[WB]Modül Sistem Platformu [Krallık ekleme dersi yenilendi!]

Users who are viewing this thread

Morghs editörden kolayca ayarlanabiliyor ama modul sistemler nasıl olur bilmiyorum

Ben ayarladığım zaman olmuyor işte :grin: Kod doğru, herhangi bir hata da vermiyor, Ama oyun içinde (Yeni oyun açınca) aynı duruyor. Ben bi tekrar deneyeyim onu.

Cpt. Tlgklz said:
Ben ayarladığım zaman olmuyor işte :grin: Kod doğru, herhangi bir hata da vermiyor, Ama oyun içinde (Yeni oyun açınca) aynı duruyor. Ben bi tekrar deneyeyim onu.
Bendede Krallık ekleme konusunda aynı sıkıntı oldu built modulede hata yok ama oyunda değişiklik de yok sebebini ben de bilmiyorum

AslanlıYol461 said:
Cpt. Tlgklz said:
Bendede Krallık ekleme konusunda aynı sıkıntı oldu built modulede hata yok ama oyunda değişiklik de yok sebebini ben de bilmiyorum

module_info da modunun yerini tam olarak belirtmediğin için değişiklikler kaydolmayabiliyor.

modules dosyasına girip orada txt dosyalarının olup olmadığına bakar mısın ? bir tahminim var da.

Ahmet Aktaş said:
Sungur said:
HyperCharge said:
Sungur said:
arkadaşlar fazladan kale veya şehir silebilirmiyiz module system ile???

evet.

Ahmet Aktaş said:
Bu arada yeni ders gelecek mi?  :mrgreen:

evet gelecek, yakında. :smile:

Biliyorsan söylermisin

kaleyi tarafsız yap sonra map_iconunu silip harita üzerinde etkisiz durmasını sağla(örn:köprü gibi)

mobil

aslında öyle değil.Şehir ekleme dersinde anlatılanların tam tersini uygularsa siler.

mesela sahne ekleyeceği yerde siler, partiyi ekleyeceği yerde siler, lorda vereceği yerde vermez, lord topraksız kalır, vesaire.

arkadaşlar ben krallık ekledim 2 tane sargot tan tüccar gelmiyor klasik haydut geliyo sonrada acemi savaşçı ama tüccar yok !!!!Please!!!!

SaVasci958 said:
çocuk sistemini başarıyla ekledim çocukların boyu uzun nasıl kısaltçam
Dev yapma konusu vardı insanları cüce koduda vermişti oraya göz at.

17truvalı said:
set_visitorler nasıl kullanılıyor?
eq, assign vs. vs. ne anlama geliyor?

(eq, "$deneme, 1) ; burada $deneme 1'e eşit mi diye sorguluyorsun. eğer deneme 1'e eşit ise dize devam eder. eşit değilse dize devam etmez.
(assign, "$deneme, 1) ; burada ise $deneme 1'e eşit.

(set_visitor,1, "trp_TROOP") ;

analiz edelim,
set_visitor : operasyonun adı
1 : sahnede yer alacağı entry point numarası
trp_TROOP : eklemek istediğin troop

bunu module_game_menus'de şu şekilde kullanabilirsin;

("enter",[],"Gir.",[(modify_visitors_at_site,"scn_ornek_sahne"),
(reset_visitors),
(set_visitor, 8, "trp_forest_bandit"),
(set_jump_mission,"mt_ornek_template"),
(jump_to_scene,"scn_ornek_sahne"),
(change_screen_mission)]),

eğer birden fazla troop eklemek istiyorsan; (set_visitors,1, "trp_TROOP", 3)

burada belirtiğim "3", sahnede belirtilen entry point'de ne kadar belirtilen trooptan bulunacağını belirler.

Deli Kurt said:
17truvalı said:
set_visitorler nasıl kullanılıyor?
eq, assign vs. vs. ne anlama geliyor?

(eq, "$deneme, 1) ; burada $deneme 1'e eşit mi diye sorguluyorsun. eğer deneme 1'e eşit ise dize devam eder. eşit değilse dize devam etmez.
(assign, "$deneme, 1) ; burada ise $deneme 1'e eşit.

(set_visitor,1, "trp_TROOP") ;

analiz edelim,
set_visitor : operasyonun adı
1 : sahnede yer alacağı entry point numarası
trp_TROOP : eklemek istediğin troop

bunu module_game_menus'de şu şekilde kullanabilirsin;

("enter",[],"Gir.",[(modify_visitors_at_site,"scn_ornek_sahne"),
(reset_visitors),
(set_visitor, 8, "trp_forest_bandit"),
(set_jump_mission,"mt_ornek_template"),
(jump_to_scene,"scn_ornek_sahne"),
(change_screen_mission),]),
Teşeküürler ama hala eq'leri pek anlamadım :smile:

şöyle anlatayım. eq bir koşul belirtir. üstte verdiğim örnekteki gibi, eq komutunu kullanarak $deneme 1'e eşit olup olmadığını sorarsın. eşit olmadığı sürece koşul sağlanmaz ve dize devam etmez.

ama assign komutu ile $deneme 1'e eşittir diye belirtirsen koşul sağlanır ve dize devam eder.

Back
Top Bottom