[WB][SP]Diplomacy 4.litdum (v1.7 yayınlandı - 28.02.2023)

Users who are viewing this thread

\Mount&Blade Warband\TexturesHD klasöründeki gerekli dosyaları \Mount&Blade Warband\Modules\Diplomacy 4.litdum\Textures klasörüne kopyala yapıştır yaparak orijinal hale getirebilirsin.

(Veya bu klasörden >>> \Mount&Blade Warband\Modules\Diplomacy 4.litdum\Textures aşağıda verdiğim dosyaları silerek ya da isimlerini değiştirerek de orijinal haline getirebilirsin. Örneğin bg2_ESKİ.dds)
(Oyun, sildiğinde veya isimlerini değiştirdiğinde dosyaları bulamadığı için native'ye ait dosyaları kullanacak.
)

bg2.dds
button_drop.dds
cb_ui_comp.dds
character_windows.dds
dialogue_window.dds
face_gen_window.dds
inventory_window.dds
mp_ui_bg.dds
mp_ui_edge.dds
mp_ui_profile.dds
note_window.dds
party_window.dds
Gözümden kaçmış dosyalar olabilir
sağ ol aga deneyeceğim.
bir sorum var cevabını biliyor musun;
kız olarak başladım değişiklik olsun diye ve değişiklik olsun diye suno leydisi isollaya bağlılık yemini yaptım bir kale ele geçirdim ve kendime verdim bölgeden yurttaş ata diye bir seçenek gelmedi napacam :grin:

test etmek amacıyla yeni oyun açtım kız karakteri, 1 kale ele geçirdim (kimseye bağlı olmadan) direk bölgeden yurttaş ata seçeneği çıkmıştı yani isolla ile yeminimi bozsam düzelecek ama onu yapınca tamamen oyundan gidiyor geri gelmiyor diye hatırlıyorum yani bir çözüm var mı?

sağ ol aga deneyeceğim.
bir sorum var cevabını biliyor musun;
kız olarak başladım değişiklik olsun diye ve değişiklik olsun diye suno leydisi isollaya bağlılık yemini yaptım bir kale ele geçirdim ve kendime verdim bölgeden yurttaş ata diye bir seçenek gelmedi napacam :grin:

test etmek amacıyla yeni oyun açtım kız karakteri, 1 kale ele geçirdim (kimseye bağlı olmadan) direk bölgeden yurttaş ata seçeneği çıkmıştı yani isolla ile yeminimi bozsam düzelecek ama onu yapınca tamamen oyundan gidiyor geri gelmiyor diye hatırlıyorum yani bir çözüm var mı?

Bir süre bekleyince seçenek geliyordu diye hatırlıyorum. Sanırım bana da aynısı olmuştu, birkaç gün bekle. Eğer gelmiyorsa sorun ne bilmiyorum.

Diplomacy 4.litdum v0.3.5 Unofficial Update

'Madem litdum'dan bir ses yok, bari ben güncelleyeyim' dedim ve modun gayriresmî güncellemesi v0.3.5'i yaptım. :grin:

Güncellemenin İçeriği
https://github.com/v0lkans/Diplomacy_4.litdum_v0.3.5#diplomacy-4litdum-unofficial-update

Direkt İndirme Bağlantısı
https://github.com/v0lkans/Diplomacy_4.litdum_v0.3.5/archive/master.zip

GitHub Sayfası
https://github.com/v0lkans/Diplomacy_4.litdum_v0.3.5

Kurulum
Arşivin içindeki tüm dosya ve klasörleri modun bulunduğu klasöre atın.

Dikkat!
Arşivin içindeki 'languages' klasöründe sadece Türkçe dil dosyası vardır. Diğer dil dosyalarını kaybettim demeyin sonra :mrgreen:

Valla helal olsun :grin: Oyun hızlandı garip bir şekilde şaka değil akıcı oldu eline parmağına sağlık. Sende biliyormuşsun bu işi :grin: bir kaç şey daha eklede yolumuzu bulalım :grin: ne bileyim değişik silahlar diplomaside bişeyler varsa olabilir yaparsın sen :grin:

Valla mutlu ettin beni he güzel şeyleri değiştirmişsin daha güzel oldu. Detaylar önemli eline sağlık tekrar.

Litdum modunda kimse ikna edilmiyor öyle bir bugta var sanırım hep ömrü uzun olsun diyor.

Last edited:
Arkadaşlar selamın aleyküm yeniyim ben forumda hatalı bir yere yazdıysam kusura bakmayın ben bu modu indirdim her şey güzel bende 1.158 var oyun versiyonu olarak kalelere veya savaşlara girerken sol altta kırmızı yazılar çıkıyor biraz can sıkıcı bu oyun versiyonuylamı alakalı acaba ne ile alakalı nasıl çözerim yardımcı olur musunuz

Valla helal olsun :grin: Oyun hızlandı garip bir şekilde şaka değil akıcı oldu eline parmağına sağlık. Sende biliyormuşsun bu işi :grin:

Güncellemede performans ile ilgili hiçbir değişiklik yapmamıştım oyunun hızlanması garip ?

bir kaç şey daha eklede yolumuzu bulalım :grin: ne bileyim değişik silahlar diplomaside bişeyler varsa olabilir yaparsın sen :grin:

Oyunun kaynak kodları bende olmadığı için büyük değişiklikler yapamıyorum. Bu yüzden yeni silahlar veya yeni özellikler (kafa kesme vb.) ekleyemiyorum.

Litdum modunda kimse ikna edilmiyor öyle bir bugta var sanırım hep ömrü uzun olsun diyor.

Sende lord'lar krallarına sadıkmış demek ki ? Bug olduğunu sanmıyorum. Zamanla lord'ların krallarıyla ilişkisi düşecektir. O zaman ikna edebilirsin. (Benim oyunlarımda da başlarda öyleydi zamanla ilişkiler düştükçe ihanetler de başladı.)

v0lkan bu yemek saatlerini nasıl değiştirebilirim çok fazla yemek gidiyo zırt pırt şehre gitmem gerekiyor vallaha yoruldum

Modun bulunduğu klasördeki simple_triggers.txt dosyasında şunu arat ve kırmızı kısımı değiştir:

14.000000 48 31 2 144115188075856283 0

Eğer bu güncellemeyi indirdiysen şunu arat ve kırmızı kısımı değiştir:

12.000000 48 31 2 144115188075856283 0

Sayıyı değiştirerek birliğinin kaç saatte bir yemek yiyeceğini ayarlayabilirsin.

Arkadaşlar selamın aleyküm yeniyim ben forumda hatalı bir yere yazdıysam kusura bakmayın ben bu modu indirdim her şey güzel bende 1.158 var oyun versiyonu olarak kalelere veya savaşlara girerken sol altta kırmızı yazılar çıkıyor biraz can sıkıcı bu oyun versiyonuylamı alakalı acaba ne ile alakalı nasıl çözerim yardımcı olur musunuz
Yokmu bir cevap verecek olqn

Eğer çok nadir o hatalardan alıyorsan normal olabilir ama sürekli o hatalardan alıyorsan muhtemelen sürüm uyumsuzluğundandır. Son sürüme güncellemeyi dene.

Şu anki son sürüm 1.174

'Madem litdum'dan bir ses yok, bari ben güncelleyeyim' dedim ve modun gayriresmî güncellemesi v0.3.5'i yaptım. :grin:

Güncellemenin İçeriği
https://github.com/v0lkans/Diplomacy_4.litdum_v0.3.5#diplomacy-4litdum-unofficial-update

GitHub Sayfası

Kurulum

Dikkat!
Arşivin içindeki 'languages' klasöründe sadece Türkçe dil dosyası vardır. Diğer dil dosyalarını kaybettim demeyin sonra :mrgreen:

Dostum eline sağlık uğraşmışsın ama benim şu an orijinal modda save dosyam var ve senin yaptığın değişikliklerden sadece "ok sayısını arttırma" olayını yapmak istiyorum.Bunu nasıl yapabilirim?

Dostum eline sağlık uğraşmışsın ama benim şu an orijinal modda save dosyam var ve senin yaptığın değişikliklerden sadece "ok sayısını arttırma" olayını yapmak istiyorum.Bunu nasıl yapabilirim?

TweakMB'yi indirdikten ve modu seçtikten sonra sol tarafta Battle Options >> Ammo kısmından değiştirebilirsin.

Modu seçmek için:
Load Module >> Diplomacy 4.3 >> \Modules\Diplomacy 4.litdum

Volkan hocam merhaba. Bu modda ticaret yapmak ölüm gibi. Orjinal warbanda göre ticari ürünler yaklaşık yüzde 30 daha pahalıya alınıyor; bu da ticaretten elde edilen karı öldürüyor hatta zarar ettiriyor. Önceden 6-7 level ticaret yeteneğinde çok iyi paralar kazanırken şimdi ticaret leveli 10'ken bile para kazanamıyorum (daha doğrusu kazanç çok az, masrafa maaşa değmiyor). Bu ayarı orjinal hale nasıl getirebiliriz ? Kamp seçeneklerindeki ticaret vs. ayarını kapalı yapınca bile fiyatlar aynı. Hatta bir süre bekledim ama yok yine aynı.

Mesela ticaret leveli 10'da tulga ıchlamur'da baharat 700'e yakın hatta geçiyor. Wercheg tuz 180-200 bandında. Native'de baharat 500-600 tuz 130-150 ciavarında olurdu mesela. Bu moddaki ayarı nasıl orjinale çeviririm lütfen bana yardım eder misin ? Modu çok beğendim ama ben icaret modunda çok oynadığım için oynayamıyorum. Lütfen bana yardımcı ol.

Güncellemenin İçeriği

GitHub Sayfası

Kurulum

Dikkat!

Emeğine sağlık güncelleme güzel olmuş ama beğenmediğim bir nokta var o da atlıların maaşlarının çok yüksek olması. %300 artması bana aşırı yüksek geldi. 10 Svadya şövalyesine 960 dinar ödeniyor. (Önceden 530'du) Maaşlar biraz daha düşürülebilir. Maaşlar çok yüksek olduğu için erken dönemde profesyonel ordu kurmak zorlaşıyor ayrıca oyuncuyu atlı birlikleri olmayan Rodok veya Nord'a katılmaya zorluyor. Bence %200 artış ideal olabilir.

Emeğine sağlık güncelleme güzel olmuş ama beğenmediğim bir nokta var o da atlıların maaşlarının çok yüksek olması. %300 artması bana aşırı yüksek geldi. 10 Svadya şövalyesine 960 dinar ödeniyor. (Önceden 530'du) Maaşlar biraz daha düşürülebilir. Maaşlar çok yüksek olduğu için erken dönemde profesyonel ordu kurmak zorlaşıyor ayrıca oyuncuyu atlı birlikleri olmayan Rodok veya Nord'a katılmaya zorluyor. Bence %200 artış ideal olabilir.

Oyunda biraz ilerledikten sonra fark ettim ki kurduğum ordu sadece atlı birliklerden oluşuyor ve savaşlarda yaptığım tek şey bu birliğe hücum emri vermek. Bir yerden sonra savaşlar hücum emri verme simülasyonuna dönüyor ?. Çünkü atlı birlikler kendinden çok daha fazla sayıda askeri çok kolay şekilde yeniyor ve taktik yapmama gerek kalmıyor (Atlı düşmanlara karşı azıcık taktik gerekebilir ?). Bu kadar güçlü olması sebebiyle atlı birlik maaşlarını, diğer birlikleri de aldırmaya zorlayacak şekilde artırdım (ki atlıların gücünü bilen birisi sadece bu birliklerle ordu kurar). Böylelikle orduda piyade ve okçu askerler de bulunacak ve savaşlarda taktik yapmak mecburi olacak.

Tabii parti büyüklüğünün artması da bu değişikliği yapmamda etkili. Daha fazla atlı birlik = Daha kolay zafer.

Ancak atlı birlik maaşlarını yine de düşürmek istersen:

Modun bulunduğu klasördeki scripts.txt dosyasında şu satırı arat:
2107 2 1224979098644774914 150 2108 2 1224979098644774914 50

(150/50 = 3, yani taban değer 3'le çarpılıcak, yani taban değerin %300'ü)

Yeşil sayıları, bölümü 2 çıkacak sayılarla değiştir. Mesela:

2107 2 1224979098644774914 10 2108 2 1224979098644774914 5

Back
Top Bottom