[WB][SP]Diplomacy 4.litdum (v1.7 yayınlandı - 28.02.2023)

Users who are viewing this thread

geçtiğimiz haftalarda oynayasım gelmişti warband'i. farklı bir modla deneyeyim dedim, bunu buldum. ilk başladığımda çok beğensem de sonraları pek iyi bir mod olmadığına karar verdim. pek yapıcı ve yıkıcı eleştirilerim mevcut, iyi yanları olarak:
+turnuva sistemi, yiğidi öldür hakkını yeme, cidden pek iyi olmuş
+savaş maskeleri, baya afilli şeyler çok beğendim
+daha az işlemci kullanma olayı yararlı oldu anladığım kadarıyla, eskisine kıyasla daha rahat oynuyorum
+bayıldıktan sonra diğer karakterlerde savaşa devam etmek muazzam bir seçenek
olumsuz yanları olarak:
-anladığım kadarıyla krallıktaki lordların morallerinin düşüşünü kapatmışsın. normalde krallık kurduğum zaman, atıyorum iki adet lordum var, birine köy verdiğim zaman, baba oğul filan değillerse, köy verdiğim +10 ilişki alırken diğer lord/lordlarla -2 -3 ilişki kaybederdim. bu 4.litdum modunda eksi ilişki olayını kapatman ilk başta cazip gözükse de, bu başka krallıklardan lord alma işini imkansıza yakın kılıyor, komşu krallıklarda da lordların ilişkisi krallarıyla çok nadiren azalıyor, haliyle kendi krallığıma zor katıyorum. 
-gemi satın almak için 50k mı 60k mı, o kadar yüklü bir para istenmesinin sebebi neydi ki. erken oyunda o kadar param olmaz, olsa bile böyle bir şeye harcamam. o kadar param olduğu dönemde de gemilere filan ihtiyacım olmaz, tamamen saçmalık.
-kalelerin filan geliştirilmesi/büyütülmesi de gereksiz, bir mahkum kurtarıcam derken 20 dakika kalenin orasını burasını geziyorum. warband öyle hareket mekanikleri gelişmiş bir oyun değil, daha büyük bir kale daha büyük bir dert oluyo. kuşatmalarda millet koridorda filan yığılıyo.
-sözde gelişmiş yapay zeka berbat. karşı lordların yaptığı şey sürekli aynı oluyor, süvarileri geride bekletmek, nişancıları ileri dizip piyadeleri de onun arkasına dizmek. (veya piyadeler daha öndeydi herneyse). ben süvarilerimle karşı piyadelere/nişancılara saldırdığımda da rakip süvariler yandan kontra atakla benim piyadelerime saldırmaya kalkıyorlar ama ordum %100'e yakın olarak süvarilerden oluştuğundan bu çok boş bir oluyor. ayarlardan native'nin yapay zekasına geri döndüm. bu arada kimi seçenekleri açıp kapamanın bizim elimizde olması gayet hoş bir detay.
-küçük bir ayrıntı ama ordumuz için hancıdan aldığımız bira/şaraplar çok pahalı, 7,8 kişilik grupta ihtiyacım olmaz, 90-100 kişilik orduda da o kadar boşa para harcamam yani.
genel olarak böyle, normal klasik diplomasi modunu buna yeğlerim. ama bayıldıktan sonra askerlerimizden birisiyle devam etmek cidden çok iyi.

Atlıkemankeş said:
Burafbk said:
ibrahimkadir1 said:
Bende de yazılar yok sade sarı boyama var ya :sad:

Kardeş aynı sorun bendede vardı sorunu çözdüm aradan haftalar geçmiş nasıl çözdüğümü unuttum ama istiyorsan bulabilirim
bendede o sorun var bulabilirsen söylermisin ?

Hocam sorunum cevabının eski sayfalarında bulabilirsiniz geçen sene sorunu çökmüştük ahada buda sayfası
https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,356425.585.html
Buyrun 40.sayfayı baştan aşağı okuyun çözümü yazmışım hepsini deneyin oluyor

HERKESE DUYURULUR YAZILAR OKUMAYANA ÇÖZÜM

Malesef bu mod ile oynarken bir sıkıntı yaşıyorum. Hiçbir krallık agresif bir harekete girişmiyor. Savaşlar açılıyor ancak lordlar kalelerinde şarap içip, cariyeleri ile fingirdeşiyorlar bildiğin. Bir savaş göremiyorum. Gidip topluca kale kuşatmıyorlar mesela. Bir çarpışma yaşanmadan savaş bitiyor, ateşkesler ilan ediliyor. En büyük atraksiyonlar, orduların gidip çapulcuları, haydutları temizlemesi.

Ek olarak krallığı dağılan lordlar başka ülkelere sığınıyor. Bu sığınma krallık taraf değiştirmesi değil. Kalelerine girip bekliyorlar. Krallığı sistem üstünden yıkmaya engel oluyor bu durum. Bazen gidip lordlar tek başına köy felan yağmalamaya kalkıyor krallığı olmadığı halde.

Onun dışında güzel bir mod.

DaeJoYeong said:
Malesef bu mod ile oynarken bir sıkıntı yaşıyorum. Hiçbir krallık agresif bir harekete girişmiyor. Savaşlar açılıyor ancak lordlar kalelerinde şarap içip, cariyeleri ile fingirdeşiyorlar bildiğin. Bir savaş göremiyorum. Gidip topluca kale kuşatmıyorlar mesela. Bir çarpışma yaşanmadan savaş bitiyor, ateşkesler ilan ediliyor. En büyük atraksiyonlar, orduların gidip çapulcuları, haydutları temizlemesi.

Ek olarak krallığı dağılan lordlar başka ülkelere sığınıyor. Bu sığınma krallık taraf değiştirmesi değil. Kalelerine girip bekliyorlar. Krallığı sistem üstünden yıkmaya engel oluyor bu durum. Bazen gidip lordlar tek başına köy felan yağmalamaya kalkıyor krallığı olmadığı halde.

Onun dışında güzel bir mod.
Bu galiba daha çok senin oyununda öyle olmuş açıkcası bende ortalık fena karışık bütün orduyu toplayıp şehirlere dalıyorlar Nord krallığını Vaegir ve Svadya ortaklaşa bitirip toprakları paylaştı daha sonra Rodok-Svadya savaşları başladı Rodoklar Svadyalıları parçaladı sonra Sarranid Rodoka savaş açtı Sultan Hakim bütün orduyu toplayıp Velucaya daldı oyun nefes kesiyor ne olacak kestiremiyorsun.

2. Söylediğin şey bendede oldu daha sonra Nordlar bir kale aldılar orada toplandılar daha sonra Vaegirler o kaleyide alınca teker teker Rodoka geçmeye başladılar ve krallık yıkıldı.

Benim bu modda tek beğenmediğim şey Svadya toprakları aşırı dağlık 10 savaş yapıyorsam 9 tanesi dağlık alanda. Şehirlerin dibinde dönen savaş bile dağda oluyor.

Mod güzel mod. Aylarımı öldürecek kadar hemde. Ama karakter yeteneklerine baktıgımız yerde "Karakter ithal" et ve "Karakter ihraç et" seçenekleri var bunlar ne işe yarıyor ?

Çok seveceğimi düşündüm ve indirdim kota aşılmasına rağmen ama nedense bir hata çıkıyor bazı dosyalar ayrıca string adlı dosya  bilinmeyen bir hata nedeniyle modules e kopyalanamıyor nasıl düzelteceğim ? KİRMİZİ PERFECT ten indirdim

CosmicAstronaut said:
Mod güzel mod. Aylarımı öldürecek kadar hemde. Ama karakter yeteneklerine baktıgımız yerde "Karakter ithal" et ve "Karakter ihraç et" seçenekleri var bunlar ne işe yarıyor ?
Normal oyunda da var hile o :grin:

Bu mod çok güzel hergün oynuyorum bide oyuna antlaşma olarak sınırsız savaş eklense yani diyelim ki adama sınırsız savaş açtın yani barış imzalayamıyon iki kralıklık tan biri yok olana kadar savaşsalar çok efsane olmaz mı hep hayalimde böyle bir şey var oyuna böyle bi özelik eklense çok efsane olur

Back
Top Bottom