Warband Türkiye 6v6 Turnuvası

Warband Türkiye 6v6 Turnuvasına hoş geldiniz!

Quick Overview

Category
Warband
Language
Turkish
Total members
94
Total events
0
Total discussions
45

[WT6T-4] Genel Tartışma, Şikayet ve Tavsiyeler

Users who are viewing this thread

Thorin

Sergeant Knight
QrkijF.png

Genel olarak turnuva hakkında görüşlerinizi buradan saygı çerçevesi içerisinde belirtebilirsiniz.

Turnuvaya girerken ki turnuva formatını kabul ederek girdik şimdi turnuvanın son aşamasında aniden format değişikliği uygun değil eğer takım boşluğu var ve karşısında rakip yoksa takımın default Win sayılıp üst tura çıkarılmalı bu o takımın şansıdır başka bir oyundaki Turnuvalarda sistem böyle işler.

Biz turnuvaya girerek kurallarda yazan turnuva formatını kabul ederek girdik ve o şekilde devam etmesi daha uygun olur

Kuralları okudunuz mu ve kabul ediyor musunuz?: kuratllar değişecekse güzel turnuvalar eğlenceli çeyrek finaller için bende hayır diyorum!

Bence bu yapılan bir kural değişikliğinden ziyade bracket değişikliği, o yüzden kurada yeri değiştirilen takımların rızası alınması yeterli olacaktır, ki bence gayet mantıklı, turnuva bi kere yenilince hemen turnuvadan çekilen takımlarla dolu olduğu için oynayanların eğlencesi mahvoluyor ve eli soğuyor, bu değişiklik olmasa biz 2 hafta ardarda maç oynamamış olacaktık, bence söz konusu takımlar da bu değişikliği kabul ederse hem elimiz soğumamış olur, direkt çeyrek finallerden oynamaya başlarız, ha hükmen galibiyetlerle geçen bir hafta daha kimsenin işine gelmez nası olsa. Bunların dışında zaten turnuvanın ortasında kural değişikliği gibi olaylara herkes karşıdır.

Turnuvaya girerken ki turnuva formatını kabul ederek girdik şimdi turnuvanın son aşamasında aniden format değişikliği uygun değil eğer takım boşluğu var ve karşısında rakip yoksa takımın default Win sayılıp üst tura çıkarılmalı bu o takımın şansıdır başka bir oyundaki Turnuvalarda sistem böyle işler.

Biz turnuvaya girerek kurallarda yazan turnuva formatını kabul ederek girdik ve o şekilde devam etmesi daha uygun olur
Mantıklı bi düşünce yanlış bilmiyorsam toplamda zaten 2 takım turnuvadan ayrıldı.
Turnuvadan ayrılan takımlarla eşleşmek için takımların bilerek kaybettiği gibi bir düşünce varsada takımları aynı gruptan eşleştirmeden yayında kura çekimi yapılabilir.

Mantıklı bi düşünce yanlış bilmiyorsam toplamda zaten 2 takım turnuvadan ayrıldı.
Turnuvadan ayrılan takımlarla eşleşmek için takımların bilerek kaybettiği gibi bir düşünce varsada takımları aynı gruptan eşleştirmeden yayında kura çekimi yapılabilir.
Evet Thoe dediğin mantıklı ve güzel olur.

daha önce bir oyunda turnuvaya katılmadım ama normalde kura çekilip eşleşmeler yapılırken her takımdan yetkili izlemeye giderdi

Kuralları okuyup kabul ettiğinizin ve formatın normal gitmesi gerektiğinin ben de farkındayım. Belki şans denilecek fakat bazı takımlar henüz hiç maç oynamadan neredeyse Çeyrek finallerde buldu kendilerini ve Çeyrek finallerde de yine maç oynamadan Yarı finale erişecekler. Ben herhangi bir kural değişikliği yapmadım. Sadece ön elemede oynayacak 2 takım Çeyrek finallerde de oynasın diye ikisini de ''mantık'' çerçevesinde manuel olarak yerleştirdim.

Bu mantık çerçevesini basit şekilde aynı grupta oynamış takımları eşleştirmeyerek yorumlayabilirsiniz. Ancak yine de bu eşleştirmelerde yeri değişen takımlardan herhangi birisi bu yazdıklarımı istemediğini buradan beyan ederse eski şekilde devam edebiliriz. Umarım sadece kendinizin değil herkesin eğlencesini düşünerek karar alırsınız. Turnuvanın amacı da herkesin eğleneceği bir ortam yaratmaktır.

Kuralları okuyup kabul ettiğinizin ve formatın normal gitmesi gerektiğinin ben de farkındayım. Belki şans denilecek fakat bazı takımlar henüz hiç maç oynamadan neredeyse Çeyrek finallerde buldu kendilerini ve Çeyrek finallerde de yine maç oynamadan Yarı finale erişecekler. Ben herhangi bir kural değişikliği yapmadım. Sadece ön elemede oynayacak 2 takım Çeyrek finallerde de oynasın diye ikisini de ''mantık'' çerçevesinde manuel olarak yerleştirdim.

Bu mantık çerçevesini basit şekilde aynı grupta oynamış takımları eşleştirmeyerek yorumlayabilirsiniz. Ancak yine de bu eşleştirmelerde yeri değişen takımlardan herhangi birisi bu yazdıklarımı istemediğini buradan beyan ederse eski şekilde devam edebiliriz. Umarım sadece kendinizin değil herkesin eğlencesini düşünerek karar alırsınız. Turnuvanın amacı da herkesin eğleneceği bir ortam yaratmaktır.
Biz yeni formatı istemiyoruz eski formatta turnuva başladığı gibi devam etmesini istiyoruz.

bence de eski hali daha iyiydi en azindan elenen takımlar çekilenlerin yerine konsun eskisine dönelim hem millet oynamış olur
Anlaşılmayan yer de bu oldu sanırım. Toplamda 3 takım turnuvadan aktiflik nedeniyle geri çekildi ve 1 takım da diskalifiye edildi. Toplamda 8 takım kaldığı için böyle bir yola gittim fakat takımlar memnun olmadığını belirtti. Umarım bu şekilde devam edilmesi daha eğlenceli hale gelir sizin için.

Takımlar eski haline getirildi. Gelecek maçlarda herkese bol şans diliyorum.

karam yerine bkp ya da başka bir takım koyulursa herkesin sıkıntısı biterdi bence. spartans çeyrek finalde değil de yarı finalde elenmek istiyor diye 9 gün daha beklemek gereksizdi

LA BIZ 2 HAFTADIR MAC ATMIYOR OLUCAZ DUZELTIN SUNU LUTFEN
Grup aşaması rastgele şekilde belirlendi ve geri kalan aşamalar da challonge'ın kendi sistemiyle devam ediyor. Bu durumda şanssızlık mı veya şans mı diye adlandırılır bilemem fakat takımınız Yarı Finallerden devam edecektir.
Eğer bazı takım kaptanları bencillik yerine turnuvanın gidişatını düşünerek karar alabilselerdi bu durumu yaşamazdınız. Benim yapabilecek bir şeyim yok.

kanka bizim grupta 2 tane mac oynandi 2si de yanlis anlasilmasin pek iyi takim degildi 3. hafta def aldik hadi ceyrek finallere gectik soyle guzel bi rakip gelir diye dusunurken bu sefer turnuvadan cekilen adamlar var karsimizda anca yari finalde wolvenlarla finale yukselirsek 2 tane mac oynamis olucaz koskoca turnuvada

Grup aşaması rastgele şekilde belirlendi ve geri kalan aşamalar da challonge'ın kendi sistemiyle devam ediyor. Bu durumda şanssızlık mı veya şans mı diye adlandırılır bilemem fakat takımınız Yarı Finallerden devam edecektir.
Eğer bazı takım kaptanları bencillik yerine turnuvanın gidişatını düşünerek karar alabilselerdi bu durumu yaşamazdınız. Benim yapabilecek bir şeyim yok.
Biz cekilmemiştik bu arada çekilen takımlardan adam alıp devam edicektik turnuva bu formata geçicekse ztn eleniyoz sıkıntı yokda geçmezse bizi geri eklersin.

Biz cekilmemiştik bu arada çekilen takımlardan adam alıp devam edicektik turnuva bu formata geçicekse ztn eleniyoz sıkıntı yokda geçmezse bizi geri eklersin.
Sizin elendiğinizi kim söyledi? 3 grup var ve gruplardan 3 er takım çıkıyor diye belirtmiştim. Bana takımda oyuncun kalmadığını söyledin ben de doğal olarak çekilmiş saydım. Eğer oynayacak bir kadron varsa toparla BKP ile olan maçınızı atın. Bir sorun da kalmamış olur.

Back
Top Bottom