[WT5T-3] Genel Tartışma

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Anlamadığım nokta şu, konuları kilitliyip açmak hangi mantığa sığıyor. Yani tartışma olmasın kapatıyoruz diyorsunuz, fakat forumların amacı ne. Ki üstelik en hassas olan hileili oyuncular konusu kapatılıyor, sonra açılıyor sonra kapatılıyor. Yani ileti sayısı artınca, zaten neredeyse ölü olan forumda, bir rahatsızlık mı veriyor. Hayır genel tartışma konusunda her şeyin tartışılmasını istiyorsanız asıl o zaman nasıl bir curcuna olacak Allah bilir. Garip valla ne diyeyim.

Şu gruptan çıkmadaki averajı nasıl hesaplıyorsunuz bir söylesenize? Bizde bilelim cevap bekliyorum

ForumUser395 said:
Şu gruptan çıkmadaki averaj nasıl hesaplıyorsunuz bir söylesenize? Bizde bilelim cevap bekliyorum

Kazanılan round sayısına bakılıyor. Kaybedilen round sayısı bunu hesaplarken bir etken değil. Oynadığınız maçlarda kaç round kazandıysanız bunu averaj olarak challonge hesaplıyor.

Gameshero said:
ForumUser395 said:
Şu gruptan çıkmadaki averaj nasıl hesaplıyorsunuz bir söylesenize? Bizde bilelim cevap bekliyorum

Kazanılan round sayısına bakılıyor. Kaybedilen round sayısı bunu hesaplarken bir etken değil. Oynadığınız maçlarda kaç round kazandıysanız bunu averaj olarak challonge hesaplıyor.
Kazanılan round sayısı mı?
Trash Mans: 10-5 Win + 5 12-0 L -12 7-6 L -1 5-13= -8
MTRG: 10-5 L -5 10-4 L -6 11 10-9 win +1 1-11 =-10
Malatyaspor: 12-1 L -1 10-9 L -1 7-6 W +1 1-12 = -11

Bu durumda bizim çıkmamız gerekiyor sadece kazanılan roundları toplamak nedir?

ForumUser395 said:
Gameshero said:
ForumUser395 said:

Tekrardan söylüyorum kazanılan round sayısına bakılıyor, kaybedilen round sayısına bakılmıyor (ki Challonge bile böyle hesaplıyor). Bu durumda da MTRG çıkmış oluyor.

Master of The Royal Guard 1 - 2 - 0 1 1 0 19 L L W
3 Yeni Malatyaspor 1 - 2 - 0 1 1 0 17 L W L
4 TRASH MANS 1 - 2 - 0 1 1 0 16 W L L

MTRG: 5 + 10 + 4 =19
YM: 1 + 9 + 7 = 17
TM: 10 + 6 + 0 = 16

Gameshero said:
(ki Challonge bile böyle hesaplıyor)
:lol: Arkadaşım başka sitede ayarlamış olsaydınız ve o sitede kazanılan skora bakmayıp kaybedilen skora baksaydı ona göre mi karar alacaktınız?

Kaç yıldır aynı site üzerinden yapılıyor kalkıp şimdi siteden şikayetçi olmak anlamsız ama MTRG nin gruptan çıkması biraz acayip :grin: ilk iki maçı L iken çıkmalarına imkan verememiştim ama 10-9 aldıkları maç çok şeyi etkilemiş,kendilerini tebrik ediyorum.

White Snake said:
Kaç yıldır aynı site üzerinden yapılıyor kalkıp şimdi siteden şikayetçi olmak anlamsız ama MTRG nin gruptan çıkması biraz acayip :grin: ilk iki maçı L iken çıkmalarına imkan verememiştim ama 10-9 aldıkları maç çok şeyi etkilemiş,kendilerini tebrik ediyorum.
Siteden şikayetçi olan yok ayrıca siteden ayar yapılabiliyor neyi hesaplayıp hesap yapmayacağına dair.

ForumUser395 said:
Gameshero said:
ForumUser395 said:

Bir izleyici olarak fikrimi belirtmek istiyorum, her branşta grup faktörleri varken ve üstüne üstlük averajları - li bir şekilde yani sadece aldığı round sayısına değil kaybettiği round sayısına da bakılırken bu turnuvada böyle bir şey yapılması benim açımdan doğru değil.Günümüzün en fazla izlenilen sporu olan futbolda bile averajlar - li bakılıyor sadece futbol da değil gruplu olan bütün sporlar böyleyken sizin böyle yapmaniz bence doğru değil

White Snake said:
Kazandıkları son maç etkilemiş aynen ama TM'nin kazandığı tek maç da MTRG'ye karşı ve arkadaşların da dediği gibi averaj olarak öndeler yani bilemiyorum ama hiç mantıklı gelmiyor kazanılan round sayısına bakılması.

Bir acayip turnuva zaten, dün maç sırasında turnuva düzenleyicisi arkadaş gelip bizim takımı tahrik ediyor sonrasında küfür yiyince ağlıyor, sonra da şaka yaptım diye bir savunma yapıyor böyle bir hakkı kendisi nereden buluyor bilmiyorum ama şunu anlamanızı rica ediyorum bir turnuvada yönetici olmanız sizi tüm insanlığın yöneticisi ve dokunulmaz yapmaz. Gelip takımları tahrik edemezsiniz, insanların sinirini bozamazsınız.

Eleme aşamasına bakarken şöyle bir şey gördüm, daha önceden 2 turnuva düzenlediğim için ve challonge.org'u iyi bildiğim için merak edenlere ve aynı zamanda turnuva yöneticilerine de bir şey anlatmak istiyorum.

İlk olarak, grup sistemi ile alakalı ayarlar Round Robin sistemi ile oynanır:
- Koşullarda herkes birbiri ile bir defa oynar.
- Gruplar 4 takımdan (kişiden) oluşur.
- Sadece ilk 2 takım (kişi) elemeler yani çeyrek finalde oynamaya hak kazanır.

Ve daha sonra, Single Elimination Round oynanır. Fakat sıkıntı burada. İlk başta sistemini daha sonra ise sıkıntısını anlatacağım. Sistem şu şekilde:
- 1. çeyrekteki oynanacak maçı, Challonge.org otomatik olarak A takımının 1.si ve B takımının 2.si şeklinde alır.
- 2. çeyrekteki oynanacak maçı, Challonge.org otomatik olarak C takımının 1.si ve D takımının 2.si şeklinde alır.
- 3. çeyrekteki oynanacak maçı, Challonge.org otomatik olarak B takımının 1.si ve A takımının 2.si şeklinde alır.
- 4. çeyrekteki oynanacak maçı, Challonge.org otomatik olarak D takımının 1.si ve C takımının 2.si şeklinde alır.

Örnekler:
WYL 4    WT5T 2      Örnek Turnuva
(Bu turnuvalarda sizi direkt olarak grup aşamasının olduğu sayfaya yönlendirecektir. Üst menüde, son aşama diye ya da final stage diye seçerek Single Elimination Round'da işlerin nasıl yürüdüğünü karşılaştırarak anlayabilirsiniz.)

948a067e16796bda57a0d44871142cbd.png
Aynı zamanda kendiniz deneyip görmek istiyorsanız da buradan bir turnuva açarak deneyebilirsiniz. Tabii bu ayarlarla.

Şimdi benim dikkatimi çeken kısma geliyorum. En azından benim gördüğüm ve bildiğim kadarı ile 2. aşamada yukarıda anlattığım olaydan başka bir şey yaşanmıyor eğer 16 takım (kişi) yarışıyorsa. Fakat bu turnuvada, çeyrekler biraz daha değişik dağıtılmış. En azından üst çeyrekler değiştirilmiş. Attığım örnek turnuvaya ya da diğerlerine bakarsanız anlarsınız.

Değişiklikler şu şekilde:

Olması gereken yukarıda yazdığım ve örneklerle gösterdiğim şablona göre:

Vingilote vs GH (A takımının 1.si ve B takımının 2.si)
HoA vs MTRG (C takımının 1.si ve D takımının 2.si)
Ricardo vs NJ (B takımının 1.si ve A takımının 2.si)
Creed vs Öncüler (D takımının 1.si ve C takımının 2.si)

Fakat turnuvada yapılan:

67ed362a8abeb8ee0325fb60418b30c0.png

HoA vs GH (C takımının 1.si ve B takımının 2.si)
Vingilote vs MTRG (A takımının 1.si ve D takımının 2.si)
Ricardo vs NJ (B takımının 1.si ve A takımının 2.si)
Creed vs Öncüler (D takımının 1.si ve C takımının 2.si)

HoA ve Vingilote'nin yerleri değiştirilmiş.

Değiştirilen birşey olmadı. Eleme aşamasını başlatırken o sırada thorin ile konuşuyorduk. Hatta kendisi "başlamadan bizim yerimizi değiştir" diye bir cümle kurdu. Sonrasında ise ben haksızlık olacağını o yüzden sistem nasıl attıysa aynı şekilde turnuvayı başlatacağımı söyledim. Tekrarlıyorum bu sırada ise grup aşaması daha yeni bitmişti.

Franzın olayına gelirsek; Orada kışkırtma vs. Yoktu sen de maçtaydın ki olayı gayet iyi bilip steam üzerinden "ya o ani sinirlendi haksız lütfen banını aç" dediğini unuttun galiba? Lütfen burada saçma sapan dolaylı yoldan yanlış bilgiler verme.

Tekrardan grup aşaması bitişine gelelim. Son maç oynandıktan sonra "End the group stage" butonuna tıkladım ve daha "Start the elimination"a basmadan thorin bana yarı finalde final maçını göreceğiz bu iki takım finali hak ediyor yerimizi değiştir lütfen" dedi. Bu sırada ise challonge tam bu şekilde sıralamayı verdi (siteden bakabilirsiniz). Ben de ona diğer takımlara haksızlık olacağını söyledim. Eğer ki elle değişiklik yapacak olsaydım bunun için challonge değil bir excel kullanırdım. Bu turnuvada haksızlık olmaması için de elimden geleni yapıyorum.

Gameshero said:
Değiştirilen birşey olmadı. Eleme aşamasını başlatırken o sırada thorin ile konuşuyorduk. Hatta kendisi "başlamadan bizim yerimizi değiştir" diye bir cümle kurdu. Sonrasında ise ben haksızlık olacağını o yüzden sistem nasıl attıysa aynı şekilde turnuvayı başlatacağımı söyledim. Tekrarlıyorum bu sırada ise grup aşaması daha yeni bitmişti.

Franzın olayına gelirsek; Orada kışkırtma vs. Yoktu sen de maçtaydın ki olayı gayet iyi bilip steam üzerinden "ya o ani sinirlendi haksız lütfen banını aç" dediğini unuttun galiba? Lütfen burada saçma sapan dolaylı yoldan yanlış bilgiler verme.

Tekrardan grup aşaması bitişine gelelim. Son maç oynandıktan sonra "End the group stage" butonuna tıkladım ve daha "Start the elimination"a basmadan thorin bana yarı finalde final maçını göreceğiz bu iki takım finali hak ediyor yerimizi değiştir lütfen" dedi. Bu sırada ise challonge tam bu şekilde sıralamayı verdi (siteden bakabilirsiniz). Ben de ona diğer takımlara haksızlık olacağını söyledim. Eğer ki elle değişiklik yapacak olsaydım bunun için challonge değil bir excel kullanırdım. Bu turnuvada haksızlık olmaması için de elimden geleni yapıyorum.
Yani şimdi bilemiyorum hani birisiyle geçen basit bir muhabbeti böyle değiştirerek anlatmayı benim söylediğim şey ''ulan ya yazık olucak iki takıma bakıncada hak ediyor gibiler yarı final'de final maçı he'' gibisinden şeyler söylediğimi kabul ediyorum paylaşadabilirim konuşmaları fakat ''bizim yerimizi başlamadan değiştir'' gibi emir vererek söylemedim ben bunları muhabbet içerisinde öyle bir şansımız yok mu ya gibisinden şeyler söyledim yalanlıycak halim de yok ama bütün takımlara bakarsak WT5T2 ile aynı yerdeyken ''şansa'' aynı kuralar çıkarken Vingilote ve HoA takımına çıkmamış bilemiyorum..

Gameshero said:

TR_WT5T_1 sunucusunun 10.07.2019 21.00 21.15 arası loglarını paylaş bakalım kışkırtma var mı yok mu öğrenelim. İlaveten "Adam yemeği yarıda bırakıp geldi. Anlık sinirlendi banı açıver 5v5 oynayalım" gibisinden mesajıda sana ben attım. Burada "dolaylı yoldan yanlış bilgiler" verme.

Gameshero said:

Burada yanlış bilgi filan verildiği yok, asıl yalan söyleyecek kadar düşmen beni şaşırttı. Dün banladığında sebebini sorduk ailevi küfür dedin, bizde "adamı kışkırtırsan küfür eder" dedik, kimse bir ban için bir turnuva için millete yalvaracak kadar düşmedi. Ayrıca benim steam hesabımda ekli bile olmadığın halde ben sana steam üzerinden nasıl yazmışım onuda merak ediyorum.

Franz Joseph said:
Gameshero said:

Burada yanlış bilgi filan verildiği yok, asıl yalan söyleyecek kadar düşmen beni şaşırttı. Dün banladığında sebebini sorduk ailevi küfür dedin, bizde "adamı kışkırtırsan küfür eder" dedik, kimse bir ban için bir turnuva için millete yalvaracak kadar düşmedi. Ayrıca benim steam hesabımda ekli bile olmadığın halde ben sana steam üzerinden nasıl yazmışım onuda merak ediyorum.

İsimler karıştı brazdnt olarak gördüm seni. Eğer ki brazdnt ta izin verirse tüm konuşma kayıtlarını buraya atabilirim.

[Dün, 21:17]
Gameshero:
çöpadam 8
küfür ve hakaretten banlandı.
Hala kışkırtma diyorlar da
Boş yaptığını arkadaşta biliyor
söylersin arkadaşa

[Dün, 21:19]
Brazdnt:
Sövmesi
yanlışta
Adam anlık sinir oldu
yemeği yarıda koydu
geldi.

[Dün, 21:19]
Gameshero:
Sövemez hocam
Kimse sövemez
Böyle bir hakkı yok

Bahsi geçen konuşma budur geri kalanı averaj hesaplanması hakkında. Tekrardan söylüyorum lütfen TR_WT5T_1 sunucusunun 10.07.2019 21.00 21.20 arası logları atıver. Copadam8 in ne yazdığı ortada. Önemli olan senin ne yazdığını merak ediyorum

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom