[WB]Age of Blades-Age of Empires kaynaklı Mod

Users who are viewing this thread

Arkadaşlar biri istemişti bunun çevirisini.Tamamen ben çevirdim.Hatalar için şimdiden özür

orjinal konu  http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,113157.0.html

Not: sahibinden izin alınmıştır!
.

Bir Age of Empires 2 Kaynaklı Mod

YENİLİKLER
Yaptıklarımın küçük bir raporu.
Kırmızı ile yazılanlar eklentilerdir.

Sonuç olarak module_game_menus.py ye 4000 den fazla satır ekledim.
Biraz daha eklenecek, ama genel şeyler burada olacak.
Tüm askerleri üretebilir ve yükseltebilir ayrıca kendi partinize ekleyebilirsiniz.
Ama artık onlar (örn:milis ve mızrakçılar) kalıp üniteler
AoE2 ünitelerini sağlamak için birçok ekipman modeline ihtiyacım var.
Bu birimler hemen oluşturulamıyacak, bir süre sonra oluşturulacak.(buradan tam emin değilim)
(Aynı şey binalar, yükseltmeler ve teknolojiler için de aynı.)

Bir şehirmerkezi, beş ev,(askeri birlikler ülkeyi dolaştığı sürece onlar için boşluk gerekmez) bir değirmen, yedi tarla, bir kereste kampı (:grin:), bir taş kampı (hani taşın kırldığı yer anlamında :grin:), bir de altın kampı yapabileceksiniz ve bunlar görüntülerde gözükecek.
Ayrıca baraka, okçu eğitim yeri, (nasıl çevireceğimi bilemedim.her zaman kullandığım bir kelime ama-archery range), ahır, ve kuşatma atölyesi yapabileceksiniz ancak görüntüleri henüz bitmedi.

Sonradan karakterleri de scenelere ekleyeceğim, yani oyun menüsü yerine onlarla konuşacaksınız.(belki bir seçenek eklerim ve ya menüden girersiniz ya da oyuniçinden halledersiniz.)

Kale, taşduvarlar ve kuşatma atölyesi takip eden fonksiyonlarla bitecek:
Kale özel bir ünite üretir, bu sizin savunmanıza yardım eder.(eğer bunu saldırabilir yapabilirsem.)
Kendi şehrinizdeymiş gibi diğer şehirlerde de dinlenebilirsiniz, fakat haydutlar size saldırabilir.(kampta beklemek gibi)
Bunu engellemek için taştan duvarlara ihtiyacınız var.
Mancınıklar, toplar ve koçbaşı benim için imkansız olduğu için, kuşatma atölyesi merdiven ve kule inşa edecek.Herbir şehir/kale için yeni bir atölye gerekecek.

Bütün bunları Warband Native ile birleştirirken çıkacak zorluklardan korkuyorum, örneğin bir kralı yada birçok başka şeyi takip etme şansınız olmamalı.

Oyuncunun başlangıçtan bir krallığı olacak ve "AoE-şehri"ni elinde tutacak.[/s]
AoE sesleri aşağıdakiler için eklendi:
-Köylü yaratma
-Askeri birlik yaratma
-binalar(şehirmerkezi,evler, baraka, ahır, okçu eğitim yeri, kuşatma atölyesi,manastır, pazar yeri, kereste kampı, maden kampı, tarla, kale, üniversite.)

Şehir menüsüne "Kültür ve bilim" adlı bir sekme(kısım) ekledim.İşte o menüde demirci, manastır, pazar yeri ve üniversite kurabilirsiniz.Market dışında görüntüler ve fonksiyonlar henüz bitmedi.Şu an altın kaynaklarınızla ticaret yapabilirsiniz.
Altın kaynakları ve sizin dinarlarınız ayrı.

...Çoklu oyuncuda bir asker tipi seçeceksiniz.(örn:kılıçünitesi, mızrakünitesi, şovalyeünitesi, okçuünitesi...)ve altınla kendinizi yükseltebileceksiniz(upgrade anlamında).

Bu modda şunları yapmaya şansınız olacak:
-AoE2 ekonomik sistemini deneyimleyeceksiniz.(köylüler yemek, kereste, altın ve taş üretiyor)
-Sınıflandırılmış scenelerde AoE2 binaları inşa edeceksiniz.(AoE2'deki gibi gözükmüyor ama aynı şekilde işliyor.)
-Barakalarda, ahırlarda, okçu eğitim alanında ve kalelerde AoE2 üniteleri inşa edeceksiniz.
-Ve bunları upgrade edebileceksiniz (yükseltebileceksiiniz)
-Daha iyi bir ekonomi için AoE2 teknolojilerini araştıracaksınız.
-Daha yüksek asker ve ekonomi için AoE2 çağlarında ilerleyeceksiniz.
-Kalradya'yı fethedebileceksiniz.
-AoE2 askerleriyle Çoklu Oyuncu olarak savaşabileceksiniz.
-...

Bu modda şunları yapmaya şansınız olmayacak
-Bu modda AoE2 nin tün ayrıntılarını göremeyeceksiniz(yani eğer bir şeyler tam olarak aktarılmamışsa anlatmaya çalışmayın)
-Askerleri normal olarak edinemeyecek ve yükseltemeyeceksiniz.
-Bir sancak seçemeyeceksiniz.(Renginiz mavi!Bunu tartışmayın!)
-...

Askerler: (not: buradaki asker isimlerini çevirmeme gerek yok diye düşündüm.)
Bazıları tamamlandı:
Baraka:
Militia--->Man-at-Arms--->Long Swordsman--->Two-handed Swordsman--->Champion
Spearman--->Pikeman--->Halberdier

Ahır:
Scout Cavalry--->Light Cavalry--->Hussar
Knight--->Cavalier--->Paladin
Camel--->Heavy Camel

Okçu eğitim alanı:
Archer--->Crossbowman--->Arbalest
Skirmisher--->Elite Skirmisher
Cavalry Archer--->Heavy Cavalry Archer
(Handcannoneer)- büyük ihtimal yok

Kale:
Özel kültür üniteleri.(hangi kültürlerin olacağından emin değilim.)

Modun ne zaman çıkacağı konusundaki soruları önlemek için:
Bu modu yapmam çok zaman alacak.Bunla mutluyum!(çağlar alacak)

buraya birkaç şey daha atacağım.

SANCAK:
Bunu imzanıza ekleyerek moda yardımcı olun!

Code:
[url=http://tinyurl.com/39dsa54][IMG]http://tinyurl.com/32rzpfe[/IMG][/url]

Menu resimleri

Resimleri sanra ekleyeceğim.

çok saol sahibinden izin aldınmı bide bu konuya yazılmış ilk mesajda asker ve bina resimleri var onlarıda koysaydın.

Pictures: (Bunlar bazen WIP!) (WIP ne demekti ya?)

Paladin atı:
paladinhorse.jpg
aoe2-paladin.jpg

Milis:
mb16.jpg
Militia.jpg

İki elli kılıçcı (:grin:):
twohanded.jpg
Two_handed.jpg

Şovalye-zırhı(WIP/At paladinden...):
mb20w.jpg

Mızrakçı:
thespearman.jpg

Baraka (son versiyon değil):
mb42w.jpg

Okçu Eğitim alanı:
mb50.jpg

Ahır:
stall.jpg

Polls:

poll1x.jpg

Credits:

-ES for a great game I'm trying to give tribute (çeviremedim özür dilerim sonra çeviririm :grin: çok yoruldum.)
-dejawolf kettle-başlığı (1257 bişeydi)

Ya izin için mesaj yolladım da açık değildi.Ben de zar zor zaman buluyorum.Hemen yapıyom dedim.Ona da mesaj aattım.eğer hayır derse silecem ve kilitleyecem

:grin: çok kötü yapmışım aslında yaaa

edit: orjinal konu http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,113157.0.html

Arkadaşlar sordum neden türkiye yok diye baalım cevap vercek
abi valla bence adam güzel yapmış ama sorunu kendi başına çalışması.öyle sanırım.hani bikaç kişi daha alsa manyak işler yaparlar.gerçi ben aoe ye alışkın değilim.strateji oyunlarıı sayılı oynarım.ben sadece belki seven olur diye şeyettirdiydim :grin:
bide oğuzfaruk var :grin:

ya salk mısın ya hemn millete vuruyosun olayı ne alakası var milletle şu forumda ne olsa zaten her başlığın altında yok türk böyle yok türk şöyle yok öyleyiz yok böyle allahım ne salk adamsın sen ya

ya hyr tmm dalgınlığıma gelmiş olabilir ya da benim salaklığım olabilir de bu forumda her seferinde her şeyden bi türk yargısı çıkarma çabası nie nedir sizin derdiniz de her seferinde biz böyleyiz biz şöyleyiz hepiniz embesil kültürün özentiliğinde bi şeyler yapmaya çalışıyosunuz aklınızca

Back
Top Bottom