Warband Türkiye (Native) Recruiting/Üye Alımı

Users who are viewing this thread

Bu forum konusunda, kurmuş olduğunuz bir Warband klanına nasıl, nereden ve ne şekilde üye çekebileceğinizi göstereceğim.
Fazla uzatmadan konuya dalıyorum.

Bir klanınız olmadan üye çekmeniz mantıksız olacaktır.
Bu sebeple, bir klan oluşturduğunuzda üye çekmelisiniz ya da üyelerinizi yerleştirebileceğiniz bir Discord sunucusu veyahut TeamSpeak3 sunucusu açmalısınız.
Örnek veriyorum bizim klanımızın adı ''Avar Hanlığı'' olsun.
Bu klanın klan kısaltması da ''Avarlar_İsim'' şeklinde olsun.

Klanınızı kurdunuz, Discord ya da TeamSpeak3 sunucunuz var.
En basit recruiting sistemi sizin için şu olacaktır.
Steam üzerinden Mount & Blade Warband gruplarına katılın. (Türk topluluğu olmasına özen gösterin)
Katıldıktan sonra girdiğiniz grubun üyeler kısmında grubun üyelerini göreceksiniz.
Tek tek profillerine girip profillerini inceleyeceğiz.
Örnek olarak bir profile girdiğinizde dikkat etmeniz gereken en önemli hususlar şunlardır; gruplarına bakın, başka bir klanın Steam grubunu görürseniz o üyeyi davet etmeyin.
Ederseniz bu sizin için sorun oluşturan bir unsur olabilir.
Bir başka önemli hususta oyuncunun Warband saatine bakmanız olacaktır.
Klanınıza alacağınız üyenin iyi bir oyuncu olmasını istiyorsanız, saati yüksek oyuncuları davet edin.
Yok, ben acemi de olsa getirip eğitirim diyorsanız az saati olanları da klanınıza alabilirsiniz.
Profilde ki her şey uygun ve arkadaşlık isteği yolladınız.
Arkadaşlık isteğini kabul etti klanınıza davet ettiniz ve katılmayı kabul etti.
Discord ya da TeamSpeak3 sunucunuzun linkini ya da IP adresini yollayın.
Oyunda kullandığınız kısaltmayı klana getirdiğiniz kişiye söyleyin.
Benim üstte söylediğim gibi ''Avarlar_Woon'' olacak. Gerisi samimiyetinize kalıyor.

Oyunda bir sürü TR_İsim şeklinde açılmış sunucu bulunmakta, bu sunuculardan birisine ya da kendi sunucunuz varsa oraya girip bekleyeceksiniz.
İsminde klanı olduğunu belirtmeyen bir tagı olmayan birisi geldiğinde onu kendi klanınıza davet edeceksiniz. (Bazı TR sunucularında Recruiting yapmak yasak olabiliyor. Bu yüzden Recruiting yapacağınız sunucunun kurallarını okumayı unutmayın.)
Fakat davet ederken ''Klanımıza katılmak ister misin?'' demek yerine daha samimi cümleleri kullanın.

Örnek; ''Dostum, Discord'un var mı? Birlikte oynayalım.'' bu tarz cümleler kullanırsanız ikna etme olasılığınız artacaktır.
Birisini ikna ettiniz, Discord adını ve kodunu size yazdı.
Arkadaş eklediniz ve kendi klanınızın Discord sunucusunun bağlantısını getirdiğiniz kişiye yolladınız.
O da katıldı. Ona gerekli rolleri verdiniz.
Ona oyunda ki klanların neler yaptığını, misyonunuzun ne olduğunu anlatın.
Sizinle oyun oynadığı için genellikle sizi bırakmayacak ve davetinizi kabul edecektir.
Oyunda kullandığınız kısaltmayı klana getirdiğiniz kişiye söyleyin.
Benim üstte söylediğim gibi ''Avarlar_Woon'' olacak. Gerisi samimiyetinize kalıyor.

Bu anlatacağım üst düzey recruiting, üstte ki iki yöntemin birleştirilmiş ve daha kapsamlı halidir.
Steam üzerinden ya da TR sunucularından kendi klanınıza getirdiğiniz birisiyle aylar boyunca birlikte oynadınız.
O size, siz de ona güveniyorsunuz.
Telefon numarasını alın, ve diğer üyelerle birlikte bir WhatsApp grubu oluşturun.
Bu sayede güven sağlanmış olacak ve klan üyeleri birbirleriyle daha da fazla kaynaşmış olacak.

Bu üç yöntemi de aktif şekilde kullanın, klanınıza alım yaparken ''Bu kadar üye yeterli, daha fazlasına gerek yok.'' demeyin.
Çünkü gerek var. Herkes her an aktif olmayabiliyor.
Klanınızda 20 kişi varsa bunun 15 tanesi bir gün aktifken diğer gün 5 kişi aktif olabiliyor.

Bu sebepten dolayı sürekli klanınıza üye alımı yapmayı unutmayın.
Eğer bu üç yöntemi de düzenli bir şekilde uygularsanız, klan olmaktan çıkıp daimi bir oyuncu topluluğu haline bile gelebilirsiniz.
Buraya kadar okuduğunuz için teşekkürler.

Warband ortamına katkı sağlamak ve klan ortamlarını canlandırmak için Woon(Mangudaii) tarafından hazırlanmıştır.

Back
Top Bottom