Warband Türkiye 8v8 Turnuvası

Warband Türkiye 8v8 Turnuvasına hoş geldiniz!

Quick Overview

Category
Warband
Language
English (US)
Total members
45
Total events
0
Total discussions
22

[WT8T-2] Genel Tartışma, Şikayet, Tavsiyeler

Users who are viewing this thread

tarih 9.08.2022, saat 19:00 sularında metehanyus ile attığımız ftyi o kazandı. söz verdiğim gibi kendisini burdan tebrik ediyoru

Kurallarda 3 puanlık sistem görülmesine karşın Proleterya 4 puan Punto 5 puan aldığı halde nasıl oldu da Proleterya gruptan çıktı birde 3. olarak Punto 5. oldu bunun açıklamasını reca edebilir miyim?

Kurallarda 3 puanlık sistem görülmesine karşın Proleterya 4 puan Punto 5 puan aldığı halde nasıl oldu da Proleterya gruptan çıktı birde 3. olarak Punto 5. oldu bunun açıklamasını reca edebilir miyim?
Punto takımı zaten Çeyrek Finallere erişemeyecek. Bu bana özelden şikayette bulunduğun beraberlik sayısıyla değil direkt olarak 3. sayı yani averaj sistemiyle alakalı.
Basit bir şekilde grup aşaması sistemini anlatmam gerekirse önemli olan 1. etken galibiyet sayısı, 2. etken ise averaj puanlarınız. Fakat haklı olarak bir şeye güzel değindin. Maç galibiyeti fazla olduğu halde arkada kalan takımlar olmuş. Bu sebeple olması gereken Dedeler takımının A grubunda 3. olarak gözükmesi, Proleterya takımının ise 4. gözükmesi, B grubunda Black Disciple takımının 2. olarak gözükmesi, Multijet takımının da 3. olarak gözükmesi gerekiyor ve bunlar manuel olarak değiştirildi.

Bu itirazın için teşekkürler sayende gruptan yanlış sırada çıkan takımlar yer değiştirdi fakat Punto takımının averaj puanı Proleterya takımından daha düşük olduğu için gruptan çıkamayacak. İyi forumlar.

Not: Manuel olarak değiştirmem gerektiği için grup aşamasındaki maçlarınız farklı gözükebilir fakat grup aşaması sonlandığı için bunun artık bir önemi yok.

Bu sistem niye kurallarda geçmiyor peki? Kurallarda Kazanan 3 beraberlik 1 puan yazıyor. Averaj veya şu etken filan diye bahsetmiyor, turnuvanın ortasında kafana göre kural mı değişiyorsun arkadaşların gruptan çıksın diye?

Bu sistem niye kurallarda geçmiyor peki? Kurallarda Kazanan 3 beraberlik 1 puan yazıyor. Averaj veya şu etken filan diye bahsetmiyor, turnuvanın ortasında kafana göre kural mı değişiyorsun arkadaşların gruptan çıksın diye?
Turnuva formatı zaten turnuva başlangıcında çoğu takımın da isteğiyle değişti ve isteyenlerden birisi de sendin hatırlatırım. Challonge da sırasıyla maç galibiyeti, sayı farkı olarak girdim bugüne kadar yaptığım her turnuva da olan şeyi uyguladım eğer önceki turnuvaların grup aşamalarına bakarsan sistemin aynı olduğunu görebilirsin. Gayet basit bir sistem var ortada maç galibiyeti fazla olan önde olur eğer eşit sayıda galibiyet varsa averaja bakar neyini anlamak istemiyorsun anlam veremiyorum.

Arkadaşım veya değil hiç fark etmez ben objektif şekilde bakıyorum durumlara ve eminim senin gibi düşünen insanlarda önceki haftalarda gerçekleşen kural ihlalinden dolayı Proletarya takımının alınan galibiyetini takip ettiler. Bu konuda gerçekten pek de ciddiye alamadım dediğini. Kurallarda gözüken sistem tamamen manuel olarak ilk düzenlediğim turnuvalarda kalan bir kural fakat bir çok kere bir çok yerde belirttiğim gibi manuel olarak tablolar ve gruplar düzenleyemediğim için challonge bize ne imkanlar sunuyorsa onunla idare ediyorum. Galibiyet sayınızın eşit olmasından dolayı kendi takımının çeyrek finallerde olmasını istediğini anlıyorum fakat belirttiğim üzere eğer galibiyet sayınız aynıysa bu durumda averajı fazla olan taraf gruptan çıkan taraftır.

Back
Top Bottom