[WB]Modül Sistem Platformu [Krallık ekleme dersi yenilendi!]

Users who are viewing this thread

Hadi hayırlı olsun, WSE artık oyuncunun partisini başka bir partiye geçirebilmek için gereken operasyona sahip;

http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,324890.0.html

bir de 1.158'de deneyeyim bunu ben.  :shifty:

Litfen.Burayı boş bırakmayalım heves ettim module_scene_props dersi yazayım mı? :grin:

HyperCharge said:
Ben yazım kuralları dersinde vermiştim bir kesit, o dersi bölüp, başka dersler haline getirip gereken detayları yazacağım.
Hocam bu arada imzaya tıklıyoruz konuya gitmiyor? :lol:

İkinci defa bir konuya yorum yapıyorum yani o derece güzel olmuş. Çok teşekkür ederim. Ne zamandır anlamaya çalışıyordum bunlar ne olcak nasıl olcak diye. Sağolun tekrardan  :smile:

LaVolpe33 said:
İkinci defa bir konuya yorum yapıyorum yani o derece güzel olmuş. Çok teşekkür ederim. Ne zamandır anlamaya çalışıyordum bunlar ne olcak nasıl olcak diye. Sağolun tekrardan  :smile:
Modül sistemi kavradığın zaman hepsini rahatca anlayabilirsin.

W.R.E.C.K'i kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim, yaptığınız ancak compiler'ın error vermediği hatalarınızın alayını buluyor, try_end operasyonu eksikliğini build_module'de söylemiyor, bu hatayı oyunda kırmızı yazıyla görürsünüz, unmatched try_end diye. Ayrıca, makro operasyonlar yapabiliyorsunuz.

Örneğin;

Code:
def troop_set_attribute(troop, attribute, value): # troop_set_attribute'yi parantez içindeki değerler ile tanımla
  return [ # alttaki sonuçları uygula
    (store_attribute_level, l._cached_, troop, attribute), # var olan operasyonu kullanmış. belirtilen skill'in levelini atıyor verilen değişkene
    (store_sub, l._cached_, value, l._cached_), # vereceğimiz değer ile ilk başta verdiğimiz değişken arasında çıkarma işlemi yapıp, ikinci değişken olarak baştaki cached'e sonucu ver.
    (troop_raise_attribute, troop, attribute, l._cached_), # troopun skill'ini sonuca göre yükselt-alçalt.
  ]
extend_syntax(troop_set_attribute) # bu, operasyonu yukarıdaki gibi genişletmemizi sağlıyor

bu yapıldığında operasyon şu şekilde kullanılıyor olacak;  (troop_set_attribute, <troop_id>, <attribute_id>, <new_value>),

böylece var olmayan bir operasyonu, var olan operasyonları kullanarak var etmiş olacaksınız. Oyun motoruna da buna benzer şekilde ekliyorlar devler operasyonları sanırım. Ancak C++ ile.

Tabii, bunu modül sistemin her dosyasında kullanabilirsiniz.

Devamı linkte, heyecanınız kaçmasın  :smile:;

http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,325102.0.html

6kXAQk.png

Bunu temizlemenin yolu var mı?

Ya şu şekilde mi yapcam hiçbir şey anlamadım :grin:
Code:
# Point export_dir to the folder you will be keeping your module
# Make sure you use forward slashes (/) and NOT backward slashes (\)

# Several possible variants for export_dir variable:

# Warband being installed to C:/Games
export_dir = "D:/Steam/steamapps/common/MountBlade Warband/Modules/ROE/"

# Warband being installed to default path on Windows XP or Vista
#export_dir = "D:/Steam/steamapps/common/MountBlade Warband/Modules/ROE/"

# Warband being installed to default path on Windows 7+

# Likely paths for Steam Warband installation:

İnternetten yabancı forumdan falan indiriyosunuz herhalde 1.168 diye.

bunu indirsen daha mantıklı olur...

ftp://ftp.taleworlds.com/mb_warband_module_system_1166.zip

Dr.Nyber said:
Beyler double post olacak ama kusura bakmayın, şimdi Hyper'in krallık ekleme dersini yaptığımda eklediğim krallığa özel troop tree nasıl yapabilirim?
şu kodu görüyorsun buradanda düzeltebilirsin , ek bir kültür ekleyince daha detaylı yapılıyor diye biliyorum.
Code:
(faction_set_slot, "fac_culture_7", slot_faction_tier_1_troop, "trp_sarranid_recruit"),
      (faction_set_slot, "fac_culture_7", slot_faction_tier_2_troop, "trp_sarranid_footman"),
      (faction_set_slot, "fac_culture_7", slot_faction_tier_3_troop, "trp_sarranid_archer"),
      (faction_set_slot, "fac_culture_7", slot_faction_tier_4_troop, "trp_sarranid_horseman"),
      (faction_set_slot, "fac_culture_7", slot_faction_tier_5_troop, "trp_sarranid_mamluke"),

Back
Top Bottom