• Please note that we've updated the Mount & Blade II: Bannerlord save file system which requires you to take certain steps in order for your save files to be compatible with e1.7.1 and any later updates. You can find the instructions here.

WB Warband-Zengin olma rehberi

Users who are viewing this thread

Tatura abey yardım 5 krallıkla savaştayken ve tek bir kale ile tek köye sahipken nasıl borca batmayız? Hatta tüm krallıklar diyelim,çünkü Kergitlerin kalesini almıştım ve ateşkes yeni bitti. :lol:
 

skywalker0191

Mosin-Nagant said:
skywalker0191 said:
Dediklerini yaptım ama Ahmerdadda demir bulamadım yeni açmıştım oyunu...
Bekle birkaç gün gelir.
Gelmedi arkadaşım 30 gün oldu gelmedi Ama size haberim var!!! Rivachegden Ham ipek alın Sunoda satın 306 DİNAR kar yapıosun
 

Tatura

skywalker0191 said:
Mosin-Nagant said:
skywalker0191 said:
Dediklerini yaptım ama Ahmerdadda demir bulamadım yeni açmıştım oyunu...
Bekle birkaç gün gelir.
Gelmedi arkadaşım 30 gün oldu gelmedi Ama size haberim var!!! Rivachegden Ham ipek alın Sunoda satın 306 DİNAR kar yapıosun

Gelmedi diye çamur atmaya kalkma. bu oyunda oyundan oyuna değişen şeyler var. ancak değişmeyen şey Curaw ve Ahmerrad bölgesinin demir filizleriyle çevrili olmasıdır. Ahmerrad da sürekli demir olacak diye bir şey yok. 2 günde bir pazar yeri güncellenir. demir bulamıyorsan ahmerrada aşırı kervan akışı vardır. onlardan sana kalmıyordur. yazımı adam gibi okusaydın orda öğle sattlerinde güncellenme olduğunu görür. öğle saatlerinde bakar bulurdun.
 

Tatura

LxAlperxL said:
Ben demirleri alıp satıyom ama jelkelada para bitti diğer şehirlerden hangisine satıyım
Jelkala da bittiyse Yalen e götür. yakın sayılır. Hem dönüş için yalen ve Jelkala dan balık alırsın. 50 dinara kadar al. 80-100 dinara satarsın. 1 balık sat 1 demir al ne güzel işte :smile:
 

Tatura

CummunderThetable ^^ said:
Bazen Jelkalada 310 dinar oluyor demirler,Yalende 350  :smile:

Yalen demir merkezlerine daha uzak olduğundan fiyat haliyle artıyor.
 

Tatura

Snowyboy said:
sargothda yüncü mü açıyım ?
uğraşmak istemiyorsan yüncü açabilirsin. ama malları ucuza alıcam dersen demirci olabilir. param çok dersen kadife işine girebilirsin.
 

forum adam

yav çok güzelde çoğunlukla fiyatlar sabit kalmıyor :grin:.fakat en karlısı çoğu zaman en az haftada +500 ile kadife atölyesi..Fakat bazı şehirlerde zarar ediyor hatta ben 564 dinar gelir var diye açtım meğer -564 dinarmış :grin:
 

forum adam

size çok ilginç bir şey söyleyeceğim.az önce warband'de rivachegde kadife atölyesi açtım haftalık karım:1453 dinar :d
 

CoMBaT58

Herzamanki gibi harikasın Tatura  :smile: Eline sağlık , önce tüccar olacağım sonra tüm şehirlerde işletme kurup paralı askerlerle Calradia'yı ele geçireceğim  :smile:
 

Mergen70

Baron
WF&SWBNWM&BVC
muhteşem bir rehber hilesiz hiç köy yağmalamadan onurlu bir lord olarak nam saldım çok zenginim tam 100bin taler topladım krallığımdan ayrıldım ayrılınca vaegir rodok ve sarranid kralları bana komutanlık teklifi bile gönderdi ama ben kendi krallığımı kurdum ve şuan 3 lordum var 3 kale 6 köy 1 şehirli bir krallık sarranidlerle savaştayız teşekkürler tatura  :grin:
 

KOCAKCEM

Recruit
millet bence bunlar gereksiz sadece sürekli savasın oyunun basından beri her savasta en iyi ganimetleri alın (bakın fiyatlara ) ve envanter şehre gidene kadar dolu olsun hep. ve derebeylerle her kuşatmadan sonra  konusun (sefer) kuşatma bittigide hepiniz aynı yerde olacagınız için konusmak da rahat olur.
boylece hızlı ilişki kurarsınız lordlarla ve sizi daha çabukk ve daha fazla desteklerler barış yaparak idare hakkınızı da arttırın şehirdeki lonca başkanlarından barış görevi alabilirsiniz böylece yakllaşık görev başı 12 bin denar elde edersiniz.
sadece refah durumu iyi olan mülkleri isteyin bu arada eger istemiyorsanız mülkü ve ve size vermek isterse lideriniz yinede kabul edin çünkü etmezseniz bir süre asla makam ve mülk sahibi olamazsınız ayni sey mareşallikten atilirkende yaşarsınız tavsiyem atilacaksaniz atilmayin istifa edin hükümdarınıza gidip böylece bu durumdan kurtulursunuz.
BENİM HİLESİZ 3.5 MİLYON DENARIIM VAR SADECE BUNLARLA GERÇİ BUNLAR HERKESİN BİLDİGİ ŞŞEYLERDİR AMA OLSUN BİLMEYEN VAR DIR BELKİ
 
Top Bottom