Warband Role Play Persistent World 35B (26.01.11 Perşembe)

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
CcFmc.jpg

Mod: Pwmod_35B
Server: TR_PWMOD_Server
Adminler: Nemeruis, Elraen, Erozbey, Anadolubeylerbegi, Pandemona, Humpel, Temizkopat

Oyun Tarihleri:
18.01.11 Salı 20:00 ( Epic Tuzak )
20.01.11 Perşembe 20:00 ( Şehirde Banditler )
22.01.11 Cumartesi 20:00 ( Fail )
23.01.11 Pazar 20:00 ( Peder Populos )
25.01.11 Salı 20:00 ( Kralların Savaşı )
26.01.11 Çarşamba 19:00 ( Tutsak Nako )
[size=14pt]26.01.11 Perşembe 19:00

Kurulum:
>Link PWMOD_35B: http://www.mbrepository.com/file.php?id=2002
> PWMOD_v35B dosyasını RAR 'dan çıkartın.
> Dosyayı atacağınız yer "Modules" klasörü olacak.  "...\Mount&Blade Warband\Modules\PWMOD_v35B"
> Son olarak HOTFIX'i dosyanın icine atın : http://www.mbrepository.com/file.php?id=2091
> Oyuna başlayın.

[size=12pt]Oyuna giremeyenler için:

>İlk bir grafikleri azaltın dirext7 yapın
>Dns ayarları ilgili olabilir.
>Kurarken hata yapmış olabilirsiniz silin baştan kurun
>Kuralları ve oynamayı ogrenmek icin Elraene bana yada tanıdık baska birisne ts3te sorabilirsiniz.
>Sıkıntı 34 un ustune kurmadıgınızdan olabilir. Oyuzden 34 upload edip atıyorum. Bunu v35B diye boş bir klasore cıkartın sonra ustune v35B patchini atın en sonda HOTFIX'i

Filename:  PWMOD_v34
Filetype:  .rar
Filesize:  16.98 MB
link: http://uploaded.to/file/vhzq1s

RP NASIL YAPILIR!
Warband'da yavaş yavaş başlayan RP(Role Play) sistemine bir katkı olsun diye , yeni başlayanlar için ufak bi kılavuz hazırladım.

Rol yaparken bilmemiz gereken birkaç tane kural var.

Bunların temeli ''me'' ve ''do'' emoteları.

Oyun oynarken ''me'' belirtmek için ; *Pandemona elini cebine sokar* kullanılır.
''me'' komutu , yapılmakta olan bir eylemi belirtir.

Durum belirtmek için ise ''do'' komutu kullanılır ; *Sol kaşında yara izi vardır ya da *Kulakları iyi duymamaktadır

Gördüğünüz gibi ''me'' için çift yıldız , ''do'' için tek yıldız kullanıyoruz.

Karşılıklı durumlarda ''me'' ve ''do'' komutları etkin olarak kullanılmalıdır.

Pandemona : *Nemeruis'in karnına sert bir tekme atar*
Nemeruis : *Olumlu.

Bu emote tekme işleminin başarıyla gerçekleştiğini gösterir ve Nemeruis tekme yediğini belli edecek bir davranışta bulunmalıdır , örnek olarak ;

Nemeruis : *Karnını tutar*
Nemeruis : Ahhhh!

------
Pandemona : *Nemeruis'in karnına sert bir tekme atar*
Nemeruis : *Olumsuz

Dediği zaman ise , ''Olumsuz'' ibaresinin sonuna bir neden belirtmelidir. Örnek; *Olumsuz , mesafe

_______

Serverda bulunan hiçbir oyuncu emote kullanmadan silahını çıkartamaz.

Örneğin , Pandemona kılıcını çıkartırken şunu yazmak zorundadır.

Pandemona : *Sağ eliyle kılıcını kınından çeker*

Oraya gittiğinde kılıcı çekili haldeyse ;

Pandemona : *Sağ elinde battal kılıç vardır

Belirtmelidir.

Oyundan biraz bilgi:
Mod kısaca RP yani rol yapma oyunu. Sen oyunda bir lordu, bir askeri, bir haydutu, bir paralı askeri, bir sivili ya da bir tüccarı canlandırıyorsun. Oyunda ona göre davranıyorsun ve diyaloglarını ona göre kafanda oluşturuyorsun. Mavi, Kırmızı, Sarı, Beyaz, Yeşil olmak üzere 5 tane krallık var. Bunlardan ayrı bir de Tapınak Şövalyeleri yani Templar'lar var. Sen oyunda bunlardan birine katılıyorsun ya da hiçbirine katılmayıp haydut ya da paralı asker oluyorsun. Oyunda RP önemli yer tutuyor, biriyle konuşmadan saldırmak da yasak. Mesela karşından bir haydut geliyorsa, sen de onu daha önce görmediysen yolunu kesip konuşuyorsun RP başlamış oluyor. Adam belki çok pis yalan söyleyip seni atlatabilir de, RP yapamayıp orada ölebilir de. Yani herşey diksiyon ve konuşmaya bakıyor bir de parana.

TS3 te olmanız cok onemli!!!

Teamspeak 3
adres:xkafe.net      port:9987

Bu arada Roleplay icin mapımızı yapıyoruz... Gercekten baya emek harcanıyor 3-4 kişi bir mapte.
15ri0lz.jpg

23jmsk7.jpg

11s1j02.jpg

3532iao.jpg

2en3toj.jpg

nciotw.jpg

33wb7ft.jpg

jt0955.jpg

257muti.jpg

e7fber.jpg

2s9aiir.jpg

2zdn38g.jpg

314qlhx.jpg

2mwwb4m.jpg

egojer.jpg

t8x5z7.jpg

1nz3eo.jpg

ambn7k.jpg

Serverimiz icin RP bilen aklı başında admin aranıyor...

iletişim icin: KOS_Elraen, WTF_Nemeruis

Geçen sefer denemiştim almamıştı bakalım grafikleri düşürüp denicek shaderlarıda kapıcam :grin: Bütün gün aktif mi belli bir saate mi toplanıcaksınız ?

Benim de RP'em iyi sayılır aslında. Birçok RP oynamıştım buna benzer, ayrıca çok eğlencelidir RP'ler :smile:

Şiddetle destekliyorum.

nemeruis said:
Oyundan biraz bilgi:
Mod kısaca RP yani rol yapma oyunu. Sen oyunda bir lordu, bir askeri, bir haydutu, bir paralı askeri, bir sivili ya da bir tüccarı canlandırıyorsun. Oyunda ona göre davranıyorsun ve diyaloglarını ona göre kafanda oluşturuyorsun. Mavi, Kırmızı, Sarı, Beyaz, Yeşil olmak üzere 5 tane krallık var. Bunlardan ayrı bir de Tapınak Şövalyeleri yani Templar'lar var. Sen oyunda bunlardan birine katılıyorsun ya da hiçbirine katılmayıp haydut ya da paralı asker oluyorsun. Oyunda RP önemli yer tutuyor, biriyle konuşmadan saldırmak da yasak. Mesela karşından bir haydut geliyorsa, sen de onu daha önce görmediysen yolunu kesip konuşuyorsun RP başlamış oluyor. Adam belki çok pis yalan söyleyip seni atlatabilir de, RP yapamayıp orada ölebilir de. Yani herşey diksiyon ve konuşmaya bakıyor bir de parana.
Oyun açıklaması bana ait yaşasın ! :mrgreen:

Puni; Sen TS3'e gel, ben oradayım hep, yardımcı olurum sana.

Benim bilgisayar inşallah bugün gelir. Kaçırılır mı bu fırsat ! Çekeceksin atını altına köylülerden haraç keseceksin , vermesse tahta sopayla vuracaksın kafasına kafasına.  :lol:

Bende bugün gelicem inşallah.Templar veya Tüccar olabilirim. İlk defa oynuyacağım.ilk çıktığında mod, kaos vardı :grin: oynayamamıştım.

Humpel said:
Belendor said:
Herkes katılabiliyor dimi?

Tabii ki herkese açık bir etkinlik arkadaşlar, bilen bilmeyen herkes katılsın, çok kişi olalım iyice zevki çıksın :smile:
Yalnız acemi ocağından yeni çıktım, çok ustume gelmeyin :smile:

Ben giremiyorum servera girmeye çalışınca tıkanıyor haritanın büyüklüğünden sanırım. Çok severim RP yapmayı. Başarılar diliyorum güzel çalışma :smile:

theozo said:
Ben giremiyorum servera girmeye çalışınca tıkanıyor haritanın büyüklüğünden sanırım. Çok severim RP yapmayı. Başarılar diliyorum güzel çalışma :smile:
Oyuna giremeyenler için:
>Kuralları ve oynamayı ogrenmek icin Elraene bana yada tanıdık baska birisne ts3te sorabilirsiniz.

Artık su konuyu bi okuyun!! Okumayana PWMOD yok  :smile:

nemeruis said:
theozo said:
Oyuna giremeyenler için:

Artık su konuyu bi okuyun!! Okumayana PWMOD yok  :smile:

Dediklerini yaptığım halde giremiyorum. Bekliyorum oyun açılıyor. Çatı katı gibi bir yer gözüküyor sonra sunucuyla bağlantı kesildi diyor. Belki bağlantımın zayıflığındandır neyse :smile:

ya ben 5 ay önce oynamıştım en son bu modu çok değişmiş köye falan gitmek gerekiyordu silah almak için köyde başlıyorsun. banditler kaldırılmış siviller gelmiş. kural hatası yaparsam uyarırsınız çok değişmiş çünkü.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom