[WB][SP]Diplomacy 4.litdum (v1.7 yayınlandı - 28.02.2023)

Users who are viewing this thread

@litdum Kral konuda "Bazı oyuncular Native hücum ve savunma animasyonlarını daha çok sevebilir bu nedenle mod dosyasında "actions.txt(with Native attacks&defends).rar" diye ikinci bir dosya var. Bunu native hücum&savunma animasyonlarına döndürmek için öbürü ile değiştirerek kullanabilirsiniz."

demişsin ama v1.0 dosyalarının içinde böyle bir rar dosyası yok koymayı unutmuşsun galiba onu güncelleyebilir misin? Eski sürümlerde var ama şimdi eski sürüm olduğu için actions dosyasını değiştirirsem mod bozulabilir lütfen yardım eder misin

Merhaba. mod çok iyi. fakat şunları önermek istiyorum;
- Biz Nord lordu olup Svadya köyü aldığımızda o köyden Svadyalı askerler çıkmasını istemiyorum. Aldığımız köy Nord kültürüne geçsin ve Nord askeri çıkartsın istiyorum. herhangi bir asker benim kültürüme göre yetişmeli. Svadya'dan aldım diye svadyalı şövalye olmasını istemiyorum. Lordların kültür değiştirmesi özelliği gibi köyler ve şehirler de kültür değiştirsin, asimile olsunlar yani biz alınca
- Bir de biriyle evlenince eşimizi kendi grubumuza dahil ediyoruz ya, savaştan sonra savaş eşyalarını yoldaşların kullanmasına izin verdiğimiz gibi eşimizin de kullanmasına izin verebilmeliyiz

Hocam mod gayet guzel, bende warbandi yaklasik bir kac aydir taniyorum, ilk post 2016'da atilmis o yüzden cevap alirmiyim pek bilemiyorum ama, eski grafikler daha iyiydi benim icin, eski grafikleri geri getirme imkanim varmi? @litdum

v1.5 yayınlandı.
Hocam iyi günler dilerim. Öncelikle ellerine sağlık modu ilk çıkardığın zamandan beri severek oynuyorum. Modda gerçekten "keşke şu olsa" dediğim şeylerin çoğu var. Böylesine bir modu oyunun orijinalliğini bozmadan yapmanız çok ama çok güzel olmuş. Hakkınızı ödemek gerçekten çok zor. Acaba moda şunları ya da şunlardan bir tanesini ekleme durumunuz olabilir mi?
Diplomasi:
-Eşimiz ile daha çok diplomasi seçenekleri (Örn: Eşimizden görev alma,)
-Krallar ile daha çok anlaşma yapabilme
-Bizimle gezen koruma sayısı arttırılması ve Askerlerden de koruma seçebilme
-Şehir npclerinden bazıları özel görevler vermesi.
Harita:
-Küçük adalar eklenip denizciler için ticaret şehri oluşturulabilir.
Eşya:
-Yeni yaylar ve kılıçlar eklenebilir.
-Yeni zırhlar eklenebilir (Krallara özel, soylulara özel takılan zırhlar karaktere + liderlik puanı verebilir)
-Eşyalara çok özel bir güçlendirme (Örnek: Kutsal güçlendirmesi (200 onur 2500 nam gerekir gibi)
Hanlar:
-Hanlardaki npclerle konuşabilme
-Hanlarda nadir bulunan güçlü ya da özel asker kiralama
Savaş:
-Savaşta bazı askerler flamamızı tutabilir. (Ya da bunun için ayrı birlik çıkabilir)
-Savaşta esir aldığımız lordları başka lordlara verebilme.
Eklesen de eklemesen de böyle güzel bir mod için yeniden çok teşekkür ederim. Çalışmaların ve başarıların devamını dilerim hocam.

-Eşimiz ile daha çok diplomasi seçenekleri (Örn: Eşimizden görev alma,)
-Yeni zırhlar eklenebilir (Krallara özel, soylulara özel takılan zırhlar karaktere + liderlik puanı verebilir)
-Askerlerden de koruma seçebilme.
Bu üçü biraz kafama yattı aslında.

-Savaşta bazı askerler flamamızı tutabilir. (Ya da bunun için ayrı birlik çıkabilir)
Bayrak dalgalanmayınca çok iyi durmuyor. Dalgalanması için ise yeni shader eklemek gerekiyor bu da 32bit sistemlerde sorun çıkarıyor. DirectX7'de de sorun çıkarıyor. Bi bakıcam ama.

sevgili litdum, bu moddan çok memnunum. yıllardır ne zaman warband oynasam sadece bunu oynarım. yalnız senden bir istirhamım, yaptığın çalışmanın başka modlarca da kullanılabilmesi adına modül dosyanı bizimle paylaşır mısın? bu işlere yeni yeni girdiğim için modülün üzerinden geliştirme yaparak yeni harita modlar ve krallıklar eklemek niyeti içerisindeyim. sevgiler.

sevgili litdum, bu moddan çok memnunum. yıllardır ne zaman warband oynasam sadece bunu oynarım. yalnız senden bir istirhamım, yaptığın çalışmanın başka modlarca da kullanılabilmesi adına modül dosyanı bizimle paylaşır mısın? bu işlere yeni yeni girdiğim için modülün üzerinden geliştirme yaparak yeni harita modlar ve krallıklar eklemek niyeti içerisindeyim. sevgiler.
bazı kodlarını koysa yeter ve osp

hocam envanterdeki karakter gelişim yerindeki arka planı nasıl eski haline getirebilirim mavi renk hiç hoş durmuyor bence

hocam envanterdeki karakter gelişim yerindeki arka planı nasıl eski haline getirebilirim mavi renk hiç hoş durmuyor bence
Arayüz öğelerini Native hâline geri getirmek için:

Diplomacy 4.litdum moduna ait doku dosyalarının bulunduğu şu dosya yolundan:
...\MountBlade Warband\Modules\Diplomacy 4.litdum\Textures

bg2.dds - Menu ve presentation arkaplanı
button_drop.dds - Çok seçenekli butonlar
cb_ui_comp.dds - Hızlı savaş ekranı butonlar vb
character_window.dds - Karakter ekranı
dialogue_window.dds - Diyalog ekranı
escape_menu.dds - ESC Menüsü
face_gen_window.dds - Karakter oluşturma ekranı
interface.dds - Çeşitli butonlar, sliderlar vb.
inventory_window.dds - Envanter ekranı
loadscreen.dds - Yükleme ekranı
loadscreen2.dds - Yükleme ekranı 2
main_menu_nord.dds - Oyun ana ekranı
mp_ui_bg.dds - Multiplayer arayüz arkaplan
mp_ui_profile.dds - Multiplayer profil arayüzü
party_window.dds - Grup arayüzü

Bu dosyaları sil. Böylelikle oyun, moda ait doku dosyalarının bulunduğu klasörde bu dosyaları bulamayacağı için Native'e ait doku dosyalarını kullanacak.

Native hâline getirmek istediğin arayüze ait doku dosyasını silmen yeterli. Bu arada silmek zorunda değilsin. Yeni bir klasör oluşturup dosyaları oraya taşıman ileride dosyaları tekrar kullanabilmeni de sağlayacaktır.

Yukarıdaki sırayla, dosyaların Diplomacy 4.litdum ve Native görselleri:

Last edited:
Örneğin ben oyuna girdikten bir süre sonra hiçbir krallığa dahil olmama durumuna fazla katlanamıyorum çünkü bir avuç haydutla uğraşıp duruyorsun bir krallığa dahil olmadığın ve serbest takıldığın durumda neredeyse oyun bize hiçbir şey sunmuyor
Haklısınız. Mesela ben kendi krallığımı kurabilmek için bağımsız gezip gelişmeye çalışıyorum, liderliği yeterince yükseltip kalabalık bir ordu kurana kadar tek başıma kale almam imkansız.

Merhaba, bayardır oynuyorum modu ama sanırım krallık kurduğumuzda kendi askerlerimiz olusturma modu aktif değil en azından ben göremedim. Böyle birşey var mı yoksa modda bu özellik yok mu?

Merhaba, bayardır oynuyorum modu ama sanırım krallık kurduğumuzda kendi askerlerimiz olusturma modu aktif değil en azından ben göremedim. Böyle birşey var mı yoksa modda bu özellik yok mu?
Eğer bu özellik yoksa hayal kırıklığına uğrayabilirim... Umarım yok ise eklenir.

Merhaba arkadaşlar, bu modun güncel hali (V1.6) oyunu ne kadar değiştiriyor?
Native özelliklerinin değişmesini pek istemiyorum ama değişimden çok ek özellik varsa modu deneyebilirim.
Ve native olarak olan oyunumda 32. günümdeyim. Save dosyamı bu mod'a atarsam sorun olur mu?
Yakın zamanda mod'un yeni versiyonu gelicek mi? Eğer gelirse ve indirip kurarsam önceki sürümden kalma save dosyam hala kullanılır mı?
@litdum Merhaba dostum, yeni kayıt oldum ve yeni oyuncuyum. Sorularıma cevaplarsan hem bana hem de benim gibilere yardımcı olursun :grin:

@v0lkan Hocam bir arkadaşa cevap vermişsiniz ben de sormak istedim. Acaba harita görsellerini (şart değil) ve silah seslerini(bu olsa iyi olurdu) native' de olduğu gibi yapmamız mümkün mü? Eğer bakabilirseniz önceki mesajıma da cevap verirseniz sevinirim :grin:

Merhaba arkadaşlar, bu modun güncel hali (V1.6) oyunu ne kadar değiştiriyor?
Native özelliklerinin değişmesini pek istemiyorum ama değişimden çok ek özellik varsa modu deneyebilirim.
Modun Forum sayfasında yazıyor. Ayrıca oraya yazılmayan bir dolu içerik, hata düzeltme ve özellik olduğunu garanti ederim.

Ve native olarak olan oyunumda 32. günümdeyim. Save dosyamı bu mod'a atarsam sorun olur mu?
Olur. Mod kapsamlı ve gelişmiş özellikler içerdiğinden Native kayıt dosyalarıyla uyumsuzluk sorunları olacaktır. Sorunsuz bir deneyim için yeni kayıt oluşturmak mantıklı.

@v0lkan Hocam bir arkadaşa cevap vermişsiniz ben de sormak istedim. Acaba harita görsellerini (şart değil) ve silah seslerini(bu olsa iyi olurdu) native' de olduğu gibi yapmamız mümkün mü?
"harita görselleri" derken neyi kastettiğini anlamadım.

Native'e ait 393,
Diplomacy 4.litdum'a ait 255 ses dosyası var.

Bu dosyalar arasından silah seslerini ayıklayıp Native hâline geri döndürme işlemini "uğraşmaya değmez" olarak nitelendiriyorum.
Fakat uğraşmak istersen:

Native ses dosyalarına:
\MountBlade Warband\Sounds

Diplomacy 4.litdum ses dosyalarına:
\MountBlade Warband\Modules\Diplomacy 4.litdum\Sounds

dosya yollarından ulaşabilirsin.

Native ve 4.litdum ses dosyaları arasında format farkları var. Native'de ses dosyaları genellikle .ogg formatında iken, 4.litdum'da .wav formatında.

Eğer iki dosyanın formatları farklıysa dosyaları kopyaladıktan sonra şu değişiklikleri yapmayı unutma:

\MountBlade Warband\Modules\Diplomacy 4.litdum\sounds.txt
dosyasını açıp, değiştirdiğin dosyanın ismini aratarak, çıkan satırda dosya uzantısını yeni dosyanın uzantısıyla değiştir.

sounds.txt

Code:
release_crossbow_1.ogg 1792
uzantıyı değiştir
Code:
release_crossbow_1.wav 1792

Back
Top Bottom