[WB][SP]BannerWar V2

Users who are viewing this thread

BannerWar V2
Selamlar mod severler. Üzerine 17 aya yakın çalışma yürüttüğümüz ve yavaş yavaş sonuna geldiğimiz BannerWar V2 mod projesini sizlere bildirmek istiyorum.
Discord:Bannerwar mod workshop
Açıklama:
Mod M&B II: Bannerlordun Warband'a uyarlanmış halidir. Tabiki arada farklılıklar var mesela tarih 1077 evet bu tarih tanıdık gelebilir. Bu Pendraic Savaşının tarihi, o da ne yoksa konu Pendraic Savaşı mı? Evet konumuz Pendraic Savaşı ve Calradic İmparatorluğunun çöküşü. Peki modda neler sizi bekliyor görelim.

Siyasi Yapılanma:
Bu kısımda modda hangi devletler var ondan bahsedeceğim. Öncelikle devletleri tanıyalım;
1) Calrdaic Empire:
Evet bu o zamanın meşhur ve kadim Kalradya İmparatorluğu, Modun başında yöneticisi İmparator Neretzes. Tabi Pendraic Savaşında ölünce yerine başka biri geçecek (Kalradya İttifakının kurucusudur)

2) Sturgia Kingdom:
Evet bu krallık da Kalradyanın Kuzeyinde karlı topraklarda yaşayan Vikinglere benzeyen Sturgiya. Modun Başında yöneticisi Prens Vadinslav. Bu Vadinslav'da Pendraic te ölecek yerine oğlu geçecek Batanya Koalisyonunda yer aldılar Pendraic'te

3)Khuzait Khanate:
Ve geldik Kalradyanın Bozkırlarında yaşayan kadim bir halk olan Khuzaitlere. Atlı birlikleri ile öne çıkan Khuzaitler'in yöneticisi Monchug Khan. Monchug savaşa katılmak yerine Khergit Klanının yöneticisi Solun'u gönderiyor. Solun'da savaşta ölecek ve yerine kızı Mesui geçecek. (Solun Pendraic'te Kalradya İttifakında yer aldı)

4)Vlandia Kingdom:
Bu krallıkta Vlandiyalı'lar. Kalradyanın Batısı'nda yaşayan ve yöneticileri Kral Derthert olan o Vlandiyalılar işte. Batanya Koalisyonunda yer aldılar Pendraic'te

5)Batannia Kingdom:
Bunlarında soyunun Dağ,orman haydutlarınından geldiği söylenir. Yöneticileri Kral Caladog'tur. Ormanlık ve dağlık bir arazide yaşıyorlar. Pendraic'te galip gelen tarafta Batanya Koalisyonu'dur.

6)Aserai Sultanate:
Evet bu abilerde Kalradyanın Güneyinde ki engin çöllerde yaşayan yöneticileri Sultan Unqid olan ve savaşta Kalrdaya ittifakında yer alan sultanlıktır.​

Evet krallıklarımızı tanıdık.Şimdide biraz modun özelliklerine değinelim.

Özellikler:
NOT
: Mod yapımına uzun süredir devam ettiğimiz için eklenmiş olan bazı özellikler buraya yazılmamış olabilir
-İDAM sistemi eklendi. (Sade bir idam değil ama bannerlord gibi animasyonlu vs..)
-İdam edilen lordun kralın yerine o krallıktan sevilen biri geçecek başa
-Clan sisteminin yarısı bitti (Bannerlord clan sistemine benzer olacak. Kendi klanınızda olacak isterseniz de başka klanlara katılabileceksiniz)
-Tüm şehirlerin sahneleri geliştirildi
-Diplomasi eklendi freelancer da eklenecek
-Onlarca yeni item eklendi.Eklenmeye devam ediyor.
-Bannerlord sefer haritasına benzer büyük bir Kalradya Kıtası haritası eklenmiş şehir yerleri düzgün biçimde yerleştirilmiştir.
-Pendraic Savaşı Ve İmparatorluğun çöküşünü anlatan bir senaryo olacak ve yıl 1084 e geldiğinde İmparatorluk 3'e ayrılacaktır
-Geliştirilmiş biçimde çocuk yapma ve çocuklardan vassal belirleyip yaşlanınca öldüğünüzde çocuğunuz olarak devam edebileceksiniz.
-Savaşta emir verme sesleri eklenmiştir.
-Savaşta asker oranını gösteren bar eklenmiştir.
-Şehir kale köy menüleri değiştirilecek ve bannerlorddakine benzer bir hal alacaktır.
-Yanınıza lord çekebileceksiniz
-Hanlarda oturan çalgı aleti çalan insanlar görebileceksiniz
-Hanlar daha güzel bir hale getirilmiştir.
-Savaşta ölünce isterseniz deathcam kullanabilecek isterseniz başka bir askerin yerine geçebileceksiniz
-Savaşta bannerlord gibi kuş bakışı moda geçip araziyi ve askerlerin konumlarını görebileceksiniz
-Savaşlarda zıplayan tekme atan yapay zeka görebileceksiniz
-Kafa Kesme eklenmiştir
-Asker ağaçları bannerlord'a göre düzenlenmiş ve yeni askerler eklenmiştir.
-Tek ekranda karakter oluşturma eklenmiştir.
- Bannerlord can barı eklendi
-Ateşli ok ve yay eklendi ateşli kılıçda eklenecektir
- Geliştirilmiş kuşatma kulesi mekaniği eklendi
- Kral olunca lordlardan görev alınmıyor
-Savaş kazanınca sevinme eklendi
-Demircilik olacak kendi kılıcınızı baltanızı yapıp satabileceksiniz
-Kervanlar ile ticaret yapabileceksiniz
-Bannerlordda bulunan elit birlikleri modda sadece başkentlerde alabileceksiniz
- Ok,mızrak kullanım animasyonu aşırı derecede iyileştirildi, üstten de mızrak darbesi yapabileceksiniz
-Yüzler değiştirildi
-Bayraklar bannerlorda benzer şekilde yapıldı ayrıca kendi bayrağınızıda oluşturabileceksiniz
-Grafikler iyileştirildi
-Şehirlere köylere vs.. girerken eğer kral veya lordsanız yanınızda 10 tane muhafız olacak
- Yeni dizilişler (kare,kama,kıdem sırası )
- Rüzgar sistemi eklendi calılar ağaçlar vs.. sallanıyor
- Yeni atlı okçu yapay zekası (belirli mesafeden sürekli atış yapma gibi,uzaktan daire şeklinde dönerek atış yapıyorlar)
-Zaman daha hızlı geçecek yani nativde 200 gün geçerse burda 500 güne yakın geçicek
-Siyasi Haritayı görebileceksiniz raporlar kısmında
-Asker ağaçlarını görebileceksiniz raporlar kısmında
-Geliştirilmiş Turnuva sahneleri ve kıyafetleri
-Eğer bir krallıkta lordsanız ve kralınız toprak paylaşımı yapacaksa adil davranacak kimin ne kadar toprağı varsa onu hesaplayacak ve ona göre karar verecek
-Haritada dokular yüksek kalitede olacak
-Yeni ve kaliteli skyboxes eklenmiştir
-Kaliteli ENB eklenmiş ve shaderlar iyileştirilmiştir
-Karakter yaratırken kültürünü bannerlord kültür seçimine benzer şekilde yapabileceksniz
-Baştaki 5 adam topla görevi kaldırıldı
-Bir kardeşimiz olacak ama merak etmeyin o kaybolmayacak veya bir hikayesi yok
-Kuşatma araçları için koçbaşı da olacak mancınık da olacak
-Sivil halk yerleşim yerlerinde maliyet durumuna göre giyinecek ve Zengin Orta Fakir olarak 3 e ayrılacak
-Nüfus Sistemi
-Savaşta herkese yardım edebilme
-Zar ve Leydiyi bul oyunu
-Köye Garnizon eklemek
-Deniz Savaşları
-Kendi krallık askerlerini oluşturma

Teşekkürler/Credits
HyperCharge
Caba'drin
buz
Porshy
Migdeu19
AndyYa
litdum
Dare2Die
Antonis
ÇepniTorunu
FrozenPainter
Timur Gurkanı Mod Ekibi
neutroceparus
Zephilinox
CWE Mod Ekibi
Efe Karacar
erennuman_mb
TukichKhan
sneklord
Slawomir of Aaarrghh
deli43
17Truvalı
dragos
efeguclu
nemeruis
Vjeffae
Ruthven
rubik
sonyer
rgcotl
fbalo1908
Kelnaru
Rhothomir
YusufPaşa
RoadWarriror
Dracheon
Arch3r
El Guanche
Tinerfe
Flanged
NaglFaar
Wei.Xiadi
Gothic Knight
Hz.Whitehead
La Grandmaster
ShaunRemo
Kortlcha
Crysix
Luthrin
Lav
The Bowman
Mirathei
Swyter
ElPadrino
Adorno
Motomataru
Dusk Voyager
buz'un ev arkadaşı
Al_mansur
Papa Lazarou
Woyeyeh
kuauik
Sayd Uthmân
Cruger
FantasyWarrior
Kovas
Iggorbb
Walzou
Dalion
ismailkhan

Resimler:
Not:
Daha fazla resim yakında gelecektir
mb9.jpg

mb12.jpg

mb10.jpg

mb13.jpg

mb14.jpg

mb15.jpg

mb17.jpg

mb16.jpg

mb22.jpg

mb19.jpg

unknown.png

IMG_20200819_181453_986.jpg

mb12.jpg

IMG_20200817_183255_626.jpg

mb4.jpg

IMG_20200807_004136_366.jpg

IMG_20200725_191158_298.jpg

IMG_20200725_210927_640.jpg

unknown.png

unknown.png

unknown-2.png

unknown.png

Adsz-2.jpg

Adsz-1.jpg

unknown.png

Asker Ağaçları:
Khuzait Asker Ağacı:
Khuzait Nomad
mb1.jpg

Videolar
Vlandia şehir turu

Mancınık Test

Pendraic Savaşı Sahnesi Turu

Ekip:
-BladeofWar's (Genel, kod, sahne)
- Kosolov325(Kod,sahne)
- Skobelev(Sahne)
-CeyXiong(Model)
-murat18(Model)

İmza
20201109_232630.jpg

Last edited:
Başarılar kardeşim bu arada bi sorum var teşekkür kısmında adım varda ne yardımda bulundum size tam hatırlayamadımda:smile: ayrıca kendi module_systemimi paylaşırım buraya .kendi askerini yapma kelle alma falan var

Başarılar kardeşim bu arada bi sorum var teşekkür kısmında adım varda ne yardımda bulundum size tam hatırlayamadımda:smile: ayrıca kendi module_systemimi paylaşırım buraya .kendi askerini yapma kelle alma falan var
Yazdığın bir yazıdan örnek aldım hak geçmesin diye yazdım

Birader size özel module sistemimi paylaşıyorum gerekli tüm yazı ve bilgiler içinde size yardım etmekten mutluluk duyarım şu linken indirebilirsiniz
Ben baktim attığınız linke de ben sizin modul sisteminizi bat larsam yaptığım özellikler giderde kafa kesme kodunu buraya atarmisiniz

Tamam geri dönüşleriniz bizim için çok değerli bunu deneyecegim
İstersen kral olarak başlamayı anlatıyım yada hani diplomaside saraydaki memurla konuşunca bi diyalog çıkıyodu yeni acemiler istiyorum diyodunuz sonra yeni askerler geliyordu saraya hah işte onuda anlatabilirim

Bu nasıl konu? Resim yok bir şey yok detaylı bilgi verilmemiş. Mod konusunun ana kurallarını söküp atmışsın. Yetkililer gelmeden örnek sayfa tasarımlarına falan bak ona göre düzenle konuyu kapanır yoksa konun.

Bu nasıl konu? Resim yok bir şey yok detaylı bilgi verilmemiş. Mod konusunun ana kurallarını söküp atmışsın. Yetkililer gelmeden örnek sayfa tasarımlarına falan bak ona göre düzenle konuyu kapanır yoksa konun.
Resimler hazır texture lerin bitmesi gerekiyordu kusura bakmayın yarın eklerim

Back
Top Bottom