunuz?

Kayda geçen "Ghosting" olayı ile ilgili;
Maçta bir oyuncumuzun interneti stabil değildi ve bir süre oyunun yüklenmemesinden kaynaklı sunucudan düştüğünü söyledi. Wolde'ye de set başlamak üzere olduğu için takıma girmesi söylendi. Oyuncumuz sunucudan düşmeyince tekrar izleyiciye geçmesini istedik. Bunları göz önünde bulundurarak ve Wolde'nin görüntüsünün kendi takım arkadaşında olduğu sürece hiçbir anlam ifade etmemesi de düşünülerek bu karara itiraz ediyoruz.
Walla haklısınız ya da değilsiniz de bu ne knk buna inanan roblox oynuyordur

ye, there is no blaming as garvidel says, he just trying to say that streaming to 20 ppl is just not appropriate. and any info can be leaked. There is no blame to you or your team.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom