[WB][SP] Calradgyr (v2.2 - 30.06.2020)

Users who are viewing this thread

Dostum eline sağlık hayatımda oynadığım en güzel mod bu olabilir, ancak affına sığınarak birkaç şeyi dile getirmek istiyorum. Mod ilk çıktığından beri oynuyorum ve oyunda yaklaşık 500 günüm geçmişti her şeyi rayına oturtmuştum ama bu son gelen yamadan sonra eski save dosyama erişemez oldum sürekli hata verdi. Neyse onu geçtim yeni hesap açtım her şeyi öğrenip baştan yaparım dedim, en sıkıcı bölümlerini yaptım bu arada en sıkıcıdan kastım o 4 lü haritaları elde etmek. Sürekli aynı harita geliyo haritada haydut kalmadı saydım tam 7 kere üst üste 1 numaralı haritayı buldum ctrl+space yapıp mağaraların önünde haydut çıksın diye bekleye bekleye yine 100 gün geçirdim artık illallah ettim yiyecek bitti para bitti hala aynı yerdeyim açtım hileyi haritayı gezdim yine haydut bulamıyorum. Bir harita bir kere çıktıktan sonra aynı haritadan birdaha çıkmasa güzel olur. Yine allem ettim kallem ettim buldum tüm haritaları yine ama bu sefer sargoth'un önünde haydut lideri yok, her yerdeki var ama sargothtaki yok. Görevi tamamlayamıyorum sadece bende mi böyle bilmiyorum ama herkeste böyleyse düzeltirsen güzel olur yoksa hiçbir anlamı yok. Eline sağlık tekrardan...

@Selamlar güzel dileklerin için çok teşekkürler. 500 günlük save dosyana devam etmek istersen moddb'den 1.6'yı indirip save dosyanı 1.6'nın save klasörüne taşıman gerek. 2.0'da çok değişiklik yaptığım için eski save'lerle uyumlu değil. her harita parçasının düşme oranı farklı, en kolay 1 numara düşüyo. modda anlattığın tarz dengesizlikler olabilir haklısındır, açık konuşmak gerekirse modu hiç hilesiz adam gibi oynayarak denemedim. ama bu aralar oynamayı düşünüyorum, belki youtube'a da koyarım rehber gibi bişey de olabilir.

Tekrardan merhaba. Bugün modu oynarken bir şey farkettim. Şehir isimlerini türkçeleştirmişsin bundan dolayı bazı diyaloglarda "Şariznde" oluyor:smile:, önemli değil ama yine de belirteyim. Birde bazı itemler parlıyor az birşey ve de bazıları biraz fazla koyu (Büyük Miğferlerden bazıları) :smile:. Birde itemleri türkçeleştirmişsin zannetmiştim ama hala bazıları ingilizceymiş, sorun değil ama yaparsan güzel olur. Kolay gelsin. Tekrardan eline sağlık...
Saygılar...

Evlat Modu'ndan alıntılar taşıyan şahane bir mod olmuş hocam gerçekten tebrikler.

@RkaR teşekkürler. bannerlord için modlama araçlarının çıkması uzun sürecek gibi... ben de evde kalma dönemindeki boş zamanı bu modu yapmaya harcadım. şimdi kafamda yavaş yavaş bi evlat 2 senaryosu oluşuyo, eğer yine vakit bulabilirsem evlat 2 olarak ayrı mod ya da calradgyr modu içine hikaye modu özelliği yapmayı planlıyorum.

Kardeşim sırf seni tebrik etmek için hesap açtım. Emeğin ve alakan için teşekkürler . 6 7 yıldır oynuyorum bu oyunu, yapılan en güzel mod bu olabilir. Çok güzel mod yapmışsın. Tekrardan tebrik ederim Başarılarının devamını dilerim

Kardeşim sırf seni tebrik etmek için hesap açtım. Emeğin ve alakan için teşekkürler . 6 7 yıldır oynuyorum bu oyunu, yapılan en güzel mod bu olabilir. Çok güzel mod yapmışsın. Tekrardan tebrik ederim Başarılarının devamını dilerim
sağolasın, çok teşekkür ederim. foruma hoşgeldin.

İyi Günler... Mod hakkında bir kaç geri bildirim yapmak istiyorum. Modu yüklediğimden beri 6 turnuva madalyasını da toplayıp karaborsacıya gittiğimde bana hep 10 yakut veriyor. Sorunun envanterde boş yer olmamasına bağlamıştım ama 3 ekmek varken bile 10 yakut veriyor benim için sorun değil ama istersen bir kontrol edebilirsin ve "Gölge Savaşçısı Seti" ydi hatırladığım kadarıyla. Silahı çok güzel fakat at üstünde sadece saplama olarak kullanılıyor bunu gönderili silah/gönderili silah(kalkansız) olarak ayarlarsan(battal kılıç gibi
:grin:) güzel olur, o kadarda mühim değil ama neyse. Ve de şu çift elli süvari kılıçları çok fazla galiba pazarda bir sürü o kılıçtan çıkıyor kaplamaları farklı ama yine de biraz saçma oluyor. Bu arada yeni sürümü bekliyoruz. Kolay gelsin..
Saygılar...

İyi Günler... Mod hakkında bir kaç geri bildirim yapmak istiyorum. Modu yüklediğimden beri 6 turnuva madalyasını da toplayıp karaborsacıya gittiğimde bana hep 10 yakut veriyor. Sorunun envanterde boş yer olmamasına bağlamıştım ama 3 ekmek varken bile 10 yakut veriyor benim için sorun değil ama istersen bir kontrol edebilirsin ve "Gölge Savaşçısı Seti" ydi hatırladığım kadarıyla. Silahı çok güzel fakat at üstünde sadece saplama olarak kullanılıyor bunu gönderili silah/gönderili silah(kalkansız) olarak ayarlarsan(battal kılıç gibi
:grin:) güzel olur, o kadarda mühim değil ama neyse. Ve de şu çift elli süvari kılıçları çok fazla galiba pazarda bir sürü o kılıçtan çıkıyor kaplamaları farklı ama yine de biraz saçma oluyor. Bu arada yeni sürümü bekliyoruz. Kolay gelsin..
Saygılar...
yukarıdaki videoda da gördüğün gibi 20 yakut veriyo. modu steam atölye'den mi indirdin moddb'den mi? gölge savaşçısı seti yok, başka bişeydir onun adı. süvari kılıçlarını pazara koymayıp başka yöntem bulacaktım ama sonra üşendim =)

Moddb'den indirdim. Söylediğim gibi ismini tam olarak bilmiyorum ama böyle maskeli miğferi var iki ucu kılıçlı bir mızrağı var şuan mobildeyim ondan dolayı açıp bakamıyorum kusuruma bakma. Süvari kılıçlarına gelince sorun olmaz sadece belirtmek istedim ve yeni turnuva zırhları ekleyebilirsin birde şimdi nativede turnuvada ve arena talimlerinde kılıçları kınına sokunca gözükmüyor mesela çift elli tahta kılıç sırt kısmında gözükmesi gerekiyor ama gözükmüyor.Artı olarak Okçuların sadece hançerinin olmasıda hoş olmuyor turnuvanın sonlarında 1vs1 kalınca büyük ihtimal kaybedip eleniyorsun. Eğer kolay ve seni yormayacak bir şeyse bunları düzelte bilirsin. Tekrardan kolay gelsin...
Saygılar....

Moddb'den indirdim. Söylediğim gibi ismini tam olarak bilmiyorum ama böyle maskeli miğferi var iki ucu kılıçlı bir mızrağı var şuan mobildeyim ondan dolayı açıp bakamıyorum kusuruma bakma. Süvari kılıçlarına gelince sorun olmaz sadece belirtmek istedim ve yeni turnuva zırhları ekleyebilirsin birde şimdi nativede turnuvada ve arena talimlerinde kılıçları kınına sokunca gözükmüyor mesela çift elli tahta kılıç sırt kısmında gözükmesi gerekiyor ama gözükmüyor.Artı olarak Okçuların sadece hançerinin olmasıda hoş olmuyor turnuvanın sonlarında 1vs1 kalınca büyük ihtimal kaybedip eleniyorsun. Eğer kolay ve seni yormayacak bir şeyse bunları düzelte bilirsin. Tekrardan kolay gelsin...
Saygılar....
moddb'den v2.1'i indir. eski kayıtlı oyunlarla uyumlu. tarif ettiğin set, yukarıdaki videoda giydiğim set.

Kardeşim merhabalar, oyunun V2 versiyonunda oyunda sürekli takılmalar oluyordu. her 4 5 saniyede böyle anlık takılmalar oluyordu. Ancak V2.1 ile Bu takılmalar yok denecek kadar azaldı. Çok nadiren oluyor. Onun haricinde mod muhteşem ellerine sağlık
Edit: Benim Save dosyası ile alakalıymış. Yeni save başladım düzeldi. Kusursuz bir mod...

Last edited:
Bu modu ve evlat moduna bayıldım. Bi sorum var haydut liderlerinin kamplarına bir kez mi saldırabiliyoruz kalradya tacı için. Siyah Şövalye seti var zırhı yani giysisi sırf beyaz kalmış. Yeni bir senaryo modu bekliyorum. Çok teşekkür ederim her şey için.

Back
Top Bottom