[WB][SP]Diplomacy 4.litdum (v1.7 yayınlandı - 28.02.2023)

Users who are viewing this thread

Egare52 said:
-Tong Yabgu- said:
Hocam öncelikle eline emeğine sağlık. Çok güzel bi mod olmuş. Şuana kadar detaylı oynayışımda beğenmediğim sadece 1 tane özellik var, onun haricinde herşey yerli yerinde ve muazzam. Beğenmediğim özellik vuruş animasyonu. Çok gıcık bir vuruş stili var kılıç,balta,çift elli kılıç vs bunların sağdan ve soldan vuruş stilleri sanki savaşta değiliz de eskrim yapıyoruz gibi olmuş. Normal Warbandın vuruş animasyonu ile değiştirilse benim açımdan tadından yenmeyecek güzellikte bir mod olacak. Floris modu sırf bu vuruş animasyonu yüzünden indirip de oynamıyorum. Belki karşı çıkacaklar olacak animasyon kalsın güzel diye ama, bi anket yapıp düzeltilsin mi kalsın mı diye sorarsan tahminimce büyük çoğunluk düzeltilsin diyecektir. Onun haricinde kusur yok benim açımdan. Umarım dikkate alırsın. Esenlikle....

..düşününce mantıklı geldi :razz: sağdan yapılan vuruşlarda sanki kılıç değil de halayda mendil sallar gibi görünüyor  :lol:
Aynen. Çok sinir bozucu bir vuruş animasyonu.  :meh: Gıcık olmamak elde değil.  :grin:

Bence kamp menüsünden vuruş animasyonlarını  normal yapma yada yapmama fiye seçenek eklensin eğer eklenebiliyosa. Malum seven vardır sevmeyen vardı r

Turkuaz said:
Bence kamp menüsünden vuruş animasyonlarını  normal yapma yada yapmama fiye seçenek eklensin eğer eklenebiliyosa. Malum seven vardır sevmeyen vardı r

+1

-skybox_clear_08 meshi bulunamadı.  gibi bir hata var, geceleyin oluyor sahnedeyken.

Öneriler
-Haritadaki Kelle avcılarıyla konuşup esirlerimizi onlarada satabiliriz.Tabi ramunun aldığı fiyattan almasınlar.
-Custom Commander eklentisi eklenebilir.
-Talimci ve envanter yönetimi yeteneği grup yeteneği olmalı.Sonuçta diğer kıdemli askerlerde talim yaptırıp eşya taşıyabilirler.
-Bir köyün yakınında savaştığımızda köylülerde bize ya katılıyor yada karşı tarafta savaşıyor ama savaşı yenince ganimet penceresi gelmiyor.lead_chargenin mission templatesini kopyalasan yeterli.village_raid di galiba o kısım.
-Eklenen silah ve zırhların hepsinin özelliği nativeninkiyle aynı, şöyle 3-5 tanesinin normaldan daha güçlü olsa güzel olurdu.Hatta şöyle anlatayım birçok yeni ve güzzel item eklemişsin ama nativeninkiyle aynı değerdeler, bir süre sonra nativeye döndüğünü hissediyorsun.Onun yerine krallıkların trooplarındaki eski zırhlar dursun ve sen bu yeni itemleri alternatif birlikler oluşturarak onlara ekle.Örneğin svadyan okçusu,svadyan mızraklısı,muhafızı, sonra nord atlısı, nord muhafızı gibi birçok birlik oluşturup yeni eşyaları onlar üzerinde kullan.Yani troop ağaçlarını 2 katına çıkar.Tabi temel olarak bu şekilde kalması gibi bir planın varsa üsttekilere gerek yok.
-Somebody nin bir osp kodu vardı, köy ve kaleler için daha fazla şey inşa edebiliyorduk, oda eklenirse iyi bir ayrıntı olur. Konusu https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,288476.0.html
-Kale ve şehirlerden de askerler toplanabilmeli, sadece hanla sınırlı olmamamalı.https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,202029.0.html
-Handan 2 tür paralı asker çıkartma derside vardı oda eklenebilir.https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,341518.0.html
Tekrardan başarılar  :grin:

Belirtilen hataların düzeltildiği ve önerilerin dikkate alındığı ufak bir güncelleme paketi yayınlayacağım. Yalnız oyunda bir hareket için birden fazla animasyon atamak hardcode; yapılamaz. Yani bir menüye native vuruş animasyonları ve yeni vuruş animasyonları olarak seçenek koymak imkansız ama bu yeni vuruş animasyonlarının olmadığı, native vuruş animasyonlarının olduğu ek bir actions.txt dosyası paylaşırım böylece yeni vuruş animasyonlarından hoşlanmayanlar bu actions.txt dosyasını öbürü ile değiştirip oyunu native vuruş animasyonlarıyla oynayabilirler. Öneri ve bildirimde bulunan herkese ilgileri için teşekkür ederim.

Hocam modunuz çok güzel olmuş, bir kaç önerim var size.Ayrıca nexusmods sayfasındaki bilgileri güncellerseniz iyi olur çünkü hit sayısı çok az.

*Erkek-Kadın face textureleri eklenebilir.

*Yeni zırhlar - Silahlar gerekli ayrıca kültürlere göre item çeşitliliğini ayarlamak için bir program vardı mesela Reyvadin'de nord zırhının ne işi var sonuçta azılı düşman bunlar :smile:

*Vuruş animasyonlarını orjinale çevirseniz daha hoş olur bence.

*Başlangıç ekranını tek bir sayfaya ayarlayan bi script vardı, onu ekleseniz o da iyi olur.

*Item arka planlarını krem-beyaz arası bir renk yapsanız daha iyi olur çünkü siyah olduğu zaman çoğu siyah renkli item belirsiz oluyor.

*Tüccarlar çok fakir olmuş, başlangıçta 1500-2000 arası dinar bulunması lazım bence.

*Lonca başkanlarından görev isteyince diyalog olarak görev listesi çıkaran bir script vardı ekleyebilirseniz güzel olur.

*Ctrl-space ile ilerlerken haydut sürüsü çıkarsa uyarı veren script eklenebilir, çünkü bi şehirden diğer şehire hızlıca gitmek istiyorsun, bi bakıyorsun önünde 10 tane kergit kargıcısı :smile:

*Savaşta düşmanların yerini gösteren mini-map eklenebilir.

Biraz çok oldu ama bunlar eklenirse çok güzel bir mod olacağı kesin :smile:

Önerilerin için teşekkürler. Dikkate alacağım. Nexusmode sayfasını da forumdaki konu ile birlikte yeniden düzenleyeceğim yakında.

karakterlerle konuşurken; arkadaki havayı yükleyememek gibi bir hata görmüştüm sanırsam şuan bakamıyorum :smile: oraya da bir fix gelirse güzel olabilir..

Egare52 said:
karakterlerle konuşurken; arkadaki havayı yükleyememek gibi bir hata görmüştüm sanırsam şuan bakamıyorum :smile: oraya da bir fix gelirse güzel olabilir..
şu bahsettiğin çöl haydutlarıyla konuşurkenki hatayı mı diyorsun yoksa başka bir hata mı?

litdum said:
Egare52 said:
şu bahsettiğin çöl haydutlarıyla konuşurkenki hatayı mı diyorsun yoksa başka bir hata mı?
çöl haydutlarında görmedim bikaç nord leydisinde gördüm  :oops: inş yakında yengeniz olacak içlerinden biri  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Egare52 said:
litdum said:
Egare52 said:
çöl haydutlarında görmedim bikaç nord leydisinde gördüm  :oops: inş yakında yengeniz olacak içlerinden biri  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
hadi hayırlısı o zaman :grin:

Kesin olmamakla beraber muhtemelen yeni save açmak gerekecek. Egare52'nin şurada belirttiği olay unuttuğum bir scriptten kaynaklı. bu scripti kaldıracağım. Bu da muhtemelen yeni save gerektirecektir ama kesin bişey söyleyemem
Egare52 said:
iyi bayramlar arkadaşlar az önce çok epik bir şey oldu  :mrgreen: :iamamoron: :fruity: :party:
Thir hanına girdiğim anda Nizar kardeşim delirdi ve handaki herkesi şemşirden geçirdi; köle tüccarını kurtarmak için Nizarı bayıltmak zorunda kaldım :razz: Bu nasıl bir mini eventtir arkadaş.. mod yapımcısı yaratıcılık sınırlarını zorlamış tebrik ediyorum :grin: çok iyiydi gerçekten

Lütfen şu linki değiştirin şu aptal siteye bir türlü üye olamıyorum mod,db ye felan yük leyin daha iyi olamazmi :sad:

Turkuaz said:
Lütfen şu linki değiştirin şu aptal siteye bir türlü üye olamıyorum mod,db ye felan yük leyin daha iyi olamazmi :sad:

üye olduktan sonra mailden onaylaman gerekiyor

litdum said:
Kesin olmamakla beraber muhtemelen yeni save açmak gerekecek. Egare52'nin şurada belirttiği olay unuttuğum bir scriptten kaynaklı. bu scripti kaldıracağım. Bu da muhtemelen yeni save gerektirecektir ama kesin bişey söyleyemem
Egare52 said:
iyi bayramlar arkadaşlar az önce çok epik bir şey oldu  :mrgreen: :iamamoron: :fruity: :party:
Thir hanına girdiğim anda Nizar kardeşim delirdi ve handaki herkesi şemşirden geçirdi; köle tüccarını kurtarmak için Nizarı bayıltmak zorunda kaldım :razz: Bu nasıl bir mini eventtir arkadaş.. mod yapımcısı yaratıcılık sınırlarını zorlamış tebrik ediyorum :grin: çok iyiydi gerçekten

o hatayı negatif mini event gibi gösteremez miyiz? mesela saldırmadan önce karakter delirsin(saldırgan sarhoş gibi birşey vardı ya; onun gibi işte) ve onu durdurmak zorunda kalalım..
çok güzel olur :shifty:
ama daha sonraki girişimizde yanımıza gelen yoldaş da buga girip saldırıyo :sad:

Bilmiyorum. İstenirse belki bişeyler ayarlanabilir. O scripti aslında kavgacı sarhoşun eklediğim bazı yayalara saldırmasını önlemek için yazmıştım ama farklı çalıştığı halde sonradan kaldırmayı unutmuşum.    Nexusmode üyeliği aslında çok kolay. Sorun yaşayan başkaları da olursa moddb ye de upload edebilirim.

Nexusmods'da da üye sayısı hayli kalabalık diye biliyorum. Moddb daha mı kalabalık yoksa ikisinde de olsun diye mi oraya da upload edeyim.

Back
Top Bottom