[WB][SP] Cihat ve Haçlılar v6 Çıktı !!!

Users who are viewing this thread

Kendi krallığımın askerlerini oluştururken satatü yerinde sıfırlaya bastıktan sonra var olan geliştirmeler sıfırlanıyor. Yani şöyle misal 25 yetenek puanım var 25 yetenek puanıyla beraber güçlü darbe yeteneği 3  ama sıfırlaya bastıktan sonra yine 25 yetenek puanı ama güçlü darbe 0 oluyor. Bunun çözümü yok mu?

Benim pc 32 bit ve oyuna girdiğimde yeni oyuna başlıyorum puanlaeı falan veriyprum karakterin yüzünü seçme ekranı geldiğinde çok kasma oluyor bir yere bastığımda çok geç oluyor orayı çok zor geçebildim ve nerede başlayacağıma karar vermeden oyun donuyor o ekran öyle kalıyor lütfen yardım

oyunun ilk görevi otomatik gelmiyor otomatik gelmesi gerekmez mi? bir de ana görevi geçme seçeneği görmedim ben nedense. başlangıç görevi de bazen siyah ekran oluyor komple atlıların saldırdığını vesayre göremeden ölüyorum

Aga çok gaza geldim nedense bende yazım dedim bence bu moda olabilirse aşırı güzel olur Şimdi ilk olarak TLD (THÉ LAST DAY) modunu oynayanlar bilir iyiler ve kötüler tarafları var ve bu 2 taraftan biri yok olana kadar savaş devam ediyor ve tabi işte tarafların güç dengesi işte biri zayıf mesale diğer de çok güçlü böyle olucak cihat ve haçlılar Dada Bi taraf olucak hristiyanların bunun içinde Papalık Devletleri, Bulgaristan İmparatorluğu, Bizans İmparatorluğu, Trabzon Rum imparotorluğu, Haçlı Devletleri, Gürcistan kralığı, Kıbrıs kralıgı bu devletler hristyanlar tarafından olucak bide müslümanlar tarafı olucak burda olan devletler eyyübi devleti, Abbasi halifeliği, Harzemşahlar,Selçuklu devleti,kıpcak hanlıgı bide müslümanlara haşhaşileri de ekleyelim sonra bunlar 2 taraf olucaklar birbirlerini yok edene kadar savaş devam edicek tabi Moğollar kaldı şimdi o dönemde Moğollar haşhaşileri harzemşahları yıkıp selcukluyu bile yenmistirler ama biz bu moda Moğolların o gücünü hisedemiyoruz hata tam tersi Moğollar harzemsahlardan ve hashasilerden dayak yiyor bunun çözümü bu 2 taraf birbiriyle savasirken dengeli olsun diye 2 tarafta Moğollar a düşman olucak ama Moğollara 50 tane derebeyi vercek sin ve o dönemi bize tam olarak yansıtıcak Moğollar gerçek ten hikayede yazdığı gibi durdurulamaz bir güç olucak bence böyle bişey yapılabilrse aşırı güzel olur ve biz Bannerlord un acısını büyük ölçüde unuturuz

Metin35 said:
Aga çok gaza geldim nedense bende yazım dedim bence bu moda olabilirse aşırı güzel olur Şimdi ilk olarak TLD (THÉ LAST DAY) modunu oynayanlar bilir iyiler ve kötüler tarafları var ve bu 2 taraftan biri yok olana kadar savaş devam ediyor ve tabi işte tarafların güç dengesi işte biri zayıf mesale diğer de çok güçlü böyle olucak cihat ve haçlılar Dada Bi taraf olucak hristiyanların bunun içinde Papalık Devletleri, Bulgaristan İmparatorluğu, Bizans İmparatorluğu, Trabzon Rum imparotorluğu, Haçlı Devletleri, Gürcistan kralığı, Kıbrıs kralıgı bu devletler hristyanlar tarafından olucak bide müslümanlar tarafı olucak burda olan devletler eyyübi devleti, Abbasi halifeliği, Harzemşahlar,Selçuklu devleti,kıpcak hanlıgı bide müslümanlara haşhaşileri de ekleyelim sonra bunlar 2 taraf olucaklar birbirlerini yok edene kadar savaş devam edicek tabi Moğollar kaldı şimdi o dönemde Moğollar haşhaşileri harzemşahları yıkıp selcukluyu bile yenmistirler ama biz bu moda Moğolların o gücünü hisedemiyoruz hata tam tersi Moğollar harzemsahlardan ve hashasilerden dayak yiyor bunun çözümü bu 2 taraf birbiriyle savasirken dengeli olsun diye 2 tarafta Moğollar a düşman olucak ama Moğollara 50 tane derebeyi vercek sin ve o dönemi bize tam olarak yansıtıcak Moğollar gerçek ten hikayede yazdığı gibi durdurulamaz bir güç olucak bence böyle bişey yapılabilrse aşırı güzel olur ve biz Bannerlord un acısını büyük ölçüde unuturuz

Moğollar ile oynuyorum, Haşhaşiler ve Harzemşahlar ile savaştayız sanırım eleneceğiz. Kuşatma savaşlarında düşman üzerimize gelinceye kadar okçular çok iyi idare ediyor ama sonrasında patates :grin: Moğollar atsız olunca dayanmıyor. Dediğin gibi Moğollara daha çok derebeyi lazım. Bu arada mod çok güzel emeğine sağlık :smile:

askerlerimin maaşlarının gücüne göre artması normal ama  150804 inar alması normal mi yoksa bir bug mı eğer bug sa bu sorunu nasıl çözücem ve envanterimde grup moraline iyi gelicek şeylerle dolu ama grup moralim berbat lütfen yarımcı olun

Modu indirdim gayet güzel bir şekilde ilerledikten sonra save de sıkıntı çıktı tüm karakterler sıfırlandı hepsi çıplak şekilde kaldı aynı şey askerlerde de oldu hiçbirinde hiçbir şey yok
İkinci defa oluşu bu modda bir sıkıntı mı var ?

MRelaxS said:
Modu indirdim gayet güzel bir şekilde ilerledikten sonra save de sıkıntı çıktı tüm karakterler sıfırlandı hepsi çıplak şekilde kaldı aynı şey askerlerde de oldu hiçbirinde hiçbir şey yok
İkinci defa oluşu bu modda bir sıkıntı mı var ?

Ben sürekli save in yedeğinin yedeğini alıyorum. Başıma çok geldi bazen save ler bozulabilir. 

Arkadaşlar selam, ben cihat ve haçlılar v3.1'i kurdum. v4.011 çıktığını yeni görüyorum, bir daha 1,96 gb'lık dosya kurma yerine patch atmak istiyorum ama verilen patch dosyasını kurup modules içine çıkardığımda bir şeyleri eksik gösteriyor. nasıl güncelleme yapabileceğime dair bir video veya yazılı anlatım paylaşa bilir misiniz lütfen. kotalı olduğu için dosya.co gibi yerlerden 4-5 saatten aşağı inmiyor 2 gb dosya :smile: google drive olsa direk kurucam. teşekkürler şimdiden.

Selamun Aleyküm

Ben v4 ile beraber güncellemeyi indirip kurdum.Ancak oyununun içinde şöyle bir sıkıntı var.
Ben Alaeddin Keykubatın ordusuna katıldım bayadırda ordudaydım ancak Alaeddin Keykubat haşhaşi kalelerini kuşattığın da ben kuşatmaya katılamıyorum.Yani şöyle oluyor karşıma gelen seçenekler komutanını izle komutana isyan et ordudan kaç ordu raporu.Komutanını izle diyorum karşıma kuşatmayı geçip kaleye gir geliyor kaleye giriyorum normal kaleyi gez lordun kabul salonuna git gibi seçenekler geliyor ayrıl diyorum tekrar başa yani komutanını izle isyan et ordudan kaç seçenekleri geliyor.Bu iş benim canımı sıktı bayadırda oynuyordum modu sarmıştı ama böyle bir sıkıntı olmaya başladı başka devletlerde de aynısı olur mu bilmiyorum.Bunun bi çaresini bilen var mı ?

Ayrıca ordudan kaç derken yanına adamları da al dedim 15 tane yoldaş vardı bunların hepsi bi anda kayboldu.Daha sonra bunlar haritada gezerken kendileri bana gelip katıldı ancak turgut doğan bamsı yok.Ayrıca yoldaş raporunda da isimleri yazmıyor.Eğer oyundan silindilerse çok kötü oldu.

Merhabalar;
Öncelikle çıkardığınız bu muazzam işi takdir ediyorum. Ama bir sıkıntım var Selçuklu beylerinin hepsinin adı değişik atıyor sör william gibi. B :?:ir tek keykubatın ismi normal. Bunu nasıl düzeltebilirim acaba?https://forums.taleworlds.com/Smileys/phpbb/icon_question.gif

bu moddaki itemlere bayılıyorum özellikle arap zırhları, kalkanları, kasklarına. bu itemleri nasıl başka bir moda aktarabilirim bilen varsa yardımcı olabilir mi ? internette çok aradım ama bir türlü bulamadım . zaten sadece kopyala yapıştır yapıp item kindsi değişttirerek item ekliyebiliyorum . yardmcı olursanız sevirim  :smile:

Admin mu adamlardaki asker sayısını düsürürmüsün gürcüler bile bi kale küsatıyorlar 6000 kişiyi kesene kadar ne akıl kalıyor nede eller 4 saat boyunca anca kestim bide bu büyük Devletleri düşünüyorum onlar her halde 10  bin kişiyle gelir umarım azaltırsın asker sayısını

Back
Top Bottom