[WB][SP] Lady Melania

Currently Viewing (Users: 0, Guests: 1)

egemenltnlmz

Veteran
WB
Best answers
0

Şehir Calradia'nın doğusunda, Kergit Hanlığı ve Svadya Krallığının arasında kalan Calradia'nın en büyük ormanının içinde kalıyordu. Anlatılan efsanelere göre bu ormanın içinde diyarın en keskin, en güçlü, en pratik ve en hızlı kılıcı bulunuyor. Bu kılıcı oraya kimin getirdiği ve kimin tarafından yapıldığını kimse bilmiyor, henüz kılıcı gören de olmamış. Yıllardır dillerden düşmeyen halk hikayesi.

Şehir 2 metrelik tahta duvarlarla çevirili büyük bir ormanın ortasında kurulmuş. İçerisinde; Kışla, kilise, kale, pazar, demirci, oduncu, değirmenler, evler ve bunun gibileri işte...

Şehirde gezindiğim zamanlarda gözüme bir kadın takıldı, ismini henüz öğrenemedim. Fakat soylu birisi olduğu her halinden anlaşılıyor.
Zırh giyerek askerler ile talim yapıyor, inanabiliyor musunuz? Hepsini de yeniyor. Sarı saçları, siyah gözleri ve ince bir sesi var, saçları örgülü.

Bugün onu biraz izleme fırsatı buldum, kışladan çıktıktan sonra Lord'un kalesine girdi. Tabiki de buna şaşırmadım, beni asıl şaşırtan olay muhafızların onu elindeki kılıç ile içeri nasıl almış olduğuydu.

Şehire iş bulmak için geldim, yarın lonca başkanı ile konuşup yapabileceğim işler hakkında bilgi edineceğim. Şehirde yapabileceğim meslekler gerçekten çok fazla.
Demircilik, odunculuk, paralı asker mesleği ve bunun gibileri. Eğer şanslı olursam Lord'un sarayında çalışabilirim.

Şehirdeki ilk günüm böyleydi, gördüğüm kadın haricinde kötü bir gün. Yarın görüşmek üzere.

Hasat zamanı, şehirde ilk günüm.
Bugün şehirdeki ikinci günüm, sanırım yavaş yavaş buraya alışıyorum. Beni tek korkutan şey ormandan gelen ürkünç sesler, gece uyumaya çalıştığımda ormandan kahkaha ve çığlık sesleri geliyor. Bu sadece beni değil tüm şehir halkını korkutuyor.

Şehirin bilgesi olarak anılan, Rahip Patrick ile bu konu hakkında konuştum. Korkulacak birşey olmadığını bu seslerin uzun zamandır ormandan geldiğini ve zamanla alışacağımı söyledi. Rahibe ne zaman orman hakkında birşey sorsam konuyu değiştirmeye çalıştığını fark ettim, onun da ormandan korktuğunu düşünmeye başladım.

Ormana sadece oduncu girip çıkıyor, ismini rahipten aldım. Yarın onunla konuşmaya gideceğim, ormanda neler olup bittiğini öğrenmek istiyorum.

Lonca başkanıyla yaptığım görüşmede bana yapabileceğim bazı işlerden bahsetti, Şehirde birçok iş olduğunu sanıyordum. Ona en çok para kazanabileceğim mesleği sordum. Bana da Lord'un yanında çalışmam gerektiğini söyledi.

Lonca başkanıyla görüştükten sonra lord ile konuşmak için yola çıktım, kalesinin önüne kadar ilerledim. Muhafızların bana düşman gibi bakmalarından sonra lord ile konuşmaktan vazgeçtim. Ben muhafızlarla bakışırken gözüm bir saniyeliğine kapıya kaydı, o kapıdan çıkıyordu. Elinde miğferi, üzerinde zırhları, kışlaya doğru ilerliyordu.

Yarın oduncuyla konuştuktan sonra belki kışlaya uğrarım, söylendiğine göre paralı askerlik mesleğinde fazla para varmış.

Hasat zamanı, kuş göçü başladı.

2-3 günde bir günlüğü devam ettireceğim. Modun hikayesini karakterin gözünden yazmayı tercih ediyorum, okuduğunuz için teşekkürler.

Öncelikle modda fazla özellik olmayacak, beklemeyinde zaten. Bu tarz uzun uzun hikayeleri oyuna ekliyorum. Yeni eklediğim ve ekleyeceğim görevler dışında özellik kalabalığı yok, ufak tefek meslekler vb. Modda yaptığım bir diğer şey ise, köylerden gönüllü toplamayı kaldırdım ve hanlardan alınan askerlerin de fiyatlarını oldukça fazla yükselttim. Gerçekçi düşünürsek 1 kişilik bir partiye hiç kimse 10 dinara gitmez. Askerlerinizi şehirdeki komutanın görevlerini tamamlayarak elde ediyorsunuz. (Askerler pek bir işe de yaramıyor zaten :grin:)

Porshy - Pazardaki tüccarlar
Slayer - Karşılaştığım hataları ve sorunları çözmemde büyük yardımları oldu <3

Tekim - Egemen Altınalmaz

Yeni şeyler ekledikçe ve günlüğü devam ettirdikçe konuyu güncelleyeceğim.

Last edited:
Best answers
0
başarılar dilerim. özellikler pekte önemli değil çok çarpıcı olmadıkları sürece. senaryosu, anlatmak istediği bir hikayesi mod olsun yeter. işte o, bir modu en iyiler arasına koyar.

egemenltnlmz

Veteran
WB
Best answers
0
Moda senaryo, yapmış olduğumuz diğer modlar gibi ikinci versionunda eklenecek. Hikaye'nin işlendiği fakat görev alamadığımız ilk versionda, alabileceğimiz görevler haricinde ikinci versiondan fazla bir farkı olmayacak. Eskiden yapıtğım gibi konuları bölmek yerine, tüm versionları bu konu üzerinden paylaşmaya karar verdim.

Ayrıca modu takip etmek isteyen arkadaşlar için, forum dışında herhangi yerde modla ilgili paylaşım yapmayacağım.
Bu modda da ilk olarak görevsiz ve hikayesiz bir version, ardından senaryonun ve görevlerin olduğu bir version geliştirmiştik, bu modda da aynı şekilde olacak.

Born In Calradia;

https://forums.taleworlds.com/index.php?threads/born-İn-calradia-mod.392187/ (V1 SENARYOSUZ)
https://forums.taleworlds.com/index.php?threads/born-in-calradia.395190/ (V2 SENARYOLU)