WB Warband-Zengin olma rehberi

Users who are viewing this thread

Bol miktarda kervan geliyor olabilir. 2 günde bir öğle saatinde pazar güncellenir. o 2 günlük zaman zarfında pazara kervan gelmişse demir bitebilir,çok az kalabilir,fiyatı göklere çıkabilir...iyi takip etmek lazım.

Calradianın bilgesi said:
Galiba benim kaynaktan oldu, neyse bugün D&R'a gidiyorum.Artık level kısıtlaması çekmiycem.Ama muhtemelen ben anasayfadan indirdiğim için farklı olabilir.Çünkü Ahmerrad'ın hiç demirle alakası yok benim oyunda.

Al bendende o kadar.

Ciddi olarak söylüyorum tam 20 gündür Ahmerrad'da bekliyorum demir gelir mi gelir mi diye. 20 gün geçti hala 1 tane bile demir gelmedi sinirlendim alt+f4 çektim. Sadece Ahmerrad değil bende her şehir öyle. Hiç şehirlere kervan gelmiyor, yenileme olmuyor. Sp oynamayı düşünmüyorum bu sorunu halledemessem, bir bozukluk var sanırım. Bir çözüm yolu olan var mıdır?

Big Mike said:
Galiba benim kaynaktan oldu, neyse bugün D&R'a gidiyorum.Artık level kısıtlaması çekmiycem.Ama muhtemelen ben anasayfadan indirdiğim için farklı olabilir.Çünkü Ahmerrad'ın hiç demirle alakası yok benim oyunda.

Al bendende o kadar.

Ciddi olarak söylüyorum tam 20 gündür Ahmerrad'da bekliyorum demir gelir mi gelir mi diye. 20 gün geçti hala 1 tane bile demir gelmedi sinirlendim alt+f4 çektim. Sadece Ahmerrad değil bende her şehir öyle. Hiç şehirlere kervan gelmiyor, yenileme olmuyor. Sp oynamayı düşünmüyorum bu sorunu halledemessem, bir bozukluk var sanırım. Bir çözüm yolu olan var mıdır?
Savaştaysan Çoğu Ticart Yolu Kapanır Ve Kervan Gelmez
Bide Çevredeki Haydutları Kesmyi Dene

Ben ülkelerin savaşta olmasını tercih ediyorum, mesela bariyye şehri.Yolları haydutlarla dolu.Bir de Sarranidler savaşa girince ürün fiyatları gittikçe düşüyo.Evet ama Rivaçeğ'de saf ipek oldukça ucuz.

ben en son 72 dinar bulmuştum demiri ama en az 2-3 gün beklemek lazım fiyatlarıda çok takip ediyorum sürekli.

Hayır savaşla alakası yok sanırsam. Sadece 1 şehire bağlı kalıp söylemedim. Demir ticareti yapabileceğim her şehiri denedim aynı sorun.  :cry:

Ahmerradda bulamıyorsanız ,Ahmerrada bağlı köyleri gezin köylerde de bulunur.

Mawiti,micayet,habba,Aab,uzga bu köylere bakın...

Ahmerradda bulamadığım zaman köylerden topladığım da çok olmuştur benim. gerçi biraz farklı olabiliyor.

Artık ben kabullendim, bizim oyunlarda farklılık var.Ahmerrad'a demiri pahalı fiyatlara satabiliyorum.Ve 1 yılı geçkin oyunda hiç demir görmedim.
Benimde öyleydi, dün ne olduysa artık 5 günde bir falan demir geliyor Curaw'a. Savaşçı karakter açtığım halde ticaretten para kazanıyorum. Allah bozmasın hem savaşçı hem tüccar geçiniyorum şu anda.  :smile:

Önerin için teşekkürler Tatura.  :smile:

Ancak şöyle birşey var. Oyunun başlangıcı herkeste farklı oluyor. Benim oyunda her zaman Veagir ve Sarranid ağır savaşlar içinde. Bu yüzden kervanlar gelmiyor ve haliyle demirde çıkmıyor. Şimdi biraz düzeldi oyunda biraz gün geçirince.

Bu arada Tatura'nın dediği gibi köylerden çok ucuza eşyalar alabiliyoruz. Demiri 47'den, kürkü 125'ten aldığım oldu.

Benim Veagir'le hiçbir savaşı olmadı Sarranid'in.Yine de demir yok.Neyse artık kendime bir ticaret rotası oturttum:
Durquba'da ucuz hurma ve çömlek, sonra zar zor Ahmerrad'a yine ucuz olan hurma ve çömlek, bazen iplik boyası çıkıyor.Sonra Bariyye, burada uzunca bekleyip, ucuza tuz, baharat ve iplik boyası alıyorum.Sonra tekrar ahmerrad, orada ürünlerimin birazını uygun fiyat bulursam satıyorum.Tabi yolda mutlaka gittiğim her yerde yolüstü köylere gidip ucuz ürünleri alıyorum.Ne de olsa asıl üreticisinden almak ürünleri çok daha karlı oluyor.Sonra tulga, ardından Narra, bozkır haydutlarından ötürü hiç ilerisine gitmeye cesaret edemem.Sonra reyvadin, ürünlerimin çoğunu orada satıyorum.Oradan Curaw, buradan demir, kürk ve aletler alıyorum.Burada biraz uzun kalıp daha fazla demir alıyorum, yine fazla abartmıyorum hızdan ötürü.Sonra Khudan, burada da durunca elimde hiçbir kergit, sarranid ürünü kalmıyor.Buradan aldığım hızla acayip bir dikkatler Rivaçeğe gidiyorum.Burada satabildiğim ürünleri uygun fiyattan satıp, bolca ucuza saf ipek alıyorum.Sonra tekrar Curaw ve Reyvadin.Bu aşamada envanter kürk, saf ipek, demir, aletler, bazen de deri ve tütsülenmiş balık dolu oluyor.Buradan Dhirim'e geçip ürünlerimin çoğunu satıyorum.Uygun fiyattan bulursam ekmek alıyom.Oradan Suno, burada biraz daha ürünümü satıyorum.Sonra da Praven, burada bira alıyorum, artık veagir şehirlerinden kalan ürünlerimden 3-4 tane klıyor en fazla.Buradan Yalen'e geçiyorum.Ucuza meyve sebze falan alıyorum.Bir tane de adını unuttuğum ürün.Buradan Veluca, burada biralarımı satıyorum, şarap alıyorum.Tabi taze meyveler zeytin, lahana, üzüm de çok rodok topraklarında.Oradan da Jelkalaya geçip, son ürünlerimi alıyorum.Dolu envanterimi de Shariz'e yolculuğumu bitiriyorum.Bu şekilde 1200 dinarlık sermaye hiç ticaret yeteneği olmadan 10 günde 24000 dinar falan oluyor.Tabi haydutlara rastlamadan.Hem bu şekilde ticaret, bir şehire tekrar gitmenin uzun sürmesinden ötürü fiyatların ortalamaya yaklaşmasını engelliyor.

Patrician oyununu oynadıktan sonra acaip ticaree merak saldım oyunlarda. Ben de senin gibi kendime rotalar yapmıştım. Bayağı zevkli oluyor özellikle işletmeleri oturttuktan sonra oradan alıp oraya gitmeye başlıyorum ve resmen Rodok'un refah seviyesini yükseltmiştim. Üzerimde mallar ve para dahil 200k gibi birşey olduktan sonra siteden bakarak aldığım uyumlu NPC grubumu kendimin üzerindeki zırhları vs. mükemmel yaptım işyerlerini otoya aldım ve benim için oyun o zman çok zevkli olmaya başlamıştı :smile: sanki hileyle oyuna sıfırdan başlamış gibi aam emek var bu yüzden oyun çok zevkli hale geliyor. Rehber çok güzel olmuş.

Merak ettiğim birşey var cevaplarsanız sevinirim; her oyunda şehirlerin üretimleri farklı mı oluyor yoksa aynı mı? Pek dikkat etmedim açıkçası bilmiyorum bu yüzden, eğer aynıysa 50 günlük bir ticaret rotası hazırlanabilir kısa yoldan zengin olmak için şehirlerin üretim ve gereksinimlerini kullanarak.

rrainmaker said:
Patrician oyununu oynadıktan sonra acaip ticaree merak saldım oyunlarda. Ben de senin gibi kendime rotalar yapmıştım. Bayağı zevkli oluyor özellikle işletmeleri oturttuktan sonra oradan alıp oraya gitmeye başlıyorum ve resmen Rodok'un refah seviyesini yükseltmiştim. Üzerimde mallar ve para dahil 200k gibi birşey olduktan sonra siteden bakarak aldığım uyumlu NPC grubumu kendimin üzerindeki zırhları vs. mükemmel yaptım işyerlerini otoya aldım ve benim için oyun o zman çok zevkli olmaya başlamıştı :smile: sanki hileyle oyuna sıfırdan başlamış gibi aam emek var bu yüzden oyun çok zevkli hale geliyor. Rehber çok güzel olmuş.

Merak ettiğim birşey var cevaplarsanız sevinirim; her oyunda şehirlerin üretimleri farklı mı oluyor yoksa aynı mı? Pek dikkat etmedim açıkçası bilmiyorum bu yüzden, eğer aynıysa 50 günlük bir ticaret rotası hazırlanabilir kısa yoldan zengin olmak için şehirlerin üretim ve gereksinimlerini kullanarak.

Şehirlerin üretimleri değişmiyor. bunu test ettim onaylıyorum :smile:
1000 civarı karakter açtım bugüne dek..

Herkes kendine göre bir ticaret rotası çiziyor. Ancak en karlısı demir ticareti gibi geldi bana. tabii ucuza bulunursa .Ben genelde 70 dinar civarı demir topluyorum..Jelkala dan ve Yalenden Balık alıyorum 30-40 dinara Ahmerradda 100-140 dinara satıp bir balık yerine 2 demir alıyorum.

2 demirin maliyeti 40 dinar oluyor. sonra Jelkala ve Yalende 300 dinarın üstünde satıyorum.. 1 e 15 civarı bir kar elde ediyorum 1 turda.

Tatura said:
Şehirlerin üretimleri değişmiyor. bunu test ettim onaylıyorum :smile:
1000 civarı karakter açtım bugüne dek..

Herkes kendine göre bir ticaret rotası çiziyor. Ancak en karlısı demir ticareti gibi geldi bana. tabii ucuza bulunursa .Ben genelde 70 dinar civarı demir topluyorum..Jelkala dan ve Yalenden Balık alıyorum 30-40 dinara Ahmerradda 100-140 dinara satıp bir balık yerine 2 demir alıyorum.

2 demirin maliyeti 40 dinar oluyor. sonra Jelkala ve Yalende 300 dinarın üstünde satıyorum.. 1 e 15 civarı bir kar elde ediyorum 1 turda.

Bende Ahmerrad'da hiç demir çıkmıyor. Düne kadar Curaw'da da çıkmıyordu. Bu sefer Curaw'da çıkıyor ama 1-1.5 haftada bir güncelleniyor pazar. Kısacası pek kar elde edemiyorum.  :cry:

Yok mudur bunun çözüm yolu?  :oops:

Tatura said:
1.134 benim versiyonum. Versiyon değişikliği yüzünden olabilir.

Bende öyle düşünüyorum.  :oops:

1.134'de iken böyle bir sorunum yoktu. 1.143 olunca böyle olmaya başladı.  :oops:

Edit: Curaw'dan demir alınca yakınlardaki Rivacheg Şehri'ne çok iyi fiyatla satabilirsiniz. 75 civarına alıp 350 üstüne satıyorum orada.

Neden öyle yapıldı bende anlamış değilim. Halbuki  insanlar oyuna daha hevesleniyordu.

Bu arada squire olmuşuz :smile:

Back
Top Bottom