WB Warband-Zengin olma rehberi

Users who are viewing this thread

Bende de ahmaradda demir yoktu. Bir de jelkalada demirci aççam diyorum haftalık 20 dinat kazanırsın diyo  :shock: :roll:

GriHaci said:
Bende de ahmaradda demir yoktu. Bir de jelkalada demirci aççam diyorum haftalık 20 dinat kazanırsın diyo  :shock: :roll:

Hammaddeyi jelkaladan sağlatırsan kar edemezsin.Arkadaş jelkaladan demirci açın curawdan demir alıp jelkaladaki demircinin envanterine bırakın.Böyle olunca maliyet düşüyor kar da artıyor haliyle.Ben birşey daha eklemek istiyorum.Savaşa girmiş olan krallıklarından bazı şehirler savaştan rahatsız oluyor ve aracı olmanız için size görev veriyorlar.Görevde her iki taraftan bir kişiyle konuşuyorsunuz ve onları savaşmamak için ikna ediyorsunuz.Eğer ikna seviyeniz yüksek ise ikna edebilirsiniz.Değilse dostluğunuz varsa kullanabilir veya o da yoksa para önerebilirsiniz.Şehir size 12000 dinar verir.Parayla ikna olunca toplam 8500 harcarsınız 3500 size kalır.

1. olarak oyunu eski sürümlerde oynarsanız dükkan açamazsınız.Öyle bir seçenek yok çünkü.

2. olarak artık Ahmeradda demir yok.Ve bu rehber artık geçerli bir rehbr değil.Çünkü ticaret 1.134 de değişti.

Demirler artık Curaw da bol ve ucuza bulabilirsiniz.

Bu zengin olma rehberi değil, tüccarlık rehberi bence. İlk başlarda zengin olmak istiyorsanız arkanızı bir krallığa verip onun düşmanına savaş açın ve köylerini yağmalayın. Her yağmalama da en aşağı 4k alırsınız. Grupta ki bazı asiller şikayet ediyo ama ben dövüyorum onları  :mrgreen:

Şu işletmeleri 1.153e göre güncelleyebilir mi birisi eğer değişmişse tabi ve birde hangi malı hangi şehirde en ucuza buluruz onuda yazabilirseniz çok sevinirim ve çok kişiye yardımcı olucaktır bence

HighflyerofCalradia said:
Şu işletmeleri 1.153e göre güncelleyebilir mi birisi eğer değişmişse tabi ve birde hangi malı hangi şehirde en ucuza buluruz onuda yazabilirseniz çok sevinirim ve çok kişiye yardımcı olucaktır bence
ham ipek rivacheg ve civarındaki köylerde çok ucuza oluyor ben köyden 50 dinara bile almıştım aldıktan sonra sunoda sat 700 -750  arası oluyor.tuz wercheg 75-120- arası rivachegde sat 275- 305 arası demir curaw 60-150 arası reyvadin 250-280 arası yağ suno 325-375 dhirmde sat 450 -480 iplik boyası ahmerrad ve bariyye civarındaki köylerde 20-60 sunoda sat 190-230 hurma ahmerrad ve bariyye civarındaki köylerde 30-50 reyvadinde sat 115-140 keten bohçası bazı köylerde oluyordu adlarını unuttum 50-75 tihrde sat 190-220 arası  benim bildiklerim bunlar.

Single Player genelde oynamayan biriyim şimdi bi başladım Kral Ragnarın verdiği köyden Fisndar köyündfen 750 dinar Sargothdaki Demirciyede 33 dinarlık demiri Curaw dan alıp veriyorum 750 dinar kar ediyorum 1100 dinar yaklaşık askerlerin maaşları herşey yolunda gidiyor

Arkadaş tüccarlık zor zanaat çekilmez tüccarlıkla zengin olmakta zor bi yağmalarsalar işin gider.ayrıca ben sıf turnuvalarla 1haftada senden iyi para kasabilirim.Tüccar lık başta etkili olabilir ama bence ilerde gereksiz.Kur 60kişilik kergit ordusu hergün 3-5 kervan patlatsan 1haftada zaten zenginsin

reacttr said:
Arkadaş tüccarlık zor zanaat çekilmez tüccarlıkla zengin olmakta zor bi yağmalarsalar işin gider.ayrıca ben sıf turnuvalarla 1haftada senden iyi para kasabilirim.Tüccar lık başta etkili olabilir ama bence ilerde gereksiz.Kur 60kişilik kergit ordusu hergün 3-5 kervan patlatsan 1haftada zaten zenginsin

burada amaç para kasmaktan önce oyundan farklı birşekilde zevk almak o paraı  ctrl+x den 1dkda yaparsn ama aynı şey olmaz.Örneğin oyunun hilesiz  uzun sürede yenmek ve yenilerek  kale ele geçirmenin zevki farklı  oyunu hile ile 10 dakikada bitirmek farklı ikisindede  sonuç aynı ama insanın aldığı  zevk farklı  :wink:

Arkadaşlar ahmerradda 1 külçe demir bile yok 32 gün bekledim kervanlar geldi hemen şehre gittim bazı şeyler gelmiş demir gelmemiş yardım edin

SuqLaT said:
Arkadaşlar ahmerradda 1 külçe demir bile yok 32 gün bekledim kervanlar geldi hemen şehre gittim bazı şeyler gelmiş demir gelmemiş yardım edin

diplomacy4.2  modunu oynuyorsan onda bütün şehirler ve köyler her zaman çok zengin oluyor durum böyle oluncada  demir olmuyo çünkü ticaret gerekmio zaten çok zengn

Bende envantere demir koymayınca -250 civarı para geliyor,kazık yiyorum,habire demir arayıp envatere koymak gerekiyor.köy yağmalayın en iyisi.

Demir bulamıyorsanız başka alternatif deneyin

Kergit başkentinde 400 dinara baharat oluyor alın halmara satın 988 dinar 588 dinar az para değil.

halmardan çömlek alın 50 ile 70 dinar arası olsun dhirrime satın 100 dinardan aşşasına  vermezler

dhirrimden tahıl alın max 15 dinar sonra sunoya gidin oraya satın  tahılları sunodan yağ alın 300 ile 350 arası olması lazım aldıktan sonra velucaya gidin 400 dinar veriyorlar velucada herşey pahalı olduğu için jelkalaya gidin oradan balık alın ucuzdur zaten. Sonra reyvadine gidin balıkları sattığınızdan sonra curaw ve etrafındaki köylerden demir arayın bulduktan sonra hargotha gidin orada keten ucuzdur keten alın hargothdan keteni aldıktan herhangi bir şehire satabilirsiniz. Sonra bu dediklerimi tekrar tekrar yaparsanız sırtınız yere gelmez

NOT FİYATLAR DEĞİŞKENDİR GENELDE ÖĞLEN SAATLERİ GİDİN YADA KERVANLARDAN ÖNCE

Demir ticareti en karlı ticaret dhirim ve curaw dışında her yerde kar edersiniz.Mesela ben halmarda açtım 670lerde falan.

Mertcan_Tr said:
Beyler rehber güncel değil. 1.134 versiyonu için bu.

emin misin ? ben 40 dinara demir buluyorum hem eski sürüm olsa ne olacak fiyatlar değişiyor o kadar

Arkadaşlar uzun zamandır warband oynamıyorum. Benim yazdıklarım eski sürüm için geçerliydi yeni sürümlerde durum ne bilmiyorum. Mount blade 2 çıktığı zaman  orda rehber hazırlamayı düşünüyorum. O zamana kadar idare edin artık :smile:

Bu arada savaş taktikleriyle ilgili konularım da var onlar aşşağıda kalmış sanırım incelemenizi tavsiye ederim.

illa ahmerradda demir tüccarlığına bğlı kalacaksınız diye bir şey yok. hatta ahmerrad-jelkala arasındaki ticaret yolu uzun ve kâr için değmez. benim dediğimi yapın kısa sürede zengin olursunuz.

curaw-sargoth-wercheg üçgenini takip etmek daha mantıklı.

mesafeleri daha yakın çünkü.

curaw'dan demir alıyoruz. sargoth'a gidiyoruz, sargoth'tan keten alıyoruz. aldığımız yükleri wercheg'e boşaltıyoruz. wercheg'den tuz ve balık alıp curaw'da satıyoruz.
sonra aynen tekrarlıyoruz. çok daha kısa sürede çok fazla kâr edebiliriz. aslında reyvadin tuz ve demire daha fazla veriyor ancak reyvadinden alınacak bir şey yok. eğer reyvadinde satış yaparsanız reyvadin fakirliyor ve curaw zenginleşiyor. dengeleri düzgün tutmak istersiniz siz bilirsiniz. kısa zamanlı kâr isterseniz curaw'dan demir alıp reyvadin'e satın.
ahmerrad çöllerinde perişan olmayın :grin:

bir de en ucuz aletleri dhirrim'de bulabilirsiniz. dhirrim'den alet alıp veluca'ya satabilirsiniz.

Ben başlarken senin taktiği uyguladım sonra rodok yani yeşiller Khergit Khanate Sarranid Sultanate Ve Nord Kingdom ile savaşa girdi bende jelkaladaki demirciyi kapatıp sharizde tabakhane açtım sonra işimi büyüttüm sermaye falan yaptım askeri yönden güçlendim Sancar han'ın derebeyi oldum sonra idare hakkım yeteri kadar iyi olunca derebeylikten çıkıp kendi krallığımı kurdum şuanda Curaw da Sharizde Tulgada Tihr de Suno da Ve Jelkalada (Refah durumu yükseldi daha çok kâr etmeye başladım) Demirci ekmek fırını ve tabakhane falan açtım yani anlayacağınız zincir kurdum ve hepsi senin sayende :smile: tişikirlir sipirmin.

Back
Top Bottom