[WT5T-3] Genel Tartışma

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
ForumUser395 said:
[Dün, 21:17]
Gameshero:
çöpadam 8
küfür ve hakaretten banlandı.
Hala kışkırtma diyorlar da
Boş yaptığını arkadaşta biliyor
söylersin arkadaşa

[Dün, 21:19]
Brazdnt:
Sövmesi
yanlışta
Adam anlık sinir oldu
yemeği yarıda koydu
geldi.

[Dün, 21:19]
Gameshero:
Sövemez hocam
Kimse sövemez
Böyle bir hakkı yok

Bahsi geçen konuşma budur geri kalanı averaj hesaplanması hakkında. Tekrardan söylüyorum lütfen TR_WT5T_1 sunucusunun 10.07.2019 21.00 21.20 arası logları atıver. Copadam8 in ne yazdığı ortada. Önemli olan senin ne yazdığını merak ediyorum

Sunucuları sağlayan HasanA çevrimiçi olduğu vakit atacağım.

Turnuva yöneticisi(Gameshero) eşleşmelerin rastgele şansa geldiğini sitenin böyle bir eşleşme sağladığını söylemiş. İlla sizin istediğiniz bir eşleşme mi olsun? Böyle bir kural ben görmedim bunca turnuvalarda. Çok iyi bir takıma çok kötü bir takım eşleşebilir bu gayet normal. Site yaptıysa eğer böyle bir şeyi herkesin saygı duyması gerekir.

GarviDel said:
Yani hata mı desem kaytarma mı desem bilemedim. Bence tekrardan çekilmesi gerekiyor kuranın.
Şöyle söyleyeyim, bu elemeler yapılırken kura çekilmiyor. Yukarıda yazdığım sisteme göre yapılıyor. Yani zaten her şey belliydi, aslında zaten herkesin çeyrekteki potansiyel rakipleri belli. Senin gruptaki pozisyonun bu durumu etkileyen tek faktör.
Freyja said:
Ve daha sonra, Single Elimination Round oynanır. Fakat sıkıntı burada. İlk başta sistemini daha sonra ise sıkıntısını anlatacağım. Sistem şu şekilde:
- 1. çeyrekteki oynanacak maçı, Challonge.org otomatik olarak A takımının 1.si ve B takımının 2.si şeklinde alır.
- 2. çeyrekteki oynanacak maçı, Challonge.org otomatik olarak C takımının 1.si ve D takımının 2.si şeklinde alır.
- 3. çeyrekteki oynanacak maçı, Challonge.org otomatik olarak B takımının 1.si ve A takımının 2.si şeklinde alır.
- 4. çeyrekteki oynanacak maçı, Challonge.org otomatik olarak D takımının 1.si ve C takımının 2.si şeklinde alır.

Şimdi Gameshero final round'unu başlattığı için gerekli düzenlemeyi yapamaz. Dolayısıyla, tekrardan bir challonge turnuvası açıp skorları tekrardan girmeli. Ve oluşacak en küçük hatada yukarıdaki sistemi kontrol etmeli, bu şekilde sıkıntı da çözülmüş oluyor.

Mucahit Han said:
Turnuva yöneticisi(Gameshero) eşleşmelerin rastgele şansa geldiğini sitenin böyle bir eşleşme sağladığını söylemiş. İlla sizin istediğiniz bir eşleşme mi olsun? Böyle bir kural ben görmedim bunca turnuvalarda. Çok iyi bir takıma çok kötü bir takım eşleşebilir bu gayet normal. Site yaptıysa eğer böyle bir şeyi herkesin saygı duyması gerekir.
Kendim için konuşursam; ben sadece turnuvadaki yanlışlığı düzeltmek için mesajımı attım. Eşleşme zaten belirli, challonge.org'un kendi sistemi belirli. İstersen gidip kendin de turnuva kurup, içine 16 takımı koyup, kafana göre skorlar yazarak Single Elimination Round da olan sistemi görebilirsin. Denemeniz için ayarları da verdim. Kısacası, grup eşleşmesi rastgele dağıtılır fakat çeyrek maçlarını zaten oynayacak kişiler bellidir, rakipleriyle birlikte.

Freyja said:
GarviDel said:
Yani hata mı desem kaytarma mı desem bilemedim. Bence tekrardan çekilmesi gerekiyor kuranın.
Şöyle söyleyeyim, bu elemeler yapılırken kura çekilmiyor. Yukarıda yazdığım sisteme göre yapılıyor. Yani zaten her şey belliydi, aslında zaten herkesin çeyrekteki potansiyel rakipleri belli. Senin gruptaki pozisyonun bu durumu etkilen tek faktör.
Freyja said:
Ve daha sonra, Single Elimination Round oynanır. Fakat sıkıntı burada. İlk başta sistemini daha sonra ise sıkıntısını anlatacağım. Sistem şu şekilde:
- 1. çeyrekteki oynanacak maçı, Challonge.org otomatik olarak A takımının 1.si ve B takımının 2.si şeklinde alır.
- 2. çeyrekteki oynanacak maçı, Challonge.org otomatik olarak C takımının 1.si ve D takımının 2.si şeklinde alır.
- 3. çeyrekteki oynanacak maçı, Challonge.org otomatik olarak B takımının 1.si ve A takımının 2.si şeklinde alır.
- 4. çeyrekteki oynanacak maçı, Challonge.org otomatik olarak D takımının 1.si ve C takımının 2.si şeklinde alır.

Şimdi Gameshero final round'unu başlattığı için gerekli düzenlemeyi yapamaz. Dolayısıyla, tekrardan bir challonge turnuvası açıp skorları tekrardan girmeli. Ve oluşacak en küçük hatada yukarıdaki sistemi kontrol etmeli, bu şekilde sıkıntı da çözülmüş oluyor.

Yani demek istediğin sistem takımları farklı bir şekilde verse dahi bu şekilde almamdır doğru mu?

Önceki eleme kısmında da elle düzeltme yapmadım ve durumun açıklamasını yaptım. Yağız challonge şuan ki hali ile verse de benim yağızın anlattığı gibi yapmam gerekiyormuş. Bunu da bizzat video çekerek yapacağım.

Mucahit Han said:
Şöyle ki freyja ile daha turnuva başlamadan konuştum daha gruplardayken bana bütün çeyrek final eşleşmelerinin nasıl olacağını kimlerle kimler eşleşeceğini söyledi ve hepsi doğru çıktı iki küçük ayrıntı dışında...

Mucahit Han said:
Tekrardan kura mı çekiliyor yani şimdi ?
Çeyreklerde tekrardan kura çekme diye bir olay yok. Bu bir sistem. Kimle kimin eşleşeceği belli zaten. Gameshero, turnuvayı en baştan açıp üst çeyrekleri düzeltecek. Olay bu.

Gameshero said:

Buyrun buna da laf eden olmaz umarım.

Levent, 8 tane takım ismini yazıp SE yapmayacaksın. Grup aşamasını da girmen gerekiyor. Zaten her bir grup bittiğinde, çeyrek kısmına iki takımın adı yazılyor. Sen şu anda turnuvada 8 tane takım koyup, hepsini rastgele elemeli oynatıyorsun. Grupları en başından yazman gerek.

Freyja said:
Gameshero said:

Levent, 8 tane takım ismini yazıp SE yapmayacaksın. Grup aşamasını da girmen gerekiyor. Zaten her bir grup bittiğinde, çeyrek kısmına iki takımın adı yazılyor. Sen şu anda turnuvada 8 tane takım koyup, hepsini rastgele elemeli oynatıyorsun. Grupları en başından yazman gerek.

Senin bana telefonda bahsettiğin olayın aynısı oldu. Eğer ki senin verdiğin şablona baktığımız zaman takımlar aynı yerinde oluyor. Sadece swapları farklı o kadar. Ek olarak sıfırdan bir kura çekmek herkesin içini daha çok rahatlatacaktır ki önceki kuradan farklı birşey de olmadı.

Gameshero said:
Freyja said:
Gameshero said:

Senin bana telefonda bahsettiğin olayın aynısı oldu. Eğer ki senin verdiğin şablona baktığımız zaman takımlar aynı yerinde oluyor. Sadece swapları farklı o kadar. Ek olarak sıfırdan bir kura çekmek herkesin içini daha çok rahatlatacaktır ki önceki kuradan farklı birşey de olmadı.

Ya anlamadığım nokta, çeyreklerde kura çekmenin ne alakası var. Sistemi zaten var.

Boş verin rastgele en baştan karın kuraları  :lol:

Ama işin ciddi kısmına geliceksek turnuva adminleri tarafından hem grup aşamasında kimlerin hangi şartlarda gruplardan çıkacağı ve finallerin nasıl oynanacağı açık bir şekilde kurallarda belirtilmemiş anladığım kadarıyla.

Tek çare yeniden seçim.

Brazdnt adlı oyuncunun benden istediği log kayıtları.

10:42:31 - *[ADMIN]* Vingilote_Gameshero: Hazır mısınız YM?
10:42:31 - *DEAD* [TM_Copadam1] R
10:42:35 - [YMS_Metalist] bekle
10:42:48 - *[ADMIN]* Vingilote_Gameshero: Grupların en önemli maçı diyebiliriz
10:42:53 - *[ADMIN]* Vingilote_Gameshero: Kim yenerse grup çıkıyor

-------------------------------------
(takım içi "Y" kanalından konuşma. Bu sırada maçı beklerken beraber oynuyoruz.)
10:42:59 - *DEAD* [TM_Copadam8] 8-0
10:42:59 - *DEAD* [TM_Copadam8] alırız
10:43:00 - *DEAD* [TM_Copadam8] maçı
10:43:01 - *DEAD* [TM_Copadam8] krdşm
10:43:03 - *DEAD* [Vingilote_Gameshero] aldın şuan
10:43:05 - *DEAD* [Vingilote_Gameshero] geldi mi :grin:
10:43:08 - *DEAD* [TM_Copadam8] anana geldi
10:43:09 - *DEAD* [TRASHMAN_CopAdam11] averaj da öndeyiz biz yenen gruptan çıkıyor ne alaka?
10:43:10 - *DEAD* [TM_Copadam8] ******* evladı
10:43:20 - TM_Copadam8 is banned permanently by SERVER.
10:43:20 - Vingilote_Gameshero permanently banned TM_Copadam8
10:43:35 - *[ADMIN]* Vingilote_Gameshero: Küfür ve hakaretten banlandı arkadaşımız.
--------------------------------------
10:43:37 - [TM_Copadam1] noldu la
10:43:39 - [TM_Copadam1] wtf
10:43:45 - [TRASHMAN_CopAdam11] adamı kışkırtırsan
10:43:57 - *[ADMIN]* Vingilote_Gameshero: Kışkırtmak? :grin:
10:44:02 - *DEAD* [TRASHMAN_CopAdam11] evet kışkırttın
10:44:19 - *[ADMIN]* Vingilote_Gameshero: Dalgasına yazılan birşeyi takım liderin bile biliyor iken 
10:44:25 - *[ADMIN]* Vingilote_Gameshero: Gelip sövmek bilemedim şimdi.
10:44:29 - *DEAD* [TRASHMAN_CopAdam11] adam belki şaka kaldıramıyor?
10:44:30 - [TM_Copadam1] aga yapma
10:44:32 - [TM_Copadam1] adam sinirlendi
10:44:36 - [TM_Copadam1] açıver şunu işte
10:44:36 - *DEAD* [YMS_Elder] sövmein la
10:44:37 - *DEAD* [YMS_Akreal] tamam hadi başlayalım

Steam Chat konuşması:

[Dün, 21:18]
Gameshero:
çöpadam 8
küfür ve hakaretten banlandı.
Hala kışkırtma diyorlar da
Boş yaptığını arkadaşta biliyor
söylersin arkadaşa
[Dün, 21:20]
Brazdnt:
sövmesi
yanlışta
adam anlık sinir oldu ***
yemeği yarıda kodu
geldi

Burada hiç bir şekilde kışkırtma bulunmuyor. Eğer ki bulunuyorsa da affola. Fakat tekrar etmek isterim ki burada kışkırtmalık hiçbir durum yok. Kendisine hakim olamayıp küfür eden arkadaşımıza ban atmıştım. Hiçbir şekilde banını açmazdım fakat takımındaki arkadaşları ısrar ettiği için, onları kırmadım ve banını açtım.

Bu açıklamadan sonra bu konu ile alakalı istediğiniz görüşü yazabilirsiniz sorun değil, fakat şunu unutmayın ki ben cevap vermeyeceğim. Açıklamam burada duruyor. İyi günler, iyi forumlar.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom