WB Warband-Zengin olma rehberi

Users who are viewing this thread

Tatura said:
Neden öyle yapıldı bende anlamış değilim. Halbuki  insanlar oyuna daha hevesleniyordu.

Bu arada squire olmuşuz :smile:

Hayırlı olsun.  :grin:

Evet yeni patch'te ticaret ayarlarıyla oynamışlar bayağı bir bozulma var gibi gördüm ben.  :neutral:

bir taane daha yuk beygiri alırız diyor yük beygirinin mesela hızı  30 olsun binek atınd 30 arasında fark olrmu qenede

efsane007 said:
bir taane daha yuk beygiri alırız diyor yük beygirinin mesela hızı  30 olsun binek atınd 30 arasında fark olrmu qenede
Binek atı fazla yük taşımaz. fark elbette olur. Adı üstünde yük atı yük taşır. 50-60 kilo bir demir külçesi onu 1 binek atı anca taşır ancak yül beygiri 2-4 tane taşır.(örnek)

Hort için k.bakmayın.Bir soru soracaktım.Şimdi ben savaş olmadığı zamanlarda ticaret yapıyorum(ticaret özelliği 5 grupla 7)
Çok para kazandım.Şöyle düşündüm Khudan'da demirci açıp,Curaw'dan ucuza demir olarak bir 500 dinar kar etmek.Bunu gerçek
leştirdim.Ancak sadece 1 kere.Artık Curaw'da demir yok.Ahmerrada gidiyorum yine yok.Halmar'a bakıyorum ordada yok.Ben ne
yapacağım?Kar yerine zarar ediyorum şu an.

Amiral said:
Hort için k.bakmayın.Bir soru soracaktım.Şimdi ben savaş olmadığı zamanlarda ticaret yapıyorum(ticaret özelliği 5 grupla 7)
Çok para kazandım.Şöyle düşündüm Khudan'da demirci açıp,Curaw'dan ucuza demir olarak bir 500 dinar kar etmek.Bunu gerçek
leştirdim.Ancak sadece 1 kere.Artık Curaw'da demir yok.Ahmerrada gidiyorum yine yok.Halmar'a bakıyorum ordada yok.Ben ne
yapacağım?Kar yerine zarar ediyorum şu an.

Yeni güncellemeden dolayı olabilir sanırsam. Yada krallık savaşta olduğu zaman, Curaw'a pek kervan gelmiyor. O zamanda demir olmuyor.  :neutral:

Kimse ile savaş yapmıyor Vaegir şu an.Yakın zamanda kapatmam gerekicek sanırım.Her gün bakıyorum ancak yok.

Ordumun masraflarıda liderliğim yüksekte olsa bayağı yüksek.Gerçi Veluca'da yağcı açmak yarıya indirdi masrafı ancak.

Şu demir sorunun çözmeliyim.

EDİT=Sorunu buldum sanırım çözümünü bulamadım sanırım.Şöyle açıklayayım.Kervanlar Curaw'a uğramıyor.Bu sorun mu?Yani
çok az kervan var.

EDİT 2=Güncellemede sanırım bazı şehirlerin ucuz eşyaları değişmiş.64 dinara keten bohçası Praven'da,Sargoth'da 257 dinar.

Evet 1.134 de bu anlattıklarımız var ancak 41 de değişiklikler olmuş.

Güncelleyebilirsin aslında, ama rehber harika arada göz gezdirmek lazım.

Ben paralı askerler sayesinde birliklerimi kuruyorum. Parayıda yağma yoluyla kazanıyorum  :wink:

Kont said:
Parayı buluruz bir yandan ama savaşta batarız.Liderlik yeteneğide geliştirmemiz lazım elbet kral olmak için.Yoksa tıkılır kalırız
tüccarda.Yinede eline sağlık.

merak etme zaten paran olduğu zaman alırsın silah gidersin bi kaç görev yaparsın sonrada level atladıkça güce verirsin önemli olan para zaten ben bu taktiği uyguladım 648 günde 38 level ağır levha zırhlı ağır kanatlı miğfer yaptım silahlarımda güzel nerdeyse bütün kalradya benim bi swadyayla sarranid kaldı oda 5 kale 1 şehir

sezgin1444 said:
ctrl x yaparak level atlayanlara çok süper bir hile

oyuna girip karakterimizi yaratalım
c ye basıp karakter ekranını açalım oyundayen istatistik bölümüne tıklayalım karakter ihraç edelim

şimdi belgelerimde m&b charecters te karakter isminizin olduğu belgeyi açın xp para vs var onları yükseltin ben şuan 78 levelim  agilityi çok yükseltirseniz çok hızlı olursunuz ben yumruklayarak 1 vuruşta 600 zarar verebiliyorum çok güzel bşe warbandda oluyo ama diğerinde denemedim

[/quote]
megasrobot said:
ctrl+ x yapınca çok zengin oluyo m mesela :grin:

abi biz uğraşıoz siz direk hile ctrl-x karakterlerden değiştirme falan olum ezg misiniz siz?
zaten hileyle oyunun keyfi çıkmıo

ben şöyle düşündüm hancı görevleri var şarap satma onlardanda gelir yapılıyor ben denedim oluyor ama yavaş bu yöntem kadar hızlı değil bide zeytin yağından pek gelir sağlayamadım ben ama demir ve ipek çok veriyor

Tatura çok teşekkür ederim bu rehber için. Bu rehberi okuduktan sonra oyuna tekrar başladım. Dediklerini yaptım. Ama ben biraz daha değiştirdim. Benim seferler şöyleydi.

Senin dediğin gibi her şeyi sattım 1200 dinar elde ettim. İlk önce Wercheg'e gittim. 10-20 dinar arası balık aldım. Envanteri doldurdum. Ahmerrad'a gittim balıkları 120 dinardan sattım. Sonra 80-150 dinar arası demir aldım. Jelkala'da sattım birazını. Kalanını Yalen'de sattım. Ve ilk sefer bittiğinde demirci kurdum. Böyle böyle devam ettim. Şuan 336.gündeyim. Sargoth, Jelkala, Curaw, Yalen, Ahmerrad'da demircilerim var. Dhirim şehri benim. Vaegirlerden aldıktan sonra ateşkes istedim köy vermeden kabul etti. Ardından Kergitler savaş açtı. Bir köyümü yağmaladıktan sonra ateşkes imzaladık. Şuan Svadya ile savaştayım. Demirci dükkanlarımın hepsinde 12 hafta yetecek kadar külçeler var. Her dükkandan 1000-1200 dinar arası gelirim var. ŞEhir ve köylerden gelen para 7800 dinar. Orduma verdiğim para ise 2400 dinar. Haftada yaklaşık 10000 dinar kazanıyorum. 2 lordum var.

Bu rehber gerçekten çok güzel. Hile ile oyun sarmıyor. Ve açıkcası kervanlıkta oldukça keyifli bence.. En ucuz 58 dinara demir alabildim şuana kadar..

para kasmak istiyosanız savaşçı olun arenada 1-2 level atlayın sonra köylerden adam toplayım looterlarda kasılın biraz sonra köy yağmalayın çok karlı iş

valla sizi bilmem ama ben rahat tutuyorum horse archer ım 130 kişilik de ordum var ve hilesiz oynuyorum bi de önerim sarranid köylerini yağmalayın rodok ve swadia nın crossbowcuları var inanın kapışmak istemezsiniz ama sarranidleri öldürmek kolay istediği kadar ordu getirsin sultan hakim hepsini biçerim

Back
Top Bottom