Warband Piyadenin Elkitabı - Warband Infantry Primer

Users who are viewing this thread

@Alhedras, abi atlara bittim.  :lol: Az önce neden en güdük atlıya bile yenildiğimi anladım. Koltuklanmış kargı vuruşunu hiçe sayaraktan atladığım için olabilir diyordum. Duruşumla alakalıymış.
O derse birde Pike yapmayı ekleyebilirmisin?

Ubsilon Xefor Cioss said:
@Alhedras, abi atlara bittim.  :lol: Az önce neden en güdük atlıya bile yenildiğimi anladım. Koltuklanmış kargı vuruşunu hiçe sayaraktan atladığım için olabilir diyordum. Duruşumla alakalıymış.
O derse birde Pike yapmayı ekleyebilirmisin?

Pike konusunda maalesef tecrübem yok. Kılıca alıştıktan sonra mızrak zor geliyor :smile: Ancak saplama hamlelerinde olay aynı: maksimum etki hamlenin en uç noktasında gerçekleşiyor. Silahın menziline göre zamanlamayı ayarladığınızda sorun kalmaz.

Birde, eğer yanlış bilmiyorsam atlının hızlanmasını beklememek gerek. Üzerine yürümek daha avantajlı.

Eğer geri çekilir ya da beklerseniz at hızlanacak dolayısıyla kargının verdiği hasara hız bonusu eklenecek. Aynı şekilde elinizde mızrak varken sizde atlıya doğru yürürseniz sizinde hız bonusu kazanma ihtimaliniz vardır. Ayrıca, mızrağı kalkansız kullanmak en makul olanıdır.
Pike gerçekleşince at duracak, hemen arkasından ikinci savurma hamlesini yapmanız gerek. Tabi burada atın zırhını saymıyorum. At düşünce yine mızrakla yukarıdan veya yanlardan saldırmanız gerek.
Zırhlı atlarda ise teper, ya da baltalı mızrak gibi silahlar favorimdir. Atı durdur, kes, düşen atamın kafasına göm mantığı yani.

Ama bu konu piyade rehberi olduğu için bunları burda anlatmamın bir anlamı yok. :smile:

O kısmına kadar itirazım yok. Ancak daha önce dediğim gibi devamına gerek yok. Devamında tersköşeden bakılışı oluyor, yani Atlı rehberi gibi birşey oluyor. O yüzden öyle bir cümle kullandım. Ama kesinlikle haklısın. Çok konuştum susuyorum...

Çift elli kılıç ile süvari avlama için bir video hazırladım. Link aşağıda,

Ancak bendeki Fraps deneme sürümü, 30 saniyeden fazla kaydedemiyorum. Oyun sırasında da o 30 saniyeyi bu harekete denk getirmek pek mümkün değil. Bu nedenle affınıza sığınarak videoyu bot'a karşı çektim. Teori aynı, pratikte biraz daha alıştırma gerekecektir  :mrgreen:

Not: video'yu hem buraya hemde bir önceki konuya ekliyorum. Ronin, istersen ilk sayfaya da koyabilirsin.

http://www.metacafe.com/w/6251058

Alhedras said:
Çift elli kılıç ile süvari avlama için bir video hazırladım. Link aşağıda,

Ancak bendeki Fraps deneme sürümü, 30 saniyeden fazla kaydedemiyorum. Oyun sırasında da o 30 saniyeyi bu harekete denk getirmek pek mümkün değil. Bu nedenle affınıza sığınarak videoyu bot'a karşı çektim. Teori aynı, pratikte biraz daha alıştırma gerekecektir  :mrgreen:

Not: video'yu hem buraya hemde bir önceki konuya ekliyorum. Ronin, istersen ilk sayfaya da koyabilirsin.

http://www.metacafe.com/w/6251058

Güzel hazırlamışsın teşekkürler fakat işler her zaman istediğimiz gibi gitmiyor. Adam atla dümdüz gelmiş sen ona karşı vurabilmişsin, adamda sola kaysaydı sen onun soluna geçemeyecektin. Bu sefer o sana vuracaktı.

Mawi said:
Güzel hazırlamışsın teşekkürler fakat işler her zaman istediğimiz gibi gitmiyor. Adam atla dümdüz gelmiş sen ona karşı vurabilmişsin, adamda sola kaysaydı sen onun soluna geçemeyecektin. Bu sefer o sana vuracaktı.

Eh işte bol bol pratik onun için gerekiyor. Pozisyon ve zamanlama önemli. Zaten multiplayer'da video'dakinin aksine sağdan gelen süvariye (işi tam kapana kadar) bulaşmanızı tavsiye etmem. Ping sorunlarından pozisyona girmeniz hemen hemen imkansız.

Alhedras said:
Mawi said:

Eh işte bol bol pratik onun için gerekiyor. Pozisyon ve zamanlama önemli. Zaten multiplayer'da video'dakinin aksine sağdan gelen süvariye (işi tam kapana kadar) bulaşmanızı tavsiye etmem. Ping sorunlarından pozisyona girmeniz hemen hemen imkansız.

Evet kesinlikle haklısın bu gibi pozisyonlarda yeterince iyi olmadıkça kurban oluyoruz genelde.

Şimdi izledim de videoyu (çooook çok özür dilerim o anda müsait değildim sonra izlerim demiştim ilk gördüğümde sonra unutmuşum, baya zaman geçti aradan), bir sürü kişi için faydalı bir video olmuş. Koltuklanmış kargıyla avlanan bir çok acemi için de ilaç olmuştur diye umuyorum. Pozisyon almak biraz pratik yaptıktan sonra o kadar da zor olmuyor o yüzden gayet uygulanabilir ve pratik bir çözüm. Gerçekten teşekkürler, faydalı bir çalışma.

Manuel Blok[GH]
Düelloda kalkan kullanmak mübah olmadığından manuel blok düellodaki kazanan tarafı belirleyen ana etmendir. Manuel blokta yeterince iyi değilseniz artık bundan sonraki satırları okumayın. Gidin size anlattığım araştırma gereçlerinden ve yöntemlerden faydalanın ve yeterince iyi bir manuel blokçu olun.

Buraya gelene kadar iyiydik. Ben manuel blokçu olmaya gidiyim. Hadi görüşürüz :smile:
ps: Harika bi rehber hazırlamışsın. Eline sağlık. Artık piyadeyim.

Selam Ronin karakter zoom tuşunu buldum(- +). Üst blok yapınca diğer vuruşu göremeyecek kadar havaya kaldırıyorum, sence uzaklaştırmam iyi olur mu yoksa varsayılan mı kalmalı

oranoran said:
Selam Ronin karakter zoom tuşunu buldum(- +). Üst blok yapınca diğer vuruşu göremeyecek kadar havaya kaldırıyorum, sence uzaklaştırmam iyi olur mu yoksa varsayılan mı kalmalı
Elbette ki her zaman rakibinin ne yaptığını görecek bir açıya ayarlamalısın. Onun dışında, bu senin tercihin olmalı. Geç cevap için kusura bakma.

LookAtThePicture said:
YA Benim Pingim hep 144-168-198 falan oluyo adamalrınki hep az oluyo 60-70 100 niye benim pingim yüksek
İnternet bağlantın ile ilgili bir sorun olabilir, belki türk sunucularına girmen daha iyi olur. Hiç değilse 40-50 ping olur.

Back
Top Bottom