[WB] [SP] Kurtuluş Savaşı V2 Mod [V3 BİTTİ]

KURTULUŞ SAVAŞI V3 : BİR MİLLETİN DİRİLİŞİ

• https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,362866.0.html

Votes: 19 51.4%

Votes: 3 8.1%

Votes: 2 5.4%

Votes: 2 5.4%

Votes: 11 29.7%

• Total voters
    37

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
sinanakay said:
modunuzu daha oynamadım ama attığınız fotoğraflardan baktığım kadarıyla TBMM ne alaka anlamadım o sıralar istanbul hükümeti ve osmanlı devleti vardı modunuz güzele bnziyor en kısa zamanda oynucam elinize sağlık bu arada 2. dünya savaşını anlatan mod yapabilirmisinz  veya bunun v3 ? :grin: :eek: :roll:
Top eklemeyi sökebilirsem,2. dünya savaşıyla ilgili veyahutta günümüz savaşlarıyla işte ABD,Rusya gibi tarafların askerlerini yaparaktan bir mod çıkartmayı düşünüyorum.

İstanbul hükümeti ile osmanlı devleti aynı zaten, o dönemde ankara hükümetine tbmm'de deniliyod. Ata abi yeter v3 ile ilgili haber istiyoruz  :grin:

Ataturkun devrindeermeni diye devlet yokdu ermeninin hic topragi olmadi! 1800 cu yillarda iravan ruslar tarafindan Azerbaycandan alinib ermenilere verildi boylece ermeni devleti kruldu demek istedigim Azerbaycan yer vermeyib ermenistana yer vermek bir haksizlikdir simdi her kes bu bir oyun diyib tuturacak ama bu adamin ermeni sevenliginden ireli geliyor ki oraya ermenistani koymus!

fikret said:
Ataturkun devrindeermeni diye devlet yokdu ermeninin hic topragi olmadi! 1800 cu yillarda iravan ruslar tarafindan Azerbaycandan alinib ermenilere verildi boylece ermeni devleti kruldu demek istedigim Azerbaycan yer vermeyib ermenistana yer vermek bir haksizlikdir simdi her kes bu bir oyun diyib tuturacak ama bu adamin ermeni sevenliginden ireli geliyor ki oraya ermenistani koymus!
Ben modu henüz denemedim ama böyle önyargılı yaklaşmamak lazım. Bence tam aksine ermeni devleti koymasının nedeni azerileri sevdiğinden olabilir. Sonuçta türk ordusuyla gidip azerileri mi öldürecez oyunda.

litdum said:
fikret said:
Ben modu henüz denemedim ama böyle önyargılı yaklaşmamak lazım. Bence tam aksine ermeni devleti koymasının nedeni azerileri sevdiğinden olabilir. Sonuçta türk ordusuyla gidip azerileri mi öldürecez oyunda.
Oyun gerçekçi olması gerekiyo hataları var v3 düzeltmesini bekliyoruz

Hemre said:
litdum said:
fikret said:
Oyun gerçekçi olması gerekiyo hataları var v3 düzeltmesini bekliyoruz
V3 gelmeyecek kararlaştırdım çünkü okulla ilgilenmem gerek diğer boş zamanlarımdada DTOH'a hizmet ediyorum

AtaAbiGG yapabilicek bi arkadaşa göndersen yapım işlemini cehaletime ver ama bizim indirdiğimiz v2 de senin yaptığın tüm değişiklikleri yapabiliyomuyuz ? V3 çıkarmaman üzdü :sad:

Hemre said:
CavalryMan 2. Dediğine Katılıyorum Modu İndirdim İlk Önce Oyuna Başlama Ekranındaki Türk Bayrağı Yanlış Gerçek Türk Bayrağıhttps://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/b4/Flag_of_Turkey.svg Böyle Olur Doğru Olsa Bile Bayrağın Altına V2 Yazman Yanlış Olmuş Onun Dışında Yükleme Sayfasındaki v2 Güzel Olmuş Ana Ekrandaki Resim'de Güzel Olmuş Mustafa Kemal Atatürkün Sözü Başlama Ekranına Farklı Bi Hava Katmış Ayrıca Karakteri Yaratırken Seçenekler Biraz Alaycı Olmuş En Sonki Bismilah Demesi İyi Olmamış Bunu Şöyle Yapabilirsin Karakterinin Dinine Göre Sonda Çıkan Seçenek Değişmeli Bence Warband Diplomasi Moduna Bakmanı Öneririm Silah Doldurması Gerçekçi Olmuş Haritada TBMM Ankara Hükûmeti Olarak Olabilirdi Renginin Turuncu Olması Beni Üzdü Açıkçası TBMM Nin Kırmızı Renkte Olması Gerekiyodu Osmanlı Devletinin Koyu Kırmızı Olması Gerekiyodu Yunanistan Mavi Renkte https://tr.wikipedia.org/wiki/Yunanistan_Krall%C4%B1%C4%9F%C4%B1 Fransızların Koyu Mavi Rusya Sarı Bunun Dışındaki Ülkeler Ermenistan Ve Birleşik Karlığın Renkleri Güzel Olmuş Haritadaki Karşılama Mesajı Çok Hoş Yine Kalenin İçindeki Adamlar Çıplak Olmuş Bu Kötü Olmuş Ve Mustafa Kemal Atatürkün Kafası İle Gövdesi Uyuşmamış Kıyafet Sorununu Çözersen Göze Batmaz Pek Adamların Başındaki Türk Bayrağı Olmamış Komik Durmuş Yumruk Atarken Sesleri Olmamış Türkçe Bişey Olsa Veya Tokat Atma Sesi Gelse Daha İyi Olabilirmiş Görev Alınca Deftere Yazma Sesi Güzel Olmuş Ve TL Yerine Osmanlı Lirası Olamsı Gerekiyo Diye Düşünüyorum Gerçekçilik Açısından Ve Tüm Devletler Düşman Olması Gerekiyo TBMM Ye Osmanlı Düşman Diğil Gözüküyo Sonra Silah Vrunca Düşan Ölmüyo Ölmesi Gerekiyo Ayrıca Süngünün Kulanabilir Olsa Daha Güzel Olur Sonra Neden Savaş Bitince Ya Hak Yazııyo Zafer Yazsa Daha Güzel Olurmuş Ayrıca Tüm Devlet Adamlarının Bayrakları Aynı Olması Gerek Diye Düşünüyorum Bayraklar Hiç Olammış Osmanlıda Yunan Bayrağı Var Anno Domini 1257 Moduna Bakmanı Öneririm Bunun İçin Ve Daha Çok İl Ekleseydin Güzel Olurdu Benim İlk İzlenimlerim Bunlar Oynadıkça Görücez Nasıl Olduğunu Uzun Oldu Biraz Ama Düzeltilmeli Bu Hatalar

Beyler V3 İçin Bir Yıl Ara Veriyorum Gine Forumdayım Ama Mod Yapamıcak Durumdayım...

AtaAbiGG said:
Beyler V3 İçin Bir Yıl Ara Veriyorum Gine Forumdayım Ama Mod Yapamıcak Durumdayım...
Başka Modcularla Konuşsan Onlar Yapsa Fikirin Güzel Sürekli Osmanlı Modu Oynamaktan Bıktım

Modülü kurdum ve oynadım, geliştirmeye fazlasıyla müsait eline sağlık, ufak tefek gözüme çarpan bazı şeyler var onları söylemek istedim, yılı 1918 değil de 1922 yapman daha uygun olur tarihi gerçeklik bakımından ve TBMM'ye verdiğin toprak cidden çok fazla, ayarlaman mümkünse az  toprak ama kalabalık topluluklar daha hoş olacaktır TBMM adına. aklıma geldikçe yazarım daha fazlasını.

Kardeşim oyundaki askerlerin kıyafeti hakkında bir iki eleştirim var ; şimdi sen askerlerin kafasına garip bişey vermişsin o zamanlar askerler kafasına kabalak denen bir başlık takıyordu birde TBMM li komutanlara da fes vermişsin o yıllarda fes giyilmiyordu bosna hersekin avusturyallılar tarafından ilhakından sonra türk halkı avusturyaya tepkisini avusturyadan satın alınan fese yöneltti büyük şehirlerde fese hayır mitingleri düzenlendi ve avusturyadan ithal edilen fese ambargo uygulanması anadoluda yapılan kalpak kullanımına ilgiyi arttırdı,bide feshilafeti saltanatı ve mandaçı zihniyeti temsil ettiği için kurtuluş savaşı zamanı kalpak takıyordu komutanlar. Birde tarihi kişilerde  yanlışlık var mesela liman von sanders ermeni paşası ,ki liman von sanders osmanlının paşasıydı, sonra ssçp tbmmye düşman ama istanbul hükümeti tbmmyle dost ki tam tersi olması gerekiyordu.herşeyi tarihe uygun olarak yapmanı öneririm bu arada başarılar.

Alparslan Han said:
Kardeşim oyundaki askerlerin kıyafeti hakkında bir iki eleştirim var ; şimdi sen askerlerin kafasına garip bişey vermişsin o zamanlar askerler kafasına kabalak denen bir başlık takıyordu birde TBMM li komutanlara da fes vermişsin o yıllarda fes giyilmiyordu bosna hersekin avusturyallılar tarafından ilhakından sonra türk halkı avusturyaya tepkisini avusturyadan satın alınan fese yöneltti büyük şehirlerde fese hayır mitingleri düzenlendi ve avusturyadan ithal edilen fese ambargo uygulanması anadoluda yapılan kalpak kullanımına ilgiyi arttırdı,bide feshilafeti saltanatı ve mandaçı zihniyeti temsil ettiği için kurtuluş savaşı zamanı kalpak takıyordu komutanlar. Birde tarihi kişilerde  yanlışlık var mesela liman von sanders ermeni paşası ,ki liman von sanders osmanlının paşasıydı, sonra ssçp tbmmye düşman ama istanbul hükümeti tbmmyle dost ki tam tersi olması gerekiyordu.herşeyi tarihe uygun olarak yapmanı öneririm bu arada başarılar.
teşekkür ederiz eleştirilere açığız...

Mod güzel fakat bazı şeyleri beyenmedim (Yanlış anlama lütfen )

-Mustafa Kemal'in kafasını koymuşsun , zekice ama bazen savaşan askerlere de gelebiliyor.

-Zırhlar ve Tüfekler çok parlak.

-Zırh sayısı falan çok az . Bir devletin askerlerinin neredeyse hepsi aynı zırhları falan kullanıyor sadece güçlerini değiştirmişsin.

-TBMM de fes kullanılmıyordu , fes i Osmanlı kullanıyordu .

-Tüfekler in hasarı çok az.

V3 ü çıkarırsan bunları düzeltmeni öneririm . (Yanlış Anlama)

Beğenmedim Modu Kusura bakma bu benim düşüncem nedeni

7 Asker Aldım Ve Daha Fazla Yiğit Toplayamadım Köylerden.

Bütün Ülkelerle Düşmanız O Yüzden Gelişmek Çok Zor

Asker Sınıf Atlayınca Pek Bir Şey Değişmiyor.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom