[WT5T-3] Yarı Finaller / Başlangıç: 17.07.2019 / Bitiş: 22.07.2019

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
BAnz2V.png

aGO677.png

pWAA7o.png

• Yarı final maçlarını rakiplerinizle istediğiniz gün yapabilirsiniz.
  • Yarı final maçlarınızı 22.07.2019'a kadar tamamlamalısınız.
  • Maçların her birinin set resimleri ve ID ssleri eksiksiz olmalıdır.
  • Lütfen maç rezervasyonunu maçtan 1 gün önce yapınız.
  • Her maçın tarihi konudan tanıtılması zorunludur.(Geçerli sebepleri var.)
  • Maçınız da hakem olması zorunlu değildir.
  • Challonge'dan takip için buradan ulaşabilirsiniz.

4MAomq.png

Naval Outpost -    Field by the River
Naval-Outpost.pngg

Field-by-the-River.png

Jl9G4Q.png

gWgGLR.png
ZE6qAZ.png

pWADYm.png

Nord vs Rodok - Vaegir vs Svadya

gWg0lN.png

8hoxnj0h.svg

Takımınız:Golden Horde
Rakip takım: Vingilótë
Maç tarihi ve saati: 19.07.2019 saat 23.30
(Olanak varsa eğer) istediğiniz hakem: Fark etmez
Rezervasyon yaptırmak istediğiniz sunucu: Fark etmez
Resmi/Antreman? : Resmi (Yarı Final)

Takımınız:Creed
Rakip takım: Ricardo Milos
Maç tarihi ve saati: 21.07.2019 saat 21.30

Mucahit Han said:
Takımınız:Golden Horde
Rakip takım: Vingilótë
Maç tarihi ve saati: 19.07.2019 saat 23.30

Onaylandı başarılar.

GarviDel said:
Takımınız:Creed
Rakip takım: Ricardo Milos
Maç tarihi ve saati: 21.07.2019 saat 21.30

Onaylandı başarılar.

Kısaca bir açıklama yapmak istiyorum.
Maçı 3-1 kazanırken sunucuya gelen T_BinaliYildirim nickli bir oyuncu tarafından bütün oyuncular banlandı. Sunucu değiştirdik, 1-0 kaybetmekte olduğumuz için karşı tarafa haksızlık olmaması adına aynı oyunculara aldıkları ölümleri aynı şekilde tekrarladık. Ancak 2. setin sonunda birkaç problemle karşılaştık.
İlk eli 2vs1 kazanırken 2 yabancı oyuncumuz aynı anda ışınlanmaya başladı. Pingleri aniden 150-200 olduğu için haliyle o eli kaybettik.
2. eli 4v2 kazanırken aynı şekilde 2 oyuncumuzun pingi ani bir şekilde yükseldi, eli kaybettik
3. elin başındayken yabancı oyuncularımızdan biri sunucuya olan bağlantısını kaybetti, son eli 4v5 oynamak zorunda kaldık.
Maçı ertelemek istedik, ancak kabul edilmedi, kimseyi de zorlayamayız tabiki. Ancak biz adaletli olması için hiç görülmedik bir biçimde para kaybınız olmaması için bizi öldürmenize müsade etmiştik, karşılığını beklerdik açıkçası.
Yarı finalde böyle bir sorun yaşamak üzücü, bugüne kadar hiçbir sıkıntıyla karşılaşmamıştık halbuki.

https://prnt.sc/ohi6i4

Bugün Golden Horde ve Vingilote arasında yapılan maçta 2 troll oyuncu gelip herkesi banlandı.

"13:17:49 - T_BinaliYildirim has joined the game with ID: 2824782 and has administrator rights.
13:17:49 - T_Lewis has joined the game with ID: 4107344 and has administrator rights."

Yukarıda bulunan ID'ler bir daha hiç bir şekilde "Türkiye organizasyonu" adı altında yapılacak olan turnuvalara katılamayacaktır. Maç Esnasında sunucuya atılan DDoS'ların da kimin attığını maalesef bulamadık. Gerçekten de çok tatsız olaylar yaşandı ve bu iki tarafıda hem gerdi hem de üzdü. İki takım kaptanı ile de konuşuldu ve maçın iptali doğrultusunda anlaşmaya varıldı. Bu tarz tatsız olayların yaşanmaması için önümüzdeki maçlara ve sonrasında yapılacak olan organizasyonlarda adminlik şifreleri ID üzerinden verilecektir.

Turnuva maçını trollemeye gelen şeref yoksunu insanlara da 1-2 lafım var fakat onlar yüzünden ceza almak içler acınası bir durum olur. Kendileri seviniyordur şimdi "Hulaaa maçı trolledim ehehe herkesi banladım" diye. Büyük başarı tebrik ediyorum fakat tespit için hala çalışmalarımız sürüyor. Umarım yakında bunu yapan gerçek oyuncuları buluruz.

Turnuva hakkında genel bir konu üzerinde konuşacağım şimdi. Evet biraz sorunlu bir turnuva oldu. Eksiklerimiz oldu veya yanlış yaptığımız şeyler oldu bunda hemfikiriz. Fakat karşılığında anlayış beklerken bu tarz şeylerin yapılması gerçekten de çok üzücü. Turnuva organizasyonu sandığınız kadar kolay birşey olmadığını anlamanızı istiyorum ve empati kurmanızı istiyorum. Herkes güzelce maçlarını oynadı ve güzelce maçlarını sonlandırdı. Fakat bazı oyuncularımız kendi hatalarını bile turnuva yönetimine yıktıkları için artık pes dedirtecek düzeye geldi. Bu turnuva bittikten sonra yapılacak olan " 8 vs. 8" turnuvası için çok daha iyi önlemler alacağımızı belirtirim.

Evet daha fazla uzatmaya gerek yok konumuza geri dönelim. Golden Horde ve Vingilote arasında yapılan maç iki takım kaptanının onayı ile iptal edilmiştir. Umarım gene tatsız olaylar yaşanmaz.

İptal edildiği evet kabul edildi.
~PhoSPhoruS said:
Kısaca bir açıklama yapmak istiyorum.
Maçı 3-1 kazanırken sunucuya gelen T_BinaliYildirim nickli bir oyuncu tarafından bütün oyuncular banlandı. Sunucu değiştirdik, 1-0 kaybetmekte olduğumuz için karşı tarafa haksızlık olmaması adına aynı oyunculara aldıkları ölümleri aynı şekilde tekrarladık. Ancak 2. setin sonunda birkaç problemle karşılaştık.
İlk eli 2vs1 kazanırken 2 yabancı oyuncumuz aynı anda ışınlanmaya başladı. Pingleri aniden 150-200 olduğu için haliyle o eli kaybettik.
2. eli 4v2 kazanırken aynı şekilde 2 oyuncumuzun pingi ani bir şekilde yükseldi, eli kaybettik
3. elin başındayken yabancı oyuncularımızdan biri sunucuya olan bağlantısını kaybetti, son eli 4v5 oynamak zorunda kaldık.
Maçı ertelemek istedik, ancak kabul edilmedi, kimseyi de zorlayamayız tabiki. Ancak biz adaletli olması için hiç görülmedik bir biçimde para kaybınız olmaması için bizi öldürmenize müsade etmiştik, karşılığını beklerdik açıkçası.
Yarı finalde böyle bir sorun yaşamak üzücü, bugüne kadar hiçbir sıkıntıyla karşılaşmamıştık halbuki.

Ayrıca bu konuda şunu söylemek istiyorum. Anlayıştan bahsetmişsin. Yaptığınız şey zaten olması gereken şeydi herneyse maç gününü değiştirmekten bahsettiniz maç içerisinde. Bilmem earendil arkadaş size söyledi mi günlerin en müsait olanına karar verdik. Ve yarı final Pazartesi günü bitiyor. Bizim adamlar eksikti zaten 18 kişilik kadroya sahip olabiliriz. Fakat bu maça gelmeyen arkadaşlarımız oldu. As kadromuzdan olanlar diyebilirim. Buna rağmen kabul ettik maç o gün olsun diye. Earendil hafta içi olsun istedi. Bende uygun olanı söyledim ki tekrar söylüyorum eksik olmamıza rağmen. Maçın ertelenmesi konusunda asla geri adım atamazdık çünkü tatile çıkanlar olacak yine ondan dolayı erteleyemezdik. En azından biz hakkımızla aldığımızı düşünüyoruz. Bu olanlar hoş şeyler değil elbette ama bize de olabilirdi. Biz böyle şeyler yaparak insanları kışkırtmazdık buna emin olsun herkes. Çalışan insanlarız. Turnuva yürüsün diye uygun saatlerimizi oluşturmaya çalışıp geliyoruz zaten. Bizden böyle bir şey istenip kabul edilmemesi gayet doğal ve hakkımız. İptal konusuna gelince iptal taraftarı değiliz klan olarak fakat turnuva yöneticimiz tarafından bir çözüm getirildiği için kabul etmiş oldum. Olduk. İyi forumlar. İyi geceler diliyorum.

Pardon, sunucuya birinin girip herkesi banlamasından dolayı size adil davranmamız "olması gereken bir şey", fakat sunucuya yapılan bir saldırı sonucu kazandığımız maçı kaybetmemiz "sizin sorununuz değil" mi oluyor?
Anlayışınız için teşekkürler, lakin şunu da belirtmek isterim ki bizim de 2 AS oyuncu eksiğimiz vardı. Maçı ertelemek istedik evet, fakat şuan farkediyorum ki önümüzdeki hafta içerisinde daha fazla oyuncu eksiğiyle karşılaşacağız. Yani az çok söylediğiniz sorunlar bizim tarafımızda da yaşanıyor. Bu nedenle öyle ya da böyle turnuvadan çekilmek zorunda kalacağız. Ancak tutumunuzu değiştirmenizi öneririm, 5v4 kazandığınız bir maçta "benim sorunum değil" gibi yorumlarda bulunmanız ancak bizi kışkırtabilir.

Takımınızda tanıdığım ve sevdiğim çok iyi oyuncular var, bu yüzden size finalde başarılar diliyorum.

Daha fazla uzamasına gerek yok herhalde, sadece bu durumun bilinmesini istedim. Bu durumdan dolayı kimseye suçlu gözüyle bakmıyoruz, ve eminim ki yöneticiler üstüne düşen görevi en iyi şekilde yapmıştır.

Vingilote takım kaptanının foruma yazılmasını istediği ileti:

öncelikle bu tarz olayların yaşanması gerçekten üzücü, böyle gereksiz bir konuda konuşmak zaman kaybı dahi olsa da açıklama yapmam gerektiğini düşünüyorum. Güzel başlayan bir maçtı, ancak yayında yapılan bir hata sonucu admin şifresinin bazı "dehaların" eline geçmesiyle iki tarafta bu kişiler tarafından sunucudan banlandı. Ardından geçtiğimiz sunucuda kaldığımız yerden devam etme kararı aldık, alınan k/d centilmence aynı şekilde dağıtıldı ve maçımıza devam ettik. Ancak özellikle 2. haritaya geçtiğimizde sunucu sahibinden de aldığımız bilgiye göre 4-5 ayrı makine tarafından sunucuya DDoS atıldı, zor olmayacak bir tahminle bunu yapanların Vingilótë tarafına garezi olan insanlar olduğuna kanaat getirdik, çünkü DDoSlar eller bizim tarafımızdan kazanılmakta iken(1vs2,2vs4) atıldı, ve bu durumdan, doğal olarak, yüksek pingli oyuncular etkilendi.(Benim pingimin 50 ye çıkması çok bir şey etkilemez ama 80 pingli adamın 200'e çıkması oyuncuyu saf dışı bırakır, ve takımımızın ping ortalaması ortada.)Maçın yayınlamasının bu olayı gerçekleştiren şahısların işine gelmesi üzücü bir gerçek. Özetlemek gerekirse bu durumun kimler tarafından yapıldığı tahmin edilebilir olsa da, yöneticilerin elinde henüz kimler tarafından yapıldığına dair kanıt yok. Maç iptali mevzusuna gelirsek, evet, turnuvalarda böyle olaylar olduğunda maçlar iptal edilir ve ben haklı bir karar olduğunu düşünüyorum. Ancak Golden Horde açısından olaya baktığımızda suçları olmayan bir olay nedeniyle kazandıkları maçın iptal edilmesinin ne kadar anlamsız gelebileceğini bildiğimden ve genel olarak takımımda da devam etme isteğinin kalmamasından dolayı turnuvadan çekiliyoruz. Umarım gereksiz dramatik konuşmalar yaşanmaz, GH'yi tebrik ediyorum, iyi oynadınız, finalde başarılar.

Konuyu fazla uzatmanın anlamı yok. Tatsızlık tek taraflı yaşanmadı sonuçta. Biz de banlandık o sunucuda. Zaten biz oyuna başladığımızdan beri sizin Pinginiz zaten yüksekti. Diyorsunuz ya biz adil davrandık. Siz adil olmadınız tarzda bir söyleminiz var tekrar söylüyorum earendil arkadaşınız hafta içi uygun olduğunuzu söyledi bende tamam bizde şu gün şu saat uygunuz dedim ayarlandı. Şimdi maç sırasında Ping’in yükselmesi bizim Problemimiz olmaması gerektiğini düşünüyorum. Tekrar söylüyorum bizde eksiktik buna rağmen kabul ettik ve sizin istediğiniz günler olduğunu tekrardan belirtmek isterim. Birileri tatile çıkacak birileri gelecek o yüzden geniş bir kadromuz var. Biz hakkımızla yendiğimizi düşünüyoruz tekrardan. Kişisel internet problemleri bizim tarafımızda da olabilirdi.

NOT: Verilen kda ve eller centilmence olduğu söyleniyor. Bunun olması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü sonuçta ellerimizde olmayan bir olaydan hakkımız yenemezdi. 

Mucahit Han said:
Zaten biz oyuna başladığımızdan beri sizin Pinginiz zaten yüksekti.
https://prnt.sc/ohirt2

Mucahit Han said:
Şimdi maç sırasında Ping’in yükselmesi bizim Problemimiz olmaması gerektiğini düşünüyorum.
Kişisel internet problemleri bizim tarafımızda da olabilirdi.

~PhoSPhoruS said:

Kısaca söylemek istediğim; ilk sunucuda ilk setin sonundaki NORMAL ping değerleri vs 2. sunucuda 2v1 avantajlı haldeyken kaybettiğimiz eldeki ANORMAL ping değerleri.

Büyük fedakarlık yapıp bizim istediğimiz günü seçme konusuna da şöyle değineyim. Sizden tek isteğimiz haftasonu olmamasıydı, cuma günü 23:30 teklifini de siz sundunuz. Yani iki taraf da karşılıklı isteklerini ortaya sundu, kimse kimseye ayrıcalık yapmadı. Üstelik bugün de bazı oyuncularınızın dediğine göre cumartesi tatile gidecekler olacakmış. Yani kısacası, haftasonu size de uymuyordu, aksine sizin istediğiniz günde maçı yapmayı biz kabul ettik.

Oyuncu eksiğine gelecek olursak, turnuva boyunca oynadığımız 2 AS oyuncumuz bugün yoktu, ve ikisi de okçuydu. Bu açıdan yine herhangi bir mağduriyet göremiyorum.

Mucahit Han said:
Çünkü sonuçta ellerimizde olmayan bir olaydan hakkımız yenemezdi. 

Biz de bunun peşinde koşuyoruz zaten. Sizin ve bizim elimizde olmayan nedenlerden dolayı şuan bu konuşmayı yapıyoruz. Eğer dediğin gibi kişisel sorunlarımız olsaydı zaten burada uzatmaya gerek duymazdık. Attığım ekran görüntüsüne bakarsan, 4 oyuncumuz aynı anda 80+ pinge sahipken sizin takımınızda herkes 20-30 ping arasında oynuyor. Ve diğer ekran görüntüsünde de ilk sunucudaki değerler, yani normal ping değerleri ortaya çıkıyor. Ve üstelik 2 el boyunca 1 oyuncumuzun düşmesi de ayrı bir konu.
Bu olaydan sizi sorumlu tutmuyoruz tabiki, sunucunun sahibinin söylediğine göre 4-5 kişi tarafından bir saldırı düzenlenmiş, nedir ne değildir detaylarını bilmiyorum. Ama bildiğim tek şey bir şeylerin ters gittiği.

İki tarafa da görüşleri için teşekkür ederim. Maçta ben de bulundum ve gerçekten de bizim elimizde olmayan sorunlar ile karşılaştık. Fakat bir sonuç getirdiğimize göre artık bunu uzatmak pek etik olmaz. Lütfen geri kalan konuşmalarımızı özelden yapalım. Herkese iyi forumlar Golden Horde takımına da finalde başarılar. Vingilote turnuvadan çekilmiştir.

Creed 10 - 7 Ricardo

İlk map
https://prnt.sc/oi4851
https://prnt.sc/oi48ba

İkinci map
https://prnt.sc/oi48kb
https://prnt.sc/oi48o1
GG

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom