[WB][SP] Calradgyr (v2.2 - 30.06.2020)

Users who are viewing this thread

@karasis65 kitaplar farklı, renkli kaplamaları var. hanlarda her kata, her odaya bak. masaların üstünde unutulmuş halde bulacaksın. argo'nun keten görevini değiştirebilirim. grunwalder loncasını komple kaldırıp yalen şehrinde yeni bi lonca eklemeyi planlıyorum. rodrigo esas yeri veluka'ya gelecek. dorak askeri yapma şartlarını 15'den 9'a indirdim ama daha mantıklı, dengeli bi formül bulursam veya öneri gelirse onu da değiştirebilirim. tabi bunlar v2.0 planlarımın sadece bi kısmı...

ichamur'daki hata raporu için teşekkürler, hemen düzeltiyorum.

teşekkür ederim, sağolun.

2.0 için çalışmalara başladım, aklımdaki özellikler şunlar:
  • Rolf gibi diğer yoldaşlara da bazı özellikler veya avantajlar eklemek.
  • Tüm eşyaları, loncaları ve görevleri gözden geçirmek, gerekirse bazılarını çıkarıp yenilerini eklemek.
  • Ve define haritalarıyla bulduğumuz eşyalara set bonusları eklemek;
set-items.png

Bide bu yeni eklenen grupları yendiğimizde yakut düşmüyor hele eşyaları zar zor düşüyor, en azından kara şövalyeleri veya diğer gruplarla savaşırken adamları bayılttığımızda yağmadan daha çok zırh düşsün.
Bir çuval çay olmuş 40 kg, sahtemi ne bu çaylar, içinde taş var heralde :grin: bunlarında ağırlığını 7-10 kg olacak şekilde düşürür müsün, harita hızımızı çok azaltıyor, diğer ürünlerde öyle.
Bu kötü gruplara yakalandığımızda haydutlar gibi rüşvet verip geçmemize izin verselerde güzel olurdu.

1.6 çıktı
  • bize saldıran gruplardan haraç verip kurtulma şansı eklendi (deniz yağmacıları hariç)
  • tüm gruplardan yağmalanan eşya miktarı artırıldı ve hepsine yakut düşürme şansı eklendi
  • kuşatmalarda mini harita açılmama hatası düzeltildi
  • çay, pirinç ve haşhaş çuvalları hafifletildi
  • grunwlader görevi yine düzeltildi
bazı yararlı bilgiler
demir üretim oranları:
curaw şehri: 10
curaw köyleri (bazeck ve rebache): 6
reyvadin köyleri (ulburban ve ayyike): 6
dhirim köyleri (burglen, amere, ushkuru, tshibtin ve yalibe): 3
narra köyleri (zagush ve kedelke): 3

işlenmiş deri üretim oranları:
rivacheg ve shariz: 5
praven, uxkhal ve dhirim: 4
khudan ve halmar: 3

Çok güzel bir mod yapmışsın(her zaman ki gibi:grin:)ama itemleri türkçe yapsan daha güzel olur bence. Bu bir sorun değil ama daha hoş olur dediğim gibi. Birde haritaları topladıktan sonra haydut liderinden taş alacağımız zaman böyle haydutların ana sığınağını basıyormuş gibi olabilir, küçük bir kale gibi bir yerleri olabilir diye düşünüyorum. Öyle sadece 500 askerle savaşmak biraz sıkıcı kaçmış. Ama dediğim gibi mod çok güzel...

herkese teşekkürler.
Modunu severek oynuyorum fakat ben şahsen modlarda kafa kesme arayan birisiyim,evet aslında olmasada olur birşey mesela Evlat modunda eksikliği hissedilmiyordu orada savaşı 2. planda tutan bir senaryo vardı bu modda bana göre savaşı ön planda tutan haydutlardan harita vs. düşürmeyi amaçlayan bir mod var savaşları daha zevki kılabilmek adına kafa kesme özelliği gerçekten yerinde bir ekleme olur,güncellemeyi az sonra yapacağım mod oynadığım en iyi senaryo modu olabilir özellikle loading screenlerdeki çizimler beni benden aldı.Ayrıca son bir öneride daha bulunmak istiyorum Azgad modunda hanlarda kaçak tüccar vardı onun gibi birşeyler yapabilirsin bu şehirdeki kaçakçılara aslında sistem güzel fakat sadece elmas ver harita al bunu kitap tüccarı gibi ayrı bir pazar menüsü açılacak şekilde yaparsan ve orada markette bulunmayan itemleri eklersen veya elmas eklersen güzel olur.

@egemenltnlmz modda geliştirilecek çok şey var tabi ama bannerlord çıktığı için çok kasmak istemiyorum.

2.0'da dörtyol hanını marnid, katrin veya ymira ile konuşarak elden geçirip işletebiliyoruz. üçü de farklı şekilde restorasyon yapıyor...
mar.png
kat.1.png
yim.png

v2'yi indirdim ve biraz inceledim. Çok güzel olmuş. İtemleri türkçe yapmışsın:grin:. Şey Reyvadin'de Aethrod (yanlış yazdım ama olsun) ile madencibaşını kurtarma görevinde Aethrod'un hiç silahı yoktu, tek başıma savaştım:grin:. Birde bir lordun ordusuna katılmıştım izin istedim 10 gün verdi daha sonra 2. gün geri orduya döndüm ama 10 gün bittiğinde asker kaçağı oldum ve haritada partim(ikonum) yoktu. Freelancerle alakalı olabilir ama yine de ileteyim. Ve de Geroya Hanında tüccarlar olsa daha güzel olur. Son olarak yükleme ekranındaki çizim mükemmel ?? olmuş. İnsanın kadın karakter açası geliyor ve birçok yeni item eklemişsin. Ellerine sağlık! Şey önceki yorumda belirtiğim gibi haritaları topladıktan sonra haydut liderinden taş alma kısmını geliştirebilirsin tamamen sana kalmış. Mod bu haliyle bile oynadığım en güzel modlar arasında...
Not: Zamanını ayırıp okuduğun için teşekkür ederim. Saygılar...

Back
Top Bottom