Warband Oyunu İle İlgili Genel Sorum

Users who are viewing this thread

Selam forum da yeniyim. MB Warband oynamakta da hemen hemen yeniyim :smile:. Tüm diyarın kralı olmamız gerekiyor ya hani. Bununla ilgili sorum var;
1 - Bi krala bağlılık yemini etmek mi daha avantajlı etmemek mi? Sebebini de söyler misiniz.
2 - Kendime düşman edinme ve fethetme gibi konuları öğretir misiniz.
-------

Ben şöyle yaptım: tulga şehrinde başladım. turnuvalar ile para kazandım ordu topladım iyi yoldaşlardan aldım ordumu genişlettim. düşmanım yok hiç bi krala yeminim yok.
Ne yapmalıyım?

Bence pc kaldırırsa bannerlord oyna. Krallık a yemin et kralın aleti... Öhöm neyse.
Kral yaroglek e git yemin et. Orda lord doru var süreklilik onun görevleri ve yaroglekin görevleri yap. Doru kimi desteklerse destekle. Doruyla arayı 40 yapınca (yaroglekle de muhtemelen 50 yapmış olacaksın) kendine şehir almaya bak direk. Köy gelirse reddet başka adamlara öner hatta. Dorunun sülalesi ne oyna hep.
Kaleyi de kendi başına fethet 110 asker felan yapmışken git zayıf 40 50 kişilik garnizona sahip kale fethet

İlk soruna cevaben;
Oyundaki en önemli şey gelirdir. Ne kadar çok para kazanırsan o kadar fazla asker toplayabilirsin. Bunun için turnuvadan turnuvaya koşup arenalarda zaman öldüreceğine eninde sonunda bir krallığa bağlılık yemini ederek kendine toprak kazanman gerek. Kendine ait şehirlerin, kalelerin ve köylerin olduğu zaman sahip olduğun hazine krallığına karşı kalkışacağın isyanda kilit bir rol oynayacaktır. Bu yüzden ne kadar erken bir krallığa katılırsan senin için o kadar iyi olacaktır.

İkinci soruna cevaben;
Bir krala bağlılık yemini edip isyan ettikten veya kimseye bağlılık yemini etmeden direkt bir krallığa savaş açtığınız zaman o krallık sizin ilk ezmeniz gereken krallık haline gelir. Yukarıda anlattığım hazineye sahip olsak bile artık bir isyan veya bir savaş başlattığımızdan kendi krallığımızı Kalradya'da sağlam temellere oturtmak istiyorsak başlattığımız isyanı veya savaşı bitirmek en önemli şeydir. Tulga şehrinde başladığınızı söylediğiniz için Kergit Hanlığı'na bağlılık yemini edip isyan ettiğiniz düşünelim. Bize lazım olan şeyler para, ordu, nam ve ikna yeteneğimizdir. Hanlığı yenip kendi krallığınızı artık sağlam temellere otutturduğunuz zaman başkentinize gidip kaleye çıkarsanız içeride bulunan vekil sayesinde diğer krallıklarla iletişim kurmak, savaş açmak gibi kararlar verebilirsiniz.

Fetihler ise kendi krallığınızı veya bağlı olduğunuz krallığı genişletmek için ana araçtır. Oyunun başları diyebileceğimiz 1-150 gün arası tek başınıza bir kale veya şehir fethetmek oldukça zor olacağından
başka krallıklar tarafından fethedilen yeni kaleler ve şehirler hariç krallığın mareşali olmaya çalışıp seferler düzenleyerek kendinizin sahip olduğu ordudan çok daha büyük bir güçle kale veya şehir fethedebilirsiniz. Bir kaç topraktan sonra ekonominiz tek başınıza yeni yerler fethetmenize olanak sağladığı zaman kendi krallığınızı kurup düşman olduğunuz krallığın topraklarını fethedebilirsiniz.

Back
Top Bottom